Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kamil Demir, 

Jeofizik Mühendisi

Jeofizik Mühendisi Kamil Demir inploid.com'da 31 soru sordu, 12 soru yanıtladı ve 13 takipçisi var.

Mayıs 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Mayıs 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Nisan 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

Şizofren filmi tavsiyeleriniz nelerdir?

Farklı bir şey yapalım, şizofren olmak için mutlaka izleyin. Requiem For A Dream (Bir Rüya İçin Ağıt) Film müziği çok tanıdık, Lux Aeterna. Zaten tutunamayanlardansan, İZLEME.
Nisan 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

Şizofren filmi tavsiyeleriniz nelerdir?

Number 23:


The Machinist:
Nisan 2013

Kamil DemirGündüz Ayar kişisini takip etmeye başladı

Gündüz Ayar, Bilgisayar Öğretmeni, @applesafari

Mart 2013

Kamil Demir  bu yazıyı beğendi:

Birkaç Yararlı Web Tabanlı Yazılım

Merhabalar. Bildiğiniz üzere işletim sistemi tabanlı yazılım dünyasına paralel olarak web tabanlı yazılımlar da hızla gelişiyor. Bilgisayarlarımızda kullandığımız converter(dönüştürücü), fotoğraf düzenleme, ofis belgeleri oluşturma gibi yazılımları artık online olarak internet siteleri üzerinden kullanmamız mümkün. Android programı oluşturmaktan tutun da ses mixer’e kadar kullandığımız her yazılımın online bir adresi var neredeyse. İşte size hem zamanınızdan kısan hem de kullanımı basit birkaç web uygulaması…

Çeviri(Converter) Uygulamaları
Önce çeviri programlarından başlayalım. Kendimden bildiğim üzere PDF çevirilerinde bilgisayarımıza birçok program kurmuşuzdur fakat pek azı istediğimiz işlemi tam olarak gerçekleştirmiştir. Onu da saatlerce aramışızdır. Convertonlinefree PDF’ye çevirmek veya PDF’ye aktarmak işlemlerini birçok dosya uzantısını destekleyerek bize sunuyor. Daha bir farklı uygulama olan web2pdfconvert ile görüntüsünü PDF olarak kaydetmek istediğiniz web adresini yazmanız ve çevire tıklamanız yeterli. Eğer zamanınız kısıtlı ve dosya formatları arasında sürekli çevirmeler yapan biriyseniz size iki site önerim var. Bu iki ayrı sitede ofis(.doc, .ppt, .xls vb.), video(.avi, .mpg, .mp4 vb.), müzik(.mp3, .wav, .aac vb.), arşiv(.rar, .zip vb.) gibi tüm dosya uzantılarını içine alan tek elden kullanabileceğiniz dönüştürücü mevcut. Benim favorim olan online-convert dosya türlerini kategori olarak verirken convertfiles da benzer şekilde birçok dosya formatını destekleyen bir site.

Youtube Uygulamaları
Video paylaşım sitesi youtube’da izlediğimiz videoları indirmek için yine birbirinden güzel siteler var. Keepvid, size izlediğiniz videonun kalitesini seçme alternatifi sunarak videoyu indirmenizi sağlayan bir uygulama. Sadece youtube videolarını değil dailymotion, facebook, flickr, metacafe, myspace, soundcloud, vimeo gibi yaklaşık 40 sosyal paylaşım sitesinde yer alan multimedya dosyalarını indirme olanağı sunuyor. Bu özelliğiyle mutlaka sık kullanılanlara eklemeniz gereken bir uygulama… İkinci olarak youtube’da dinlediğiniz müzikleri sadece mp3 formatında indirmek istiyorsanız flvto size yetecek. Dinlediğiniz şarkının youtube linkini kopyalayıp siteye yapıştırmanız yeterli. Site kısa bir beklemeden sonra size videonun sesini mp3 olarak indirme linkini veriyor.

Diğer Yararlı Olabilecek Çeşitli Uygulamalar
Tüm bunların dışında ara ara lazım olabilecek ilginç birkaç web uygulama sitesi daha veriyorum. OCR-Optical Character Recognition (Optik Karakter Tanımlama) teknolojisine yer yer ihtiyaç duyarız. Fotoğraf şeklindeki bir belgedeki yazıları yazı karakteri olarak çevirebilmemiz için OCR teknolojisini, OCR teknolojisi için de genelde ABBYY Fine Reader programını kullanıyoruz. ABBYY kadar profesyonel olmasa da küçük işlerinizde size to-text iyi bir yardımcı olacaktır. Yazıya çevirmek istediğiniz resim dosyasını seçin ve recognize işlemini başlatın. İkinci olarak newocr de size tavsiye edebileceğim güzel bir OCR sitesi. İkisi de Türkçe karakterleri tanımlayabiliyor. Resimleriniz için size önerebileceğim üç site var. Pixlr ve pizap resimlerinize kolajlar uygulayabileceğiniz, çeşitli efektlerle daha da canlandırabileceğiniz, arklılaştırabileceğiniz iki ayrı mükemmel uygulama. Flash-gear’dan ise seçtiğiniz bir resmi sanal ortamda puzzle oyunu olarak yayınlayabiliyorsunuz. Bunlar arasında bana en ilginç geleni ise Android yazılımı ve font oluşturucu iki site. Appsgeyser uygulamasında Android tabanlı tabletler veya telefonlarınız için küçük çaplı yazılımlar oluşturabiliyorsunuz. Basit bir html sayfasını Android yazılımına çevirebiliyorsunuz. Fontstruct uygulamasıyla da kendi yazı tipinizi oluşturarak bilgisayarınızda kullanabiliyorsunuz.Vereceğim online web uygulamaları bu kadardı. Fakat internette farklı veya aynı işlevleri gören binlerce web tabanlı uygulama mevcut. Bulmak tamamen ihtiyacınıza bağlı…
Mart 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

İnternette en iyi film izleme sitesi hangisidir?

Her gün yeni bir film yeni bir yemek. birfilmbiryemek.tumblr.com
Mart 2013

Kamil Demir yeni bir  soru  sordu.

Mart 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

İlgilendiğim yerlere olan ucuz uçuşları haber veren bir site var mı?

skyscanner.com fiyata göre otomatik olarak sıralıyor ve en uygun uçuş bilgisini getiriyor. Özellikle Windows 8 uygulamaları çok güzel.
Mart 2013

Kamil DemirSevgiseli kişisini takip etmeye başladı

Sevgiseli, Öğretmen, @Sevgiseli

Kanatları var ruhunda...

Mart 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

En çok etkilendiğiniz film sahneleri nelerdir? Mümkünse video kesiti şeklinde paylaşır mısınız?

Sana kadınları sorsam neleri sevdiğin hakkında bir sürü şey sayarsın. Belki bir iki kere yatmışsındır da. Ama bir kadının yanında uyanmanın ve mutlu olmanın ne olduğunu söyleyemezsin. Sana savaşı sorsam Shakespeare'den bahsedersin değil mi? Ama hiç savaş görmedin. En yakın dostunun kafası kucağında son nefesini verirken sana nasıl baktığını görmedin. Sana aşkı sorsam sonelerden alıntı yapacaksın. Ama bir kadının karşısında hiç tamamen savunmasız kalmadın. Sana gözleriyle hükmedecek birini görmedin. Tanrı'nın seni cehennemden kurtarması için indirdiği melek olduğunu hiç düşünmedin. Onun meleği olmak nasıl bir şey bunu da bilmiyorsun. Bir aşkı sonsuza dek paylaşmayı...
Şubat 2013

Kamil Demir bu yanıtı beğendi:

Dinamik site oluşturmak için wordpress'emi yoksa direk php programlamaya mı yönelmeliyim?

Dinamik site oluşturmak için Wordpress'i kullanabilirsiniz tabii lakin büyük projelerde çalışmak bir şeyler yaratmak istediğinizde size Wordpress'i biliyor mu acaba gözüyle yaklaşmayacaklar. Wordpress CMS sistem olduğu için üstünde bir miktar vakit geçiren herkes rahatlıkla dinamik siteler oluşturuyorlar ya da oluşturduklarını düşünüyorlar. Yaşadığım şehir bunun en iyi örneği ve biz bu durumdan çok şikayetçiyiz, kendine yazılımcıyım diyen herkes ya Joomla ile firmalara hizmet veriyorlar ya da Wordpress ile. Kendine yazılımcı dedirtmek istiyorsan PHP'ye yönelmeni önerebilirim çünkü gerçekten esnekliği sayesinde çok farklı şeyler yaratılabilir.

PHP yönünü kuvvetlendiren herkes çok daha kısa bir süre içinde Wordpress'e adapte olur, bu yüzden daha geniş bir yelpaze istiyorsanız PHP :)

Sevgiler
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Web

459 Kişi   172 Soru

İnsan Davranışları

3849 Kişi   962 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3683 Kişi   280 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Bilgisayar

2634 Kişi   444 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2407 Kişi   175 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Jeofizik Mühendisliği

8 Kişi   3 Soru

Web Siteleri

3400 Kişi   269 Soru

Web Sitesi Önerileri

330 Kişi   71 Soru

Bilgisayar Programları

1846 Kişi   180 Soru

İngilizce

801 Kişi   107 Soru

Yazılım

3245 Kişi   564 Soru

Torrent

14 Kişi   13 Soru

Web Tasarım

1237 Kişi   215 Soru

Web Tasarımcısı

534 Kişi   48 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Yazılım Geliştirme

1232 Kişi   187 Soru

İş Başvurusu

31 Kişi   9 Soru

Bisiklet

122 Kişi   22 Soru