Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hukuk Öğrencisi Hilall inploid.com'da 0 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 36 takipçisi var.

Kasım 2015

Hilall bu yanıtı beğendi:

Hayalperestlik insana ne katar?

"Hayaller yıldızlar gibidir, asla ulaşamazsın ancak karanlıkta yol gösterirler. " Çin Atasözü.
Hayattaki hedeflerimiz çoğu zaman hayaller tarafından şekillendirilir.
Diğer taraftan yaşamak yerine sürekli hayal kurmak insana birşey katmak aksine gerçeklikten kopmasına ve hayatı kacırmasına sebep olur.
Kasım 2015

HilallFatma Nur Metin kişisini takip etmeye başladı

Fatma Nur Metin, Hukuk Öğrencisi, @fatmanurmetin

Homines quod volunt credunt. " İnsanlar inanmak istediklerine inanırlar."

Kasım 2015

HilallYaren Demirel kişisini takip etmeye başladı

Yaren Demirel, İletişim Bölümü Öğrencisi, @yarendemirel

Eylül 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Toplumumuzda 'avukat' denilince oluşan yalancı algısı sizce gerçekten doğru mu? Doğru ise bu ön yargının sebebi nedir?

Yalancı algısından çok bir hukuk öğrencisi olarak yeni avukatların psikolojik analizini yapmaya çalışacağım. Üniversitesine bakmaksızın hukuk eğitiminin oldukça ağır olması, popülerliği, gelecek beklentisi, ki bu beklentinin en yoğunu aile ve sosyal çevrede oluşur, okul dönemi sonrası bıkkınlığı v.b. nedenlerin eklenmesi bu bireyleri daha hırslı daha bir müşterisini kaybetme korkusuyla yüklüyor kanımca. Bunun akıbeti ise müşteri olan vatandaşın olası farklı ön yargılara kapılmasıdır. 'Bu kadar ısrar ediyorsa mutlaka bi bit yeniği vardır'. Hele bir de farklı avukatlardan bambaşka şeyler duyuyorsa onun için hepsinin yalancı olmasından daha doğalı yoktur. Bu demek değildir ki tüm avukatlar dürüstlük abidesidir. Satış stratejistlerinin çoğu ürünün daha çok ama abartılmadan cafcaflanmasının satışa olumlu etkide bulunduğunu belirtir. Avukat ta haliyle satmaya çalıştığı birikiminin davayı kazanabileceği yönünde cafcaflamaya gidecektir. Peki burada vatandaş ne yapmalı? Yine birden çok avukata danışmalı ve yalancıları elemek için kendi de dava konusu üzerinde küçük çaplı bir araştırma yapıp daha ümitvari olana davayı bakmalıdır. Avukatların aynı dava konusu hakkında farklı şeyler söylemesi zaten başlı başına bir sistem sorunu. Kısa tutmak gerekirse avukata, standart yaşam kalitesini sunmadan ve adalet temel anlayışından çok kanun merkezli bir sistem sunmak hata! Ki bu kanun sistemi siyasi çıkarlara göre daima değişken bir sistem. Bu durumlar dahilinde avukatlardan sıtabil açıklamalar beklemek ve yaşamsal öncelikleri karşılanmamış hırslı bireyler olarak dürüstlük çıtasını yüksek tutmalarını beklemek oldukça zor. Açıklamadan çözüme bakar isek; vatandaş bazında bilinçli birey olmak, avukatlar bazında ise daha istikrarlı kanun anlayışı ve adalet anlayışının, karşılanmaya çalışılan maddi yaşam kalitesinden, okulda öğretilen hukuki bilgiler yığınından ve siyasal iktidarlara göre değişkenlik gösteren kanun sisteminden daha önemli olduğunun anlaşılmasıdır.
Eylül 2014

Hilall bir yanıt verdi.

Temmuz 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Hayattaki amacınız nedir?

Eğlence maksimizasyonu.
Temmuz 2014

HilallCemile Sonmez kişisini takip etmeye başladı

Cemile Sonmez, Öğrenci, @cemilesonmez

Temmuz 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Sosyal medya hesaplarınızda ne kadar kendinizsiniz? Paylaştığınız resim ve anlar siz misiniz? Duvarınızda eksik olmayan nasihatlı özlü sözler. Kendi gerçek yaşamınızda pratik mi yoksa sadece teori mi?

Bu sadece internet için geçerli değil. Toplum senin belli yerlerde belli kalıplarda davranmanı ister. İşyerinde farklı, evde farklı, arkadaş ortamında farklı olman gerekir. Maskeler, rollerle yaşarsın.Sadece sosyal medyada değil her ortamda bir role bürünürsün. Belli kalıplara göre düşünür ve konuşursun. %100 kendin olduğunu söyleyebilirsin. Bunu söyleyende zihindir. Neye göre kendinsin? Hangi maskeye göre?
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Hukuk derslerine çalışırken kullandığınız en efektif yol nedir?

Bir dersi bir kaç kitaptan okuyarak sentez halde notlar çıkarmak. Pratikleri iyice özümsemek de soyut kavramları somulaştırabilmek konusunda işe yarar oluyor.
Haziran 2014

HilallMelis H kişisini takip etmeye başladı

Melis H, Hukuk Uzmanı, @gevezelis

Haziran 2014

Hilall  bu yazıyı beğendi:

Gün Boyunca Enerjik Kalmak

Özellikler bu yaz günlerin yoğunluğuyla birlikte günün tamamını enerjik geçirmek zor. Güne ne kadar enerjik başlasak da bu enerji mutlaka bir yerde sönüyor. Her gün her gün artan enerjisizlikle kırılan motivasyon gerek iş yaşamımızı gerek ev yaşamımızı olumsuz etkiliyor. Burada kanıtlanmış ufak yöntemlerle enerjinizi nasıl sabit tutacağınızı ve ömrünü uzaltacağınızı göreceğiz.

1. Öncelikle su içmeyi gerçekten alışkanlık edin. Gün içinde bol bol su içmek vücuttaki toksinleri atmanın ve vücudu canlandırmanın en doğal yoludur. Aynı zamanda su alımıyla da kafein alımını bırakın.Sağlık

2. Ana öğünlerde yemek miktarını azaltın ve ara öğünlere yönelin. Ara öğünlerde fındık, ceviz, yağsız yoğurt ve kuru meyve gibi besinler sizi "gıda koması"na girmekten kurtarır ve enerjinizi korur. Gün boyunca yüksek şekerli ve karbonhidratlı gıdalardan uzak durun.
Sağlık

3. Yoğun iş temposunda bazen durun ve vücudunuzu gererek derin bir nefes alın. Biraz dinlenin. Uzun süreli bilgisayar kullanımında esneme, nefes ve hareket üçlüsünü uygulamayı bırakmayın.
Sağlık

4. Dışarıda günlük yürüyüşleriniz olsun. Bununla birlikte dilerseniz bir spor salonuna gidebilirsiniz. Spor size dayanıklılık ve sabrı öğretir. Ayrıca sizi stresten koruyarak kolay yıpranmanızın önüne geçer.Sağlık

5. Uyku alışkanlıkları çok önemlidir. Her uykunuzdan kalktıktan sonra kendinizi hayata yeni doğmuş gibi hissetmeniz gerekir. Sağlıklı bir uyku bu hissi verir ve böyle uyanmak gününüzün enerjisinin büyük bir kısmını elinde tutar. Unutmayın, sadece bir gecelik uykunun bozulmasını ancak bir haftada telafi edersiniz. Uyku hassas ve çok önemli!
Sağlık

6. Doktorunuza danışarak günlük C ve B vitaminleriyle vitamin programı yapabilirsiniz.Sağlık
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Nargile mi daha zararlıdır sigara mı?

Nargile daha zararlıdır. Çünkü sigaraya göre daha fazla nikel, kobalt ve kurşun içerir. Sigarada 30-80 ng. Kurşun bulunurken, nargilede 6870 ng. Kurşun bulunur. Aynı şekilde sigara dumanında 45-125 ng. Arsenik bulunurken nargile dumanında 165 ng. Arsenik bulunur.
Haziran 2014

HilallRussel Westbrook kişisini takip etmeye başladı

Russel Westbrook, Üniversite Öğrencisi, @russelwestbroo

Kafesin biri kuş aramaya çıkmış

Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Hayat her gün neden sıkıcı geçiyor?

Fazla hızlı tükettiğimiz için doyum veren şeyler azaldı. Beklentilerimiz gitgide yükseliyor. Bir süre sonra hiçbir şey tatmin etmemeye başlıyor. Bence o yüzden de sıkıcı günler arttı.
Haziran 2014

HilallRecep Şahin Sargın kişisini takip etmeye başladı

Recep Şahin Sargın, Hukuk Öğrencisi, @Vaveyla

R.Ş.S

Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Tesadüflerin nedeni nedir?

Evrenin gizemli hesaplanamazlığı
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Nasıl ezber yapılır?

Sayısal çıkışlı biri olarak, ezber yapılması gereken yerleri kafamda bir formata uyduruyorum. Örneğin 10 maddelik bir yazıyı ezberlemem gerekiyorsa, bu maddelerin baş harflerinden anlamlı bir kelime ya da kelimeler türeterek, önce maddelerin başını hatırlıyorum, zaten gerisi çorap söküğü gibi geliyor. Böylece 10 maddeyi ayrı ayrı düşünmek yerine hepsini teke indirmiş olur, bütünü ele almış oluyorum. Aynı zamanda da süre içinde bayağı bir avantaj sağlıyor. Herkese tavsiye edebilirim.
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Önyargı bir hastalık mıdır? Önyargıların aşılması için yapılması gereken şeyler nelerdir? Önyargıların sebebi güvensizlik veya geçmişte yaşanılan tecrübeler olabilir mi?

ailemizin, çevremizin sürekli tekrar ettiği bazı etiketlemeleri isteyerek ya da istemeyerek öğreniyoruz ve bu öğretilerle yaptığımız genellemeler bizim önyargımız oluyor. Ben, sadece bir kez tecrübe edinilen birşeyin sonucuna istinaden benzer durumlara karşı önyargı oluşacağını sanmıyorum. önyargı olması için aklımıza işlemiş ve dolayısıyla artık doğru kabul ediyor olmamız gerek. Bunun farkındaysak sebebi çok da önemli değil. Hastalık değildir, kurtulabilirsiniz. Sadece biraz pratik yapmak gerekiyor, kendi kendinize düşüncenize müdahale etmeniz ve değiştirmeniz gerekiyor. Düşündüğünüz herşey için 'belki de öyle değildir' deyip farklı alternatifler düşünmeye çalışabilirsiniz. Örneğin size ters davranan bir müşteriniz belki de rahatsızdır, ayakta zor duruyordur ve oyuzden acele ediyordur gibi... Örnekler çoğaltılabilir.
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Ülkemizde insanlar tiyatroya neden az gidiyor?

Maddi imkansızlıkların yanı sıra maddi imkanları olduğu halde gitmeyen çok insan var. Herkesin klasik bahanesi 'Vaktim yok'. Aslında boş şeylere çok vakit harcanıyor ki o vakitte ne oyunlar, filmler izlenir, kitaplar okunur. Üşengeç ülkeyiz. Bahane bulmayı seviyoruz. Bir film vizyona girdiğinde gitmektense internete düşmeyi beklemeyi tercih eden çok insan var. Sanata pek önem vermediğimizi düşünüyorum ve ülkemizde genel olarak sadece müzik sanat dalıymış gibi bir hava olması üzücü.
Haziran 2014

Hilall bu yanıtı beğendi:

Bir sabun ile bir silginin ortak özelliği nedir?

İkisi de "s" harfiyle başlar.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Öğrencilik

2364 Kişi   124 Soru

Mal

664 Kişi   367 Soru

Müzik

2985 Kişi   472 Soru

Sinema

3259 Kişi   301 Soru

Çay

41 Kişi   40 Soru

Türkiye

948 Kişi   375 Soru

Sağlık

1139 Kişi   1192 Soru

Boşanma

31 Kişi   28 Soru

Ceza Hukuku

46 Kişi   33 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

İngiliz Edebiyatı

35 Kişi   9 Soru

İnsan Sağlığı

538 Kişi   314 Soru

Felsefe

1951 Kişi   501 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Genel Hukuk

202 Kişi   100 Soru

Avukat

141 Kişi   51 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2905 Kişi   1060 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru

İş Hayatı

2463 Kişi   325 Soru

Fotoğrafçılık

1953 Kişi   167 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2413 Kişi   175 Soru

Filmler

3398 Kişi   192 Soru

Web Siteleri

3417 Kişi   268 Soru

Aşk

1228 Kişi   294 Soru

Yemek Kültürü

868 Kişi   86 Soru

Kadınlar

984 Kişi   358 Soru

Edebiyat

989 Kişi   204 Soru

Yurtdışında Eğitim

879 Kişi   51 Soru