Bilmek istediğin her şeye ulaş

İmamefendi, 

Gemi İşletmeciliği

Gemi İşletmeciliği İmamefendi inploid.com'da 4 soru sordu, 68 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Haziran 2013

İmamefendi bir yanıta alt yorum yaptı

230 ülke çok 5-6 tane yeter
Coğrafyanın eseridir. Misal Polonya'nın Cumhurbaşkan'ı ve birçok üst düzey devlet görevlisi bir 'uçak kazası'nda yaşamlarını yitirdiler. 15 gün bayraklar yarıya iner, yas ilan edilir. Bir ay sonra hiçbirşey olmamış gibi devam edilir. Bu tamamen jeopolitik konum ve konjonktürle alakalıdır. Aynı durumu Türkiye, İran, Irak gibi ülkeler için düşünün. Gerçekten kaza dahi olsa kimseye bunu inandıramazsınız. Barış halindeyseniz savaş çıkar, savaş halindeyseniz barış tesis edilir. Dünya tarihi değişir. Ama bir kuzey ülkesiyseniz, Afrika ülkesiyseniz hiçbirşey olmaz. Velhasıl kelam Belçika'daki durumu sakın 'insan olmak', 'otoritesiz yaşayabilmek' gibi kavramlarala, romantizmalarla açıklmaya kalkmayın, fena yanılırsınız.

Ayrıca Kosta Rika ordusunu lağvetti, dünya barışı sağlanmadı ya da yeni bir savaş çıkmadı. Ama tutun bir düşünün İsrail'de ordu yok, İran'ın askeri yok ne çok değişirdi.
Haziran 2013

İmamefendi bir yanıta alt yorum yaptı

ayağı nursuz olursa kadın erkek fark etmez hocam
Korsanlar filan yalandır.. Bu işin aslı şudur; gemilerin ilk icatlarından sonra denize atılmaları gerekmektedir. Ama o zamanki inanışta deniz tanrısı Poseidon'un böyle bir duruma izin vermeyeceği ve buna çok sinirleneceğine insanlar inanmış durumdadır. Bu sebepten, Poseidon'u kızdırmamak için gemiler süslenerek, bir bayan adı verilerek ( ki ingilizce de gemilerden "she" olarak bahsedilir, geminin boyanmasına ingilizce de "make up" denir, Türkçesi makyaj, gemiden "lady" olarak bahsedilir... ) Poseidon'a hediye şeklinde sunularak denize atılmaya başlandı, bu durumda Poseidon buna kızmayacaktı. Böyle olduğu içinde, kadınların birbirini kıskançlıklarının teeeee o zamanki insanlar tarafından bile bilindiği için yine bir bayan olarak görülen gemilerde başka bir bayanın olması kıskançlıktan ötürü uğursuzluk olarak nitelendirildi.
Haziran 2013

İmamefendi bir yanıta alt yorum yaptı

acele etmeyin daha bunun itirzları üst mercileride var. o memur arkadaş? ceza almadan kurtulamaz benim seyrettiğime göre işi zor 18-46 yılla yargılanır bir ihtimal 28-36 yıl cezayı alır 2015 te kesınleşirse 2043te çıkar
Hukuktan hiç anlamıyorum yorumlarım ne kadar doğrudur bilmiyorum ama... Video görüntülerinden izlediğim kadarı ile polis inanılmaz bir panik içerisinde... Neden sadece o orada diğer polisler diğer tarafta bilemiyorum ama olmuş o orada kalmış diyelim... Polis panik yapmış (neden paniklemiş o da meçhul; karşısındaki insanların silahı falan olmadığı gibi canına kast da yok)... Olmuş vurmuş panikle... Sadece şunu soruyorum... Araba kullanıyorum gece karanlık falan korkmuşum çok ıssız her yer... Önüme birden bir adam atladı panikledim bana zarar verecek zannettim... Panikledim adamı ezdim... Meşru müdafaa mı?
Haziran 2013

İmamefendi bir yanıta alt yorum yaptı

yabancı limanda aynı bayraktan gemi varsa o gemide selamlanır eskiden anadoluhisarı rumelihisarı önlerinde genellikle çalınırdı ancak artık bitti korna esas amacı karşılıklı kötü havalarda konuşma biçimide denebilir
Gemilerin korna çalmasının çeşitli nedenleri vardır. Bunlardan ilki, tahmin edildiği üzre geminin yaklaştığını ya da bulunduğu yeri bildirme çağrısıdır. Gemi, kornasını bir yardım isteme aracı olarak da kullanabilir. Bunun yanında gemilerinin korna çalmasının hukuksal bir dayanağı da vardır. Türk bayraklı gemiler, içsularda yabancı bayraklı gemileri gördüğünde korna çalarlar. Bunun amacı da selam vermektir. Bu, uluslararası deniz hukukundan gelen bir kuraldır.
Temmuz 2012

İmamefendi bir yanıt verdi.

Temmuz 2012

İmamefendiEmel Gerçek kişisini takip etmeye başladı

Emel Gerçek, Arkeolog, @cenin

herşey mümkündür!

Daha Fazla