Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadın İklimi, 

Web Tasarımcısı

Web Tasarımcısı Kadın İklimi inploid.com'da 0 soru sordu, 14 soru yanıtladı ve 4 takipçisi var.

Ekim 2015

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Wordpress bloğumda reklam yayınlayarak para kazanabilir miyim?

Evet wordpress sitenizden reklam yayınlayıp, para kazanabilirsiniz. Siteniz hit çekiyorsa hiç sorun yok.. .
Mart 2015

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Girişimimiz için geribildirim verebilir misiniz?

Düşünce güzel, ihtiyaç duyulan bir sistem... Site de güzel... Fakat size neden güvenilmeli... Hedef müşteri kitlenize bunu açıklamanız gerek. . .
Ocak 2015

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Twitter'da takipçi satın almak ne işe yarar?

Twitter da beğenilen bir paylaşım görüldüğünde insanlar genel olarak öncelikle takipçi sayısına bakıyorlar... Eğer takipçisi çok ise takibe geçiyorlar...
Paylaşım yapan kişi takipçi satın alarak başlamışsa, öncelikli olarak paylaşımları aldığı takipçi sayısı kadar kişiye ulaşıyor... ( tabiki aktif hesaplara ) Takip edenlerin de iletiyi beğenmesi durumunda retweet ediyorlar ve ileti daha çok insana ulaşıyor... 1000 adet takipçi satın aldığınız zaman o takipçi sayısı sabit kalmıyor... Zamanla istem dışı sizi takip ettiğini gören kullanıcılar takiplerinden vasgeçiyorlar... İşte burada da kaliteli iletilerin yayınlanması devreye giriyor... Eğer iletileriniz kaliteli ise, satın alınan takipçiler bir yandan takip etmeyi bırakırken, siz de bir yandan yeni takipçiler kazanmış olursunuz... Neticede herşey iletinin kalitesine, beğenilirliğine, ulaştığı insan sayısına ve ulaşılan takipçilerin demografik furumuna göre değişiyor...
Eğer takipçi satın almadan sıfırdan takipçi sayısını arttırmak istiyorsanız, iletilerinizi sağlam, kaliteli, güncel tutmanız gerekir... Zamanla kesinlikle takipçi sayınız artacakır. . .
Aralık 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Profesyonel anlamda PHP öğrenmek istiyorum. Youtube üzerinden dersleri takip ederek bunu yapabilir miyim? Yapabilirsem ne kadar zamanımı alır?

İnternet php dersleri ile dolu... Kursa gitsen 6 ayda öğreneceğin konuyu evde kendi çabanla 9 ayda öğrenirsin... Ama öğrenirsin... Hiç sorun olmaz... Yeter ki iste. . .
Aralık 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Yıllardır bolca emek verdiğimiz inploid'in soru ve yanıtları neye göre sildiğini bilmek istemez misiniz?

Arkadaşlara katılıyorum... Eğer sorulan soru bizim bilmediğimiz bir kurala göre silinecekse, soruyu sisteme eklemeden önce onaya alsınlar, kabul edilirse yayınlansın... Kabul edilmezse, sebebi soru sahibine iletilerek bir bildirim yapılsın... Yok biz böyle yapmayız diyorsanız sorulara neden müdahale edildiğini, kuralları, kaideleri açıklanmalı... Bir de arada sırada gerçekten saçma sapan sorular da oluyor... Zaten bu tür soruların altında cevap değil genelde espriler oluyor ki bu duruma bile karşı değilim... Arada da gülmek lazım.... :)
Aralık 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Yayında olan bir domainin patenti, tüm isim hakları nasıl alınabilir?

Birkan AYDIN' ın cevabına katılıyorum... Eğer maddi bir gelir kaydetmiyorsanız ve gelir amaçlı bir durum yoksa bırakın çalsınlar... Çünkü esas yazı hangi sitede, hangi site alıntı yazı yayınlıyor zaten bunu okuyucu da tespit ediyor... Hiç uğraşmaya gerek yok... Bilişim hukuku henüz tam olarak yerleşmedi ülkemizde... Siz tescil ettirseniz bile, alan alacağını gene de alacak...
Aralık 2014

Kadın İklimi bu yanıtı beğendi:

Yayında olan bir domainin patenti, tüm isim hakları nasıl alınabilir?

Bu sektörde bahsi geçen konu çok zor, çünkü hakimler henüz fikir ve düşünce hırsızlığının ne anlama geldiğini tam olarak bilmiyorlar. Logo 'da küçük bir değişiklik, tasarımda küçük dokunuşlar artık onu farklı bir firma ve farklı bir fikir haline getirir. Taklit benzer girişimler, sizden daha çok çalışıp, kendilerini daha fazla tanıtırlarsa, artık onlar değil siz taklit durumuna düşebilirsiniz. Fikrinize inancınız tamsa çaldırmaktan korkmayın... Taklidinizi yapan kişiler sizin kadar çok hayal kurmamışlardır o konu üzerine, rahat olun.. Paranoyakça şeylerle zaman kaybetmeyin. . .
Aralık 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Web tasarımı para kazandırıyor mu?

Türkiye' de bazı firmalarda back-end, front-end developer kavramı kullanılsa da, genele baktığınız zaman tasarımı yapan, html + css koda döken ve siteyi son haline getiren tek kişi oluyor... Ajansaların aradıkları personel için istedikleri özelliklere bakarsak durum gayet net ortaya çıkar... "Adobe Photoshop, Illustrator, Flash, DreamWeaver, Corel Programlarıı bilen, C, Asp, PHP bilen, javascriptten anlayan..... " yani bütün işi yapacak bir eleman arıyorlar... Bu nedenle belirli bir alanda profesyonelleşmek zor oluyor... Siz eğer belirli bir alanda profesyonelleşmek istiyorsanız kendi ekibinizi kurup, en baştan paylaşımı yaparak devam edeceksiniz... Yok piyasadaki ajanslarda çalışayım diyorsanız bütün aşamaları bilmeniz gerek... Son dönemde bütün web siteleri wordpress... Piyasa hazır script satanlarla dolu... Aslında hiç tasarım bilmeden biel hazır script alıp içini doldurup satarak para kazanılabilir.. Ama işi öğrenmek tabiki esastır... Eğer öncelik iş derseniz, kalitenizi, bilginizi ve teknolojinizi sürekli yenilerseniz tabiki iş gelip sizi bulur ve devamında da para gelir. . .
Aralık 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Konya Haber - "Konya Haber Sitesi" hakkında görüşlerinizi rica ederiz! Saygılarımızla http://konyahabersitesi.com/

Site zaten hazır script... Yada hazır scriptlerden birinin şablonuna benzeterek yapılmış... Yerleşim haber sitesi için iyi. Fakat header ın üzerindeki bölüm çok büyük ve siteyi aşağı itelemiş... Sanki daha ufak mı olmalı ?
Kasım 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Sosyal ağ sitesi alan adı için neler önerirsiniz?

Amerika' nın tekrar keşfine karşıyım... Eğer Facebook, Twitter, Odnoklassniki, VKontakte, Google Plus gibi mecralara alternatif bir olşum yapacak imkanınız ( TL, Dolar, Euro yada Altın bazında ) boşuna uğraşmamanızı tavsiye ederim.... Yeni bir sosyal alan oluşturmak yerine mevcut sosyal alanlar üzerinden de para kazanılabilir... Mesela kendi bloglarını Facebook' ta tanıtmak için Gruplara üye olup paylaşım yapanlar için, Toplu halde bütün gruplara paylaşm ekleyebilecek bir yazılım.... Yabancı alternatifleri var... Türk alternatifi sadece 2 yerde gördüm... Emin olun para kazandırır... ( Niye ben yapmıyorum ? Çünkü yazılım dillerini bilmiyorum :)
Kasım 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Web siteme radyo eklemek için hangi kodları kullanmalıyım?

Eğer mevcut bir web radyonun yayınını yapmak istiyorsanız o radyonun sitesinde "sitenize ekleyin" ibaresi mutlaka vardır... Yok olmadı mı :
canliyayinradyolar.com/sitene-radyo-ekle
siteneradyoekle.com/
byrun bu sitelerden ulaşabilirsiniz. . .
Kasım 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Photoshop batch özelliği nedir? Nasıl kullanılır?

linkte konu ile ilgili kısa bir tanıtım mevcuttur... İyi çalışmalar. . .
Kasım 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Bana maddi açıdan getirisi olabileceğini düşündüğüm bir e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorum. Sitenin getirisi olmaya başladıktan sonra sitenin kodlarını yazan yazılımcı sitenin kaynak kodlarını yazdığı için herhangi bir hak veya pay talep edebilir mi? Bunun hukuki sonuçları nelerdir?

Eğer yazılım işi karşılıklı ticari olarak yapılmışsa... Yani bir fatura alıp karşılığında para ödemişseniz yazılımcı birşey yapamaz... Bir sorun da çıkmaz... Fakat eğer e-ticaret işi yapıyorsanız ve siteyi hazır e-ticaret scripti ile değil de özel bir tasarım ile hazırlatıyorsanız her aşamada yazılımcıya ihtiyaç duyacaksınız... Bunu da unutmamak lazım. . .
Kasım 2014

Kadın İklimi bu yanıtı beğendi:

Bana maddi açıdan getirisi olabileceğini düşündüğüm bir e-ticaret sitesi yaptırmak istiyorum. Sitenin getirisi olmaya başladıktan sonra sitenin kodlarını yazan yazılımcı sitenin kaynak kodlarını yazdığı için herhangi bir hak veya pay talep edebilir mi? Bunun hukuki sonuçları nelerdir?

Siteyi legal yollardan yaptırın. Öncelikle sizin bir şirket olmanız lazım, şahıs şirketi bile olur, mesele legal yollardan kazancınızı sağlıyor, verginizi ödüyor olmanız ki devlet yasalarıyla sizin şirketinizi korusun. Ardından site yapan bir firmaya gidin, bir sözleşme yapın, sözleşmenizde kaynak kodlarının sizin malınız olacağı da dahil olsun. Ücreti mukabilinde tüm web sitesi firmaları sizin olan ya da olacak olan tüm haklarınızı size verecektir.

Tabii ki parayı korsan kazanacağım, vergisini ödemeyeceğim, sitemi de en ucuzundan yaptıracağım gibi bir düşünceyle yola çıkmışsanız yasalar sizin hiçbir hakkınızı korumayacaktır. Devlet en büyük mafyadır sadece haracını verenleri korur, haracı da kasanıza girenin yarısı kadardır, sadece bir gün mahkemelik olursanız mahkeme masraflarını yine sizin ödemeniz koşuluyla sizi korusun diye...

Yanlış anlaşılmasın böyle yola çıkılmaz, böyle para kazanılmamalı falan demiyorum. Ticaret dünyasında nasıl devlet en çok nasıl soyarım diye bakıyor ve soyuyorsa bir tüccar da insan sağlığı ve can güvenliğini tehlikeye atmadığı sürece devletin soygununa karşı tedbirini almalı. İşini kendini nasıl en az soydurarak yapabileceğinin yollarını bulmalıdır. Yazdıklarım sadece yasal yollarla korunabilmenizle ilgili. Yoksa sıfırlanamayan 30 miyon avrolar, oğulcuğa alınan gemicik filoları, babaya göt değmemiş saray ve jet, bir de göt değmemiş cami döneminde tabii ki bence vergi ödemeden güvenli bir şekilde yürüyebilecekseniz yürüyün.

Diğer arkadaşın yazdığı gibi bir yol da seçebilirsiniz, küçük bir mafya kiralamak muhtemelen sürekli asıl mafyaya (devlet) kasanın yarısını vermekten daha ucuza gelecektir... El sıkışırsınız, namussuzluk yapanın da sıktırırsınız topuğuna...
Kasım 2014

Kadın İklimiŞaman kişisini takip etmeye başladı

Şaman, İnşaat Mühendisi, @chamacon

En musica verdades.

Ekim 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Twitter'ın artısı eksisi nelerdir ? Sizce twitter açmak gerekli mi yoksa vakit kaybı mı?

Sayın soru sahibi... Kendiniz, mesleğiniz, hayata bakış açınız ile ilgili biraz bilgi verirseniz eğer... Twittter, facebook vb... Mecralar işinize yarar mı, yaramaz mı ? Diye fikir yürütebiliriz. Ama sorunuz çok çok çok genel... Ki bu soruyo soruyorsanız zaten açmamalısınız o hesabı. . .
Ekim 2014

Kadın İklimi bir yanıta alt yorum yaptı

o konu ile ilgili exper karar verir... Yani şeyin, metanın, konunun uzmanı... Bu şeyden piyasada az yada çok olması ise o şeyin değerini negatif yada pozitif yönde etkiler...
Ayrıca hayat değersiz mi yi gelirsek... Hayat kelimesi burada geniş anlamda kullanılmış ama oysaki hayat değil, ..... nın hayatı,.... hanımın hayıatı şeklinde yani bireye indirdiğimiz zaman her kişide sadece 1 tane hayat olduğu için son derece değerli olur...

O şeyin azlığı karar verir.

Ekim 2014

Kadın İklimi bir yanıt verdi.

Fizik, Geometri veya herhangi bir derste çok yönlü düşünemiyorum. Bir arkadaşım var çoğu soruları düşünerek yapıyor. Özellikle YGS de daha çok düşünmeye, mantığa dayalı. Bu düşünmeyi nasıl geliştirebilirim acaba?

Farklı açıdan bakabilmek... İşin aslı bu... Yaşanan sıkıntı ise hepimizin öğrenilmiş davranışlar sergilemesi... Çocuklar genelde farklı açıdan bakabilmeyi çok iyi başarırlar çünkü henüz öğrenilmiş davranışların hepsi kendilerine yüklenmemiştir. Halen akılları bağımsız çalışmaktadır. İşin özü de sorgulamaktan geliyor... Neden ? Nasıl ? Niçin ? Ve de son soru Başka hangi şekilde ? Bu soruları eğer bağımsız olarak ( öğrenilmiş davranışlardan uzak olarak ) cevaplayabiliyorsak... Farklı açıdan bakabiliyoruz demektir. Öğrenilmiş davranışlar da toplumdan topluma, toplum içinde ise yöresel olarak değişmektedir. Öğrenilmiş davranışların dışına çıkanlar da genelde ilk önceleri toplum tarafından dışlanan insanlardır. . . Maalesef. . .
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3270 Kişi   564 Soru

Web Siteleri

3422 Kişi   268 Soru

Müzik

2984 Kişi   472 Soru

Bilgisayar

2637 Kişi   445 Soru

Sinema

3258 Kişi   301 Soru

Kişisel Gelişim

2086 Kişi   156 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İnsan Davranışları

3856 Kişi   962 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Fotoğrafçılık

1953 Kişi   167 Soru

Girişimcilik

3705 Kişi   363 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3692 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Arama Motoru (Search Engine)

148 Kişi   46 Soru

Teknoloji

2007 Kişi   587 Soru

Edebiyat

988 Kişi   204 Soru

Psikoloji

2923 Kişi   968 Soru

Sosyal Medya

1444 Kişi   213 Soru

Filmler

3400 Kişi   192 Soru

Buluşma

985 Kişi   10 Soru

3D Studio Max

594 Kişi   12 Soru

Alışveriş

386 Kişi   113 Soru

İnternet Teknolojileri

1272 Kişi   171 Soru

Mimari Tasarım

532 Kişi   91 Soru

Matematik

717 Kişi   161 Soru

İngilizce

802 Kişi   107 Soru

Çocuk Ve Genç Psikolojisi

536 Kişi   81 Soru

Grafik Tasarım

539 Kişi   75 Soru