Bilmek istediğin her şeye ulaş

Hülya Yiğit, 

Ev Hanımı

Ev Hanımı Hülya Yiğit inploid.com'da 0 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Kova burcunun özellikleri nelerdir?

Bahsetmeyle bitmeyecek kadar uzun geyiklere uzanan, arka fonda hep bir vur patlasın çal oynasınla paralel havası olan , yenilginin tercihi olduğunu düşünen, kendi ve çevresi için de umut yaratıcı avatar özelliği sayesinde boheme uzak ama kendini yakmaktan haz alıp küllerinden her defasında doğan kova burcu sahip olunamayacak tek burçtur belki de :)
Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Kova burcunun özellikleri nelerdir?

Kova Burcu
 • Etkileyicidirler.
 • İdealist ve yenilikçidirler.
 • Uzun vadeli planlar yaparlar.
 • Oldukça ihtiraslıdırlar.
 • Çok yönlüdürler.
 • Yeniliklerden yanadırlar.
 • Dostluğa önem verirler.
 • Bedensel hareket yönünden oldukça hareketsizdirler.
 • Yaratıcı ve yapıcıdırlar.
 • Oldukça dürüsttürler.
 • Kararlı ve inatçıdırlar.
 • Bazı durumlarda dik kafalı olabilirler.
 • Kişisel özgürlüklere önem verirler.
 • Cana yakın ve sevimli insanlardır.
 • Yollarını isteklerine göre çizerler.
 • Kadınları güzel, erkekleri çekicidir.
Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Bir insana geçmişi nasıl unutturabiliriz?

Gelmişini geçmişini severek
Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Bir insana geçmişi nasıl unutturabiliriz?

Unutturamazsınız. Sadece geçmişin ona hissettirdiği duyguların etkisini azaltabilirsiniz. Bunu da en kolay zamana bırakarak yaparsınız.
Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Aşığa bağdat sorulmaz derken aslında ne demek istenmektedir?

Çok faideli bir ata sözüdür,
diyelim ki; kayseridesiniz ve bağdata gideceksiniz. Yolda gördüğünüz bir adama bağdatı sordunuz ancak bilmiyorsunuz ki adam "çılgın bir aşık" ve abazalığın en üst düzeyinde, doğal olarak aklı beyni yerine vücudunun daha güneyinde, İşte bu durumda ki bir adamın umurunda olmayacağınızdan ve adamın aklı normal yerinde olmayacağından bağdat yerine kasımpaşa ya gidersiniz. Çünkü sizin yol sorununuz aşık birisi için "kiss'im den aşşağı kasımpaşa" değerinde dir.
aşığa bağdatı sormayınız, sordurmayınız :)
Şubat 2015

Hülya Yiğit bir yanıt verdi.

Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

Erkeğe söylenebilecek en güzel söz nedir?

Tutabileceğin sözleri vermektir
Şubat 2015

Hülya Yiğit  bu yazıyı beğendi:

Bilginin Sesi (Don Miguel Ruiz) Duygular Gerçektir.

İnsanlar bazen bilginin, bildikleri şeyin kurbanı olurlar. Bilginin sesi duygusal bedene kötü muamele eder. Gerçek olmayanın, geçek olana müdahalesidir bu. Etki, bir yalana inanmaktır; tepki ise duyusal acı hissidir. Duyusal beden o sesi algılar, ona tepki gösterir ve tıpkı bir kaplan gibi saldırır. Biz kontrolümüzü yitiririz ve aslında yapmak ya da söylemek istediğimizi yapar veya söyleriz. İşte o zaman bilginin sesi o tepkiden korkar. Tepkimizi yargılar ve kendi duygularımızdan utanmamıza neden olur.


87O zaman da utanç duygusunu algılar ve duygunun nedenini bulmak için yine bilgiyi kullanırız. Bu da bilginin içimizdeki sesinin hissettiğimiz duygu hakkında konuşması anlamına gelir. O ses, duygularımız hakkında yalanlar söylemeye başlar, hatta hissettiğimiz şeyi yabancılaştırmaya çalışır. O zaman o sesi ve yargıyı algılar, bir başka duygusal tepki hissederiz. Şimdi de duygusal olarak tepki gösterdiğimiz için suçluluk hissederiz. O zaman bilgi, suçluluk duygusunu açıklamaya çalışır. Duygusal acı büyümektedir ve bir döngü başlamıştır artık. Olası depresyon hali de bu duruma pek geç kalmaksızın eşlik edecektir.

Bizi asıl inciten şey, kafamızın içinde bize nasıl olmamız gerektiğini, ama öyle olamadığımızı da söyleyip duran yalancının sesidir. Biz artık o sese inanmadığımızda duygularımız değişecektir. Çünkü duygular neden değil sonuçtur.

Okurken dinlendirici bir müzik eşlik etsin isteyenlere;

Şubat 2015

Hülya Yiğit bu yanıtı beğendi:

40 yaşındayım ve 18 yaşında sevgilim var. Çevre tarafından eleştiriliyorum, aslında bana çok normal geliyor. Sizce anormal bir durum mu?

Cinsiyetine bağlı arkadaşım. Kadın mısın , erkek mi? Erkeksen kimi hayran hayran bakar , kimisi de söver.Ama nihayetinde kabul görür bu orantısız ilişkin.Sevgilin gidene kadar yürütürsünüz kör topal.Ama kadınsan hiç şansın yok.Adın belli , ilişkinin adı da belli.Genç sevgilinin yaşadığı dönem itibariyle sana aşık olması mümkün olmadığına göre dolu dolu bir ilişki yaşayamazsın. Oğlanın kahkahalarla güldüğü espriye tebessüm bile edemezsin. Çünkü anlayış forhliii , kültür forhliii, jenerasyon forhliii. Hoş bir anı olarak kalırsın o ayrı .
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.