Bilmek istediğin her şeye ulaş

Irem Uzun, 

Hemşire

Samsun doğumlu,
Trabzonlu ,
Sağlık Meslek lisesi mezunu.

Ekim 2014

Irem Uzun bir yanıt verdi.

Gelecekteki dünya nasıl olacak?

Gelecekteki dünyanın berbat olacağı çok belli , bu konuda beni en çok tedirgin eden şey ise su kıtlığının yaşanacak olması, öyle ki savaşlar belki de su üzerine olacak.
Ekim 2014

Irem Uzun bir yanıt verdi.

Hakikaten tuhaf, komik alışkanlıklarınız nelerdir?

Cep telefonumun ve anahtarımın çantamda olduğunu bilmeme rağmen tekrar çantamı açıp kontrol ediyorum.
Ekim 2014

Irem Uzun bir yanıt verdi.

Nerede yaşıyorsunuz ve orada neler meşhur?

Trabzon-Sürmene
Bıçak ve pidesi meşhur
Ekim 2014

Irem UzunUğur Sefa Uzun kişisini takip etmeye başladı

Uğur Sefa Uzun, Uçak Mühendisi, @ugursefauzun

Eylül 2014

Irem Uzun bir yanıt verdi.

Ben 11. sınıf öğrencisiyim, bu yıl staja başlıyorum ve pratik olarak hiçbir şey yapamıyorum. Üstüne bir de okulda uygulama hiç yaptırmadan sahaya çıkacağız. Bu durumda bana önerebileceğiniz bir şey var mı?

Sevgili ALeyna bu konudaki endişeni anlayabiliyorum bende ilk staja başladığımda bu endişeler bendede vardı. Fakat bunlar yersiz çünkü staja basladığın gibi bir hafta içinde her şeyi çabucak ögreniyorsun . Uygulamayi bir kez yaptiktan sonra gerisi çorap söküğü gibi geliyor çünkü özgüvenin yerine geliyor . Bu konuda hicbir endişen olmasın. Başarilar dilerim
Ağustos 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Türk erkeklerinin yabancı kızlara merakı nerden geliyor?

Bu sorunun yanıtı şurada: Türk erkekleri yabancı kızlara meraklılarsa, niçin kızlarını yabancı kızlar gibi yetiştirmiyorlar?
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

İkizler burcu insanı nasıldır?

gevezedir, zekidir, akıllıdır, havvaidir, çift karakterlidir, aynı anda birden fazla iş yapabilirler,
son derce neşeli ve mutludurlar, çok güzel intikam alabilirler, yaptığı işleri güzel yapabilirler, çeviktir, asla pes etmezler.

Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Tatilde yapılabilecek aktiviteler nelerdir?

Çeşitli spor kurslarına gidebilirsiniz tarihi eserleri ziyaret edebilirsiniz doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz çeşitli araçlarla gezinti yapabilirsiniz
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Ernesto Che Guevara kimdir?

Ernesto "Che" Guevara, kısaca Che Guevara ya da el Che;

Doğum tarihi - 9 Ekim 1967), Arjantinli doktor, marksist politikacı, Küba gerillaları ile Enternasyonalist gerillaların lideri ve devrimcidir.

Tıp eğitimi alırken Latin Amerika'yı baştan başa dolaştı ve bu sayede birçok insanın karşı karşıya kaldığı yoksulluğu doğrudan gözlemleyebildi. Bu deneyimler sonucunda bölgedeki ekonomik eşitsizliği ortadan kaldırmanın tek yolunun devrim olduğuna ikna olarak Marksizm’i incelemeye başladı ve Başkan Jacobo Arbenz Guzmán'ın önderliğinde Guatemala’nın sosyal devrimine katıldı.

Bir süre sonra 1959 yılında Küba'da yönetimi ele geçiren Fidel Castro'nun askeri nitelikli 26 Temmuz Hareketi'nin bir üyesi oldu. Yeni hükümette çeşitli önemli görevlerde bulunduktan, gerilla savaşı teorisi ve uygulamaları üzerine makaleler ve kitaplar yazdıktan sonra diğer ülkelerdeki devrimci hareketlere katılmak üzere 1965 yılında Küba'dan ayrıldı. İlk olarak Kongo-Kinşasa'ya (sonraları Kongo Demokratik Cumhuriyeti) daha sonra da CIA ve Ameriksn Ordusu Özel Hareket Birlikleri'nin ortak operasyonu sonrası yakalanacağıBolivya'ya gitti. Guevara 9 Ekim 1967'de Vallegrande yakınlarındaki lLa higuera'da Bolivya Ordusu'nun elindeyken öldürüldü. Son saatlerinde yanında bulunanlar ve onu öldürenler, yargısız infaz edildiğine tanıklık etmişlerdir.

Ölümünden sonra Guevara dünya üzerinde sosyalist devrimci hareketlerin sembolü haline gelmiştir. Guevara'nın alberto korda tarafından çekilen fotoğrafı "dünya üzerindeki en ünlü fotoğraf ve 20. Yüzyılın sembolü" olarak nitelenmiştir.

Kaynak: tr.m.wikipedia.org/wiki/ernesto_che_guev...
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

İnsanlar en çok neye muhtaçtır?

Sağlığa, sevgiye, saygıya, akla... .
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Klima rahatsızlıklarına karşı ne yapmalıyız?

Terli terli klimanın önünde durmamalıyız , klimanın soğutma derecesinin olabildiğince iyi ayarlamalıyız.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Geleceğin mesleği sizce nedir?

Sağlık ile ilgili meslekler. Örneğin doktorluk, kalp cerrahlığı... Çünkü gelecek zamanda da en önemli şeylerden birisi can olacak.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Yürüyüş yapmak mı yoksa bisiklet sürmek mi daha verimlidir?

Bisiklet sürmek, çünkü bisiklet sürerken pedallarla hem yürüme hareketinin yapmış oluyorsun, hemde pedallara daha çok güç uyguladığın için bacakların gelişiyor.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Mutluluk kişinin elinde midir?

Evet çünkü mutluluk insanın kendi hislerinden kaynaklanır.insan her zaman olumlu ve güzel düşündüğünde mutlu olur.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Biruni kimdir?

Biruni hastalıkları tedavi konusunda değerli bir uzmandı. Yunan ve Hint tıbbını incelemiş, Sultan Mes'ud'un gözünü tedavi etmişti. Otların hangisinin hangi derde deva ve şifa olduğunu çok iyi bilirdi. Eczacılıkla doktorluğun sınırlarını çizmiş, ilaçların yan etkilerinden bahsetmiştir.

Bîrûnî, Cebir, Geometri ve Coğrafya konularında bile o konuyla ilgili bir âyet zikretmiş, âyette bahsi geçen konunun yorumlarını yapmış, ilimle dini birleştirmiş, fennî ilimlerle ilahî bilgilere daha iyi nüfuz edileceğini söylemiş, ilim öğrenmekten kastın hakkı ve hakikatı bulmak olduğunu dile getirmiş ve "Anlattıklarım arasında gerçek dışı olanlar varsa Allah'a tevbe ederim. Razı olacağı şeylere sarılmak hususunda Allah'tan yardım dilerim. Bâtıl Şeylerden korunmak için de Allah'tan hidayet isterim. İyilik O'nun elindedir! " demiştir.

Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Çocuğunuzun hangi mesleği seçmesini istersiniz?

Onun kişiliğine bağlı bir meslek seçmesini isterim ama karar kendine kalmış: )
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Arabanın motor yağı hiç değişmezse ne olur?

Arabanın motoru iyi bir şekilde çalışmamaya başlar, yağsız kalan motor pas tutar ve bir süre sonra motor gider.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Bence en büyük sorun milletlerin birbiriyle anlaşamamalarıdır. Dünyada barış olsa bu kötü şeylerden hiçbiri yaşanamayabilir.
Haziran 2014

Irem Uzun bu yanıtı beğendi:

Neden mutlu olamadığınızı hiç düşündünüz mü?

Hayatta bazı insanlar mutlu olamayabilir. Bunun birçok nedeni vardır. İnsanların bazı şeylere olumsuz ve kötü tarafından bakması bunlardan biridir. Bazen de insanlar her şeyin fazlasını ister ve elindekileri önemsemez.
Daha Fazla