Bilmek istediğin her şeye ulaş

incikupeli'nin Pazarlama  konu başlığındaki yanıtları

Nisan 2014

incikupeli

Türkiye'de ne satılabilir? Yurtdışından ne getirip satılabilir?

Geniş çaplı bir soru, bunun cevabına yüzlerce cevap verilebilir. Biraz daha spesifik mesela ne üzerine satış yapmak istediğinle başlayabilir misin?
Nisan 2014

incikupeli

Nöromarketing nedir?

Flagship tarama teknolojisi (frmi scan) ile tüketicinin beynini inceleyip marka seçimlerinin %85'inin bilinç altında gerçekleştiğini iddia eden pazarlama teorisi. Ortaya attığı bazı tezler şu şekildedir; marka tercihlerinde koku, görüntüden iki kat daha etkilidir. Marka tasarımında kullanılan renklerin bazı şirketin bilinirliğinin %80 oranında arttırıyor vs...
Mart 2012

incikupeli

Pazarlama karması (4P of Marketing) nedir?

Son dönemde bu "P" olayı biraz aştı kendini yeni akımları ve yapılanmaları iyi takip etmek lazım. 4P tamam var, sınavlarda da sık sık çıkar ama mezun olup bu teori üzerinden bir şeyler yapmak istersen buna ek olarak 4P daha eklenmiştir. ve bilmekte fayda vardır.
  • Process (süreç)
  • People (insanlar)
  • Philosophy (fikir)
  • Physical evidence (fiziksel kanıtlar)
Eylül 2012

incikupeli

Etkili bir iş formu oluşturma yöntemleri nelerdir?

İnternetten araştırın ve doğru yazmaya çalışın. İmla hatalarına dikkat, en basiti Word üzerinden bir taslak indirerek bunun üzerine yazabilirsiniz. Basit ama çok önemli.
Şubat 2010

incikupeli

Bir dükkan açacak olsanız yaratıcı bir fikir olarak ne satarsınız?

Ben dermo kozmetik satardım, pazar inanılmaz büyüdü! yüzde 400 kardan asagı satılan ürüne, ürün gözüyle bile bakmıyorlar, varın gerisini siz düşünün...