Bilmek istediğin her şeye ulaş

jennywilly, 

Kooperatif Uzmanı

Fikirlerime katılmayabilirsin.. Ama saygı duymalısın....

Ekim 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Oda pencereleri mezarlığa bakan bir ev satın alır mısınız?

Korkabileceğim insanlar yaşayan insanlardır, öldüklerinde yaşamlarında ne kadar kötü olsalar da kötü olmaya devam edemezler. Camları bir mezarlığa yani yeşilliğe bakan bir evde oturmayı tabii ki isterim.
Ekim 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Oda pencereleri mezarlığa bakan bir ev satın alır mısınız?

Tabiki alırım "ölüden degil diriden korkacaksın"
Ekim 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Oda pencereleri mezarlığa bakan bir ev satın alır mısınız?

Alırım. Mezar gezmeyi severim hiç korkmadığım gibi huzur bulduğum yerlerdir. Ne zararı olabilir ki? Yalnız kıyıdan köşeden denizde görmeli =) .
Eylül 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Oda pencereleri mezarlığa bakan bir ev satın alır mısınız?

Mezarlıklardan korkmayan gruptanım. Aksine özellikle ziyaret edip gezerim. Ev büyük pencereli, yüksek tavanlı vs istediğim gibi bir şey ise alırım. Ölü komşu iyidir. Hem bu dünyadan hemde öbür dünyadan bağı kopartmaz! Birde şöyle güzelliği var. Bilirim ki komşum benim giriş çıkışlarımı kontrol etmez : )
Eylül 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Oda pencereleri mezarlığa bakan bir ev satın alır mısınız?

Aslında olabilir fena da olmaz hem bu günlerde mezarlara ne ziyaret eden var ne yanından geçen; sessiz, sakin bir yer ama mezarda yatanlar da önemli benim için eğer seçebiliyorsam : D
Eylül 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Paralel yapı var mı?

Şimdi bir baktım da çok uzun olmuş, okumasanız da olur. Son paragrafta durumu özetledim.

Olmaz mı yahu, hatırlar mısınız bilmem ama önce Gülen cemaati burada akape hükumetini kurdu ve yıllarca ülkeyi yönetti. O zamanlar cemaat pek matah bir şeydi, yurdumuzdaki temsilcisi sayın cumhurbaşkanımız da cemaatle beraber pek seviliyordu. Cemaate her türlü imkanlar tanındı, ayrıcalıklar yapıldı, devletin ve ticaret hayatının tüm kademelerine bir kitle halinde halkımızın %50 sine yakınının desteğini almış olan Gülen cemaatinin adamları yerleştirildi. Hatta o zamanlar akapecilik değil cemaatçilik vardı.

Cemaati sevmiyor diye genel kurmay başkanımız dahil bir çok komutanımız ve subayımız Balyoz ve Ergenekon isimli komplolarla, doğru dürüst delil bile olmadan içeri atıldı. Tabii cemaat artık temsilcisi akape ile ülkenin hayatının içindeydi. Hatta metroda falan başı cemaat tarzı örtülü kızlardan duyabiliyordunuz "Cemaat toplantılarına gidiyorum, çok iyi insanlar" gibi.

Polis cemaatçi oldu, tüm bakanlık çalışanları, devlet memurları, öğretmenler, tabii askeriye ye de içeri atılan komutanların yerine cemaatçiler alındı. Ülkede herkes cemaatten haberdardı ve hatta akapenin oy oranının o kadar yüksek olmasının nedeni de cemaatçilerdi.

Bu arada tabii ki eski ve yeni cumhurbaşkanları defalarca Pensilvanya'ya gidip liderleriyle görüştü, akıl danıştı, beraberce gidişata yön veren kararlar aldı. Bunlar tabii gizli haberler falan değil. Medyadan ki devlet medyasından takip ettik bu olanları. Neyse yıllar içinde akape kimseye çaktırmadan paralel bir devlet geliştirmiş.

Günün birinde akape ve sayın dünya liderimiz anlaşılan gücü ele geçirmiş ki iktidarı artık paylaşıyormuş hissine kapılmaya başladı. Hani bir şirkette çalışırsınız, en tepeye kadar çıkarsınız ve görürsünüz ki en çok siz çalışıyorsunuz, artık o şirket sizi ortak etmek zorunda kalır, çünkü şirketin içini dışını bilirsiniz ve sizi rakip şirkete kaptırmak kimsenin işine gelmez.

Neyse gelelim cemaatin yanında oluşturulan paralel devlete. Cemaatin başı burada olmadığından tabii buradaki çırak da gayet güzel at koşturarak önce kendini kalfa olarak taçlandırdı, birkaç sene sonra da yine aynı destekle ustalığını ilan etti. Artık şirketin CEO'su olmuştu. Şirket ülkenin en büyük şirketi olduğundan ustayı kaptırma tehlikesi yoktu ama bu sefer usta güçlenerek patronu şirketten atma stratejileri yapmaya başladı. Tabii bu arada kendi yandaşlarından oluşan paralel yapısını oluşturmuştu.

Gel zaman git zaman, paralel yapı kendini geçen sene cemaatten ayırma kararı aldı ve ilk olarak cemaatin büyük gelir kaynağı olan dershane işine çomağını soktu. Böylece akape paralel yapısının kimliği ortaya çıktı ve taşlar yuvarlanmaya başladı. Tabii yıllarca ülkeyi yönetmiş olan cemaatin de elleri armut toplamıyor, sen benim işime çomak sokarsan ben de senin kirli çamaşırlarını ortaya dökerim dedi. O zamana kadar bir elin nesi var iki elin sesi var şeklinde giden düzen bir anda çirkefliğe döndü. O güne kadar ülkeyi beraberce ihya eden koalisyon dağıldı. Mükemmel bir hatip olan dünya liderimiz önceleri halkı cemaatçi yaparken bu sefer cemaat karşıtı olarak işlemeye başladı. Ah işte o zaman Türk bayrakları da çıktı ortaya.

Usta önceki senelerde işe aldıklarını ayıklamaya başladı. Tabii kavun değil kokusundan anlayasın ama cemaatten diye işe aldığı insanlar belliydi yani ayıklama aslında çok da zor olmadı. Zaten anayasayı da bunları öngörerek torba torba değiştirmişti ve dünya liderimiz tüm bu hengameden sıyrılarak devletimizin en yüksek kademesine çıktı. Yalnız üzülmeyin artık akape paralel yapısı tarafından yönetilmiyoruz.

Artık başımızda aklı başında, ülkemizi ihya etmeyi, halkımıza hizmet etmeyi kendine hedef edinmiş bir dünya lideri tarafından yönetiliyoruz. Nitekim dünya liderimiz hocaları olan sayın Erbakan hoca efendi ve Gülen hoca efendiden derslerini iyi aldı ve sonradan çıkan boynuz kulağı geçer misali hepsini solladı geçti, ülkemizi güllük gülistanlık bir ortama taşıyor.

Yani değinmeden edemeyeceğim, ülkemizin adilane yönetimine de bir örnek teşkil etsin. Üç gün önce akape paralel yapısının bakanlarının yönetim kurulunda olduğu Torunlar inşaatı şantiyesinde 10 işçimiz can verdi. Ya da ihmal neticesinde canları torun paşa tarafından alındı. Şimdi cağapeliler olsaydı adamı kayırırlardı ama Allah'dan başımızda cağape değil de dünya lideri var. Hemen duruma el konuldu, şantiye hemen ertesi günden itibaren bir gün durduruldu (gece çalışmaya devam ettiler, malum beton dökerken ara verirseniz bir sürü masraf çıkar) ve kelle başına 6700TL cezayı da saygıdeğer devletimiz yandaşları olmasına rağmen Torunlar'dan söke söke alacak.

Soma'da da öyle olmadı mı, 301 çıkarttılar kalan tahmini 400'ü de gömdüler, zavallı yandaş adamın madenini de kapattılar. Madenci dediğin madene inşaatçı dediğin de inşaata gömülür. Yani bu insanları da anlamıyorum, koskoca başbakan 700-800 işçi öldü diye taa Ankara'dan kalkıyor Soma'ya gidiyor, yok efendim ambulans geçememiş, yok efendim protokol nedeniyle kurtarma çalışmaları aksamış gibi şeyler söylediler, ya cağapeci, ya gezici ya da atayizlerdi kesin. Bir de isyan çıkardılar, adam gitti müsteşarın tekmesine vücuduyla vurdu, öbürü gitti dünya liderinin eline yüzünü vurdu. Adamı zıvanadan çıkarttılar, hiç söylemeyeceği şeyler söylettiler, sırf 700-800 işçi ölmüş diye dünya liderimize ayrıştırıcı küfür ettirdiler. Halbuki dünya liderimizin Yahudilerden onur nişanı bile almışlığı var. Oğlu da onlarla süper ticaret yapıyor, ülkemizi baba oğul Yahudilerle de elbirliği içinde ihya ediyorlar. Halkın bir kesimi nankör, neyse ki öbür kadir şinas kesim de var ki dünya liderimiz Soma'dan bile %40'ın üstünde oy çıkartmayı başardı.
Yaşasın dünya liderimiz. Allah bu büyük adamı başımızdan eksik etmesin, amin. O ki bizi akape paralel yapısından da kurtardı, inşallah 2023'lerde hatta 2070'lerde de başımızda kalacak ve bizlere insan olmayı öğretmeye devam edecek. Allah sayın dünya liderimize, bizlere hastahanelerinde sağlık dağıtan eşine, gemileriyle ticaretimizi canlı tutan Burak oğluna, sifirlayamadığı paraları ne yapacağını bilemeyen, TÜRGEV vakfıyla her türlü hayır işi yapan Bilal oğluna, batılı görmemiş zenginler gibi tuvaletinde bidet istemeyen sayın Sümeyye kızına zeval vermesin inşallah. Amin.
Eylül 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Paralel yapı var mı?

Var tabi, paralel, üçgen, yamuk, beşgen hertürlü yyapı var bu ülke de.

Sabah erken kalkan, kendi yapısını kurar bu ülkede, sonra devran değişir başka bir yapı onu içeri tıkar, halkımız da koyun gibi güçlü den yana olur, bir süre sonra başka bir yapı oluşur bu sefer o da bunları tıkar içeri, üstün ahlaklı halkımız yine taraf değiştirip güçlüyü tutar.

Dün yıldızlıları, paralelciler içeri tıktı, bugün yamuklar , paralelcileri tıkıyor içeri. Yarında LGBT bu yamuklara atlar belki. Men dakka dukka hacı. : -)
Eylül 2014

jennywilly yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2014

jennywilly yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

TEREDDÜT eden. Başıma ne geldiyse tereddütsüz olmaktan geldi :)
Mütereddit
Temmuz 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

Mümin psikiyatr la temas kurmak lazım. İnternette arastirinca bulursunuz insaalah.
Selamün aleyküm bir akrabamızın 2 yaşında bir erkek cocuğu var MAAŞALLAH cok zeki nerde IQ testini yaptırabiliriz teşekür ederim
Temmuz 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

Acı tatmayan insan yoktur
ACIYI TATMAYAN İNSAN MUTLULUĞU ANLAYAMAZ... MUTLULUK ACIYI ANLAMLANDIRAN BİR TERİMDİR... .
Temmuz 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Ey oruç tut bizi sözünden ne anlıyoruz?

Oruç tutarak ondan gelecek sonuçları kaybetmemeyi dilemek.
Başka bir deyişle;
"Nefsi kontrol altına alma amacına vakıf eyle ki biz de bu durumdayken kopmayalım"
Temmuz 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Ey oruç tut bizi sözünden ne anlıyoruz?

Eline, beline, diline sahip olmak, gözünü haramdan sakınmak ve bunları Allah' ın rızasını kazanmak için nefsi terbiye etmeye çalışmaktır.
Temmuz 2014

jennywilly yeni bir  soru  sordu.

Haziran 2014

jennywilly bu yanıtı beğendi:

Neden bütün dinler ve peygamberler arap yarımadası ve ortadoğuya gönderilmiştir?

Var bu soruu sormakdaki kastınne uğraşmayın artık inançlarımızla sizene asıl yobaz sizlersiniz orta doğuya gönderilsede şuan dünyanın heryerinde din kültürü var yani nereye gönderildiğinin bi önemi yok
Haziran 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

Kadına sigara yakışmaz... Sigara kimseye yakışmaz...
Sigara bile nasıl yakışır bir kadına.
Giden gitmiştir, dönen yüzsüzdür, dönmeyen kaybetmiştir, şekilden şekle giren insan ruhları gelip geçer tüttürdüğü sigaranın dumanından...
Ve bir bardak çayla sigaranın yüzünde oluşturduğu tebessüm için yol verir bütün yaşanmışlıklara...

Fırat Onur Altay
Haziran 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

Sevgi
Ruhani anlamda insanlığın önünü açıp her yönüyle yeni bir insan medeniyeti oluşturulabilecek nitelikte bir ruhani (İlahi) kılavuzluğa muhtaç.

Bu kılavuzluk olursa, insanın sevgiye, umuda, hoşgörüye ve diğer "erdemlere" muhtaç olma durumu kalmaz. Çünkü; içindeki bu erdemlikler açığa çıkar.

Ki aslında böyle bir kılavuzluk halihazırda var... .
Haziran 2014

jennywilly bir yanıta alt yorum yaptı

Masiva?
 • Vücudu Mutlak : Tek varlık.
 • Vahdeti Vücut : Birlik.
 • Tecelli: Allah ile bir olmak, Allah’ın varlığının göstergesi.
 • Ayan-ı Sabite: Allah'ın yansıması.
 • Fenafillah: Tasavvuftaki son aşama, Allah’ta yok olma.
 • İnsan-ı Kamil: Fenafillah'a ulaşmış kişi, olgun insan, kamil insan.
 • Maşuk: Sevgili.
 • Aşık: Allah aşkıyla yanan, seven.
 • Şarap: Anlamların özü.
 • Meyhane: Allah aşkının sunulduğu yer.
 • Meclis: Allah’ı anmak için yapılan toplantılar.
 • Sarhoş: Allah aşkıyla kendinden geçen derviş.
 • Saki: Mürşid, Allah aşkını sunan, yol gösteren.
 • Tekke: Tasavvuf ehli kişilerin, tarikat mensuplarının barındıkları, eğitim gördükleri yer, kuruluş.
 • Pir: Tarikat kurucusu.
 • Şeyh: Tarikatta en yüksek dereceye ermiş kişi.
 • Tarikat: Allah’a varma yolunda benzer biçimde düşünenlerin oluşturduğu topluluk, yol.
 • Derviş: Bir tarikata girmiş, onun kurallarına uygun yaşayan kimse.
 • Abdal: Gezgin derviş.
 • Halife: Tarikat kurucusunun ya da şeyhin kendisine vekil tayin ettiği, yetki verdiği kişi.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Siyaset (Türkiye)

1481 Kişi   473 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2407 Kişi   175 Soru

Basketbol

181 Kişi   46 Soru

Spor

92 Kişi   143 Soru

Futbol

878 Kişi   196 Soru

Stadyum

8 Kişi   8 Soru

Faiz

34 Kişi   17 Soru

Bankalar

69 Kişi   67 Soru

Ekonomi

114 Kişi   110 Soru

Konut

37 Kişi   17 Soru

Kooperatif

5 Kişi   3 Soru

Hükümet

25 Kişi   41 Soru

Yazılım

3245 Kişi   564 Soru

Müzik

2983 Kişi   472 Soru

Eğitim

4381 Kişi   643 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2634 Kişi   444 Soru

Sinema

3254 Kişi   301 Soru

İnsan Davranışları

3849 Kişi   962 Soru

Girişimcilik

3699 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3683 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3146 Kişi   269 Soru

Sosyal Medya

1442 Kişi   213 Soru

İş

122 Kişi   120 Soru

İşçi

58 Kişi   23 Soru

Linkedin

46 Kişi   16 Soru

Filmler

3386 Kişi   192 Soru

Web Siteleri

3400 Kişi   269 Soru

Muhabbet

2155 Kişi   2356 Soru