Bilmek istediğin her şeye ulaş
Haziran 2017

Kaan Ova bir yanıt verdi.

İlişkide heyecanı kalmayan biri nasıl canlandırılır?

İlişkide heyecan kalmaması demek bazı kaynaklara göre iki tarafın birbirini daha az arzulamasından kaynaklanır yani birbirine hediye almak iki tarafın tekrar birbirlerini arzulamasını sağlamaz. İlişkiyi ayakta tutan asıl şeylerden birisi cinselliktir. Bu ilkel beyinden gelen birşey olduğu için insanların aşk dedigi şeyde cinsellikten ibarettir, yani birbirini arzulamak. Heyecan kalmadıysa cinsellige önem vererek ilişki ayakta tutulabilir. En azından bu yönden bakıldıgında dogru geliyor. Ama genel olarak ülkemizde evlenmeden cinsel açıdan bi ilişki yaşamak tabu olarak görüidüğünden ters ve ya yanlış karşılanabilir. Hatta bazılar tarafından çok büyük tepki alınabilir. Ama ilk insandan beri ve hatta hayvanlar alemi de göz önüne alındıgında cinsellik gayet dogaldır ve ilişkide kesinlikle ihtiyaç duyulan birşeydir.
Haziran 2017

Kaan Ova bir yanıt verdi.

En ufak bir meseleye fazlaca sinirlendiğim anlar oluyor. Elim ayağım boşalıyor, kendimi parçalıyorum ses çıkarmamak için. Buna engel olmak için ne yapmalıyım?

Bunların aynısını benim de yaşamışlığım var. Psikiyatriye falan gittim ilaç falan kullandım ama pek bir etkisi olmuyor. Sonuç olarak bu senin kendi iradene ve beynini yönetme şekline kalmış bir durum. Böyle durumda kendini nasıl sakinleştireceğini senden daha iyi kimse bilemez emin ol. Gerekirse kendine zarar vermemek için ağla ya da çık yürü falan kendine terapi uygula mesela ama ilaç kullanarak falan pek bir sonuca ulaşılmıyor. Psikiyatr'a git gene de ama her şey sende biter.