Bilmek istediğin her şeye ulaş

hpolat, 

Esnaf

Esnaf hpolat inploid.com'da 6 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Kasım 2012

hpolat yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2012

hpolat bir yanıt verdi.

M. Kemal Atatürk dahil 4 paşa ile Türkiye Cumhuriyeti kuruldu ve bugün üç yüzden fazla paşamız var, lakin terörle mücadelede istenilen sonuç alınamıyor. Sizce neden?

  1. Birincisi ve en önemlisi artık bitirmek sadece bizim elimizde değil. Bölgedeki ülkelerle de bir şekilde anlaşmalısınız.
  2. İkincisi TSK'a sızmalar olabilir.
  3. Üçüncüsü deneyimsiz piyadelerle zor. Terörist gibi dağda yaşayan ve sürekli çatışmış tecrübeli timlere ihtiyaç var
  4. Dördüncüsü sınırları keskin dağ zirvelerinden kontrolü ve güvenliği kolay sağlanabilir daha düz alanlara taşımak, gerekirse çin seddine benzer bir duvar da düşünülebilir.

Kasım 2012

hpolat yeni bir  soru  sordu.

Temmuz 2012

hpolat bir yanıta alt yorum yaptı

Bu memlekette net konuşmak ne zor oldu biri diyor kitap oku biri diyorburda söylenmez e sizin okuduğunuz duyduğunuz da yanlidir diyor peki biz nasıl öğreneceğiz biz kendi kürt kardesimizden duymak istiyoruz sorunun ne olduğunu kısa ve net olarak ama eğip bukmeden
Sayın hocam bu konudaki karşıt görüşler anında "üç beğenmedim
" le görünmez kılınıyor ayrıca konu hakkındaki Kürt taraftarı olarak yorumlanabilecek görüş sahipleri hakkında soruşturma da açar saygıdeğer yüce devletimiz.

Bu platformdaki kişiler henüz Türk milliyetçiliklerini ve sünniliklerini bir kenara koyup bu konuyu objektif bir bakış açısıyla tartışmaya da açık değiller. Halkımız, buradakiler dahil, ne yazık ki devletimizin yazdırıp her sene yeniden güncellediği milli tarihin mutlak ve gerçek olduğu inancında.


Medyaya da hükumet hükmediyor. Tarihi dış kaynaklardan okumak da pek bir şey getirmiyor ki onlar da zaten ait oldukları devletlerin manipülasyonuyla yazılmış belgeler.


Tek yol, çeken ve çektirenin tarihini okumak ki burada da çekenin tarihine herhangi bir kıymet biçmenin cezası bölücülükken yapabilecek bir şey yok. Aynı durum Ermeni soykırımı tartışmalarında da mevcut. Ne yazık ki hoşgörü dinine mensup halkımızın bu iki konuda da hoşgörüsü hiç yok. Zaten konular hoşgörü değil de sağduyuya ihtiyaç duyuyorlar ama ondan hiç kalmadı elimizde.


Elimiz kolumuz bağlı anlayacağınız bu konu hakkında. Yazacak çok şey varken yazmamayı tercih ediyorum.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Rekabet

12 Kişi   9 Soru

Tıp

355 Kişi   261 Soru

Anatomi

18 Kişi   13 Soru

İnsan Anatomisi

28 Kişi   48 Soru