Bilmek istediğin her şeye ulaş

Günlük Ekonomi, 

Blog Yazarı

Blog Yazarı Günlük Ekonomi inploid.com'da 1 soru sordu, 10 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Ekim 2014

Günlük Ekonomi  yeni bir  gönderide  bulundu.

İş Kurmak İsteyenlere Tavsiyeler

Herkesin kendi işinin patronu olmak, ticaret yapmak gibi hayalleri vardır. Bazıları bu yolda başarılı olur, bazıları ise elindeki parayı da kaybedip zor durumda kalır.
Girişimcilik aslında kolay değildir. Girişimcilik ateşi harıl harıl yanmalıdır. Saman alevi gibi sönecekse ve yorulacaksanız bu yola hiç çıkmamanız en iyisidir.

Girişim yapmak ve iş kurmak isteyenler için 4 öneri derledik.

Buyrun


399

Fikrinizi kolayca anlatabiliyor musunuz?

Bir fikrin ve işin tutması için onu herkesin anlayabilmesi gerekir. Komşularınız, eşiniz ve aileniz, iş arkadaşlarınız ile fikir alışverişleri yapın. Danışmaktan korkmayın.

Bazen fikirlerin tutması için ihtiyaç olan tek şey basitliktir. Fikrinizi kimse anlamıyorsa ve tutup tutmayacağı konusunda kafalar karışıksa muhtemelen başarısız olacaksınız demektir.

Plan yapın

Fikrinizi gerçekleştirmeden önce en ince ayrıntısına kadar plan yapın. Mesela bir kuru yemiş mağazası açacaksınız diyelim. Her şeyi kağıda dökün.

"Ürünleri nereden alacaksınız. Kar marjınız ne olacak. Ne kadar kira ödeyeceksiniz. Mağaza açacağınız yerdeki sosyo kültürel yapı nasıl" bu ve buna benzer aklınıza gelen her şeyi yazın.

İnsanları heyecanlandırıyor mu

Bir işe kalkışmadan önce aklına güvendiğiniz kişilere anlatın ve tepkilerini gözlemleyin. Eğer fikriniz gerçekten parlak bir fikirse insanları heyecanlandırması gerekir. İnsanlar sizi şaşkınlıkla ve hayran hayran dinliyorlarsa bu fikrinizin başarılı olma ihtimali çok yüksektir.


Zamanı doğru seçin

Girişimcilerin yaptığı en büyük hatalardan birisi de zamanlama hatasıdır. Yaz ortasında kaban satan bir yer açarsanız veya kış ortasında dondurma satmaya kalkarsanız başarılı olamazsınız. Zamanlama biraz da toplumun ihtiyaçlarıyla alakalıdır. Bir ihtiyaç olduğunu görüp doğru zamanda piyasaya çıkarsanız başarılı olursunuz.

Kaynak:
gunlukekonomi.com/2014/10/is-kurmak-iste. . .
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bu yanıtı beğendi:

İnternetten kazandığınız ilk para neredeydi ve kaç liraydı?

Yau şimdi farkettim de şahsıma ait herhangi bir şey satmadım hiç internetten ama şirket adına yaptığımız satışları sayarsak Sony marka fotoğraf makinesiydi ilk satışım.
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bu yanıtı beğendi:

İnternetten kazandığınız ilk para neredeydi ve kaç liraydı?

İlk lise öğrencisiyken google adsense'den kazanmıştım 300$
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bu yanıtı beğendi:

İnternetten kazandığınız ilk para neredeydi ve kaç liraydı?

Yanlış hatırlamıyorsam 2011'de iyinet forumda açılan bir seo yarışmasına katılıp 9. Olmuştum. 200 lira ödül almıştım.
Ekim 2014

Günlük Ekonomi  yeni bir  gönderide  bulundu.

Arapça Blog Açmak

Bloggerlık gözde meslek. Bloglar artık çok yaygın. Çünkü blog açmak kolay ve masrafsız. Ücretsiz temalar sayesinde sitenize yarı profesyonel bir görüntü de verebiliyorsunuz.

Blog yazarak para kazanmak ise herkesin peşinde koştuğu bir heves. Düzenli yazarak amacına ulaşanlar var, bu yolda dökülenler var, bloglardan parlayıp çok iyi yerlere gelenler var.

Artık herkes internetin bloglara doyduğu konusunda hemfikir. Fakat "özel" alanlarda yazılacak blogların hala potansiyel içerdiğini düşünüyorum.

İngilizce bloglar bunlardan birisi.

Son günlerde kafa yorduğum konu ise Arapça bloglar.

Ülkemiz coğrafi konumu ve gelenekten gelen bağları sebebiyle Arapların çok rağbet ettiği bir ülke.

Son yıllarda Arap ülkelerinden gelen turist sayısı giderek artıyor.

İyi bir Arapça blog gerçekten iş yapabilir. Reklamlar alır ve çok okunur.

Arap dünyasına Türkiye'yi tanıtan bloglardan bahsediyorum. Yemekleri, mekanları, şehirleri, gezilecek yerleri vs...

Yine Arapça dizi blogları da iş yapabilir. Biliyorsunuz Arap televizyonları Türk dizilerine çok önem veriyor ve severek izleniyor.

Arapça bir dizi fan sayfası çok ilgi görebilir. Ziyaretçi çekebilir ve reklam alabilir.


Kaynak:

gunlukekonomi.com/2014/10/arapca-blog-ac...
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bu yanıtı beğendi:

İnternetten kazandığınız ilk para neredeydi ve kaç liraydı?

İnternet'den kazandığım sayılmaz sanırım ama ilk olarak küçük bir çekilişte kazandığım bir elektronik cihazı ebay'de satıp parasıyla da gitar almıştım. 300 Avro idi.

Yalnız sayfaları o zamanlar HTML'le kendimiz yazıyorduk. İlk HTML deneyimim de öylece olmuştu. Hem para hem bilgi hem de deneyim kazanmışım :)
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bu yanıtı beğendi:

İnternetten kazandığınız ilk para neredeydi ve kaç liraydı?

İnternetten değil ama IT dünyasından kazandığım ilk para windows 3.1 ile oldu. 8-10 disketlik bir office kurulum seti vermişlerdi onu w3.1 e kurarken çekilen ızdırabı raporlamam istenmişti.

Siz hiç 8 mb ram ve 256 mb hdd ye office kurdunuzmu : -)
Ekim 2014

Günlük Ekonomi yeni bir  soru  sordu.

Ekim 2014

Günlük Ekonomi bir yanıt verdi.

Lavanta yağının faydaları nelerdir?

Biz yumuşatıcı olarak çamaşır makinesine koyuyoruz
Ekim 2014

Günlük EkonomiBirikim konu başlığını takip etmeye başladı.

Birikim

YÖNLENDİR Birikim (dergi)

Ekim 2014

Günlük Ekonomi bir yanıt verdi.

Ekim 2014

Günlük EkonomiÖmer Arkın kişisini takip etmeye başladı

Ömer Arkın, System Administrator, @HECTOR

"Hayatta bir tek başarısızlık vardır o da denememektir"

Ekim 2014

Günlük Ekonomi  yeni bir  gönderide  bulundu.

Para Biriktirmek İçin 3 Öneri

Birikim yapmak ve tasarruf etmek gibi kavramlar toplum olarak bizim literatürden uzak kavramlar. Devlet sık sık israf etmemiz gerektiği konusunda kamuoyu bilgilendirmeleri yapıyor.

Aslında birikim yapmak zor değil. Sadece ayağımızı yorganımıza göre uzatmak ve iradeli olmak gerekiyor. Bu işin bazı püf noktaları da var elbette. Onlara uymak ve bir disipline sahip olmak gerekiyor. Birikim yapmak için ilk şart giderleri kısmak

İşte o püf noktalardan bazıları...

İstek mi İhtiyaç mı?

Mağazalar size ürün satmak isterler. Çünkü onlar ürün satarak varlıklarını devam ettirirler. Sürekli ilginç ürünler bularak müşteriye ulaştırırlar.
Siz ise bir ürünü alacakken “buna gerçekten ihtiyacım var mı? ” diye sormalısınız. Eğer bu soruyu sormazsanız eviniz ıvır zıvır dükkanlarına dönecektir. Bir ürün sadece ihtiyacınız varsa alınır. Ucuzsa, belki kullanırım diye ve daha başka sebeplerle alınmaz.

devamı için kaynak: gunlukekonomi.com/2014/10/birikim-yapmak...
Ekim 2014

Günlük Ekonomiİnternetten Para Kazanmak konu başlığını takip etmeye başladı.

İnternetten Para Kazanmak

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2014

Günlük Ekonomi  bu yazıyı beğendi:

Yeni bir dinin önlenemez yükselişi!

1795
Şüphesiz ki dua candır! Gene şüphesiz ki ona dua edenler makarnanın en güzeliyle, striptizci kızlar ve cillop oğlanlarla, biranın en soğuğu ve köpüklüsüyle ödüllendirilecektir! E o zaman, neden dua edenlerden olmayasınız? RAmen.
1795
Darwin’i unut, aklı boşver, bırak zihnini o aydınlatsın: Uçan Spagetti Canavarı. O evrenin babası. Makarnasal uzuvlarıyla her şeye dokunan, her şeyi hisseden, köfteleriyle bizi ve evrendeki her şeyi gören… Aşağı yukarı böyle bir şarkısı var Uçan Spagetti Canavarı dinine inananların. Aradan makarnasal uzuvları ve köfteleri çıkarırsak eğer kulağımıza hiç de yabancı ve mantıksız gelmeyen bir tür ilahi olduğunu kabul etmekten başka çaremiz yok. Kısa süre içinde, kutsal kitabı, duaları, ilahileri, bilgisayar oyunlarıyla, bir fenomen haline gelen Uçan Spagetti Canavarı inancı, semavi dinleri ve din düşüncesini sıkı bir sınavdan geçiriyor. Hedefinde ise hem akıllı tasarım inancı var.

1795

Uçan Spagetti Canavarı için aslında, Darwin’in evrim teorisine karşı ortaya sürülen ‘akıllı tasarım’ın bir tür parodisi diyebiliriz. Amerikalı fizikçi Bobby Henderson, akıllı tasarım teorisinin fizik derslerinde okutulmasına karşı çıkarak, "Ben evreni bu spagetti canavarının yarattığına inanıyorum. Bunu da diğer iki teoriyle birlikte fen dersinde okutun" diyerek bir
kağıt parçasına akıllı yaratıcısının arapsaçına benzeyen resmini çiziveriyor 2005 yılında. İşte o gün tek tanrılı dinler kervanına Uçan Spagetti Canavarı inancı da katılmış oluyor. Altıkırkbeş Yayınları tarafından Türkçeleşen ve baskısı kısa sürede tükenen
Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı'yla beraber bizler de tanıma şerefine nail olduğumuz bu kutsalvarlığı şimdi
Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi’nin Dua Kitabı”yla daha bir derinlemesine hissediyoruz.Peki pastafaryanizm de denen bu inancın temelleri nedir?

Evren, beraberinde bir dağ, ağaçlar ve bir cüce ile birlikte, görünmeyen ve saptanamayan bir Uçan Spagetti Canavarı (USC) tarafından yaratılmıştır.

Evrim hakkındaki bütün kanıtlar Uçan Spagetti Canavarı tarafından yerleştirilmiştir. USC, etraftaki şeyleri olduklarından daha yaşlı göstererek Pastafaryan'ların inançlarını sınamaktadır. “Örneğin, bir bilimci bir kalıntıya radyokarbon testi uygulasın. Kalıntıdaki Karbon-14'ün %75'inin elektron ışınımıyla Nitrojen-14'e dönüştüğünü görsün ve bu kalıntının yaklaşık 11.000 yıllık olduğu sonucuna ulaşsın; zira Karbon-14'ün yarıömrünün 5.730 yıl olduğu düşünülüyor. Ancak bilimcimizin gözden kaçırdığı şey, yaptığı her ölçümde Uçan Spagetti Canavarı'nın gelip Kutsal Makarna Kollarıyla onun bulduğu sonucu değiştiriyor olduğudur. Elimizde bunun nasıl mümkün olduğunu detaylarıyla anlatan ve O'nun bunu neden yaptığını söyleyen çok sayıda belge mevcuttur. O elbette ki görünmez olandır, normal cisimlerin içinden kolaylıkla geçebilendir. ”

1795


Yazının gittikçe heyecanlanan devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
sabitfikir.com/fikrisabit/yeni-bir-dinin... .

Ekim 2014

Günlük Ekonomi bir yanıt verdi.

Adsense ile para kazanmak gerçekten mümkün mü?

Evet mümkündür. Araba alanları, ev alanları, arsa alanları biliyorum.
Ekim 2014

Günlük Ekonomi  yeni bir  gönderide  bulundu.

Adsenseden Para Kazanmak

İnternet sitesi açanların amacı nedir? Bu sorunun ilk cevabı fikirlerini belirtecek bir mecra elde etmektir. Webmasterımız bir süre sonra ise internetten para kazanmanın yollarını araştırır. Bu yollardan birisi de Google’ın Adsense reklamlarıdır.

Nedir Adsense?

Adsense’yi kısaca reklam verenle müşteriyi buluşturan platform olarak tanımlayabiliriz. Bu sisteme reklam verenler oldukça seçicidir. Çünkü reklamlarının nitelikli kullanıcıya ulaşmasını isterler.
161

İş Ahlakı

Türkiye webmasterlar ise işin kolayına kaçmayı tercih ederler. Oturup iki satır özgün yazı yazmak yerine sağdan soldan kopyala yapıştır yaparak sitelerine ziyaretçi çekmeye çalışırlar.
Bir diğer sorun da spam yapmaktır. Google aramalarından ziyaretçi çekmek için yüzlerce spam kelime kullanırlar. Bu tarz hileler kısa vadede kar ettirir gibi görünse bile uzun vadede sitelere müthiş zararlar verir. Eğer orijinal içerikle para kazanmak istiyorsanız oldukça uzun vadeli düşünmeniz gerekir.

Site sahipleri adsense reklamı verenleri “iş ahlakına” uygun olarak müşteri olarak görmelidir. Müşterileri aldatmak hiçbir etik ve ticari kurala uymaz.

Kaynak ve devamı için:
gunlukekonomi.com/2014/10/adsenseden-na... .
Ekim 2014

Günlük Ekonomi bir yanıta alt yorum yaptı

garip bir akım.
1795
Şüphesiz ki dua candır! Gene şüphesiz ki ona dua edenler makarnanın en güzeliyle, striptizci kızlar ve cillop oğlanlarla, biranın en soğuğu ve köpüklüsüyle ödüllendirilecektir! E o zaman, neden dua edenlerden olmayasınız? RAmen.
1795
Darwin’i unut, aklı boşver, bırak zihnini o aydınlatsın: Uçan Spagetti Canavarı. O evrenin babası. Makarnasal uzuvlarıyla her şeye dokunan, her şeyi hisseden, köfteleriyle bizi ve evrendeki her şeyi gören… Aşağı yukarı böyle bir şarkısı var Uçan Spagetti Canavarı dinine inananların. Aradan makarnasal uzuvları ve köfteleri çıkarırsak eğer kulağımıza hiç de yabancı ve mantıksız gelmeyen bir tür ilahi olduğunu kabul etmekten başka çaremiz yok. Kısa süre içinde, kutsal kitabı, duaları, ilahileri, bilgisayar oyunlarıyla, bir fenomen haline gelen Uçan Spagetti Canavarı inancı, semavi dinleri ve din düşüncesini sıkı bir sınavdan geçiriyor. Hedefinde ise hem akıllı tasarım inancı var.

1795

Uçan Spagetti Canavarı için aslında, Darwin’in evrim teorisine karşı ortaya sürülen ‘akıllı tasarım’ın bir tür parodisi diyebiliriz. Amerikalı fizikçi Bobby Henderson, akıllı tasarım teorisinin fizik derslerinde okutulmasına karşı çıkarak, "Ben evreni bu spagetti canavarının yarattığına inanıyorum. Bunu da diğer iki teoriyle birlikte fen dersinde okutun" diyerek bir
kağıt parçasına akıllı yaratıcısının arapsaçına benzeyen resmini çiziveriyor 2005 yılında. İşte o gün tek tanrılı dinler kervanına Uçan Spagetti Canavarı inancı da katılmış oluyor. Altıkırkbeş Yayınları tarafından Türkçeleşen ve baskısı kısa sürede tükenen
Uçan Spagetti Canavarının Kutsal Kitabı'yla beraber bizler de tanıma şerefine nail olduğumuz bu kutsalvarlığı şimdi
Uçan Spagetti Canavarı Kilisesi’nin Dua Kitabı”yla daha bir derinlemesine hissediyoruz.Peki pastafaryanizm de denen bu inancın temelleri nedir?

Evren, beraberinde bir dağ, ağaçlar ve bir cüce ile birlikte, görünmeyen ve saptanamayan bir Uçan Spagetti Canavarı (USC) tarafından yaratılmıştır.

Evrim hakkındaki bütün kanıtlar Uçan Spagetti Canavarı tarafından yerleştirilmiştir. USC, etraftaki şeyleri olduklarından daha yaşlı göstererek Pastafaryan'ların inançlarını sınamaktadır. “Örneğin, bir bilimci bir kalıntıya radyokarbon testi uygulasın. Kalıntıdaki Karbon-14'ün %75'inin elektron ışınımıyla Nitrojen-14'e dönüştüğünü görsün ve bu kalıntının yaklaşık 11.000 yıllık olduğu sonucuna ulaşsın; zira Karbon-14'ün yarıömrünün 5.730 yıl olduğu düşünülüyor. Ancak bilimcimizin gözden kaçırdığı şey, yaptığı her ölçümde Uçan Spagetti Canavarı'nın gelip Kutsal Makarna Kollarıyla onun bulduğu sonucu değiştiriyor olduğudur. Elimizde bunun nasıl mümkün olduğunu detaylarıyla anlatan ve O'nun bunu neden yaptığını söyleyen çok sayıda belge mevcuttur. O elbette ki görünmez olandır, normal cisimlerin içinden kolaylıkla geçebilendir. ”

1795


Yazının gittikçe heyecanlanan devamına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
sabitfikir.com/fikrisabit/yeni-bir-dinin... .

Ekim 2014

Günlük Ekonomi bir yanıt verdi.

Daha Fazla