Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günay Iskender, 

Doktor

Doktor Günay Iskender inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Kasım 2016

Günay Iskender bir yanıta alt yorum yaptı

Anneanneniz için geçmiş olsun, bahsettiğiniz olay ilaca bağlı anaflaksi gibi bir doktor olarak bunu ön görmek imkansız, lakin tedavi sürecindeki sıkıntılar için üzüldüm.
Ananeme kolundaki ağrı için 5 adet iğne vuruldu, kadın 15 dakika sonra nefes alamıyorum dedi ve düştü. İğne akciğerde balon yapmış. Kadın 5 gündür hastanede, herkes ilk 2 gün başında pervaneydi ama şimdi sallayan eden yok. Üstelik hafta sonu, nöbetçi doktorun ve hemşirenin ortalarda görünmemesi yüzünden nefes darlığından ölüyordu. Hastaneler iyi güzel de, biraz şans lazım hayatta kalmak için.
Kasım 2016

Günay Iskender bir yanıt verdi.

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Şekersiz, Çayın doğasına ve traihine baktığımızda milattan önce 2000 yıllarına dayanır, şeker ile ise sanayi devriminden sonra tanıştık. Yanı9 DNA mız şekersiz çay ile yoğrularak yıllarca damak tadımız oluşmuştur. Kısa bir not düşmek istedim.
Kasım 2016

Günay Iskender bu yanıtı beğendi:

Çay şekerli mi içilmeli yoksa şekersiz mi? Neden?

Şekersiz içtiğimde çayın tadını kalitesini daha iyi algıladığını düşünüyorum fakat şekerli ile şekersiz çay fiyatının aynı olmasını da yadırgıyorum.
Kasım 2016

Günay Iskender bu yanıtı beğendi:

Balık yedikten sonra süt ürünü tüketmek insanı zehirler mi?

Ben tavalık balığı önce bir saat kadar tuzlu süte yatırıp ardından galeta ununa buluyor ve sıcak yağda yüzmeye gönderiyorum. Bu da zehirlemiyor. Yurtdışında balıktan da Cordon Bleu yapanlar var, genellikle donmuş olarak alınıyor. Bilmeyenlere iki kat balığın arasına peynir ve jambon konuluyor. Ondan da zehirleneni duymadım. Balık bozuksa arkasından ne ürünü tüketirseniz tüketin zehirlenirsiniz.
Kasım 2016

Günay Iskender bir yanıt verdi.

Sürekli soğuk havaya maruz kalmanın uzun vadede vücuda etkileri nelerdir?

Frozen Bite belki düşünülebilir, ama kast edilen bu değil sanırım açıkcası
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.