Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hakan Topuzoğlu, 

Bilişim Uzmanı

Bilişim Uzmanı Hakan Topuzoğlu inploid.com'da 3 soru sordu, 13 soru yanıtladı ve 16 takipçisi var.

Ekim 2014

Hakan TopuzoğluHakan Özmen kişisini takip etmeye başladı

Hakan Özmen, Bilişim Uzmanı, @hakanozmn

Ekim 2014

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Tablet almak istiyorum. Hangi kriterlere göre değerlendirme yapmam gerekir?

Sorunuz, "Hangi kriterlere göre tablet almamak gerekir? " olsaydı, marketlerden ve TV reklamlarıyla satılan tabletlerden almamak gerekir cevabını verebilirdim. Ancak, hangi kriterlere göre tablet almalıyım? Sorusunun cevabı, işlemcisi ve RAM'i güçlü olmalı, garantide sorun yaşatmayacak bir marka olmalı şeklinde cevap verebilirim.
Ekim 2014

Hakan TopuzoğluAlan Adları konu başlığını takip etmeye başladı.

Alan Adları

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ekim 2014

Hakan TopuzoğluDomain konu başlığını takip etmeye başladı.

Domain

Domain, Latinceden gelen bir terim: dominus = sahip Domain (biyoloji) Domain (internet)

Ekim 2014

Hakan TopuzoğluWeb Teknolojileri konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Teknolojileri

Web Teknolojileri

Ekim 2014

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

.io uzantılı domain popülerliğinin nedeni nedir?

İngiliz Hint Kolonisi Alan Adı uzantısı olan .io çok yaygın kullanılan bir domain uzantısı olmamakla birlikte, kısa olması sebebiyle tercih edilmektedir.
Ekim 2014

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Evlerini ve odalarını kiralayanlar gibi araçlarını kiralayanlar için bir web sitesi olsa nasıl olur?

Elbette yapılabilir ve güzel olur. Ancak, bu işlemleri organize edecek, güvenilir bir kuruşun yönetimine ihtiyaç duyulacaktır. Araçların kısa süreli kasko yapılması da büyük önem arzetmektedir. Konuyla ilgili olarak, çok iyi bir hukuk danışmanı ve idareyi sağlayacak güvenilir kuruluşun da desteğiyle çok kazançlı bir iş modeli ortaya çıkacaktır.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Ne yaptın ve hayatın değişti?

10 yıl önceydi, Hotmail, Yahoo, Altavista gibi sitelerde Türkçe dil desteği olmamasına çok içerledim ve Türkçe'ye Davet ismiyle, sanal imza kampanyası başlattım. O imza kampanyası sırasında birçok insanla tanıştım ve hayatım değişti. Bugünkü işimi, o günkü idealist yaklaşımıma borçluyum.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Linkedin.com'un verdiği hizmet tam olarak nedir?

Bu tarz siteler, çevreni toparlamak amacıyla kurulmuş sitelerdir. Ben bu açıdan faydasını gördüm. Facebookta aynı işi yapıyor diye düşünebilirsiniz ama iş dünyasında yoğun şartlarda çalışan birçok arkadaşım Facebook kullanmıyor ama linkedin kullanıyor. O yüzden sosyal platformlardan hiçbirini es geçmemek gerekir diye düşünüyorum.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Paypal'dan kayıtlı kredi kartını nasıl silebilirim?

paypal.com adresinden de girseniz,
paypal.com.tr/ adresinden girince paypal artık Türkçe.

Sanırım o zaman daha kolay anlaşılacaktır.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Eğer düşünür ve karar verirseniz ben de bilgisayar öğretmenliği yaptığım sıra hazırladığım ve sürekli güncel tutmaya çalıştığım ders notlarımı paylaşabilirim. Her ne kadar bazılarını benim yerime, kendi ismiyle paylaşan arkadaşlar internette kol gezse de...
Öğretmenlere hayranım sosyal platformlarda forumları o kadar canlı tutuyorlar ki. Vallahi bravo, müthiş bir mesleki içerik üretme eğilimleri var, o kadar detaylı sorunlar ve çözümler sunuyorlar ki inanamazsınız. Bu yüzden hepsini bir arada sunan bir sitenin bu ihtiyaçları tek başına karşılaması neredeyse imkansız. Forumlar bilgi için üyeliği zorunlu kılmak gibi saçmalığa bir son verirlerse aslında öğretmenlerin mesleki ve teknik tüm istekleri nette var ama erişmek için yüzlerce foruma üye olmaları gerekiyor, kötü olan bu.

Bak şimdi, gene inovasyonum geldi :) Acaba inploid'de gönderi alanlarına Excel, Word gibi Office dosyalarını upload etme şansımız olsa da öğretmen kullanıcılarımız ellerindeki mesleki içerikleri buradan upload etse, diğer öğretmenler kolayca erişse ve download etseler nasıl olur?

Çünkü inploid'de içeriklere erişmek ve içeriği kullanmak için kullanıcı olma zorunluluğu yok :) @serkan , @hakank nasıl fikir :) @burhan özür dilerim yaw bir kaç gecen gene uykusuz geçecek ellaam :) bug'lar, upload güvenliği, download sıkıntıları amaan bu ne ya. :))

Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Gerçekten de tüm bu araştırmaları tek bir siteden yapabilsek ne güzel olurdu?
hepsiburada.com'un hem fiyatlarına hem yorumlarına bakıyorum. Teknosa, Gold, Bimex vs. Sahibinden'de genelde konut ve araba araştırması yapıyorum. Hürriyet ve Milliyet emlak sitelerine de bakıyorum konut için. Tatilsepeti'ni tatil seçenekleri için kullanıyorum. Otelşikayet'i de otel yorumlarını okumak için kullanıyorum. Biletix'den organizasyonlara bakıyorum. Yemeksepeti'nden ve Mekanist'ten gezmeye gideceğim semtteki restoranların menülerine, adreslerine ve yorumlarına bakıyorum. Bazen alıp beğendiğim elbiselerin başka renklerini araştırmak için markaların kendi sitelerine bakıyorum. İnterneti araştırma amaçlı çok fazla kullanıyorum.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Alibaba.com adresinden alışveriş yapmak güvenli midir?

Alibaba.com da çok sayıda firma vardır. O yüzden alibaba.com un güvenilirliğinden çok buradaki firmaları iyi araştırmak lazım. alibabaexpress.com diye bir site daha var, orası da alibaba.com un ama çalışma mantığı gittigidiyor gibi. Ürünü ben aldım demezseniz, satıcı parayı alamıyor. Böyle olunca da dürüst iş yapmak zorunda kalıyor. Ben daha önce enerji kolyesi getittirdim, hiç sorun yaşamadım. İlki Çin Posta Servsiyle geldi. Aynı ay içinde 2 kez sipariş verdiğim için, 2. siparişim gümrüğe takıldı. Ama orada da % 20 gümrük vergisi ödedim ve ürünü aldım.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Trendyol, markafoni, limango gibi alışveriş sitelerinde neden ürünler çok ucuz?

Soruya tersine çevirecek olursak, "Neden mağazalar ürünleri çok yüksek fiyatla satıyorlar?" şekline gelir ki, bu sorunun cevabı, 1- Mağazaların çok yüksek kira giderlerinin olması, 2- Mağazaların çok yüksek personel maaş ve masraf giderlerinin olması, 3- Mağazaların çok yüksek reklam ve franchise bedellerinin olması diyebiliriz. O zaman da sizin sorunuzun cevabı da ortaya çıkmış olacaktır.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

İnternet bir bağımlılık mıdır?

İnternet bir araçtır. Nasıl ki pazarlama üzerine çalışan bir kişinin sürekli araç kullanmasını bağımlılık olarak nitelendiremezseniz, interneti kullanarak iş yapıyorsanız veya belli kazanımlar elde ediyorsanız, internete de bağımlılık diyemezsiniz. Ama, bilinçsiz bir şekilde her gün bilgisayarın başına geçip, sadece oyun ve gereksiz sohbet için kullanıyorsan o zaman kontrol altına alınması gereken bir davranış haline gelmiş demektir.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıt verdi.

Herkes için öğrenilse iyi olur dediğiniz bir bilgisayar programı var mı?

Filemaker öğrenmenizi tavsiye ederim. Filemaker bilen bir kişi, kendi ihtiyacı olan her türlü veritabanını oluşturabilir. Access'ten daha gelişmiş, son versiyonlarla PHP bağlantısıyla veritabanınızı çok pratik şekilde webe açmanız da mümkündür. filemakerx.com bu konuda yardım alabileceğiniz bir web sitesidir. Ben de sık sık orayı takip ediyorum.
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Birçok üniversite obisis olarak kullanıyor. Öğrenci Bilgilendirme Sistemi. Ancak, web sitelerinin İngilizce olması gerektiği akımından mütevellit Yıldız Teknik Üniversitesi bu şekilde kullanmış demek ki, hep beraber öğrenmiş olduk.
University Student Information System
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Güzel görüp güzel düşünelim, bu hayattan lezzet almanın yegane yoludur...
Bu kadar güzel devam edemez : )
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Bence reklamın da bir ahlakı olmalı. Diğer sitelerdeki reklamlara ahlaksız demiş gibi oldum ama gözümüzün içine soka soka hadi şu ürünü al, hadi al tarzı çok rahatsız edici. Hayat kaynağına gelince reklam yerine çok katılımlı düşük ücretli eğitimler ve seminerler düzenlenerek hem eğitim verecek kişilere, hem de inploid.com 'a bir gelir oluşturulabilir. Alanında uzman kişilerin buluştuğu böyle bir yerde eğitimci bulmak hiç de zor olmayacaktır diye düşünüyorum...
zamanla reklam buradada olacak.Reklam = bir web sitesinin hayat kaynağı
Kasım 2012

Hakan Topuzoğlu bir yanıta alt yorum yaptı

Zaten inploid.com'un kalitesi de buradan geliyor bence. Daha dün tanıştım ama benim için vazgeçilmezlerden oldu...
inploid.com'a olabildiğince uzun bir zaman daha reklam almayı düşünmüyoruz. inploid'in her zaman sade ve kullanışlı bir sosyal araç olarak kalması bizim de dileğimiz arkadaşlar. teşekkürler.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Web Siteleri

3417 Kişi   268 Soru

Bilgisayar

2637 Kişi   444 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Web

463 Kişi   173 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

830 Kişi   76 Soru

Bilişim

553 Kişi   111 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Teknoloji Geliştirme Bölgesi

154 Kişi   9 Soru

İnternet Sitesi

1012 Kişi   171 Soru

Bilgisayar Destekli Tasarım

492 Kişi   13 Soru

Bilgisayar Oyunları

803 Kişi   113 Soru

İnternet Haberleri

268 Kişi   29 Soru

Vatan Bilgisayar

22 Kişi   2 Soru

İnternet Bankacılığı

74 Kişi   7 Soru

Bilişim Sistemleri

143 Kişi   58 Soru

Web Servis

81 Kişi   13 Soru

Bilgisayar Öğretmenliği

171 Kişi   8 Soru

İnternet Dili

98 Kişi   1 Soru

İnternet Oyunları

40 Kişi   3 Soru

Nanoteknoloji

97 Kişi   5 Soru

Web Design

124 Kişi   10 Soru

Web Arayüz Tasarım Araçları

167 Kişi   17 Soru

İnternet Girişimleri

452 Kişi   110 Soru

Web 3.0

39 Kişi   0 Soru

Web Server

38 Kişi   15 Soru

Web 2.0

23 Kişi   2 Soru

Web Yazılımı

597 Kişi   238 Soru