Bilmek istediğin her şeye ulaş

Arda Güven, 

Turizm İşletmecisi

Turizm İşletmecisi Arda Güven inploid.com'da 1 soru sordu, 12 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Eylül 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Girişimci olmaya sizi kim zorladı?

Kendi adıma lisedeyken dahi organizasyonlarım vardı. otelcilikte okurken abanta gezi düzenlemiştim okulda tiyatro sergilemiştim . bozkurt kuruç o zaman çok destek olmuştu bana...yapımda vardı bu h.ü sosyoloji okurkende bölümün tüm fotokopi , fotograf, gezi ,ve özel toplantılarını organize ederdim. Metin Özbek hocam şimdibölüm başkanıdır.çok faydasını gördüm. ve mezuniyet... asla birileriyle çalışamadım hep işveren oldum ama az ama çok elemanım oldu. birilerinin elemanı olmak nedense asla uygun gelmedi bana yaşım 52 şimdi bir cafem var çalışmaya devam. . bu yapı ile alakalı sanırım hadi girişimci olalım gibi değil... farklı yönleri olsada temeli bence kişinin yapısıyla hayata bakışıyla alakalı ...
Ağustos 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Turistik değerlerimizi yeterince pazarlayabiliyor muyuz?

Bu yıllardır sınıfta kaldığımız bir konudur.. Turizm artık sadece gez, gör, kal, git anlamında değil alt dallara bölünmüş ve pek çok amaç turizme yön verir olmuştur. Sağlık turizmi, inanç turizmi, konferanslar, bölgesel oluşumlar vs aslında sistem bizde sadece yatak olarak bakılan bir sistemken tüm dünyada pek çok yönüyle ele alınır, sistematik olarak şekillenip yönlendirilir. Personel eğitimi ve seçiminden tutun, bulunduğu yer, mimari yapı, verilecek hizmetler, yapılacak tanıtım istenen hedef kitle, ulaşım yolları, otoparklar, pazarlama yöntemleri, pazarlamada seçilecek medya grubu, reklam bütçesine kadar gözden geçirilmesi ve pek çok sorunun cevabının verilmesi gerekir ki turizm sanayiye dönüşsün....
Ağustos 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Psikolojik rahatlatma sağlayan ilaçları nasıl değerlendiriyorsunuz?

En sağlıklısı ilacı sona bırakmak farklı yöntemleri denemektir. ilaç mutlaka kullanılacaksa alınmalı ve en alt dozlarla başlamalı belli aralıklarla bırakılmalı.
Ağustos 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

Çok teşekkür ederim lenfoma sıkıntılı ve zorluydu çok şükür bitti.
Allah herkese şifasını versin..
Kanser tedavisinde öncelikle tıp ve bilim ama alternatif tıbbın yeride asla yadsınamaz. büyücü karışımları bir yana,saglıklı dogal gıdalar gerçek bal ,pekmez. zeytinyağı, greyfurt,kayısı ve buğday filizi , soya filizi son derece önemlidir. moral en üst değerde kalmak zorunda. bende bir kanser hastası olarak bunları yaşayarak tedavi oldum 6 kür kemoterapi aldım. her şey beyinde başlar ve biter., gıda çok önemli sadece sağlıklı beslenilmeli. vucudun kabul ve red ettiği gıdalar önemlidir. et ve et ürünleride çok önemlidir protein degerleri yüksek olmalıdır. hücresel korunmak için şarttır.
Ağustos 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Alternatif kanser tedavileri nelerdir?

Kanser tedavisinde öncelikle tıp ve bilim ama alternatif tıbbın yeride asla yadsınamaz. büyücü karışımları bir yana,saglıklı dogal gıdalar gerçek bal ,pekmez. zeytinyağı, greyfurt,kayısı ve buğday filizi , soya filizi son derece önemlidir. moral en üst değerde kalmak zorunda. bende bir kanser hastası olarak bunları yaşayarak tedavi oldum 6 kür kemoterapi aldım. her şey beyinde başlar ve biter., gıda çok önemli sadece sağlıklı beslenilmeli. vucudun kabul ve red ettiği gıdalar önemlidir. et ve et ürünleride çok önemlidir protein degerleri yüksek olmalıdır. hücresel korunmak için şarttır.
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı "Çılgın Proje" için birçok şey yazılıp çizilmeye başlandı. Proje için siz ne düşünüyorsunuz?

Akp ye karşı bir muhalif cephe var ne yapsanız değişmez. başbakanın kızını davulcu mahmut alacak değil herhalde ve herkes sizler de dahil elinize geçen fırsatları kullanmayız derseniz yalan söylersiniz. Bu arada yazılanlara bakıyorum pek çok çarpıtma var , bunları bırakın Özaldan bu yana en düzgün hükümet , yetermi tabiiki yetmez ama bu ülke şartlarında daha iyiside yok bir örnek duyayım kabul diyeyim. Muhalefete bakın, diğerlerine bakın geriye elindeki ile idare etmek kalıyor. Bir sonraki seçimlerde dahada büyük gelecekler haberiniz olsun. siz su bulandırmaya devem edin. Ecvit düzdündü değilmi Hüsnü özyeğin kayınbiraderi olur şimdi çalıklardan da zengin yurt dışında hipermarket zinciri var. Anlatın bu nasıl oldu?, İnönünün mal varlığı katrilyonlar eder nereden kazandı hiç ticaret yapmadan, erbakanın 100 kg altını nereden geldi ,Tansu nasıl trilyoner oldu, kumarbaz başbakan mavi akımda vatandaşa ne kazık attı vs. daha pek çok soru sorulabilir. insanları bırakın yapılan hizmeti tartışın. Ben akp hizmet ettiğini düşünüyorum.

Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Sosyal medyada en çok takip ettiğiniz otomobil markası hangisidir?

Ben gösteriş kadar teknolojiye ve güvenliğe bakarım. bu konuda cıtroen en iyisidir. pek çok markayı kullanmış biri olarak tavsiyem budur. Aktif sistemi olan cıtroenlerin devrilmeme garantisi vardır. ayrıca bir lastik patlasa dahi hissetmezsiniz. durana kadar savrulma kayma olmaz. önden çarpmalarda motor yan kulakları boşalır motor aşagı düşer ki buda içerde ayaklarınızı kaybetmenize engel olur. virajlarda asla savrulmaz hızın bir önemi yoktur başka model araçlarla 120 km de savrulduğunuz virajdan cıtroenle düzyolda gibi girer çıkarsınız. sanırım bu kadar özellik bir aracı yeterli derecede tercih etme nedeni dir.
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıt verdi.

Dökme demir tencerede yapılabilecek bir yemek tarifini paylaşır mısınız?

Döküm tencerde her yemek pişer en önemli kısmı ısı ayarlamasıdır. genel özelliği ısıyı iyi dağıtması ve geç soğumasıdır. bu göz önüne alındığında yemek yapmak zevklidir. biraz deneme yanılma lazım. kapağıda döküm olanı tercih edilmelidir ağır olan kapak yemek buharının içerde kalmasını sağlar iyi bir yemek için önemli bir faktördür.
Temmuz 2012

Arda Güven bu yanıtı beğendi:

Bir kadın olmanın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Dezavantajları:
 • Erkekler yüzünüze bakmaktan çok vücudunuza bakarak konuşur.
 • Doğum sancısı.
 • Regl olmak.
 • Sürekli kendinize ve kilonuza dikkat etmek zorundasınızdır.
 • Fedakarlık yapan taraf hep siz olmak zorundasınızdır.
Avantajları:
 • Bir canlıyı dünyaya getirme mucizesini yaşarsınız.
 • Kusurlarınızı saklamanın bir çok yolu vardır.Makyaj,topuklu ayakkabılar,giyim hileleri.
 • Erkeklere istediğiniz şeyleri yaptırmanın yolları vardır.
 • Sünnet olmamak.
 • Hesap ödemezsiniz.
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

Erdemdir mahremiyetini saklamak ben ilişkilerimi daima gözden uzak tutarım sadece bilmesi gerekenler bilir. sevgilisi veya eşiyle ilgili her şeyi anlatanlardan asla hoşlanmam.
Pek ikna edici bir varsayım değil. Erkek düşük çenelidir.
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

Bİr zar olarak bakarsan ve genetik fonksiyon olarak izlersen sen haklısın.Ama sende biliyorsun ki ben haklıyım google takipçisi değil h.ü sosyoloji mezunuyum. küçümsemek seni daha büyük yapmaz. zar başlangıç diğerleri sonuçtur. mesleğim gereği önce sen gibi baktıysam da yaşadığım ilişkiler ve karşılaştığım ortamlar sonucu şimdi tam olarak böyle düşünüyorum. Evet o zar çok önemli ikinci elcilere diyecek lafım yok herkes dilediğini düşünür ve yaşar bu beni ilgilendirmez. yaşanmışlıkları ve izlenimlerimi topladım yazdım herkes dilediği kısmını alır. Küçümsediğiniz değerler bir insanın iskeletidir. bunları tanımayan ve yaşamayan birine ne kadar insan denir onu tartışmak lazım , hayata organ içinden bakan biri nedir...... bunca felsefeci düşünür yazar insanda neyi öne çıkartmış ...... bu değerleri taşımayan birine ne kadar güvenirsiniz. .. kadınlar aşk evlilik sitelerinde ilk şart olarak dürüstlüğü öne alıyor erkek olarak bunu istemek yanlış mı sizce.?.. tersini aklı başında biri savunamaz. Kadınlarda dürüst olsun yattıkları herkesi ve yaptıkları her şeyi sırayla anlatsınlar bakalım nasıl bakacaksın o kadına miden kaldıracak mı kaldırırsa sende bir sorun var derim. hiç bir beklentim olmadığı halde benim midem asla kaldırmıyor. Asıl mesele asla zar değil onun arkasındaki değerler. iyi günler.
Birçok saçmalama var. İlginçtir rahmani tüm dinlerde ensest zina ve ters ilişki kesin yasaktır kadını erkeği yoktur. erkek yaparsa yaparım diyen şeytan yanarsa yanarım diyendir.bekaret namus değildir diyenler nedir peki:? senle yatarken seni mi unutamadığı yada senden seks de iyi olan ötekini mi düşünüyor ne biliyorsun. iş seyahatine çıktın bir ay yoksun daha önce sabredememiş 3-5 kişiyle yatmış olan eşine nasıl güveneceksin. Bu kadın kızına namusu ,haysiyeti onuru nasıl öğretecek kendinde yok ki. ve bu kadınla güven ve saygı temeli olmayan bir evliliği nasıl yürüteceksin. Nasıl saygı duyabilirsin böyle kadına çıkan çocuk senden mi değil mi ne bileceksin. Bana sadık kalsın diyorsun kendine sadık kalamamış sana nasıl sadık olacak..bu da önemli değilse sen ya gavat sın ya godoş evlen mahallenin gençleri bayram etsin hayrın olur... Ekonomik gücü olan kadınlar son yıllarda feminizm hareketinden sonra sevgili değiştirmeyi adet etti erkek taklidi gecelik ilişkiler vs derken ne ar kaldı ne haya şimdi tabii ki bu kadınlar bunu savunacak yaptığını idrak etse alnı secdeden kalkmadan namaz kılmalı yada kendini vurmalı erkeklerde uçkura düşkün her zaman talep var. işte şimdi market deki mal oldunuz. bundan önce uğrunda ölünecek kadındınız şimdi gecelik organ oldunuz. utanmamak için iki kadehte attınız mı değme sermaye elinize su dökemez. üç beş porno danda numara öğrendinizmi iş bitti. bir köpek gibi şehvetin peşinde koşarken Ahlak nerede Fazilet nerede kaldı ya namus...... oğlum evlenecek yaşa geldi öğretmen oldu diyor ki baba evlenilecek kadın yok ben kırkı devirmiş anasının kızını nasıl alayım nasıl size gelin getireyim.. Herkesin fikri kendine ben böyle düşünüyorum böyle yaşıyorum . 30 yıllık evliliğim var asla aldatmadım ve asla aldatılmadım güvenim sevgim ve saygım sonsuz. mutluyum, huzurluyum size de tavsiye ederim
Temmuz 2012

Arda GüvenZeynep Gozubuyuk kişisini takip etmeye başladı

Zeynep Gozubuyuk, Pazarlama Uzmanı, @zeynepgoz

Temmuz 2012

Arda GüvenHilal Kan kişisini takip etmeye başladı

Hilal Kan, Seramik Mühendisi, @hku

Temmuz 2012

Arda Güvenİsmail Kanburoğlu kişisini takip etmeye başladı

İsmail Kanburoğlu, Veteriner Hekim, @isocan

Temmuz 2012

Arda GüvenNihan Alptekin kişisini takip etmeye başladı

Nihan Alptekin, Psikolog, @corina

Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

Şu an yaslarla pozitif ayrımcılık yapılıyor. bir erkek kadını taciz etti diye şikayet etse bir şey olmaz kadın erkeği şikayet ederse hapishane kaçınılmaz olur. yemek ve ev işleri ise fıtraten olan bir şey dir. yaradılışınızda var.
Avantajları
 • Askere gitmemek
 • Çocuk doğurma yeteneğine sahip olmak (kadınların sırtları erkeklere göre daha güçlü ve esnektir, hamilelikte çocuk taşımayı kolaylaştırır.)
 • Daha güçlü bir hafızaya sahip olmak.
 • Kök hücreler erkeklere göre daha hızlı gelişir.
 • Kalp daha güçlüdür.
Dezavantajları
 • Toplumda ayrımcılığa maruz kalmak
 • Kişisel bakımın erkeklere oranla çok daha fazla yapılmak zorunda olması
 • Gece dışarı çıkmak erkeklere göre daha tehlikelidir.
 • Yemek yapmak ve ev işlerini bilmek gibi bir de zorunluluk var nedense..
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

İşte budur teşekkürler. evet her babayiğidin harcı değildir. şehvet uğruna köpekleşen bir insandan daha küçük canlı yoktur . kadın yada erkek.
:)::):)::):) Çok özel işler bunlar. Öyle her babayiğidin harcı değildir. Onu korumak ve sevdiğin kişiyle onun gizemini yaşamak, hayatının sonuna kadar unutamayacağın bir andır.
Temmuz 2012

Arda Güven bir yanıta alt yorum yaptı

kabullenmek teslim olmaktır asla kabul etmem etmiyorum bir kadın nasıl olur da bana kaçıncı olarak gelir ve onunla evlenebilirim. asıl şimdi her zaman kinden daha önemli .
Önem versem ne olur, bu gün kaç kadın var 18 yaşından büyük ve bakire. Kadınlar önem vermiyor artık, bize de kabullenmek düşüyor. Odesa'nın da dediği gibi; korumak da marifet artık bu zamanda.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İş Hayatı

2459 Kişi   325 Soru

Girişimcilik

3700 Kişi   363 Soru

Eğitim

4382 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Aşk

1225 Kişi   294 Soru

İnsan Davranışları

3850 Kişi   962 Soru

Yaşam

1231 Kişi   398 Soru

Facebook

808 Kişi   185 Soru

Geyik Muhabbeti

1437 Kişi   816 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2411 Kişi   175 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3684 Kişi   280 Soru

Felsefe

1949 Kişi   501 Soru

Türkiye

947 Kişi   375 Soru

Türkiye Sorunları

1160 Kişi   239 Soru

Yazılım

3254 Kişi   564 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Gerçek Hayat

843 Kişi   102 Soru

Dragons' Den Türkiye

400 Kişi   82 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Dinler

1127 Kişi   329 Soru

Mekan Önerileri (İstanbul)

825 Kişi   69 Soru

Kadınlar

981 Kişi   358 Soru

Psikoloji

2919 Kişi   968 Soru

Meslek Seçimi

814 Kişi   94 Soru

İnternet Sitesi

1012 Kişi   171 Soru

Arabalar

700 Kişi   192 Soru

inploiders

350 Kişi   166 Soru

Ülke Ekonomisi

635 Kişi   103 Soru

Yemek Kültürü

862 Kişi   86 Soru