Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ocak 2016

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şu ana kadar izlediğiniz filmler arasında en beğendiğiniz film hangisi yerli ve yabancı film hangisidir?

Yakin zamanda izledigim bir film olan ve N.W. A in oykusunun anlatildigi cok guzel bir film goo.gl/q3PEQQ ve beklenen Steve Jobs Filmi goo.gl/oqz4lm
Mayıs 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

İnternet'ten para kazanmanın yolları nelerdir?

Para Youtube iş ortaklığında . Özgün videolar çekip örn. Sokak Röportajları veya gündemi takip eden videolara youtube kanalınız a ekleyerek Google adsense hesabına bağlamak . Özetle Youtube a yüklediğiniz her özgün ve beğenilen video size güzel bir gelir elde etmenizi sağlayabilir.
Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Türkiye öz kaynakları ile kalkınabilir mi?

Kalkınır da öz kaynakları dış mihraklar gelip almazsa . ya da ihaleyle kişi veya kişilere peşkeş çekilmezse .
Şubat 2014

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Eylül 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Yazılımcılıkta tembelliği nasıl yeneriz?

Şuan ki milyoner olan ya da daha yakın örnek vermek gerekirse bir şeyler başaran üreten insanların çoğu adım adım deneyerek 2 sayıyı farklı algoritmalarla toplatarak geliştirmiştir. Sürekli deneyip uygulayarak ve inanarak çalışılmalı . En önemli ve özet cümlem şu ki " Para için bir şey yapılmamalı , bir şey yapılmalı oda para etmeli " .
Eylül 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Mayıs 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

HipHop/Rap hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Hiphop uyuşan beyinlerin değil düşünen beyinlerin müziği . Eskiden ilk çıkışı agresif isyan yüklü olmasıydı. Zaman geçtikçe yerini Amerika'da örneği daha yaygın olan bol para,kızlar,lüks araç ve uyuşturucu temalı şarkılarla devam ediyor. Tabi ki müzik endüstri sine direnen ve hala kendi inanç ve ideolojisine -deyim yerindeyse emri sadece keyfinden alan- lar da mevcut. İnsanların ön yargısı sonucunda ve var olan sistemin gerekliliklerini birilerinden veya şirketlerin istekleri doğrultusunda her şey gibi değişim gösterebiliyor. Temennim ön yargılardan aranıp en iyisini araştırarak dinlemek . Sisteme veya herhangi bir olaya direniş olduğu için üslubu diğer müzik türlerinden fazlaca sert ve anlamlıdır. Hiphop la 2000 li yıllarda tanıştığım için çok şanslıyım. Hiç bugüne kadar pişmanlığım olmadı. Son zamanlarda çıkan en iyi ve anlamlı parçaların başında da RED Filmi'nin Doğu Akdeniz grubunun Reddet şarkısına örnek verebilirim.
Mayıs 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Mayıs 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Kitap okumanın yararları nelerdir?

  • Zihni sürekli çalıştırır.
  • Okuduğunuz kitaba göre pratik zekanızı geliştirir.
  • Yorum yapabilme yeteneği kazandırır.
  • Hayatı sevdirir.
  • Bilgi dağarcığını ve kelime haznenizi geliştirir.
  • Genel kültürü arttırır.
  • Dünyaya bakış açınızı değiştirir.
  • Hayal gücünü geliştirir.
  • Karar verme yeteneğini geliştirir.
Mayıs 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Herkesin en az bir kere okunması gereken kitaplar hangileridir?

1.Kur'an-ı Kerim
2. Outliers (Çizginin Dışındakiler) - Malcolm Gladwell idefix.com/kitap/outliers-cizginin-disindakiler-malcolm-glad...)
3.Malcolm X -Eylemin Öteki Yüzü - Andrew Young idefix.com/kitap/malcolm-x-andrew-young/tanim.asp?sid=mpr9cr...
4. Steve Jobs- Walter Isaacson
idefix.com/kitap/steve-jobs-walter-isaacson/tanim.asp?sid=ce...
5. Etkili Karar vermek - John Adair
6. Karambol - Levent Ertekin
Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Beğendiğiniz strateji oyunları hangileridir?

Dungeon Siege yazan olmamış , ayrıca Diablo da olabilir . Bunlarda olmazsa Torchli-2 önerebilirim .
Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

En iyi alışveriş sitesi (en iyi fiyat ve güven veren) hangisidir?

Farklı bir site arıyorsanız ereyon.com.tr. Nedeni ise sınıf arkadaşım (A+ Süperstar Program yazarı) şu an orada çalışmakta :) 2011 ve 2012 Müşteri Memnuniyeti E-Ticaret Türkiye Birincisi. ereyon.com.tr/musteri-memnuniyeti.aspx buradan da kontrol edebilirsiniz.
Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Malcolm X kimdir? İslamiyet hakkındaki düşünceleri nelerdir?

Filmini izleyip herkesin düşüncelerini yazması daha mantıklı :)
Avrupada siyahi insanların hatta beyazların tüm dünya halkları için önemli bir siyaset adamı.
Babası Ku Klux Klan tarafından öldürülen Malcolm, çağdaşı bir çok zenci gibi umutsuz ve zor bir çocukluk geçirir. Neticesinde hayatı günlük yaşayan hedonist bir hırsıza dönüşür. Sonunda hapise girdiğinde İslam öğretisi kendisini yeniden tanımlamasına yardımcı olur. Burada dahil olduğu toplulukta kendini bulur ve yükselmeye başlar. Hapisten çıkınca Malcolm, adeta bir mesih işlevi yüklenir ve kendilerini birer suçlu yapan toplumsal adaletsizliğe başkaldırır.Filmdeki bazı yanlış anlamaları zaten yorumlarda özetlemişler .
"Elijah Muhammed isimli siyahi amerikalı kendisini siyahilerin peygamberi olarak tanıtmış. Amerika' da İslamı sadece siyahlara has bir din olarak öğretmiştir beyazlara karşı nefreti körüklemiştir. Film İslamı yanlış tanıtmıyor. Elijah ın İslamı nasıl yanlış tanıttığını ve Malcolm X in (ırkçılığın her türlüsüne karşı olan) gerçek İslam' ı bulmadan önce ona aldanışını ve gerçek İslam' ı anlattığı konuşmalarından birinde nasıl şehid edildiğini anlatıyor. Film de bi problem yok bence." Diğer insanlar için ne ifade ediyor bilmiyorum ama benim idol /rol model aldığım sonuna kadar fikirlerine inandığım sayılı insanlardan biridir .
Çoğu filmlerde Malcolm X temasını , sözlerinden bir parça bulmak mümkün .
Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

Grunge nedir?

Grunge (bazen Seattle Sound olarak da adlandırılır) 1980'lerin ortalarında alternative rock'ın bir alt türü olarak Amerika'nın Washington eyaletindeki Seattlebölgesinde ortaya çıkan müzik akımı, kültür ve yaşam tarzıdır. Hardcore punk, heavy metal ve indie rock'tan etkilenmiştir. Grunge genellikle distorize edilmiş heavy metal vari gitar riff'leriyle özdeşleştirilir. Tarzı genelde agresif, depresif, içe dönük, nihilist ve umursamazdır. Sözlük anlamı "kirli, dağınık, katıksız bok" olan grunge'ın isim babası ise Mudhoney solisti Mark Arm'dır.
1980'lerin sonu 1990'ların başında popüler olan bu müzik akımı, 1991 ve 1994 yılları arasında en yüksek popülariteye ulaşmıştır. Grunge giyim tarzı yırtık yamalı kotlar, oduncu gömlekleri ve sarkık kollu hırkalar olarak gösterilir. Düzgün ve uyumlu giyimin aksine pis ve dağınık giyim tercih edilir. Oduncu gömleği grunge giyiminin temel taşıdır bile denilenebilir. Müzik tarzı olarak grunge punk'dan daha ağır heavy metal'den daha melodiktir. Grunge'ın başkenti olarak Seattle kabul edilir. Soundgarden ,Alice in Chains, Nirvana, Mudhoney vePearl Jam gibi grupların doğuş yerleri Seattle'dır. Grunge'ın yükselişi Nirvana'nın popülerliğiyle olmuş ve dağılmasıyla birlikte hızlı bir düşüşe geçmiştir. Kurt Cobain'in ölümünden sonra grunge dönemi bitmiş ve post grunge dönemi başlamıştır. Grunge dörtlüsünden orijinal kadro kalan iki grup Soundgarden ve Pearl Jam'dir. Alice in Chains yeni bir kadroyla tekrar bir araya gelmiştir. Ayrıca Nirvana'nın dağılmasından sonra, Nirvana'nın davulcusu Dave Grohl'ün kurduğuFoo Fighters grubu da grunge (aslında post-grunge) müziğin 2000lerde icra edildiği bir gruplardandır.
Nisan 2013

Halil Ertekin bir yanıt verdi.

E-tohum Startup Turkey hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Deneyim ve gözlemlerim hiç katılmamışlar ve aklındaki fikirleri güçlendirmek isteyenler sunum teknikleri öğrenmek her şeyin daha da düzgün ve güzel gitmesi için mükemmel fırsat. Fikirlerinizin değer görmesi hayata geçmesi için mükemmel fırsat. Mutlaka izlenmesi vakit harcanıp gidilmesi gereken etkinlik.

Canlı izleyip kendinizde yorum yapabilmeniz için: pozitiftv.com
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler