Bilmek istediğin her şeye ulaş

İsmail32107, 

IT

IT İsmail32107 inploid.com'da 2 soru sordu, 6 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Aralık 2013

İsmail32107 bir yanıta alt yorum yaptı

Ozellikle yazinin "Son bir not "kismina cok guldum , Allah ta seni guldursun. Yahu cikartalim su at gozluklerini gozumuzden, futbol takimi tutar gibi parti tutmaktan vazgecelim.Yasanan olaylar icin ulkemi kotu etkiliyor mu etkilemiyor mu diye dusunurek , olmasi gereken ne olmali diye yaklasalim. Her yasanan olaylardan bir ders cikar. Bak hukumettenden guclu bir el varmis.Kimseye haber vermeden dogru-yanlis elindeki belgelerle operasyon yapiyor. CHP iktidar oldugunda onada boyle bir operasyonun yapilmayacaginin garantisi var mi? Bir de CHP baskaninin elinde yolsuzluk dosyasi olan Sarigul e sandalyenin birakilmasindan bahsetmissin.Kilicdaroglundan hic bahsetmiyorum, kendisi ortada bukadar kotu bir siyasetciyi birdaha gormeyiz insallah.CHP nin ici saatli bomba gibi hani olaki genel secimlerde iktidar olsa hemen icinden, bir BDP, sag, milliyetci,.... partiler cikacak.
Yolsuzluklar hakkında bir şey düşünmeye başlamadan önce bazı şeyleri gözden geçirmekte fayda var. Öncelikle, dış mihrakların, faiz lobisinin (87 milyon euro yolsuzluk yapılan bir yerde bir de 'faiz lobisi' derseniz gülerler size) komplosu demeden önce, bir yolsuzluk olduğu gün gibi ortada. Önemli olan ne zamandan beri var bu (bana sorarsanız 11 yıldır, AKP iktidara geldiğinden beri var)? Ve neden şimdi ortaya çıkartıldı?

Bu aşamada hemen öncesinde neler oldu ona bakmak gerek ki bu aşamada da 2 önemli olay veya anlaşma çıkıyor karşımıza:
  1. Çin'le yapılan yeni füze anlaşması.
  2. İran ile (dolarla değil de) altın üzerinden petrol alımı (altın da İran'a Halkbankası üzerinden aktarılıyor burada) .
Şimdi de petrolü altınla satan geçmişteki örneklere bakalım:
  1. Kaddafi,
  2. Saddam,
  3. Esad ve geriye sadece İran kalıyor bunlardan o da ambargo altında.
Üçünün sonunu biliyoruz. Buna bir de Erdoğan eklendi. Hatta iş başına geldiğinden beri "tek adam"a da oynadığını düşünürseniz Erdoğan'ın, üç örnekteki gibi bir "diktatöre" dönüşmeye başladığını da fark edersiniz. Diktatörlük meselesi bir tarafa, burada ABD'yi rahatsız eden füze ve İran'a altın ödemesidir. Çünkü altınla yapılan her ödeme, ambargoyu delmeyi bırakın, ABD ekonomisine darbedir (bunun için Google'da ufak bir araştırma yapmanız yeterli) ...

İşte yolsuzlukların şimdi açığa çıkartılmasının nedeni de budur. Yalnız dikkat edin "yolsuzluk yoktur, bu komplodur" demiyorum. 'Açığa çıkartıldı' diyorum. Çünkü bu AKP'ye sunulan bir fırsat veya rüşvettir 11 yıllık iktidarı boyunca. 11 yıl önceki seçimlerden bir kaç ay önce ABD'ye giden Erdoğan, o seçimlerde hemen iktidara taşındı. Ona belli bir paket sunuldu orada, bunlara uyarsan/uygularsan seni (ve kabineni) de zengin ederiz dediler (11 yılda servetinin 355 kat artışı boşuna değil başbakanın. Başbakan maaşıyla nerde/nasıl servet yapılır?) . İşte bugün açığa çıkartılan yolsuzluklar budur. ABD'nin kontrolünden çıkmaya ve diktatörlüğe oynamaya başlayan Erdoğan bir şekilde iktidardan indirilmelidir; bu da şimdiye kadar yolsuzlukların kanıtlarının servis edilmesiyle yapılmaktadır. Burada ABD - Cemaat - AKP zinciri devreye girmektedir. ABD, Pensilvanya'da beslediği Fetullah'a emir vermekte, o da emniyetteki kadrolarını devreye sokarak delilleri servis etmektedir. Bütün deliller de sözde son bir yıldır devam eden teknik takibe eklenmektedir (Gezi eylemlerinin başından beri geçen süreyi ve öncesini de düşünürseniz bu süre gayet makuldür). Zira Gezi eylemlerinde halka saldıran, Ergenekon'da delil yerleştiren emniyet birden gelen emirle ters dönerek aksi yöne doğru harekete geçmektedir. Yoksa 11 yıldır neden kimse fark etmedi bu yolsuzlukları? Neden izin verildi buna? Çünkü bir karşılığı vardı. Ancak delilleri sunanlar da en az yolsuzluğu yapanlar kadar bu yolsuzluğa ortaktırlar zira, delilleri arşivleyen, kasetleri, görüntüleri kaydedenler onlardır; nedeni de yaptıkları bu ittifakı zamanı gelince karşı taraf lehine kullanmaktır...

Kendi adıma ben 11 yıldır bu iktidarın ne paralar üzerinde oyunlar çevirdiğini düşünemiyorum bile. En basiti, eskiden 10 yılda bir çıkan imara açma kararları 11 yıldır istendiği anda açılıyormuş. Bu da en başta akla Ali Ağaoğlu'nu getiriyor tabi. Bir de yandaşlarına, akrabalarına verdikleri/kazandırdıkları ihaleler var tabii...

(Son bir not; umudu CHP olan Sosyal Demokratlar'a gelsin. Kılıçdaroğlu 1 ay kadar önce senatonun davetiyle ABD'ye gitti, öncesinde ve sonrasında da ABD büyük elçisiyle sık sık görüştü ve hala görüşmekte. Hatta en son Kılıçdaroğlu, gerekirse sandalyemi Sarıgül'e bırakırım dedi... Her kim ki ABD'ye gittiyse seçimden önce, o iktidara gelmiştir bu ülkede! )
Oyu biz kullansak da iktidarı ABD seçiyor. . .
Aralık 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

İktidar partisi hakkındaki düşüncelerinizi 3 kelime ile özetleyecek olsanız, nasıl özetlerdiniz?

Kapitalist ; herseyi paraya cevirdi. Ozgurlukcu ; herkes istedigi gibi yazdi, cizdi. (Kufur ve hakaretler cogaldi) .
Tabulari yikti ; askeri vesayeti sona erdirmesi, parti olarak degil ama devlet olarak PKK ile gorusme, . . . . .
Kasım 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

Takip ettiğiniz haber siteleri hangileri? Bu sitelerde yorum yapıyor musunuz ve yorum yapma ihtiyacını neden duyuyorsunuz?

Hergün Habertürk, ensonhaber, Hürriyet, DHA, IHA, Milliyet, vs haber sitelerinden gündemi takip ediyorum. Farklı haber sitelerini takip ederek birinin yazıpta diğerinin yazmadığı, mevcut haberi abartıp-abartmadıklarına, ... Bakıyorum. Şu yada bu haber sitesinde sürekli yorum yapayım diye bir çabam yok arasıra da olsa yorum yapıyorum. Genelde yorumları okurum. Bir keresinde bir konu hakkında yorum yazarken karşı tarafın cevaplarıyla kendimi 2 saat boyunca chat leşir halde buldum. Sonuç karşımdaki DHKPC li olduğunu itiraf etti , herkesten intihar bombacısı olmayacağını ve ölen masum insanlar için emperyalizmin uşakları oldugunu söylemesi , bunu bir hakmış gibi anlatması beni dehşete düşürmüştü.
Kasım 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

Haksızlık yapıldığını düşündüğü için PKK'ya sarılan birçok kürt kardeşimiz, siyasi olarak temsil edilebileceği bir parti olmasına rağmen neden PKK ile halen ilgileniyor?

Kendisine haksızlık yapıldığını düşünen bir kürt vatandaşımıza PKK ölümden başka ne verebilir ki . Kürtleri siyasi olarak temsil edecek parti aslında yok , ortaya çıksa bile PKK'nın tehtidleriye kapanıyor.BDP ile PKK yı bir tuttuğum için kürtleri temsil eden bir parti olarak görmüyorum.
Kasım 2013

İsmail32107 yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

Mustafa Sarıgül'ün CHP'ye geçmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Tek kelimeyle Sarigül kendisini küçük duruma düşürmüştür. Ha geldi gelecek, yok şu gün üye olacak, yok bugün, çocuk oyuncağı ettiler. Zar zor bir üyelik söz konusu oldu. Halkın bir kısmı "iktidar partisinin karşısına çıkabilecek bir lider olabilir mi?" derken, Sarıgül kendi siyasi görüşüyle bile ters düşen CHP'nin sorunlarını çözmeye gitti. Sarıgül bundan önce parti kurduğunda halk daha bir heyecanlanmıştı, oysa şu an yapmış olduğu parti seçimiyle CHP seçmenini heyecanlandırmış oldu.

Fazladan bir iki cümle daha yazayım. Hani ola ki Sarıgül CHP'nin parti başkanı oldu, sırf CHP'nin geçmişinden dolayı partiye oy atmayacak milyonlarca insan var. Recep Tayyip Erdoğan bile Refah Partisi'nden ayrılıp kendi partisini kurduğunda başarı ardından geldi. Çünkü orada da parti geçmişinden dolayı Refah partisini tek başına iktidara getirmeyecek, ona oy atmayacak milyonlarca insan vardı. Erdoğan bunu çok iyi okudu ve gördü.
Kasım 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Seriat olsun , Komunizim olsun , ... , bir baska rejim sistemini yonetim sekli olarak istemek haktir. Cogunlugun ve uygun kosullarin olusturulmasi esas olandir. Rejiminin bir onceki rejimin bosluklarini arti olarak doldurmasi gereklidir ki oda seriat da yok. Turk halki sadece dine degil ekonomi, siyaset, ... , , yasam kalitesinide (teror, esit yurtdaslik) kriter olarak onemsiyor. Ama yillardir Seriat geliyor diye birileri hep korku salarken ayni kisiler komunizim taraftarlarinin polise, askere, ... . , emperyalist guclerle savasiyorum adi altinda uzerlerine bomba baglayip kendini patlatan beyni yikanmis gencler karsisinda suskun kalmalarini da yadirgiyorum. Yazik ki olan bizim genclerimize oluyor.
Kasım 2013

İsmail32107 bu yanıtı beğendi:

Türkiye'ye şeriat gelir mi?

Şeriatın gelmesi demek mevcut rejimin ortadan kalkması demektir. Mevcut resjimin ortadan kalkması için devrim gerçekleşmesi gerekir. Devrim de kısa vadede geniş halk kitlelerinin ekonomik ve siyasal yararlanma koşullarını onların lehine pozitif yönde değiştiren bir harekettir (Toktamış Ateş) . Bu açıdan bakınca şeriatın toplumun geniş kitlelerinin siyasal ve ekonomik yararlanma koşullarını çok kısa sürede pozitif anlamda değiştirecek bir eylem olmadığını düşündüğümden Cumhuriyet rejimi karşısında bir karşıdevrim (şeriat) gerçekleşmeyecektir.
Ekim 2013

İsmail32107 bu yanıtı beğendi:

CHP iktidar olursa sizce Türkiye'de neler değişir ya da aynı kalır?

böyle bir ihtimal var mı hala?
Ekim 2013

İsmail32107 bir yanıt verdi.

Ak Parti'nin 2014 yerel seçimlerinde bazı belediye başkanlıkları için mevcut bakan ve milletvekillerini aday gösterecek olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Belediye secimleri partilere milletvekili yetistiren okullar misyonuna tam burunurken bir anda buyuksehirleri ele geciren partilerin genel secim icin oy potansiyelini gorme arenasina donusmustur. AKP nin de belediye başkanlıkları için mevcut bakan ve milletvekillerini aday gösterecek olmasi bunu hangi amac icin yaptigini bilmek gerekir. Akp de belirli bir donem milletvekilliginden sonra bir sonraki secime alinmama sozkonusunu dusunursek, belediye baskanligi secimleeri dinlendirme yeri olarak gorebiliriz. Toplum halen genel itibariyle parti liderlerine oy atiyor bir kac istisna haric.
Ekim 2013

İsmail32107Siyaset (Türkiye) konu başlığını takip etmeye başladı.

Siyaset (Türkiye)

Siyaset veya Politika, devlet işlerini düzenleme ve yürütme sanatıyla ilgili özel görüş veya anlayış. Siyaset kelimesi Arapça Seyis (At Bakı...

Ekim 2013

İsmail32107 yeni bir  soru  sordu.

Daha Fazla