Bilmek istediğin her şeye ulaş
Ekim 2016

Winterwitch bir yanıt verdi.

Dünyada ilk konuşulan dil hangisidir?

Benim aklıma hemen güneş dil teorisi geldi. Hocamız bize bunu lisede sormuştu Araştırma konusuydu.
Tüm dillerin türkçeden doğmuş olabileceğini savunan tez. Atatürk konuyla ilgili bir ekipte hazırlamıştı .
Osmanlı döneminde de araştırma yapılmış. Ademin türkçe konuştuğunu söyleyen bile olmuş efenim.
Vücut dilide bir çeşit iletişim aracı.. o yüzden vücut diliydi de diyebiliriz. Hareketlerini destekleyen seslerle anlaşıyolarlardı ki bu da iletişimdir. Bir çeşit işaret dili de denebilir...
Kimi kutsal kitaplara göre İbranice olduğu söyleniyor...
Ademin birçok dille yaratıldığı çocuklarına öğretip tüm dünyaya saldığı da rivayetler arasında(hangi dilleri biliyordu acep)
Ölü dillerin ilk diller olabileceğini savunanlar var(Sanskritçe vs..)
Sonuç olarak tez çok kesin sonuç yok. =)
Ekim 2016

Winterwitch bir yanıt verdi.

Eylül 2016

Winterwitch bir yanıt verdi.

Kitaplara sahip olmak ve onları biriktirmek önemli midir? Niçin?

Kitap biriktirmeyi seviyorum çünkü tekrar okumak isteyebileceğim kitaplar oluyor. Bir de benim kitapları biriktirmeyi sevmemin nedeni ilk baskıları bulmaya çalışmak. Eski kitap kokusunu da çok sevdiğimden biriktirmek hoşuma gidiyor. Madem kitap biriktiriyorsun, paylaşıyor musun diye de sorabilirsiniz. Paylaşmam, çünkü kitabın ucu falan bükülüyor, vs.. Verdiğim gibi gelmiyor. İçim gidiyor benim de. :P
Eylül 2016

Winterwitch bir yanıt verdi.

İşaret dilinin öğrenilmesi gerektiğini düşünüyor musunuz?

Çok toplum dışılar. Okulları bile yok (otizim vs. için bile okul varken) devlet bu adamlar normal okullara gidebilir demiş. Ağız okumaktan başka çareleri yok. Artık cep telefonu var yazarım o şekilde anlaşırım demeyin çoğu okuma yazma bilmiyor maalesef. İş bulamıyorlar. Toplum tarafından fazlaca dışlanmışlar.
Bir işaret dili tercümanı adayı olarak herkese öğrenmesini tavsiye ederim. Kısa sürede öğrenilebilen tek dil galiba... Üstelik çok eğlenceli :)
Şubat 2016

Winterwitch bir yanıt verdi.

Frapan ne demektir?

Soru bana yönlendirilmiş :) şaman aga yanıtlamış gayet net (: tişikkirler Şaman (@chamacon)
Kasım 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Teknolojinin bizlere verdiği en büyük zarar nedir?

Teknoloji insanoğlundaki "merak" olgusunu katbekat arttırdı bana göre.
Kasım 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

En çok sevdiğiniz oyun soundtrackleri hangileridir?

Skyrim - Dovahkiin (Metal Cover)
Jeremy Soule bu işi biliyor =)

Kasım 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Sevdiğiniz anime müzikleri nelerdir?

İlk cevap benden olsun :)değişmez 3lü =)
keyifli dinlemeler efenim.
Kasım 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

En çok merak ettiğiniz şey nedir?

Savaşlarda gerçekten neler yaşandığını bilmek isterdim. Biz kitaplara yazılanları biliyoruz. Bir de yazılmayanlar vardır muhakkak, işte o kısmı merak ediyorum.
Ekim 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Yoga nedir? Gerçekten işe yarar mı?

Yeni başlayan biri olarak söyleyebilirim ki, evet işe yarıyor. Ben ki oldukça tembel biriyim. Başta pöffleyerek gidiyordum hatta bırakmayı düşünüyordum. Ancak sonradan hareketsizlikten ötürü çoğu insan gibi bende vücudumun oldukça ham olduğunu farkettim. Sınırları zorlayarak eklemleri çalıştırıyorsunuz. En güzeli de esnemeyen o kazık gibi olmuş kaslar zamanla esniyor =). Rutin hayatta farkına varmadan okadar çok geriliyoruzki. Dolayısıyla oldukça faydalı olduğunu söyleyebilirim. Hareketleri yapmaya üşeniyorsanız en azından nefes egzersizleriyle ciğerlerinizi genişletin!(dikkat ilk zamanlarda baş dönmesi yapabilir nefes alma işini abartmayın=) )
Vücudun toparlanmasına yardımcı oluyor, düzenli yapıldığında zihni bedeni rahatlatıyor, bedeni esnetiyor, eklem ağrılarına iyi geliyor ve hatta cinsel hayata bile artısı olduğu ispatlanmış.(hocalar, en azından benim hocam hareketleri yaparken hangi hareketin vücudun neresini çalıştırdığını ve neye iyi geldiğini söylüyor.)
Ekim 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Lezzetli bir kuru fasulye yapmanın püf noktaları nelerdir?

İyi fasulyeniz yoksa lezzetli olmaz der işin içinden çıkarım : P: P: P

Bana göre iyi bir fasulye birgün evvelinden ıslatılmasından geçiyor. İlk suyu birkaç saat sonra değiştirin. Vaktiniz yoksa çabuk pişmesini için içine bayat ekmek, karbonat yada biraz tuz atabilirsiniz.
Soğanı mümkün olduğunca bol kullanın ve kavurun. Kemikli etle yapılan yemekler herzaman daha lezzetli olacaktır. Yoksada iyi bir kuşbaşı işinizi görür. Biber ve domates salçasız olmaz tabii ve elbette biber. Mümkünse hafif acı biber ekleyebilirsiniz. Varsa güveçte pişirebilirsiniz yemeğinizi daha da lezzetti olur. Yoksada yapcak bişey yok tabii : P
Afiyet olsun.... Soru bana yönlendirilmiş ancak tüm bilgim bundan ibarettir fasulyede =)
Ekim 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Sizce en iyi bira markası hangisidir?

Hakan (@hakkan) 'ın cevabını pek bir sevmemle birlikte marka vermek gerekirse, Bomonti filtresiz, eskiden tuborgun yeşil şişesi vardı o kadar lezzetliydiki şişeyle yutmak isterdim : D , heineken, leffe-brune(meyve tadından dolayı seviyorum yoksa esmer biralarla aram pek iyi değil), kozel(çekçe keçi demekmiş bu arada) fiyatına göre oldukça lezzetli. Şimdilik hatırtadıklarım bunlar. En büyük zevkim marketlerden itlah bira almak. Sevmediklerim arasında samuel adams var(ıyyyk) Ale sevmesemde çok london porter oldukça lezzetli.
Ekim 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

İlk maaşınızla ne yaptınız?

İlk maaşımı takılara yatırmıştım öyle ki, borçlu bile çıktım. Hem aileme hemde takı aldığım yerlere bir sonraki ay borcumu ödedim. Allahtan yemek parası için multinet vardı da aç kalmamıştım. Şükürler olsun ki multinetle takı alınmıyor. =)
Eylül 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Eylül 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Yaşanmışlıklarına dayanarak bir ögüt vermek istesen ne söylersin?

Yeni tanıştığın biri sana iyi davranıyorsa kaç, uzun süredir tanıdığın biri birden iyi davranmaya başlamışsa kaç, her hâlükârda insanlardan kaç. : P : P (biliyorum çok karamsar oldu bu : PPPPPPP )
Temmuz 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Yurtdışına çıkmadan evvel gideceğim yerle ilgili bilgiler toplayabileceğim, arkadaşlık edebilecek orada rehber olabilecek kişilere ulaşabileceğim web siteleri hangileridir?

Tourbar.com var =) türkler basmış orayı da, çoğu yabancı da arkadaş.. Ay pardon escort arıyor . Zorla fotoğraf yüklememi isteyen bu mikemmel siteye 48 saat dayanmışlığım vardır (:
Haziran 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Suda kramp girdiğinde ne yapılmalı?

Alkol alarak denize girmeyin. Alkol kramp riskini arttırır. Palet kullanımı da kramp riskini arttırır. Ya yanınızda biri olsun yada hiç bulaşmayın açılayım diye=). Kramp girerse yapılacak en iyi şey kendinizi fazla yormadan sırtüstü kıyıya yüzmeye çalışmaktır.
Haziran 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Doğum kontrol haplarının yan etkileri nelerdir?

Uzun süreli kullanımlarda rahim kanseri meme kanseri yapabileceği ihtimalinin olduğu söylenmekte. Kimine kilo aldırıyor. Hormonları düzenlediğinden cildi güzelleştirdiği sivilcelerden arındırdıığı ve yine vücuttaki tüğlerin azaldığını söyleyenler mevcut. Adet dönemini düzenler. Adet öncesi göğüslerde hassasiyet vs. gibi etkileri azaltabilir. Uzun süreli kullanımlarda hamileliği geciktirdiği bilgiside mevcuttur. 1 sene kadar olmaması normal imiş hapı kullanmayı bıraktıktan sonra.
Haziran 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Sakarlığın sebebi nedir?

Sakarlığın sebebi belki biraz dikkat dağınıklığı belki de sürekli ben ne kadar sakarım acaba şimdi ne yapacağım korkusu olabilir. Sakar biri olarak söyleyebilirmki herhangi birşey yaparken off sakarlığım tutmasa dediğim anlarda başıma bisürü şey geliyor. O anda sadece neyi mafedicem diye düşünüyorum. Belki daha az düşünerek işe adapte olmak daha iyi olabilir.
Bi insan terliğini giyerken düşer mi arkadaş =) Ben düşerim. : P
Haziran 2015

Winterwitch bir yanıt verdi.

Mutluluk kişinin etrafındaki insanlarla ne derecede ilişkilidir? Diğer insanlarla birlikte yaşamayan, toplumdan yalıtılmış biri mutlu olabilir mi?

Kendi başına da pekala mutlu olunabilir. Ancak sosyal varlıklar olduğumuzu düşünürsek elbette uzun vadede tek başına mutluluk mutluluk getirmez.Şaman (@chamacon) ağa nın da dediği gibi mutluluk paylaştıkça çoğalır. :)
Daha fazla göster

En Beğenilen Yanıtları

Benzer Kişiler