Bilmek istediğin her şeye ulaş

incikupeli, 

Pazarlama Uzmanı

Pazarlama Uzmanı incikupeli inploid.com'da 4 soru sordu, 29 soru yanıtladı ve 20 takipçisi var.

Ağustos 2014

incikupeli bir yanıt verdi.

Alışveriş sitesi açmak istiyorum. Pagegy.com güvenli midir? Kullanan var mıdır?

Canavar e-ticaret programi, ürünleri koyuyorsun, logonu ekleyip kendine özel e-ticaret mağazanla hemen satışa başlayabiliyorsun ;) tavsiye ederim.
Ağustos 2014

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Taksim'de güzel ve ucuz kıyafet satan yerler nerelerdir?

Atlas Pasajı, Terkos Pasajı, Beyoğlu Pasajı.
Ağustos 2014

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Taksim'de güzel ve ucuz kıyafet satan yerler nerelerdir?

Terkos, gerçi biraz fazla zaman geçirmek gerekiyor orda.
Ağustos 2014

incikupeli bir yanıt verdi.

Online spor malzemeleri satın alınabilecek güvenli siteler hangileridir?

Türkiye de Decathlon, tek geçerim. Bulamadığın ürünler için de yurtdışından getirilecek ürünler adına eBay veya gittigidiyor en sağlam siteler.
Ağustos 2014

incikupeli bir yanıt verdi.

Ticari vergi nereden alabilirim? Masrafı nelerdir?

Muhasebecin var mı? Yoksa hemen biriyle anlaşmanı tavsiye ederim. Aşağı yukarı 250 TL'ye başlangıç işlemlerini halledersin. Tüm işlem ayrıntıları için: gib.gov.tr/fileadmin/beyannamerehberi/20... .
Ağustos 2014

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Ticari vergi nereden alabilirim? Masrafı nelerdir?

Ticari kazanç elde ediyorsunuz.Nasıl mükellefiyet oluşutururum diye mi soruyorsunuz ?
Nisan 2014

incikupeliEVS - AGH konu başlığını takip etmeye başladı.

EVS - AGH

Türkçe adıyla AGH-Avrupa Gönüllü Hizmeti, (EVS - European Voluntary Service), 18-30 yaş arası gençlerin tercihen Avrupa ülkelerinden birinde...

Nisan 2014

incikupeli bir yanıt verdi.

Türkiye'de ne satılabilir? Yurtdışından ne getirip satılabilir?

Geniş çaplı bir soru, bunun cevabına yüzlerce cevap verilebilir. Biraz daha spesifik mesela ne üzerine satış yapmak istediğinle başlayabilir misin?
Nisan 2014

incikupeli bir yanıt verdi.

Nöromarketing nedir?

Flagship tarama teknolojisi (frmi scan) ile tüketicinin beynini inceleyip marka seçimlerinin %85'inin bilinç altında gerçekleştiğini iddia eden pazarlama teorisi. Ortaya attığı bazı tezler şu şekildedir; marka tercihlerinde koku, görüntüden iki kat daha etkilidir. Marka tasarımında kullanılan renklerin bazı şirketin bilinirliğinin %80 oranında arttırıyor vs...
Şubat 2014

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Almanya'da yüksek lisans ve dil kursuna katılmak hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Merhaba, daha önce Almanya, Köln Üniverisitesi'nde lisans derecemi yaptım. E haliyle Almanca kursuna da gittim. Şiddetle tavsiye ederim. Almanya'da yüksek lisans ve burs fırsatları için daad.de/en/ adresini takip etmenizi öneririm. Zira aradığınız cevapların kaynağı burasıdır.
Şubat 2014

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Üniversite sana en çok ne öğretti?

Yüksek lisans eğitimim 'büyük resme bakabilmeyi' öğretti.
Eylül 2013

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Kendi başına İngilizce sınavlarına hazırlanan birine tavsiyeniz, takip etmesini önerdiğiniz çalışma yöntemi ne olur?

YDS ve lELTS sınavları hakkında bir bilgim yok aslında ama pek de önemli olmayan bir sınav için aylarını vermiş biri olarak İngilizce'ye dair adapte olma, çalışma kısmında bir kaç bir şey söylemek isterim :).

Okuma- anlama kısmında bir düzenlilik yakalayın. Mesela her sabah kalktığımda 4 makale okuyacağım gibi. Ama bu düzenliliği bir zorunluluk gibi değil isteyerek severek yapmaya çalışın. Zorla okuyorsanız eğer, okurken hiç bir şey anlamıyorum diyorsanız (sizi anlıyorum) okumayı gene de bırakmayın. Belli bir zamandan sonra beynin o uzun İngilizce cümleleri eskisinden daha hızlı bir şekilde algıladığını hissedeceksiniz. Aşağıda verdiğim sitelerden de makale için yararlanabilirsiniz.
(Bu siteleri Google Reader'dan da takip edebilirsiniz. Gayet pratik ve okuma isteğinizi artıracaktır. Serkan Köse (@serkan) sağolsun=))

Kitaplarla aranız iyiyse eğer İngilizce romanların, gazetelerin de faydasını görürsünüz.

Kelime çalışması için klasik ezberleme yapmamanızı öneririm. Kelimelerdeki kalıpları yakalamaya çalışın, Örneğin, be accustomed to sth/ doing sth ,..gibi
Ve öğrendiğiniz kelimelerin sinonimlerini de öğrenmenizde çok fayda var. Hatta bana göre bir kelime çalışmasında en önemli şey.
  • vocabulary.com: kelime çalışmasında bu siteden faydalanabilirsiniz ek olarak.
Listening için klasik yöntemler: Yabancı diziler, filmler, müzikler her zaman işe yarar :). İngilizce müzik dinlerken sözlerine de bakmanızı tavsiye ederim. Hatta iki güne bir veya üç güne bir hiç dinlemediğiniz bir ingilizce şarkının sözlerine bakarak dinleyin. Oradan öğrendiğiniz kelimeler daha kalıcı olacaktır.

Writing için pek bir şey söyleyemem aslında ama kelime çalışmalarındaki kalıplar çok işinize yarıyor . Essay örnekleri için şu siteyi önerebilirim;
Speaking için hiç bir önerim yok :).

İngilizce'yi sevmeniz ve ondan bıkmamanız dileklerimle, kolay gelsin..:)
Nisan 2013

incikupeli bir yanıt verdi.

Nisan 2013

incikupeliCemil Uzun kişisini takip etmeye başladı

Cemil Uzun, Adwords Uzmanı, @cemiluzn

Nisan 2013

incikupeli bir yanıt verdi.

Sosyal medya uzmanı tam olarak ne iş yapar?

Sosyal medya uzmanı temelde dört ana takip yapar. Tracking, Moderasyon, İçerik ve Proje yönetimi. Tabii bu Türkiye'de bu şekilde yürüyor :) Tüm bunları baktığı markanın ve ajansın büyüklüğüne göre kendi başına veya başında bulunduğu biraz önce saydığım grupları denetleyerek, işleri ayrı gruplara bölerek takip eden ve yöneten kişi olarak tanımlayabiliriz. Genel olarak bu uzmanların elinde bir akıllı telefon veya laptop ile 7/24 çalıştığını görebilirsiniz. İlerleyen dönemlerde bu işin ardından Dijital pazarlama stratejistleri çıktığı da çok görülmüştür.
Nisan 2013

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Sosyal medya uzmanı tam olarak ne iş yapar?

Türkiye'de Facebook ve Twitter hesaplarını kontrol edenler sosyal medya uzmanı olarak geçiniyor malesef. Uzmanlık bu kadar basit mi? Ajans ve şirketlerin hatası malesef bu durum. Bana göre sosyal medya uzmanı hesapları hesapların kontrolü ve reklamını yaptığı gibi, internet reklamcılığı ve arama motoru optimizasyonu konusunda da bilgili olmalı. Girdiği içerik siteye uygun olmalı. Koordineli bir şekilde yazılım uzmanıyla çalışmalılar.
Nisan 2013

incikupeli bir yanıt verdi.

Sosyal medyada zaman zaman, düşüncelerden daha çok özlü sözler ile karşılaşılıyor olmasının sebebi nedir?

Sosyal medyada bir şeyler paylaşmak demek "içerik girişi sağlamak" demek ve içerik girişini yapabilmek için girişleriniz ile ilgili yeterli bilgi ve bence en önemlisi dil bilgisine ihtiyaç var demektir. Özlü sözler, içeriği iyi olan, büyük bir topluluk tarafından beğenilen sözlerdir, ve kullanıcılar oturup düşünüp duruma göre içerik girmektense, kısa yoldan genel kabul görmüş bu sözleri paylaşmayı yeğliyorlar.
(Akdeniz Üniversitesi, Psikoloji ana bilim dalı 2011 sosyal medya araştırma sonucu)
Nisan 2013

incikupeli bu yanıtı beğendi:

Sonsuza kadar internetten bir şey kaldırmak isteseydiniz bu ne olurdu?

Değil internetten dünyadan kaldırmak isterdim çocuk pornosunu...
Nisan 2013

incikupeliGirişimcilik konu başlığını takip etmeye başladı.

Girişimcilik

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Daha Fazla