Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hızır Can, 

Serbest Meslek

Serbest Meslek Hızır Can inploid.com'da 11 soru sordu, 132 soru yanıtladı ve 21 takipçisi var.

Aralık 2020

Hızır Can bir yanıta alt yorum yaptı

en iyileri diyorsun Russian Standart ve Belvedere... gerisi hikaye
Dünyanın en popüler ve kaliteli 10 votka markasını sıraya sokuyoruz. En iyi votka markalarına göz atmadan önce, listemizdeki sıralamanın sadece üretilen votkanın lezzetine göre değil, marka popülaritesi ve üretim kalitesine göre de olduğunu hatırlatalım.

Listemizde aromalı votkalara (Örn: Smirnoff Orange, Cardinal Melon), ve alt kategori özel üretim votkalara (Örn: Stolichnaya Elit, Russian Standard Gold) yer vermediğimizi, sadece votka markaları arasında bir sıralama olduğunu da söylerek 10 numara ile başlayalım..

No.10 - Russian Standard (Rusya)

Alkollü İçecekler

Geleneksel Rusya votkalarının en iyisi. Rusya'nın en çok tüketilen Votka markası Russian Standard. Türkiye'ye yeni yeni girmeye başladı ve artık büyük tekel bayilerinde bile bulunabiliyor.


NO.9 - Pinnacle Vodka (Fransa)

Alkollü İçecekler

2002 yılından bu yana üretilmeye devam eden Fransız votkası, üretmeye başladığı 20 çeşitten fazla aromalı votka ile tüm dünyada müşteri kitlesini büyütmekte. Damla çikolata, kurabiye, krem şanti, sakız, topitop, pamuk helva gibi birbirinden ilginç ve lezzetli aromalara sahip Pinnacle Vodka'ları Türkiye'de bulmak henüz kolay olmasa da, kendine dünya pazarında büyük bir yer edinmeye başladı bile.


No.8 - Skyy Vodka (Amerika)

Alkollü İçecekler

Kendine has bir aroma ve tada sahip olan Skyy Vodka, 1992 yılından bu yana üretilmeye devam etmekte. Absolut Vodka'nın ardından Amerika'nın en çok sevilen ve tercih edilen 2 numaralı votka markası.

No.7 - Belvedere Vodka (Polonya)

Alkollü İçecekler

Polonya'nın 1 numaralı votka markası Belvedere, kalitesini ve tadını üretimi süresince kullanılan Polonya'daki Unique water 'a borçlu. (Unique: Eşsiz, benzersiz.)


No.6 - Smirnoff Vodka (Rusya)

Alkollü İçecekler

Rusya'nın en uzun süredir üretilmeye devam eden votka markası Smirrnoff, günümüzde 60'dan fazla aroma çeşidiyle büyük bir kesimin damak tadına hitap ediyor.


No.5 - Absolut Vodka (İsveç)

Alkollü İçecekler

Amerika ve Türkiye'de 1 numaralı votka markası haline gelmeyi başarmış, hakkında çok da fazla bilgi verme ihtiyacı hissetmediğim, votka içen hemen hemen herkesin en az bir kere içmiş olduğuna inandığım kaliteli votka markası. "In an Absolut World"


No.4 - Stolichnaya Vodka (Rusya)

Alkollü İçecekler

Listenin üst sıralarında yer alan bir diğer Rus votkası. Özel üretim olarak piyasaya sürülenStolichnaya Elit votkasının dünyanın en iyi içime sahip 2. votkası seçilmesinin ardından markanın bilinirliği bir anda yükselişe geçti.


No.3 - Finlandia Vodka (Finlandiya)

Alkollü İçecekler

1970 yılından beri üretilmeye devam edilen en kaliteli Finlandiya votkası.


No.2 - Crystal Head Vodka (Kanada)

Alkollü İçecekler

Listedeki belki de en ilgi çekici votka markası. Henüz 2007 yılında üretilmeye başlanan bu votka markasının, pek çoğumuz Türkiye'de adını bile duymamış olsak da Crystal Head kısa sürede dünyanın en popüler ikinci votkası haline gelmeyi başardı. Fakat bu popülerliğin votkanın tadından yada kalitesinden değil, orijinal ve şık şişe tasarımından kaynaklandığına inanların sayısı oldukça fazla.


No.1 - Grey Goose (Fransa)

Alkollü İçecekler

Listemizin en tepesinde 1997 yılında üretilmeye başlanan, Fransa'nın ve dünyanın en büyük votka markası olmayı başarmış Grey Goose bulunuyor.


Dünyanın en sevilen 10 votka markası bunlar. Siz hangi votka
markasını tercih ediyorsunuz?
Nisan 2018

Hızır Can bir yanıta alt yorum yaptı

buna yönelik internet sitesi var derken neyi kastediyorsunuz bilmiyorum ama en yetkili ağız olarak ben net olarak söyleyebilirim. İTO'nun böyle bir projesi de gündemi de yok
Malesef İTO'nun şu an için böyle bir projesi yok.
Aralık 2017

Hızır Can bir yanıt verdi.

Bir kahve dükkanı açacak olsanız, hangi detaylara önem verirdiniz?

Eğer kahve dükkanı açacak olsam herşeyden önce dikkat edeceğim şey dükkanı açacağım lokasyon olur.
Aralık 2017

Hızır Can bir yanıt verdi.

İTO'nun her firmaya web sayfası projesi hakkında nereden bilgi edinebiliriz?

Malesef İTO'nun şu an için böyle bir projesi yok.
Aralık 2017

Hızır CanTicaret konu başlığını takip etmeye başladı.

Ticaret

Ticaret malların/ürünlerin üretim sürecinden tüketimine kadar geçen zamanda, ekonomik değer taşıyan başka nesneler ile değiştirilmesi, alışı...

Aralık 2017

Hızır CanBakü konu başlığını takip etmeye başladı.

Bakü

Koordinatlar: 40°23′43″N, 49°52′56″E Bakü (Azerice: Bakı), Azerbaycan Cumhuriyeti'nin, Hazar Denizi'nin batı kıyısında yer alan başkentidir....

Eylül 2015

Hızır Can bir yanıt verdi.

Devlet hastanesini nereye şikayet edebilirim?

Kamu Hastaneleri Kurumu ve Kamu Hastaneleri Birlikleri ilk şikayet mercihleri ama hastanelerin kendi şikayetleri dinledikleri birimleri de var.
Hiç birinden bir şey çıkmazsa e-devlet.com üzerinden de cumhurbaşkanlığına kadar her yere şikayet edebiliyorsun ve mutlaka şikayetine cevap veriyorlar.
Eylül 2015

Hızır Can bir yanıt verdi.

Otel, restoran araştırken hangi portal/web sitelerinden yararlanırsınız?

Kesinlikle tek bir site ile hareket etme.
Booking.com dünyanın en büyük ve en iyisi ama rekabet konusunda geri kaldığı oteller var.
Bu işle uzun zamandır ilgilenen biriyim ve expedia dahil bir çok sitede direkt olarak çalışan arkadaşlarım var.
Dolayısıyla ben otel bakarken,
Sitelerinden faydalanabilirsin. Bunun dışında
bilgi alınabilecek ve bazen expedia ya da booking'de olmayan otelleri bulabileceğin başarılı siteler.
Kasım 2014

Hızır CanTicaret Odaları konu başlığını takip etmeye başladı.

Ekim 2014

Hızır Can bir yanıt verdi.

İngiltere'de medya bölümünde okuyup ana dili gibi İngilizce bilen bir kisinin, Türkiye gibi bir yerde iyi bir iş sahibi olma ihtimali ne kadar yüksektir?

İngilizce bilmek değil ama ingiltere'de medya okumak avantaj sağlayabilir. Aslında mesele biraz şans meselesi. Kendinizi gösterebileceğiniz bir iş ortamına düşerseniz yükselme ihtimaliniz fazla ama yanlış tercih ya da yanlış başlangıç her şeyin isteğiniz dışında ilerlemesine sebep olabilir
Ağustos 2014

Hızır Can bir yanıt verdi.

Dünyada ve Türkiye'de 2014 e-ticaret trendleri nelerdir acaba? E-ticaret nereye gidiyor? Gelecekte neler göreceğiz?

Türkiye ve dünyada e-ticaret işi AVM'leşmeye doğru gidiyor. Yani e-ticaret siteleri bakkallar gibi her yerde türemeye sayıları binler ile ifade edilmeye başlandı. Benim düşüncem küçük e-ticaret siteleri hızla yok olmaya başlayacak. Çok büyük çapta büyük sermayeli siteler ayakta kalarak pazarı ele geçirecekler...

Dolayısıyla dünyada ya da Türkiye'de bir e-ticaret sitesi kurmak için bir AVM kuracak kadar sermaya gerektirecek ve geçtiğimiz yıllardaki gibi güncel ve yıldızı yükselen bir iş alanı olmaktan çıkacak düşüncesindeyim.

Dolayısıyla yeni trend de e-ticaret işine büyük sermaye yatırmak diye cevap verebilirim.
Ağustos 2014

Hızır Can bir yanıt verdi.

Ocak 2014

Hızır Can bir yanıt verdi.

Bedava vector (esp, pdf, ai) indirilebilecek web siteleri hangileridir?

freepik.com/ burdan indirebilirsiniz. Bunun dışında sabir bir site kullanmak yerine aramak istediğiniz vector'u google'a yazıp ... Vector yazmak daha mantıklı.

Ayrıca büyük ölçekli baskılarda jpeg ve png kalitesini kaybetmemek için çok net bir çözüm yok. MAC'de photoshop'da gerçek ölçekli çalışabilirsiniz. Ya da resim çok ayrıntılı değilse corel'de vector hale getirmeye çalışabilirsiniz.
Ekim 2013

Hızır CanTarık Gandur kişisini takip etmeye başladı

Tarık Gandur, Psikolog, @tgandur

Uzman Psikolog www.tarikgandur.com

Ekim 2013

Hızır Can  bu yazıyı beğendi:

Yönetici ile lider arasında nicelik açısından fark nedir?

31 Ekim 2013'de 300. Motivasyon Kartı ile 3. Sezon sona eriyor. Her sezon finali gibi 300. Bölümde yine özel olacak. Tek satırda çok şey anlatan 'Motivasyon Kartları'nın birinci sezon finaline özel 100. Motivasyon Kartını yeniden sizlerle paylaşmak istedim, ilginize ve sevginize çok teşekkür ederim.

isikoren.com/2012/12/04/motivasyon-karti. . .
Mayıs 2013

Hızır Can bir yanıta alt yorum yaptı

iyi ama bu resimlerde Ziraat bankasının T.C. si logoda aynen duruyor? Hatta 1. resimdeki iki bankanın aynı banka olduğu bile şüpheli. Birinde yazının yanında yazıyor diğerinde logoda yazıyor. İkinci resimde de logoda TC yazıyor. Son resimde zaten tabela yok.
Ben olayın T.C. ile alakası olmadığını sadece kurumsal kimlik gereği öyle bir logo hazırlandığını düşünüyorum. Halen her yerde T.C. ibaresi duruyor. Bence hükumet işi gücü bırakıp kurumlardaki T.C.'yi kaldırmakla uğraşmaz. Kimse uğraşmaz çünkü gelecek tepkiyi bile bile kendi kendini ayağından vurmaya kalkmaz. Ama birileri fırsatı yakalamışken böyle saldırmaya çalıştığını düşünüyorum. En azından hükümet ya da muhelefet yanlısı olmayan tarafsız bir gözle dışarıdan bakınca ben böyle görüyorum
Mayıs 2013

Hızır Can bir yanıt verdi.

CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi, 2012 Ağustos ayı sonuna kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na 100 bin öğretmen kadrosu tahsis edilmesi için kanun teklifi vermiş. Ne dersiniz arkadaşlar?

CHP kendince şov yapmış. Kralı gelse 100 öğretmen kadrosu tahsis edemez. AKP, CHP, MHP hatta öğretmenler birleşip parti kurup hükumet olsalar gene böyle bir ihtimal yok. Yazık günah insanlar öğretmen olacağım diye canları çıkıyor ama atama beklemekle geçiyor ömürleri. Öğretmenlik eskisi gibi revaçta bir meslek değil. Maalesef atama muhabbetleri yüzünden değerini kaybetti.
Mayıs 2013

Hızır Can bir yanıta alt yorum yaptı

Genelgeyi gördüm, genelge Sağlık Bakanlığının yeni kurumsal kimliğinin uygulamaya geçilmesi için gönderilmiş. Yeni kurumsal kimlikte T.C. olmaması hükumetin T.C.'yi kaldırmak istediği anlamına gelmez. Kaldı ki hiçbir kurumun kurumsal kimliği başbakanın onayından geçmez. Belki sağlık bakanı kafasına göre böyle bir karar aldı; "ya T.C. olmasa da olur" dedi (hatalı bir söylem olduğunu kabul ediyorum) ama bu durumu hükumete mal etmek, "hükumet T.C. yi kaldırıyor"a getirmek çok mantıklı gelmiyor bana.
Ben olayın T.C. ile alakası olmadığını sadece kurumsal kimlik gereği öyle bir logo hazırlandığını düşünüyorum. Halen her yerde T.C. ibaresi duruyor. Bence hükumet işi gücü bırakıp kurumlardaki T.C.'yi kaldırmakla uğraşmaz. Kimse uğraşmaz çünkü gelecek tepkiyi bile bile kendi kendini ayağından vurmaya kalkmaz. Ama birileri fırsatı yakalamışken böyle saldırmaya çalıştığını düşünüyorum. En azından hükümet ya da muhelefet yanlısı olmayan tarafsız bir gözle dışarıdan bakınca ben böyle görüyorum
Mayıs 2013

Hızır Can bir yanıt verdi.

Sağlık Bakanlığı'nın logosundaki 'T.C.' ibaresinin kaldırılmasını nasıl karşılıyorsunuz?

Ben olayın T.C. ile alakası olmadığını sadece kurumsal kimlik gereği öyle bir logo hazırlandığını düşünüyorum. Halen her yerde T.C. ibaresi duruyor. Bence hükumet işi gücü bırakıp kurumlardaki T.C.'yi kaldırmakla uğraşmaz. Kimse uğraşmaz çünkü gelecek tepkiyi bile bile kendi kendini ayağından vurmaya kalkmaz. Ama birileri fırsatı yakalamışken böyle saldırmaya çalıştığını düşünüyorum. En azından hükümet ya da muhelefet yanlısı olmayan tarafsız bir gözle dışarıdan bakınca ben böyle görüyorum
Mayıs 2013

Hızır Can bir yanıt verdi.

Türk Telekom ADSL'den memnun musunuz?

Ben memnunum.. En azından diğer ADSL firmalarından daha iyi olduğundan eminim. Elbette türk telekom çok iyi çok kaliteli hizmet vermiyor ama daha iyisi de bence yok
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

İş Dünyası

218 Kişi   72 Soru

İşletme

182 Kişi   62 Soru

İş

122 Kişi   120 Soru

İş Planları

61 Kişi   11 Soru

İşsizlik

58 Kişi   23 Soru

İş Görüşmesi

70 Kişi   15 Soru

İş Başvurusu

31 Kişi   9 Soru

İş Kurmak

184 Kişi   14 Soru

İşletme Fakültesi

70 Kişi   11 Soru

İş Modelleri

25 Kişi   12 Soru

İş İlanları

58 Kişi   12 Soru

İş Fikirleri

175 Kişi   24 Soru

Kültür

73 Kişi   44 Soru

Dernekler

11 Kişi   17 Soru

İletişim Stratejileri

21 Kişi   9 Soru

İstanbul Ticaret Odası

21 Kişi   3 Soru

Kocaeli

1 Kişi   0 Soru

İPhone

146 Kişi   70 Soru

İPhone 4S

13 Kişi   8 Soru

Turizm

89 Kişi   56 Soru

Kıbrıs

6 Kişi   7 Soru

Girne

1 Kişi   0 Soru

Girişimcilik

3702 Kişi   363 Soru

Öğrencilik

2362 Kişi   123 Soru

Mekan Önerileri (İstanbul)

827 Kişi   69 Soru

Sosyal Medya

1443 Kişi   213 Soru

Meslek Seçimi

814 Kişi   94 Soru

Türkiye Sorunları

1161 Kişi   239 Soru

Para Kazanmak

837 Kişi   38 Soru