Bilmek istediğin her şeye ulaş

Growthackingsk, 

Growth Hacker

Growth Hacker Growthackingsk inploid.com'da 2 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 3 takipçisi var.

Şubat 2015

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sosyal Şirket Nasıl Olunur? [İnfografik] Sosyal medyanın ve diğer dijital pazarlama unsurlarının sebep olduğu başarı hikayeleri birçok firmanın iştahını kabartmış durumda... IBM'in yaptığı bir çalışma, firmanızı sosyal medyaya entegre etmek için atmanız gereken adımları ve teknikleri içeriyor. Sizler için infografiği derleyerek makalemizi hazırladık. Sizde fikirlerinizi yorum bölümünden veya mail adresimize iletebilirsiniz. growthhackingturkey.com/2015/01/sosyal-s...

Sosyal Şirket Nasıl Olunur? [İnfografik] | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Şubat 2015

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

growthhackingturkey.com/2014/11/kamu-ve-...Dünya genelinde resmi kurumlar ve kar amacı gütmeyen organizasyonlar üyelerine veya seçmenlerine çeşitli hizmetler/ürünler sunarlar. Bu ürünlerden faydalanan vatandaşların çeşitli öneri istek ve taleplerinin olması son derece doğaldır. Geleneksel iletişim yöntemlerinde, vatandaşların taleplerine cevap vermek maliyetli ve kaynak israfına yol açar. Bu kaynak israfı ve maliyetler ise genellikle sağlanan servislere şarj edilir yada vergi olarak son kullanıcılara geri döner.

Kamu ve Resmi Kurumlar İçin Sosyal Medya Planlaması | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Ocak 2015

Growthackingsk bir yanıt verdi.

Ocak 2015

Growthackingsk bir yanıt verdi.

Dünyada yeni bir spor aleti geliştirdim, tutar mı?

Bu tür aletleri her kitleye satabilirsin ödeyeceğim para maksimum 50 tl olur.(Spor salonlarının aylık ücretlerini baz alarak fiyat belirle bence) aletede çok fazla özellik eklemenin manası yok çünkü ne kadar küçük ve işlevsel olursa algıda dağılma olur inandırıcılığını yitirir.
Hayırlı olsun, tebrikler
Ocak 2015

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Start-Up'lar İçin 3 Sosyal Medya Taktiği Bu makalede sizlere yardımcı olmak adına, belli başlı atılacak adımları listeledik. Başlangıç aşamasında aşağıda ki stratejiler markette size avantaj sağlayacaktır. growthhackingturkey.com/2014/12/start-up...

Start-Up'lar İçin 3 Sosyal Medya Taktiği | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Ocak 2015

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sosyal medya istatistikleri

Sosyal medyanın her türden işletme için yaratacağı faydalar artık herkesin malumu.. Sunulan ürün ve hizmete göre, hedef kitlenizin en çok hangi mecralarda vakit geçirdiğini saptayarak aksiyonlar almanız rakiplerinizden önde olmanızı sağlayabilir.


WeAreSocial tarafından hazırlanan rapora göre, Türkiye'de İnternet ve sosyal medya kullanım istatistikleri aşağıda ki gibir:


 • Türkiye’de internet kullanım oranı, tüm nüfusa oranla %45.
 • Türkiye’de 35 milyonun üzerinde internet kullanıcısı, 36 milyon aktif Facebook hesabı var. (Sahte hesaplar dahil)
 • Günde ortalama 4.9 saatimizi kişisel bilgisayarlar üzerinden,1.9 saatimizi mobil cihazlar aracılığıyla internette harcıyoruz.
 • Günde ortalama 2 saat 32 dakikamızı sosyal medyada geçiriyoruz.
 • Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya platformu olan Facebook’u (%93), sırayla Twitter (%72), Google+ (%70) ve LinkedIn (%33) takip ediyor.

analizlerin devamı:growthhackingturkey.com/2014/12/start-up. . .
Ocak 2015

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Derinlemesine Growth Hacking

Son zamanlarda sıklıkla karşılaştığımız “Growth Hacking” eldeki verileri iyi değerlendirerek ve uygun metrikleri uygulayarak girişiminizin ileri taşınmasını sağlar.Peki geleneksel pazarlama yönteminin dışında “Growth Hacking” e bu kadar başvurulmasının sebebi ne?
Aslına bakarsanız bunun cavabı oldukça basittir.
“Kısa sürede girişiminizin Growth Hacking methodlarıyla ulaşılması istendiği seviyeye gelmesi”
Hacker kelimesine bakıldığında günümüzde kötü anlamlar çağrıştırabilir. Growth hackinge karşı olumsuz tavır almanızı gerektirecek bir durum yoktur çünkü Growth Hacking
pazarlama ile alakalıdır. Ortaya çıkan problemleri var gücüyle çözmeye çalışan ve bu problemleri çözerken her türlü metriği ve stratejiyi kullanan kişidir Growth Hacker.
Peki Growth Hacker Hangi yolları Kullanır ;
 • Viral Yayılım

Daha fazla kişiye ulaşmak için içerik servisinizi iyi yapmalısınız.
 • Ödemeli Yayılım

Ödemeli yayılımda en önemli nokta potansiyel müşterilerinizin hangi sosyal mecrada daha fazla bulunduğunu tespit etmektir.
 • Satış Ekibi

Growth hacking sürecin nasıl ve hangi stratejilerle yürütüleceğini belirledikten sonra bu süreçte bir satış ekibine ihtiyaç duyulur.
 • İçerik Pazarlaması

Uygun yöntemlerle kullanıcı trafiğinizi artırmanız gerekmektedir. Gerekirse blog yazıları ya da sosyal medyada ki paylaşımlar bu konuda size yardımcı olacaktır.
 • E-Mail Pazarlama

Potansiyel müşterilere ulaşırken mevcut müşterilerden en fazla verimi almak için e-mail pazarlaması düşünülebilir.
 • SEO

Arama motorlarında daha iyi konum kazanabilmek için bu konuya önem vermek gerekmektedir. Star-up’ lar için anahtar kelimelerin doğru belirlenmesi çok önemlidir.
 • A/B Testleri ve Analizi

Bu testleri sayesinde yakaladığınız trafiği doğru analiz etme şansı bulursunuz. Bu analizlerle yeni stratejiler geliştirerek güçlenmeye devam edersiniz.
Kaynak:sosyalkilavuz.com/derinlemesine-growth-h. . .
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

growthhackingturkey.com/2014/11/sosyal-m...Facebook veya Twitter üzerinden işletmenizin profillerini oluşturup sadece ürün/hizmet linklerinizi paylaşarak sosyal medyadan faydalanmanız pek mümkün değil. Türkiye’de artık küçük işletmelerde gelişimlerini hızlandıracak ve ürün/ hizmetlerini doğrudan pazarlamak için kullanılacak yeni yöntem ve teknikleri araştırmaya koyuldu… Sosyal medya, bu yeni yöntemler arasında hem maliyet hem geri-dönüş zamanı hem de kontrolü açısından diğerlerinden öne çıkmakta.

Sosyal Medyanın Pazarlama İçin Faydaları | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sosyal Medyanın Pazarlama İçin Faydaları

Sosyal Medya Pazarlama Planlamanız da Yok mu? Bir Daha Düşünün!
Facebook veya Twitter üzerinden işletmenizin profillerini oluşturup sadece ürün/hizmet linklerinizi paylaşarak sosyal medyadan faydalanmanız pek mümkün değil. Türkiye’de artık küçük işletmelerde gelişimlerini hızlandıracak ve ürün/ hizmetlerini doğrudan pazarlamak için kullanılacak yeni yöntem ve teknikleri araştırmaya koyuldu… Sosyal medya, bu yeni yöntemler arasında hem maliyet hem geri-dönüş zamanı hem de kontrolü açısından diğerlerinden öne çıkmakta.
Sosyal medyanın işletmenize katacağı değerlerden bazıları:
Hedef kitlenizi analiz edebilirsiniz
Her sektörde, organizasyon türü ne olursa olsun başarılı olmanızın ilk koşulu hedef kitlenizi net belirlemenizdir.Sosyal medya ile bu süreci klasik yöntemlere nazaran daha kısa sürede ve kesin sonuçlarla yapabilirsiniz. Her mecraya özgü takip araçları ile(Facebook Insights, Hootsuite vb.) takipçilerinizin demografik özelliklerini öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Kamu ve Resmi Kurumlar İçin Sosyal Medya Planlaması

1918Hedef kitleniz ile etkin iletişim
Hedef kitlenizin demografik özelliklerini öğrendikten sonra, bu verileri baz alarak reklam ve pazarlama faaliyetlerinizi organize edebilirsiniz. Bu sayede yatırımlarınızdan yüksek geri dönüş alma şansınız artacaktır. İçeriklerinizi çeşitlendirmeniz her kesimden insana ulaşmanızı sağlayarak farklı ürün/hizmet gruplarınızı etkin pazarlamanıza yardımcı olacaktır.
Geri dönüşler alabilirsiniz
Sosyal medya sayesinde paylaştığınız ürün ve hizmetleriniz hakkında müşterilerinizden olumlu-olumsuz geri dönüşler alabilirsiniz. Özellikle yeni bir ürün/hizmet geliştirdiğinizde ve sosyal mecralarda paylaştığınızda, insanların neler düşündüğünü ve kullanıcı yorumlarını gözlemleyerek gerekli aksiyonları alabilirsiniz. Olumlu yorumlar ile mutlu olduğunuz kadar, olumsuzlar ile üzülebilirsiniz. Bunun için sosyal medya kriz yönetimi planı oluşturmanız faydalı olacaktır.

İlginizi Çekebilir:CRM Sistemini Sosyal Medya ile Entegre Edin
Rakiplerinizi Gözlemleyin
Sektördeki rakiplerinizin aktif oldukları mecralarda yer alarak, en son gelişmeleri ve neler yaptıklarını gözlemleyebilirsiniz. Bu takip ve elde edeceğiniz veriler sayesinde pazarlama stratejinizi geliştirebilir ve rekabette bir adım önde olabilirsiniz. Ayrıca piyasa araştırmalarınız sonucu fiyat-promosyon-teknik destek gibi konularda da avantaj sağlayabilirsiniz.
Müşteri İlişkileri Yönetimi
Mükemmel müşteri ilişkileri yönetimi için sosyal medya kullanacağınız en önemli araç olmalıdır. Sektör gözetmeksizin bütün firmalar özel günlerde yaptıkları kampanyalar ile mevcut ve potansiyel müşterileri ile diyalog kurmakta. Ayrıca oluşturduğunuz kriz yönetim planını bu aşamada devreye sokarak olumsuz görüş belirten müşterilerinizi nötr veya pozitife dönüştürebilirsiniz. Dinamik yapısı itibari ile de 7/24 ve daha az maliyetle online müşteri desteği sağlayabilirsiniz.
Marka bilinirliği ve düşük bütçe
Sosyal medya planlamanızı oluşturduğunuz takdirde marka bilinirliğiniz çok düşük bütçe ayırdığınız halde yüksek oranda artacaktır. Geleneksel reklam yöntemlerini kullanarak harcayacağınız paraya oranla çok çok düşük olan bu bütçeyi Facebook Twitter reklamlarına, içerik üretimine veya grafik tasarımı gibi başlıklara ayırabilirsiniz.
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Freemium Modelde Başarılı Olmanız İçin 3 Madde

Freemium pazarlama yöntemi uygulaması kolay olmayan, fakat doğru stratejiyi izlediğiniz takdirde sürdürülebilir gelişme gösterebilir ve değer yaratan firma haline gelebilirsiniz. SaaS tabanlı firmaların günümüzde sıklıkla kullandığı bu model, Growth Hacking teknikleri arasında da kullanıcı kazanmak ve dönüşümü arttırmak için kullanılmaktadır.

Sean Ellis,WordPress,Dropbox, LogMeIn vb. birçok firmaya Freemium modeli entegre etmek için çalışmalarda bulundu ve yazdığı blog yazısında aşağıdaki 3 maddenin göz ardı edilmemesi gerektiğini belirtmekte.

İlginizi Çekebilir:Minimum Maliyet ile Girişiminizin Büyümesini Hızlandırın
6033

1- Ücretsiz versiyonunuz, mutlaka kullanıcıların belirli problemlerini çözmeli ve değer üretmelidir. Ayrıca sunduğunuz Premium model gözle görülen özellikleri ile ücretsiz modelden ayrılmalıdır.

2- Dönüşüm hunilerini sürekli optimize ederek, hedeflediğiniz metriklerin verimliliğine odaklanın.

3- Kullanıcı deneyimlerini ve müşterinin üründen algıladığı değeri anlamaya çalışın.

Elbette her firma için Freemium model kullanılabilir olmayacaktır... Mesela, Kurumsal firmalar için online ürün/hizmet üretmeyen girişimler için.

 • Freemium modeli kullanmak için, marjinal maliyetinizin sıfır veya sıfıra yakın olmasında fayda var.


 • Bu model hizmet sunduğunuz tüm markete açık olacağı için, marketin premium model için talep toplamaya elverişli olması gerekir.


 • Marketteki mevcut firmalar gelirlerini ve paylarını kaptırmak istemeyecektir. Sektörleri incelediğinizde, Freemium modeli genellikle sektöre yeni giren firmalar tarafından uygulandığını görürüz. Bu yüzden rekabete hazır olmalısınız.

İlginizi Çekebilir:Start Up’lar İçin Growth Hacker

Bu tür start-up'lar eğer hedef kitleleri ile doğru ilişkiyi kurabilir ve yukarıda verilen 3 kritere uyum sağlayabilirse, organik ve sürdürülebilir büyümeyi yakalama şansları artacaktır.


İnsanlar Bedavayı Sever!

Yazar Notu: Yeni Girişimler için gelir modeli yaratma noktasında sıkıntı çekenler için önerebileceğimiz bir kitap:Bedava! Verdiği örnekler ve akıcı anlatımı ile sıkılmadan okuyacaksınız.
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

growthhackingturkey.com/2014/12/freemium...Freemium pazarlama yöntemi uygulaması kolay olmayan, fakat doğru stratejiyi izlediğiniz takdirde sürdürülebilir gelişme gösterebilir ve değer yaratan firma haline gelebilirsiniz. SaaS tabanlı firmaların günümüzde sıklıkla kullandığı bu model, Growth Hacking teknikleri arasında da kullanıcı kazanmak ve dönüşümü arttırmak için kullanılmaktadır.

Freemium Modelde Başarılı Olmanız İçin 3 Madde | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Growth Hacking Pazarlamaya Dair 7 Ders

TV reklamlarına, billboardlara ve basın bültenlerine tonlarca para harcamadan nasıl bu kadar büyüdüklerini merak ediyor musunuz? Twitter, Linkedin ve Dropbox gibi firmaların başarılarının arkalarında yatan sır başarılı Growth Hacking stratejileri belirlemeleridir. Bu makalemizde, bu stratejilerden 7 tanesini paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir:Growth Hacking ve Geleneksel Pazarlama Arasındaki Fark

1- Growth Hacker'ın Kim Olduğunu Kavrayın
Hedef kitlenizi reklamlar ile boğmaktan ve geleneksel pazarlama yöntemlerini izlemekten ziyade,growth hackeryaratıcılığa ve verinin gücüne inanır. Kısa bir süre zarfında hedeflenen metriklerde gelişme göstermek için daima test ve uygulamalar yapar.

2- Sorgulayıcı Olun
Growth hacking stratejinizin soracağınız sorular ve izleyeceğiniz metrikler oluşturur. Hedef kitleniz kim? Neden müşteriniz olmalılar? Onların hangi problemlerini çözüyorsunuz? Ürün ve hizmetleriniz hakkında sürekli geri bildirimler toplayın ve kesinlikle ön yargılara kapılmayın!

3- Doğru Kişileri Hedef Alın
Mesajınızı herkese ulaştırmaktan ziyade, ürün/hizmetiniz ile ilgilenebilecek kişilere ulaştırmanız daha faydalı olacaktır. Bu sayede kaynaklarınızı daha etkin kullanmış olup, geri dönüşüm oranınız daha yüksek olabilir.

1918

4- İyi Fikir Yeterli Değil
Potansiyel müşterilerinizin kafası sitenizde karışabilir... Ne kadar kaliteli ürün/hizmet satarsanız satın, doğru yaklaşım, atmosfer ve fiyat politikası ile pazara çıkmazsanız sonuç başarısızlık olacaktır.

5- Viral İçerik Yaratmaya Odaklanın
Eğer markanız için viral içerik üretmek istiyorsanız, müşterilerinizin gözünden düşünmelisiniz. Kendinize şu soruyu sorabilirsiniz:

Müşterilerin beni arkadaşlarına anlatabilmesi için sunduğum servis yeteri kadar iyimi?
Ürün/hizmetiniz için bir değer algısı inşa edin ve insanlar paylaşmaya gönüllü olsun!

6- Müşteri Bağlılığı Yaratın
Sadece Growth Hacking'in değil, tüm pazarlamanın en zor süreçlerinden birisi de kazandığınız müşteriyi tutmak ve ondan daha fazla para kazanmaktır. Müşterilerinizi ilave hizmetleriniz hakkında bilgilendirin, ilgilenmeseler bile pes etmeyin!

7- Blog Yazıları
Ürün/hizmetiniz hakkında yazan başarılı blogları tespit etmek ile başlayabilirsiniz... Bu yöntem ile hedef kitlenizin sabit olduğu mecralarda sizin hakkınızda konuşulmasını sağlayabilir, farkındalığı arttırabilirsiniz.
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

Growth Hacking ve Geleneksel Pazarlama Arasındaki Fark

Özellikle start-uplar tarafından tercih edilen ve popülerliği her geçen gün artan Growth Hacking terimi, hala bazı pazarlama uzmanları tarafından benimsenemedi..Growth Hacking yöntemleri ile, geleneksel pazarlamaya nazaran daha hızlı, sürdürülebilir sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

Özellikle Amerika, Filipinler ve Hindistan gibi(yazılımın ve SaaS çözümlerin geliştiği ülkeler)Growth Hacking yöntemlerine sıkça başvurulmakta.

Growth Hacker aslında pazarlamacıdır, fakat mücadele etmesi gereken birçok problem, yorumlaması gereken metrikler ve kullanması gereken onlarca araç ile diğerlerinden ayrılır.

Growth Hacker'ı diğerlerinden ayıran durumlar ve özellikler neler mi? Birlikte bakalım

İlginizi Çekebilir:Start Up’lar İçin Growth Hacker
Start-up'lar fazlaca belirsizlik içerir
Girişiminizin ilk safhalarında, hedef kitlenizi, müşterilerin sizden beklentisini, marketin ihtiyacını ve pazarlama kanallarınızı belirleme konusunda zorluklar yaşayabilirsiniz. Fakat kurumsallaşmış firmalarda, bu süreçler çoktan hallolmuş ve pazarlama yöneticisi sadece arabayı daha hızlı sürmek üzere kafayı yormaktadır...

1918

Her Start-Up'ın Büyüme Potansiyeli Vardır
Yapılan araştırmalar ve genellikle koyulan hedefler, start-upların her ay %20 büyüme gösterdiğini ifade ediyor. Fakat kurumsallaşmış firmalar da aylık %5'lik büyüme, güzel bir prim almanız için yeterli olabilir. Bu noktada kurumsal firmada çalışan pazarlama yöneticisi için önemli bir problem beliriyor?

" Kurumun belli bir olgunlukta pazar payı ve penetrasyonu var... Daha fazla kişiye ulaşmak için başka ne yapabilirim? "

Growth Hacker ise, yukarıdaki durumu, daha az kaynak ve bilinmezlikler ile hedefleyerek stratejiler geliştirir.
İlginizi Çekebilir:Minimum Maliyet ile Girişiminizin Büyümesini Hızlandırın
Growth Hacker'ın Kaynaklara Ulaşması Kısıtlıdır
Çoğu kez kısıtlı kaynak ile kurulan girişimlerin başarılı olması için kısa sürede kendisini tanıtması ve sunduğu çözüm ile ilgilenebilecek, olabildiğince fazla kişiye ulaşması gerekmektedir. Ürün bağlılığı yaratmak trafiğin satışa dönüşmesi için önemlidir. Buda, kısıtlı kaynakları etkin kullanarak, potansiyel müşterilerinizi eğitmek ile mümkündür.

Gowth Hacker'lar analatik güçlerini, ürün mühendisliği ve yaratıcılık özelliklerini kullanarak, organizasyon için önemli görülen metrikleri yukarılara çekmeye çalışırlar.

İlginizi Çekebilir:Growth Hacking Teriminin Detayına İnelim

Buraya kadar ki kısımda "Zaten yapıyorduk bunları.. " dediniz mi? Çok normal, çünkü bu prensipler yeni değil, yeni olanGrowth Hacking algısı. SEO ile haşır neşir olan, analatik verileri doğru yorumlayan ve etkin sosyal medya yönetimi yapabilen ekip ucundan da olsa bu kapsama girebilmekte. Ancak herşey tabiki bunlarla sınırlı değil...

Growth Hacking ile Organizasyonunuzu Hedeflediğiniz Yerde Görmek İstiyorsanız, Daha Fazlasına İhtiyacınız Var.. Keşfet!
Aralık 2014

Growthackingsk bu yanıtı beğendi:

Linkedin'i diğer sosyal platformlardan ayıran özellikleri nelerdir? Nasıl daha etkin kullanılır?

Günümüzde sosyal ağlar internet dünyasının vazgeçilmez unsurudur. Sosyal medyanın bir diğer mecraları arasında yer alan linkedin, iş arayan ve işveren kişilerin kullandığı ve iş hayatı ile ilgili bilgilerin paylaşıldığı sosyal bir ağdır.
Diğer sosyal ağlardan pek bir farkı olmayan fakat tek bir ayrımı iş amaçlı kullanılan, meslektaş gruplar ile kolay yoldan iletişime geçebilme ve rahatlıkla arkadaş edinebilme platformudur.
Dünyanın en geniş profesyonel ağlarından birini oluşturan Linkedin’ in kullanımı oldukça basittir. Arkadaş bulma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz için yapmanız gereken tek şey e-mail adresiniz üzerinden taratma işlemi gerçekleştirmeniz halinde defterinizde kayıtlı halde bulunan insanlarla kolaylıkla irtibat kurabilirsiniz.

Linkedin ne için kullanılmaktadır?

Linkedin kullanımının temel amacı iş başvurusu yapmak isteyen kişilerin kolaylıkla iş başvurularını gerçekleştirmesi, Yapılan sunum, dosya ve birçok kitapların rahatlıkla paylaşılabilmesi, Bloglarınızın kolay yoldan reklamını gerçekleştirmek, iş hayatı ile ilgili konularda bilgi alışverişi yapmak gibi pek çok alanda fayda sağlamaktadır.

Peki, linkedin neden kullanmalıyım?

Gelişen teknolojik gelişmelerin ardından artık internet ortamları üzerinden rahatlıkla iş bulabilme ve iş alımları gerçekleşirken işe alınacak kişilerin profilleri, hesapları ve sayfaları gözden geçirilerek iş alımları gerçekleşmektedir. Hal böyle olunca sosyal ağlarda ki hesapların ayrı bir önemi olmaktadır. Ülkemizde günden güne belli oranlarda kullanıcı sayısı git gide artış göstermektedir.
Üye işlemlerinizi gerçekleştirirken yapmanız gereken tek bir şey kendinizle ilgili bir Cv oluşturmanız olacaktır. Artık profesyonel bilgi, fırsat ve fikir alışverişleri insanlara güvenli bir şekilde linkedin aracılığı ile ulaşmaktadır. Üye olmanız halinde pek çok işinize yarayacak adımlara ulaşmanız mümkün olacaktır. Sektör hakkında daha detaylı bilgilere sahip olmak, hedeflerinize kavuşmak ve profesyonel kimliğinizi dışarıya yansıtmak amacı ile linkedin vazgeçilmez bir aracı unsurudur.
Kariyerlerin en iyi şekilde özetlendiği bu platforma sizlerde dâhil olarak işinizi yükseltmek, gelişmek ve yeni girişimlere yönelmek, bilgiyi keşfetmek amaçlı birçok kolaylıklar linkedin sayesinde kullanıcılara ulaşmaktadır. Ayrıca kişilerin birbirlerine etiketlemesine olanak tanıyarak bilgi alışverişlerinin yaşanmasında pay sahibi olmaktadır. Kısaca linkedin sosyal medyanın öne çıkan ağlarından biri olarak yeni girişimlerin keşfetmesinde öncü olmaktadır.
Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

growthhackingturkey.com/2014/11/linkedin...Linkedin’i diğer sosyal ortamlardan ayıran en büyük özelliği profesyonel yapısıdır. Üyeliğinizi oluşturduktan sonra yapacağınız ilk iş benzer özelliklere sahip olduğunuz, aynı sektörde çalıştığınız, aynı okulda ve şirkette çalıştığınız kişileri “Tanıyor Olabileceğiniz Kişiler” sekmesinden görüp ağınıza eklemek olmalıdır. Bu sayede networkünüzü ve görünürlüğünüzü arttırmış olacaksınız.

Linkedin Pazarlama Teknikleri | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Aralık 2014

Growthackingsk bir yanıt verdi.

Son dönemdeki sosyal pazarlama (Social Marketing) tekniklerini en iyi hangi şekilde öğrenebiliriz?

Begüm hanıma katılmakla beraber son trendleri sıkı sıkıya takip ederek case studyleri inceleyebilirsiniz. Son trendlere dair tavsiyem:growthhackingturkey.com

Aralık 2014

Growthackingsk  yeni bir  gönderide  bulundu.

growthhackingturkey.com/2014/11/dijital-...Dijital mecralar tüketicilere markalar ile etkileşime geçebilmeleri, şikayetlerini ve bağımlılıklarını belirtmeleri için en zahmetsiz yol olarak görülür. Günümüz dijital dünyasında, markaların yeni teknolojileri etkin şekilde kullanarak müşteri ilişkilerini yönetmesi maliyet, zaman ve marka pazarlaması açısından son derece önemlidir.

CRM Sistemini Sosyal Medya ile Entegre Edin | Dijital Pazarlama ve Growth Hacking Rehberi

description
Aralık 2014

Growthackingsk bir yanıt verdi.

Bir internet, sosyal medya fikrinin Türkiye'den çıkıp da dünyanın tamamında tutma ihtimali nedir? Ya da sadece Amerika'dan çıkanlar mı tutar?

Doğru pazarlama stratejisi izlendiğinde ve gerçekten kişilerin belirli problemlerine çözüm üretiyorsa yani değer yaratıyorsa lokasyon gözetmeden patlar!
Amerikadaki yeni girişimlerin uyguladığı ortak strateji growth hackingdir. Bu konuda güzel bir site growthhackingturkey.com/
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3409 Kişi   268 Soru

Eğitim

4383 Kişi   643 Soru

İnsan Davranışları

3851 Kişi   962 Soru

Girişimcilik

3701 Kişi   363 Soru

Varoluş Hakkında

2905 Kişi   1060 Soru

İnternet

2629 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2636 Kişi   444 Soru

Kişisel Gelişim

2076 Kişi   155 Soru

İş Hayatı

2460 Kişi   325 Soru

Web Tasarımcısı

534 Kişi   48 Soru

Facebook

808 Kişi   185 Soru

Twitter

423 Kişi   120 Soru

Bilişim

553 Kişi   111 Soru

Arama Motoru (Search Engine)

148 Kişi   46 Soru

Yatırım

342 Kişi   111 Soru

Yönetim

489 Kişi   57 Soru

Yaratıcılık

221 Kişi   24 Soru

Meslekler

299 Kişi   149 Soru

Yazılım Güvenliği

547 Kişi   17 Soru

İş

122 Kişi   120 Soru

Tasarım

376 Kişi   53 Soru

Yerli İnternet Girişimleri

412 Kişi   60 Soru

İş Fikirleri

175 Kişi   24 Soru

Bilişim Teknolojileri

190 Kişi   66 Soru

İnovasyon

271 Kişi   38 Soru

Google

339 Kişi   106 Soru

ARGE (Araştırma Geliştirme)

243 Kişi   30 Soru

Bilimsel Bilgi

73 Kişi   22 Soru

Mobil Uygulamalar

252 Kişi   110 Soru

İnternet Girişimleri

452 Kişi   110 Soru