Bilmek istediğin her şeye ulaş

@FenixArtStudio

Ocak 2016

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şu ana kadar izlediğiniz filmler arasında en beğendiğiniz film hangisi yerli ve yabancı film hangisidir?

Yakin zamanda izledigim bir film olan ve N.W. A in oykusunun anlatildigi cok guzel bir film goo.gl/q3PEQQ ve beklenen Steve Jobs Filmi goo.gl/oqz4lm
Aralık 2014

Halil Ertekin bu yanıtı beğendi:

Acıyı tatmayan insan eksik midir?

Acıyı tatmayan insan niye eksik olsun ki pozitif bir görüş açısına sahiptir sadece
Eylül 2014

Halil ErtekinEski Inploider kişisini takip etmeye başladı

Eski Inploider, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @emrekiyak

Microsoft .NET Framework teknolojileri ile uygulama geliştirme.

Ağustos 2014

Halil ErtekinNode.js konu başlığını takip etmeye başladı.

Node.js

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mayıs 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

İnternet'ten para kazanmanın yolları nelerdir?

Para Youtube iş ortaklığında . Özgün videolar çekip örn. Sokak Röportajları veya gündemi takip eden videolara youtube kanalınız a ekleyerek Google adsense hesabına bağlamak . Özetle Youtube a yüklediğiniz her özgün ve beğenilen video size güzel bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.
Nisan 2014

Halil Ertekin  bu yazıyı beğendi:

Nisan 2014

Halil Ertekin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Nisan 2014

Halil ErtekinİOS Development konu başlığını takip etmeye başladı.

İOS Development

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Mart 2014

Halil Ertekin  bu yazıyı beğendi:

Facebook ve Youtube Video İndirme Programsız Anlatım

İlk olarak Facebook'da indirmek istediğiniz video linkini bulun.

Örnek:
Sonrasında www olan kısmını noktaya kadar silin.
İkinci olarak ise silmiş olduğunuz yere en başa noktanın soluna ” m ” (www yerine) koyun ve Enter'a tıklayın.

Yeni açılan sayfada mini bir video izleme bölümü açılmış olmalı orada videonuzu izlemeye başlıyosunuz bir kaç saniye sonra durdurun.

Son olarak durdurduktan sonra Sağ tıklayın video üzerinde iken açılan bölümde ”Video Olarak kaydet ” Seçeneğini seçin. Bilgisayarınızda kaydetmek istediğiniz yeri seçin.

338

Youtube için olan yöntem ise videonun adresinin youtube.com kısmının başına www.'dan sonra ss ekleyerek indirmek.(ssyoutube.com )
Şubat 2014

Halil Ertekin bu yanıtı beğendi:

Sosyoloji mezunlarının iş imkanları nasıldır?

İnsan Kaynaklarına, iş kur'a kayıt olman gerek. İK'da, Metin Yazımı'nda, Reklam'da, Analiz'de, Raporlama'da, İstatistik'te, Sosyal Medya'da, Eğitim'de, Danışmanlık'ta, Uzman olarak ki meslek oldukları için hepsini kesme işaretiyle yazdım belirtmek adına, çalışabilirsin. Sosyologlarınki kadar geniş bir alan yok ama belirgin bir alan da yok okuldaki durumlardan dolayı. Tek başına durarak da işe giremezsin sahip olduklarınla bu alanlarda kurumsallaşmış şirketlere cv göndermen gerek ne kadar için boş olsa da, seni özetleyen bir şekilde yollanmalı. Sonrası gelecektir iyi bir şekilde.

Kurumlarda kimi zaman yönetici, müdür olarak da görev alabilirsin, kalkınma ajansları ve bilişim alanlarında proje yöneticisi olarak da görev yapabilirsin. Ben bunu 3 senede öğrendim anca. Sana hediye olsun. :)

Okurken aldığın seçmeli derslerin bu mesleklerin seçiminde büyük etkisi var. Görsel iletişim ve sanat ve edebiyat dersi almadıysan reklam sektöründe işin yok ne yazıkki ve sosyal medyada... İstatistik yoksa analiz ve raporlamada işin yok gibi gibi. Organizasyon sosyoljoisi aldıysan müdür ve yönetici olman büyük olası. Kır sosyolojisi de mesela gıda tarım bakanlığının alanına giriyor

Aslında çok daha fazla iş alanı var. Sadece bir sosyoloğun metin yazımına muhtaç olan çok büyük bir medya sektörü var. TV'de gördüklerinizin çoğu sosyologların eseri mesela. İK sektörü var sosyolojinin üzerine halkla ilişkiler yüksek lisansı yapsanız marka çalışması da yaparsanız kendinize şu anki gücünüzle talep edilen bir kişi olursunuz İK sektöründe.

Ha bir de ek olarak data sektörüne girsseniz veri analizi, dijital hareketler üzerine uzmanlaşsanız en çok para bunda.... Ve statü. Ben sosyolog ve dijital pazarlama yöneticisi olarak 2D2 Studio eş kurucusuyum. Daha başlangıç aşamasındayız. Pazarlamayı söylemeyi unutmuşum. Sizler bir de benim şu an yaptığım pazarlama ve marka yönetimini de yapabilirsiniz. 2d2studio.com'da birazccık ayrıntı mevcut.

Dijital dünya reel hayatın dışında kalan siber alandaki sosyal alanı kastediyorum ben, sosyal medya, bloglar, forumlar, mobil, masaüstü pc gibi tüm etkileşimler bunun içinde. Bununla ilgili alanları ya kurumsal bir şirkette staj yaparak ya da çok büyük ve tek çare kendinizi okuyarak araştırarak geliştirmeniz sayesinde elde edebilirsiniz. Sosyolog olarak herşeyi siz kendiniz elde edebilirsiniz. Başka hiçbir mesleğin böyle bir avantajı yok. Sosyolog kısıtları kaldırıyor entelektüel zihniyle. Ülkemizde hiçbir kurs sizlere çalışma hayatındaki profesyonelliği kazandırmaz. Okul ise zemin hazırlar sadece. Dijital kamuoyu yoklamaları yapan araştırma şirketleri hedefinizde olmalı.

Son bir bilgi Webrazzi gibi girişim blogları var buralarda ara ara infografik analizler sunulur bunu sunan şirketler de kaynak olarak belirtilir. İster yurt dışı ister yurt içi ki çok azlardır bunlar. Buralara hedef dahilinde cv yollayabilirsiniz....diye yazmışım bir başka arkadaşa daha önce. Toplamış oldum hepsini.
Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Türkiye öz kaynakları ile kalkınabilir mi?

Kalkınır da öz kaynakları dış mihraklar gelip almazsa . ya da ihaleyle kişi veya kişilere peşkeş çekilmezse .
Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Halil Ertekin bu yanıtı beğendi:

Komik, zeki, yakışıklı bir erkeğin en itici yönü nedir?

Çok para kazanmıyor oluşu
Şubat 2014

Halil Ertekin bu yanıtı beğendi:

Kredi kartıyla en çok ne alırsınız?

Benzin
Şubat 2014

Halil Ertekin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Saian - KangrenSaian - Kangren feat. Ayşegül Erkurt

" Hayatınız boyunca dinleyebileceğin en anlamlı şarkıdır iddia ediyorum!

Şarkının hikayesi aynen şu şekildedir;

"mersin’de olağan bir yaz içre olağan sıcaklar yaşıyorduk. Aylardır süregelen işsizliğin yaşattığı sıkıntı ve gerilim üzerime tünemişti, kalkacak gibi de görünmüyordu. Bunların üzerine sevdiğim kadının -ona isim gülmesinin güzeli‘ni verdim- annesi kanser tedavisi görüyor, sızımız katmerleniyordu. Gülmesinin güzeli biliyordu ya da hayır! ; hastaneye her defasında (bana baka) ölümü karşılamaya gidiyordu. İçinde kocaman bir dehliz vardı ve umut burada kaybolurdu.

ben o kadınla hiç tanışamadım. Hastane odalarına beni almazlardı, sakıncası vardı. Zaten kimse o durumda birisiyle tanışmak istemez, haklı. En fazla hastane kapısından aydan’ı 5-10 dakika görüp, oradan geri dönmüşlüğüm vardı. Ne zaman aydan’ın yanına o kötü zamanlarında gidiyor olsam kendi kendime içimden ismet özel’in ”(…) sana durulanmış kelimeler getireceğim… çünkü seni dik tutacak bilirim…” dizelerini yineleyip durdum. Onun yanında o kelimeleri hiç bulamadım. Hoş, zaten böyle zamanlarda iyi konuşmasını bilmem. Ben zaten iyi konuşmasını bilmem, ama sıkı düşünürüm (bir gün hastane kapısında eline şiir tutuşturmuştum!) . Kısacası hayat pek iç açıcı değildi. ‘nasılsın? ’ demek ağır geliyor, çoğu gece uyku tutmuyor, uyuyabilmek için dişlerimi sıkarak ıslık çalıyordum. Ya da rüyamda. Gerçeğe eklenmeliler.

dehliz büyük. Okumaktan başka uğraş edinemedim (o sıralar turgenyev‘in bazarov‘una -varolan değerlerin mutlak reddi kesin cezbedicidir hey! - kafayı taktımdı) . Bir taraftan da bu boşluğu lehime çevirmek, ve küçük de olsa bir albüm kaydetmek istiyordum (acıdan ve öfkeden beslenmek gibisi yoktur!) . Çok uzun süre, kayıt yapacak stüdyo bulamadım. Bu kangren‘i yazmama engel olmadı. Sanırım bir hafta içinde yazıp tamamladım. Ayşegül (babası ölü amcamdır, kasım 13’te bulduk ölümü) bahsi geçen zamanın tanığı ve içindeydi. Şarkıma dahil olmasını istedim, oldu.

2012 ağustos’unun, (sanırım) son gününde kaybettik. Artık şarkı çok defa çalındı, çok sigara yandı, çok kişi dinledi. Bugün 18 ocak 2013. Dün gece yine, omzuma ve göğsüme, gözyaşlarını döktü döktü döktü. ”

saian.

Sözleri ise böyledir;
uslandın şehirdeki girdaptan boğuldun velhasıl
söyle sana pencerenden etine saplanan güneşten başka ne lazım?
bakma bana ben fırtına biçmek için rüzgar ekerim
hiç düşündün mü, bir manası var elbet çayla gelen iki küp şekerin?

tamam yaşamak pek iç açıcı değil şu zaman burkuldun.
ama kabûl et sen de farkettin yağmurun nasıl büyüdüğünü yutkundun!
isterdim bir yağmurdan artakalan koku şu şarkıya sığsın
şimdi sana sigaramdan yüz bularak soruyorum, nasılsın?

ben fena değilim sadece biraz laçka!
elimden gelen yok hastane kapısında eline şiirler tutuşturmaktan başka
bir de geceleri uyku tutmuyor, sabahı zor ediyorum
ulan bu öfke denen illet var ya; dişlerimi sıkıyorum!

bazısı beyhude diklenir şu dünyaya hah! Ne diyeyim?
kızıyorsun evet biliyorum ama işte ben onlardan biriyim.
olsun be, tutun yıkılma sakın hep ayakta kal, diren!
ben mesela oturup sana böyle bir mektup yazdım ismi kangren.

Büyük adamsı Saian, vesselam! "
Ocak 2014

Halil Ertekin  bu yazıyı beğendi:

Ocak 2014

Halil Ertekin bu yanıtı beğendi:

Hiç bıkmadan dinlediğiniz şarkı hangisidir?

Sanırım hiç bıkmadan dinleyeceğim şarkı bu. Çünkü beni beton yığınları arasındayken bir tek bu melodiler öbeği çimene basıyormuşum hissini veriyor. Bu şarkı başladığında başlıyor ve bittiğinde aslında bir apart odasında olduğumu anlıyorum. Sonra tekrar dinlemeye başlıyorum.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Gerçek Hayat

843 Kişi   102 Soru

Girişimcilik

3702 Kişi   363 Soru

Eğitim

4387 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

İnsan Davranışları

3850 Kişi   962 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3686 Kişi   280 Soru

Felsefe

1949 Kişi   501 Soru

Türkiye Sorunları

1160 Kişi   239 Soru

Filmler

3390 Kişi   192 Soru

Yazılım

3258 Kişi   564 Soru

İnternet Teknolojileri

1273 Kişi   171 Soru

Bilim

866 Kişi   286 Soru

Uzay

228 Kişi   96 Soru

Astronomi

124 Kişi   68 Soru

Araştırma

128 Kişi   29 Soru

Uzay Araştırmaları

180 Kişi   55 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru

Oracle

50 Kişi   4 Soru

Veritabanı

96 Kişi   40 Soru

MySQL

156 Kişi   30 Soru

Program

64 Kişi   24 Soru

Visual Basic

12 Kişi   9 Soru

Twitter

423 Kişi   120 Soru

Web Uygulamaları

195 Kişi   31 Soru

Twitter Uygulamaları

18 Kişi   10 Soru

Yazılım Geliştirme

1233 Kişi   187 Soru

Proje Yönetimi

724 Kişi   36 Soru

Yazılım Güvenliği

547 Kişi   17 Soru

Sosyal Medya

1442 Kişi   213 Soru

Reklamlar

216 Kişi   65 Soru