Bilmek istediğin her şeye ulaş

Findi Finito, 

inploider

Oyunu kuralına göre değil amacına göre oyna!!

Haziran 2014

Findi Finito bu yanıtı beğendi:

Hayat nedir?

(Alıntı)
Yaradan her şeyi bir kaderle yaratmıştır. Nefsimizde var olan zayıflıkları ve güçleri bildiği için bizi zirveye çıkaracak en uygun karakterlerle donatmıştır. Hiçbirşey sebepsiz yaratılmadığı gibi doğum tarihimizde karakterimizi ve kaderimizi oluşturan sebeplerden sadece bir tanesidir. Zirve dediğimde insan olabilmektir. Biz burada sadece doğum tarihlerimizin karaktere yansımalarını ve seçimlerimizin kaderimiz üzerinideki etkilerini matematiksel olarak hesaplama gayreti içine girdik. Yüzlerce kişi üzerinde test ettik ve yanılma payının düşüklüğü karşısında cesaretlendik.Sonuç olarak gördükki din ve dinin kuralları insanda var olan karakterlerin kötü olanlarını bize bildirmek ve boyun eğdirmek; iyi olan karakterlerimizide en hayırlı hale getirmek ve hücrelerimizin hepsine işlemek için var. Bunlar bizim çözebildiklerimiz. Doğrusunu yanlızca Allah bilir... Her kim nefsini tanırsa Rabbini de tanır. Bizde astrolojiye bu pencereden bakmamız gereken bir ilim olarak yaklaşmalıyız.
Affetmek fazilettir. Kararlı olmak metadır, sahip olunan maldır. Kararsız olmak ise zayi olmaktır. Doğruluk emanet yalancılık hıyanettir.İnsaf rahatlık, şer küstahlıktır. Emanete hıyanet etmemek imandandır, güler yüzlülük ihsandandır. Doğruluk kurtarır, yalan felakete sürükler. Dünya aldatır , şehvet kandırır. Hasret yıpratır, nefret çökertir. (Hz.Ali)
Mayıs 2014

Findi FinitoAlper Kocakoc kişisini takip etmeye başladı

Alper Kocakoc, İşçi, @sagdansoldan

Bugun yine eksik uyandım ben.Gunaydın sana... A.Dmtr.

Mayıs 2014

Findi FinitoGökhan Biçer kişisini takip etmeye başladı

Gökhan Biçer, Denizci, @Denizcigokhan

Bazı sorular vardır, cevabı içinde barındırır;
bazı sorular vardır, meraktandır;
bazı sorular, karşıdan fikir aşırır;
bazı soruların cevabı ise sadece susmaktır.

Mayıs 2014

Findi FinitoNurcandemir kişisini takip etmeye başladı

Nurcandemir, Devlet Memuru, @nurcandemir

Mayıs 2014

Findi Finito bu yanıtı beğendi:

Kömür nedir?

Kömür, katmanlı tortul çökellerin arasında bulunan katı, koyu renkli ve karbon bakımından zengin kayaçtır. Kömür (taşkömürü) torkugillerden oluşur.

Dünyanın çoğu bölgesinde bulunan kömüre, yerin yüzeye yakın bölümlerinde ya da çeşitli derinliklerde rastlanır. Kömür çok miktarda organik kökenli maddenin kısmi ayrışması ve kimyasal dönüşüme uğraması sonucunda oluşan birçok madde içerir. Bu oluşum sürecine kömürleşme denir.
Mayıs 2014

Findi Finito bu yanıtı beğendi:

Kömür nedir?

Yüzlerce işcinin ölmesi ve SOMA aklıma geliyor.
Mayıs 2014

Findi Finito bu yanıtı beğendi:

Kömür nedir?

Eskiden evimizin önüne yığılır, onu çeker; sonra ihtiyacımız olduğu kadar alır, sobada yakardık. O günlerde kömür nedir iyi bilirdik. Tozunu yuttuğumuz ve sobaya getirene kadar cefasını çekip, sobada çıtır çıtır yanarken sefasını sürdüğümüz ve bu yolla madencilerin halinden bir nebze anladığımız ve hatırımıza gelirse de Onlar için iyi temennilerde bulunduğumuz kömür.

Gün geldi merkezi sistemle ısınan evlerimiz oldu. Kömürü uzaktan gördük, kapıcımız kalorifer dairesine çekti, o yaktı, biz cefasını çekmez ama sefasını sürer olduk. Madencileri, hayatlarını kaybettiklerinde TV haber bültenlerinde anımsar olduk, iyi temennilerimizi hayatlarını kaybeden madencilerin aileleri için sarfeder olduk; belki de mesleklerini devam ettirmekte olan madenciler için de...

Merkezi sistemle ısınmaya devam eder olduk ama bizi ırgalamadan yöneticimiz kalorifer dairesindeki kazanımızı kömürlüden doğalgazlıya çevirdi, ne de olsa biz aidatları yatırıyorduk; denetçi de yöneticinin para yiyip yemediğini kontrol ediyordu. Çevremizde doğalgaza geçmeyip, kömür yakan evlere, sanki biz bir zamanlar kömür yakmıyormuşuz gibi yadırgayarak bakar olduk. Madenciler yine haber bültenlerinde karşımıza çıkınca hatırlanır oldular.

Kimimiz de doğrudan, sobadan doğalgaza geçti. Ne de olsa kombi diye bir şey taktırdık. Bastın mı ısınıyor, bastın mı sıcak su musluktan akıyor. Kömürün isinden kurtuldu evin hanımı, perdeleri daha seyrek yıkar oldu. Kova hazırlamak, kovayı yukarı çıkarmak derdi tarih oldu ne de olsa karı koca yaşlandılar, evlatlar büyük şehre göçtüler bu küçük Anadolu şehrinden, yalnız kaldılar başbaşa. Ne de olsa doğalgaz küçük şehirlere kadar uzandı borularıyla.

Kömür nedir mi? Kömür, artık açık kalıp kalmamasını umursamadığımız televizyonlarımızı, ışıklarımızı, bilgisayarlarımızı besleyen elektrik enerjisinin elde edildiği doğal kaynaklardan biridir. O kadar savurganca tüketiyoruz ki bu enerjiyi, madende insanlar nasıl can veriyorsa, bu kömürün yakılmasıyla tabiattaki canlılar da can veriyor, tıpkı HES pahasına sinir sistemi olmayan bitkilerin sessiz çığlıklarla ölmeleri gibi.
Mayıs 2014

Findi Finito bir yanıta alt yorum yaptı

Daha açıklayıcı bir cevap olamazdi sanirim helal olsun
Maden işçilerimizin onu çıkarmak için gecesini gündüzüne katıp üç kuruşa çalıştığı, en sonunda da "kader" denilerek örtbas edilmek istenilen "katliam" da bazılarının kendi menfaati için halka bedavaya dağıttığı oy aracı.
Mayıs 2014

Findi FinitoHande Kavas kişisini takip etmeye başladı

Hande Kavas, Yüksek Lisans Öğrencisi, @handekavas

Hayattaki tek amacı mutlu olmak.

Mayıs 2014

Findi Finito bu yanıtı beğendi:

Kömür nedir?

Maden işçilerimizin onu çıkarmak için gecesini gündüzüne katıp üç kuruşa çalıştığı, en sonunda da "kader" denilerek örtbas edilmek istenilen "katliam" da bazılarının kendi menfaati için halka bedavaya dağıttığı oy aracı.
Mayıs 2014

Findi Finito yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2014

Findi FinitoEmel Gerçek kişisini takip etmeye başladı

Emel Gerçek, Arkeolog, @cenin

herşey mümkündür!

Mayıs 2014

Findi FinitoHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Mayıs 2014

Findi FinitoSerkan Kiose kişisini takip etmeye başladı

Serkan Kiose, Girişimci, @serkan

--

Mayıs 2014

Findi FinitoÖzge Can Balaban kişisini takip etmeye başladı

Özge Can Balaban, Mimar, @artemis

Bir gün benim ülkemde de insanlar insana değer verecek

Mayıs 2014

Findi FinitoBuluşma konu başlığını takip etmeye başladı.

Buluşma

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mayıs 2014

Findi FinitoWeb Siteleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Siteleri

Web Siteleri

Mayıs 2014

Findi Finito.NET konu başlığını takip etmeye başladı.

.NET

.NET veya .net aşağıdaki anlamlara gelebilir: .net, üst düzey alan adı. .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen yazılım. .net,...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

.NET

1514 Kişi   87 Soru

Buluşma

982 Kişi   10 Soru

Web Siteleri

3399 Kişi   268 Soru

Facebook

808 Kişi   185 Soru

Twitter

423 Kişi   120 Soru

inploid

1197 Kişi   714 Soru

Korku Edebiyatı

11 Kişi   2 Soru

Instagram

36 Kişi   15 Soru

Fizik

304 Kişi   266 Soru

Sanat

626 Kişi   108 Soru

Biyoloji

210 Kişi   210 Soru

Siyasi Partiler

75 Kişi   49 Soru

Organik Gıda

39 Kişi   18 Soru

Korku

46 Kişi   34 Soru

Siyasi Gelecek

12 Kişi   11 Soru

Siyasi

2 Kişi   1 Soru