Bilmek istediğin her şeye ulaş

Furkan Demir, 

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayar Mühendisi Furkan Demir inploid.com'da 4 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Temmuz 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Vicdan nedir?

Ateist bir insanın kötülük yapmama sebebidir.
Temmuz 2014

Furkan DemirSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Temmuz 2014

Furkan Demir bir yanıta alt yorum yaptı

Bence beyni yikanmamis insanlardir
Atatürk'ün ilke ve inkilapları o zamanlarda ülkenin demokrasiyi tanıması ve demokratikleşmesi açısından yapılmış ilkelerdi. Tabii ki yaptığı yanlışları da vardır ancak; bu, O'nu eleştirebilir biri yapmaz diye düşünüyorum . Atatürk'ü sevmeyenler vardır illa ki eleştirecektir bunlar ama daha çok at gözlüğüyle bakanlardır onlar ya da tarih bilgisi olmayanlar. Kulaktan dolma bilgilerle bilgi sahibi olan insanlardır veyahut.
Temmuz 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Mustafa Kemal Atatürk eleştirilebilmeli mi? Sizin eleştirdiğiniz politikaları, kararları, davranışları hangileridir?

Eleştirilemeyecek bir konu yoktur. Eleştirilemez demekle aklını çöpe at demek aynı şeydir. Şahsen Atatürk'ü sever ve saygı duyarım fakat harf inkılabına (hiçbir modern ülkede böyle bir devrim yoktur, olması abestir) ve kılık kıyafet inkılabına karşıyım. Bunun da belli başlı sebepleri var.
Temmuz 2014

Furkan Demir bir yanıt verdi.

Temmuz 2014

Furkan Demir  bu yazıyı beğendi:

Temmuz 2014

Furkan Demir bir yanıta alt yorum yaptı

Cizgi filmde pokemonu tek gecerim
Dizi

1 Yedi numara
2 Avrupa Yakası
3 Süper Baba

Çizgi Film

1 Küçük Golcü
2 Şirinler
3 Hayalet Avcıları

Film

1 Babam ve Oğlum
2 Garip
3 Dedemin İnsanları

Şarkı

1 Shape of my heart
2 Lavinya
3 Unforgiven
Haziran 2014

Furkan Demir bir yanıt verdi.

En son hangi şarkıyı dinlerken gözleriniz doldu ya da ağladınız?

Ahmet Kaya nin cogu sarkisi duygulandirir insani
Haziran 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Ülkemizden neden hiç seri katil çıkmıyor?

2013 yılında 842 kadın öldürülmüş. Bu sadece kadın cinayetleri sayısı, çocuk ve erkekler de var. Ülkemizden seri halinde katil çıktığı için seri katile ihtiyaç duymuyoruz.
Haziran 2014

Furkan Demir  bu yazıyı beğendi:

Haziran 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Yazılım mühendisi olmaktan memnun musunuz?

Yazılım mühendisliği bölümü okumaktan memnunum :) Özellikle ülkemizin oldukça ihtiyacı olan bir sektör yazılım.

Geçmişi tarihçiler, şimdiyi gazeteciler, geleceği ise yazılımcılar yazar :)
Haziran 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Geleceğin mesleği sizce nedir?

Yazılım Mühendisliği

Yazılım olmadan hangi mesleğin geliştiğini bir söyleyin hele? Çoğu meslek üzerinde program geliştiren yazılımcılar ile ve bilgisayar aracılığı ile gelişti. Günümüzde doktorlar tomografiyi gözüylemi çekiyor? Mimarlar ve İnşaat Mühendisleri bina tasarımını kağıt kalemle mi kusursuz projelendiriyor? Eğitmenler araştırmalarını nerde yapıyorlar ve haftalık, aylık ders planlarını kağıtta mı oluşturuyor? Uçaklarda otomatik pilot kafasına göre mi çalışıyor? Polis, Jandarma hangi araçlarla nasıl iletişim kuruyorlar? Peki bankalar? Neredeyse hepsinin işi yazılım gerektiriyor ve yazılım olmadan mühim mesleklerin zaman kaybedeceği gerçeğini gözardı etmezsek bu durumun yazılım mühendisliği ihtiyacını doğurduğunu görürüz.

Hatta bazı meslekler yerini yazılımlara bırakmaya başladı. Hatırlıyormusunuz telefonu açınca santral çıkardı nereye bağlayacağınızı öğrenir sonra jagı ilgili bağlantıya yerleştirip telefonu bağlardı. Bu mesleğin yerini ne aldı? Yazılım.

Ayrıca belirtmem gerekirki bilgisayar 1 defa üretilir ortalama 3 yıl kullanılır. Lakin yazılım pek çok kez üretilir, güncellenir ve bilgisayar gibi hammadde gerektirmeyen bir iştir.
Haziran 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Paradoks'u tanımlamaya kalksan kullanabileceğin en iyi örnek ne olurdu?

Giritli Epimenidesinde dediği gibi ; "Tüm Giritliler yalancıdır. "
Haziran 2014

Furkan DemirGeyik Muhabbeti konu başlığını takip etmeye başladı.

Geyik Muhabbeti

Konuları Buzağıya kadar getirdik Geyiğe çevirmek size kalmış.

Haziran 2014

Furkan DemirSosyal Medya konu başlığını takip etmeye başladı.

Sosyal Medya

Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılması...

Haziran 2014

Furkan DemirWeb Tasarım konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Tasarım

Web grafik tasarımı, grafik tasarım alanı ile yakın ilişkili bir konu olarak ele alınabilir ama kendi içerisinde ayrı bir dal olarak çok gen...

Haziran 2014

Furkan DemirFelsefe konu başlığını takip etmeye başladı.

Felsefe

Felsefe doğruyu vermez, en iyi ihtimalle yanlışı öğretir. Fakat yanlışı öğrenmek de doğruya yaklaşmak değil midir?

Haziran 2014

Furkan Demir  bu yazıyı beğendi:

Dünyanın en büyük finans şirketlerinden J.P. Morgan'ın CEO'su James Dimon tarafından zengin koca avcısı kıza verildiği söylenen cevap

1352

SORU:

Zengin bir adamla evlenebilmek için ne yapmalıyım ?

Sizinle dürüst olacağım. Bu yıl 25 yaşına giriyorum. Çok güzelim, iyi bir stilim var ve kaliteli şeyleri severim. Yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan bir adamla evlenmek istiyorum. Aç gözlü olduğumu düşünebilirsiniz fakat New York’ta yıllık geliri 1 milyon dolar olan insanlar orta sınıf sayılıyor.
Çok şey istemiyorum. Bu sitede yıllık geliri 500 bin dolar veya daha fazla olan biri var mı? Hepiniz evli misiniz? Sormak istiyorum, sizin gibi zengin insanlarla evlenmek için ne yapmam gerek?
Bugüne kadar birlikte olduğum erkekler arasında en zengini yılda 250 bin dolar kazanıyordu. Central Park’ın batı yakasında, yüksek bütçeli rezidanslarda yaşamak isteyen biri için yıllık 250 bin dolar yeterli değil. Size alçak gönüllülükle soruyorum:
1) Zengin bekarlar nerede takılır? (Lütfen bar, restaurant, spor salonu gibi mekanların isimlerini ve adreslerini yazın.)
2) Hangi yaş kategorisine odaklanmalıyım?
3) Çoğu zenginin eşleri neden ortalama güzellikte? Bir kaç kızla tanıştım; güzel veya ilgi çekici değiller ama zengin erkeklerle evlenebiliyorlar.
4) Kimin karınız, kimin yalnızca sevgiliniz olabileceğine nasıl karar veriyorsunuz? Benim hedefim evlenmek.
Bayan Güzel

CEVAP:

Sevgili Bayan Güzel,
Yazınızı büyük bir ilgiyle okudum. Tahmin ediyorum ki sizin gibi aynı soruları soran pek çok genç kız var. Lütfen profesyonel bir yatırımcı olarak durumunuzu analiz etmeme izin verin. Benim yıllık gelirim 500 bin doların üzerinde, sizin kriterlerinize uyuyor, bu sebeple okuyan kimsenin zamanını çalmadığımı ümit ediyorum.
Bir iş adamı gözünden bakarsak, sizinle evlenmek kötü bir fikir. Cevap çok basit, lütfen açıklamama izin verin. Detayları bir kenara bırakırsak, yapmaya çalıştığınız şey “güzellik” ile “para” ikilisini takas etmek: A kişisi güzelliği sağlar, B kişisi de bunun için ödeme yapar, gayet adil. Fakat burada ölümcül bir problem var; sizin güzelliğiniz kaybolacak ama benim param iyi bir sebep olmadıkça tükenmeyecek. Aslına bakarsanız, benim gelirim yıldan yıla artabilir, ancak siz yıldan yıla güzelleşemezsiniz. Bu sebeple, ekonomik açıdan bakarsak, ben değer kazanan bir varlıkken siz değer kaybeden bir varlıksınız. Hem de sıradan bir değer kaybı değil, katlanarak artan bir değer kaybı. Eğer güzellik sizin tek varlığınızsa, değeriniz 10 yıl sonra çok daha düşük olacak.
Wall Street’te kullandığımız bir terimden yola çıkarsak, sizin için “takas pozisyonu” diyebiliriz, “satın al ve bekle” değil. Sizi satın almak iyi bir fikir değil, bu sebeple kiralamayı tercih ederim. Çünkü alışveriş değeri düşen bir şeyi uzun süre elde tutmak hiç de iyi bir fikir değil. Aynı şey sizin istediğiniz evlilik için de geçerli.
Söylediklerim size zalimce geliyorsa şöyle düşünün; tüm paramı kaybetseydim, beni terk etmez miydiniz? Aynı şekilde güzelliğinizi kaybettiğinizde, benim de çıkış yolunu bulmam lazım.
Yıllık geliri 500 bin doların üstünde olan insanlar aptal değil; sizinle yalnızca çıkarız ama evlenmeyiz. Size, zengin bir adamla evlenme fikrini unutmanızı öneririm. Bu arada, yılda 500 bin dolar kazanan o zengin siz olabilirsiniz. Zira o kadar parayı kazanmak, zengin bir aptal bulabilme ihtimalinizden daha yüksek.
CEO J. P. Morgan
Haziran 2014

Furkan Demir bu yanıtı beğendi:

Bildiğiniz ilginç, şaşırtıcı bilgiler nelerdir?

Edindiğim bilgileri ilk öğrendiğimde şaşırmıştım, ilginç gelmişti aslında dikkat etmediğim için. Neyseki yanlış bildiğim şeylerin doğrularını da öğrenmiş oldum. Buraya yazdığımda pek çok kişi okulda öğrendiği şeyleri doğru kabul etme inadından ötürü beğenmeyecek cevabımı. Ben yinede yazayım ki en azından benim gibi geç öğrenmesin millet;

1- Okul kitaplarındaki Ali Rıza diye sunulan resmin aslında Ali Rızaya ait olmadığı. Hatta Atatürk'ün babasının kim olduğuna dair daha enteresan bir bilginin açıklanmasının hapis nedeni olabileceğinden ötürü pek çok yazarın bunu açıklamaktan çekindiğini görmüştüm.

Pratik Bilgiler

2- Gençliğe Hitabeyi Atatürk'ün yazmadığı
şaka gibi değil mi? Yeni çıkan "Cumhuriyet Efsaneleri" kitabında buna dair bilgiler yer almakta.

3- Atatürk'ün isminin Kemal değil aslen Kamâl olduğu. Hatta kimliğinde bile "Kamâl" şeklinde yazıyor. İnternetten şöyle bir baktım Kâmal'in anlamına; "Yahudilerin dili olan İbranicede "totem" yani "put" mânâsına gelmektedir. " yazıyor.

Pratik Bilgiler

4- Ayasofyanın müze olmasına dair belgeyi Atatürk'ün imzalamadığı, hatta o sırada soyadı kanununa göre Mustafa Kamal'in "Atatürk" soy ismi almadığı. Kısacası başkasının onun imzasını taklit ederek sahte bir belge yaptığı. İmzaya dikkat;

Pratik Bilgiler

Şimdi bir kenara çekileyim ve eksi puan alışımı izleyeyim.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3243 Kişi   564 Soru

Donanım

526 Kişi   96 Soru

Bilgisayar

2634 Kişi   444 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

Uluslararası Ekonomi

79 Kişi   7 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3682 Kişi   280 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Web Siteleri

3398 Kişi   268 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2357 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

Yazılım Geliştirme

1232 Kişi   187 Soru

Futbol

878 Kişi   196 Soru

Öğrencilik

2360 Kişi   123 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2407 Kişi   175 Soru

Kitaplar

3143 Kişi   269 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2204 Kişi   590 Soru

Gerçek Hayat

842 Kişi   102 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

831 Kişi   76 Soru

Öğrenci Olayları

779 Kişi   17 Soru

Meslek Seçimi

813 Kişi   94 Soru

Bilgisayar Oyunları

803 Kişi   113 Soru

Müzik

2983 Kişi   472 Soru

Eğitim

4377 Kişi   643 Soru

Yabancı Filmler

942 Kişi   115 Soru

İnsan Davranışları

3847 Kişi   962 Soru

Cep Telefonları

606 Kişi   224 Soru

Girişimcilik

3698 Kişi   363 Soru