Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hasan Yılmaz, 

Öğretmen

Öğretmen Hasan Yılmaz inploid.com'da 2 soru sordu, 9 soru yanıtladı ve 5 takipçisi var.

Ağustos 2012

Hasan Yılmaz bir yanıt verdi.

İngilizce gramer çalışılabilecek bilinen siteler hangileridir?

İngilizce'deki önemli gramer konularının anlatıldığı, örneklendiği ve bol bol alıştırmayla pekiştirildiği kendi sitem ingilizdili.net'i öneririm.

Ağustos 2012

Hasan Yılmaz yeni bir  soru  sordu.

Temmuz 2012

Hasan Yılmaz bir yanıta alt yorum yaptı

Çeviri bilakis baltalar yabancı dil öğrenmeyi çünkü yeni bir dil öğrenmek o dilin mantığını ve döngüsünü beyne oturtmaktan ibarettir. Kelime ve gramer bunun yanı sıra gelir. Çeviriyle uğraşmak o dili kendi ana dilinin mantığında anlamaya zorlar insanı ve akıcılığı engeller.
Yazılı çeviri yapmanın çok faydası oluyor. Hem kelimeleri hem de cümle yapısını öğreniyorsun. Orta üst seviyeye atlamak için güzel bir yöntem. Bazı yayın evlerinin bu konuda çok güzel ka.....
Temmuz 2012

Hasan Yılmaz bir yanıt verdi.

Türkiye'de uzun yıllar İngilizce eğitimi alan öğrenciler neden İngilizce konuşamıyor?

İngilizce öğretmenleri yetersizleştiriliyor. Mevcut müfredat beş para etmez. Bir ara İngilizce öğretiminde devrim yaptıklarını falan iddia ettiler. Hatta Mr. Brown öldü Allah rahmet eylesin türünden yüzeysel esprilerle de desteklediler bu tezlerini :) Ama içi boş çıktı. Mr. Brown ölmedi ve böyle giderse daha çok yaşar.
Ben bu sene devletin gönderdiği kitapları bir kenara attım. Bütün dersleri kendim hazırladım. Öğrencileri konuşmaya teşvik edecek konular hazırladım. İşin doğallığından uzaklaşmamasını hedefledim. Ve gerçekten faydalı oldu.
Hazırladığım dersleri internet sitemde (ingilizce.ru) bulabilirsiniz.
Daha Fazla