Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadir Karahan, 

Öğrenci

Öğrenci, kendi çapında bilgisayar meraklısı, kendi kendine birşeylerle uğraşan bir genç

Kasım 2014

Kadir Karahan yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

KYK yurt interneti ile dota 2 oynamanın yolu var mıdır?

Abicim bende meb engeline çok taktım 1 ay uğraştım beleş bulmak için ve buldum da. Ama yavaştı işte. Eğer aranızda 5'er lira toplayın 3-4 arkadaş bir tane vpn alın hem hızlı hemde engel tanımadan her yerden girebiliyorsunuz. İlla beleş gircem diyosan zor
Eylül 2014

Kadir KarahanYazarlık konu başlığını takip etmeye başladı.

Yazarlık

Yazarlık

Eylül 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Bir kadınla seks yapmak istemeyip, saatlerce sevişmek istemek, kadının çekici olmadığını mı yoksa erkeğin sorunlu olduğunu mu gösterir?

Bence acaip bir soru olmuş :) seks ve sevişmek arasındaki farkı erkeğin fark ettiğini gösterir belki de ama belki de cidden korkular olabilir nedeni bence pek sorun olmaz karşı taraf açısından belki daha fazla beyin doyumu sağlar :))
Eylül 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Aşk olmadan, seks olması doğru mu?

Dürüst ol canımı ye derler ya tam da bu durum için söylenmiştir sanki.
Aşk olmadan seks olmaz diyenlerin en az %75'i cinsiyetlerinden bağımsız halde, gayet hormonların coştuğu dönemlerinde, hiç de aşık olmadıkları kişilerle, gayet de seks hallerinde bulunmuşlardır. Sonra kahveden yudum alırken, aşk olmadan asla...
He canım, he... .
Eylül 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Ojeyi doğru sürmenin püf noktaları var mıdır?

En büyük sır, o ojeyi bir başkasına sürdürmekte :)
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Çekingenlik nasıl yenilir?

Öncelikle herkes birşeyler yazmış ama bu yazılanlarla pek çekingenliği yenmek zor. Eskiden bende çekingen biriydim. Kızlarla hayatta konuşamazdım. Sonra sınıf arkadaşım sağolsun onun yanında yavaş yavaş açıldım. Aslan burcu birini bul iyi geçin her zaman yanında ol bu ilk önerimdi.

İkinci önerim;
Sokağa çıkacaksın
1. Gün: 5 karşı cinse saati sor
2. Gün: 10 karşı cinse saati sor
3. Gün: 5 kıza adres sor
4. Gün: 10 kıza adres sor
5. Gün: 5 kızı durdur "pardon" de birşey soracakmış gibi sonra "devam edebilirsin" de.
6. Gün: 15 kişiyle ayak bir şeyler sor
Ağustos 2014

Kadir KarahanMehmet Kaynarca kişisini takip etmeye başladı

Mehmet Kaynarca, Öğretmen, @kaynarca42

İslamın Siyasi Düsturu, Adaletin İkamesi, Zulmün İzalesidir...

Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

inploid ne işe yarar? Bağımlılık yapar mı?

inploid bilemeyene öğretir,bilenin bilgilerine yenilerini katar.inploid iyidir iyi.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

inploid ne işe yarar? Bağımlılık yapar mı?

Inploid, eskiden benzerleri olan (ör: ekşi sözlük gibi dejenere ve geyik muhabbeti üzerine dönen) platformları uzun vadede ciddi anlamda sollayacak, erişilmesi oldukça kolay ve kaliteli kullanıcıları sayesinde ise wikipedia kadar geniş bir bilgi dağarcığını insanlara sunabilecek bir platformdur.

2015'e kadar özellikle belli bir anlayış seviyesindeki insanlar arasında çok yaygınlaşacağını ve tüm dünyaya açılabilme olasılığının yüksek olduğunu öngörüyorum.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

İnploid'i hayatınızın neresine koyuyorsunuz?

Ben oldukça fazla vakit geçirmeye başladım inploid'de ve bundan hiç rahatsız değilim. Nedeni şu öncelikle burada yazılan herşeyi internette de bulabilirsiniz ama bunun için arama yapmanız gerekiyor ama burada anasayfanızda o kadar çok cevap oluyor ki sürekli yeni şeyler öğreniyorsunuz. Cevap yazarken kendi bilgilerinizi tekrarlamış hatırlamış oluyorsunuz. Bir nevi pekiştirmiş oluyorsunuz bilgilerinizi. Bir de o kadar farklı cevaplar yazılıyor ki insanın ufku genişliyor daha derin düşünüyorsunuz. Artı, insanı araştırmaya meraka sevkediyor ve bu çok güzel bir şey.
Ağustos 2014

Kadir KarahanCelikkan kişisini takip etmeye başladı

Celikkan, Bilgisayar Mühendisi, @mustafacelik

Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Önerebileceğiniz meslekler ve tahmini gelirleri nelerdir?

Bence bilgisayar mühendisliği hem güzel hem de kazancı iyi bir meslek. Çok rahat iş bulabileceğin bir meslek. Geliride kendini geliştirmene bağlı olarak doktorluk vs gibi mesleklerin gelirini tokatlayabilen bir meslek.

Kendimden örnek vereyim sana, ben bu mesleğe aşığım. İşime severek gidiyorum, kendimi çalışmış gibi hiç hissetmedim. Tabiki bu kişiden kişiye değişir.

Parası konusunda da tamamen sana bağlı, kendini geliştirirsen çok iyi paralar kazanabilirsin. Hatta vizyonun varsa geliştirdiğin bir teknolojiyle dünyaca ünlü biri olabilirsin. Tabiki buda azimi ve vizyona bağlı. Bide Türkiyedeki saçma sapan zihniyetin önünde diz çökmemeye.

Ayrıca yurt dışına gidecek olursan yine çok rahat iş bulabileceğin bir meslek. Hatta Türkiye şartlarının 3-4 katı daha iyi gelir ve tecrübe edinirsin.

En güzel yerinden de bahsedeyim: bilgisayar bilimiyle tanıştıktan sonra neden daha önce öğrenmedim, neden daha önce karşılaşmadım diye kendimi paraladığım çok zaman oldu. Bu teknolojileri şuana kadar bilmeden nasıl yaşamışım dedim kendi kendime. Şuanda insanların böyle şeyleri bilmemesini yadırgayarak bakıyorum. Çok değerli bir tablo vardır ama sahibinin bundan haberi yoktur. Evinde yanı başında duruyodur, ama onun gözünde sadece resimdir o. Öyle bişey işte bu bilgisayar dünyası, evinde yanı başında durur ama sen onu facebook, twitter olarak görürsün sadece.

İçinde çalışan mekanizma, parçaları, algoritmalar, network, kriptoloji, programlama dilleri, makine öğrenmesi, görüntü işleme vs vs vs.

Bunları bilmeden insanlar nası yaşıyor inan bana hayretler içinde kalıyorum. Bu meslekte kendimi farklı bi dünyada yaşıyormuşum gibi hissediyorum. İnsanların neler kaçırdıkları hakkında hiçbir fikirleri olmamaları hayrete düşürüyor beni. Daha da ilginç olanını söyleyim, bu söylediklerimin çogunu bu mesleği yapıpta hissetmeyenler tatmayanlar var. Ama eminim ki, söylediklerime katılan meslektaşlarım mutlaka vardır.

Özetle meslek konusunu şöyle noktalayım. Yukarda anlattığım meslek bana göre en kral meslektir. Hatta meslek değil benim için bir hayat arkadaşı gibi. Sana tavsiye edebilir miyim bu mesleği, edebilirim; ama daha iyi meslek tavsiyesi istiyorsan eğer: "benim yukarda hissettiklerimi ona karşı hissedebileceğin bir meslek" seç ve hayatının her saniyesinden zevk al.

Para konusuna çok girmedim, çünkü bana göre "KÜÇÜK DÜŞÜNMEK; BÖYLE BİR MİLLETE HARAMDIR".
Hedefin yüksek olsun, dünyaya bişeyler katmak olsun. Parada gelir inşallah.
Hakkında hayırlısı olsun.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Pardus nasıl bir işletim sistemidir?

almanya hükümeti microsoft tonla para vermemek için bütün bilgisayarlara linux yükletmiş resmi daireler de bence aynısını pardus ile türkiye yapsın ha bu arada linüx 10dolar falan microsoft ise 285 dolar
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Pardus nasıl bir işletim sistemidir?

HALEN GELİŞMEKTE OLAN TÜBİTAK IN GELİŞTİRDİĞİ MİLLİ BİR İŞLETİM SİSTEMİ. FAKAT TAM OLARAK YAYGINLAŞMASI VE KULLANIMI BENCE İKİ YIL İÇERİSİNDE GERÇEKLEŞİR. ÇÜKÜ E-DEVLET ALTYAPILARI BU GİBİ MİİLİ YAZILIMLAR ÜZERİNE OTURTULMAK İSTENİYOR. HEMEN HEMEN HER TÜRLÜ PAKET PROĞRAMLARI KENDİ YAMALARI İLE ÇALIŞTIRABİLİYOR. BENCE DESTEKLENMESİ GEREKEN GÜZEL BİR İŞL.SİSTEMİ.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Pardus işletim sistemi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Türkiye nin önünü açıp kullanması gereken ve bizlerin de sonuna kadar kullanması gereken bir işletim sistemi windows kapalı kutudur pardus açık bir işletim sistemi herşey meydandadır tab dezavantajları da var ama windows sunduğu herşeyi sunan bir işletim sistemidir.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Hangi filmin hangi karesini duvarına tablo olarak asardın?

Matrix

Kendimizi özgür zannedişlerimizi, seçim şansı olmamışlığı, öğrenilmiş çaresizliği hatırlatsın diye; (bunlardan biri)

Sinema

Sinema

Sinema
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Pardus işletim sistemi hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Linux tabanlı olması itibari ile güzel bir işletim sistemi. Windows'a göre avantajları da var dezavantajları da. En büyük dezavantajı bazı önemli yazılımların linux versiyonunun olmaması (Microsoft Office gibi) . Avantajlarından biri de virüs girme ihtimalinin epey düşük olması. Pardus yerine ubuntuyu tavsiye ederim amacınız linux tabanlı bir işletim sistemi kullanmak ise.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Teknoloji ile sosyalleşir miyiz yoksa yalnızlaşır mıyız?

yalnız değil yapayalnız kalırsın... çayın tadını, kokusunu almadan uzak dan yutkunmak gibi bişey olsa gerek...burda tanışırsın, dışar da buluşursun.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bu yanıtı beğendi:

Taahhütlü veya Taahhütsüz nedir? Ne işe yarar?

Operatörlerin sizleri kendi hizmetlerine uzun vadeli olarak bağlaması için kullandıkları bir yöntemdir. Hizmet maliyetlerini uzun vadede sizin hizmeti kullanmaya belirli bir süre söz vermeniz kaydı ile (taahhüt) indirerek satarlar. Taahhüt şirketler açısından düzenli, belirli süreli gelir kalemidir ve planlamada pozitif etkisi vardır ancak kullanıcı açısından uzun vadeli taahhütler güncel kampanya ve değişikliklerden faydalanamama gibi bir negatif sonuç doğurur indirim karşılığında.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yabancı Diziler

498 Kişi   64 Soru

Yazılım

3241 Kişi   564 Soru

Web Siteleri

3389 Kişi   267 Soru

Müzik

2979 Kişi   473 Soru

İnternet

2627 Kişi   542 Soru

Bilgisayar

2632 Kişi   444 Soru

Sinema

3253 Kişi   301 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

İnsan Davranışları

3836 Kişi   962 Soru

İş Hayatı

2456 Kişi   325 Soru

Bilgisayar Programları

1844 Kişi   180 Soru

Fotoğrafçılık

1948 Kişi   167 Soru

Girişimcilik

3696 Kişi   363 Soru

Öğrencilik

2358 Kişi   123 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2405 Kişi   175 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3680 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2901 Kişi   1061 Soru

Kitaplar

3139 Kişi   269 Soru

Psikoloji

2910 Kişi   967 Soru

Kadın Erkek İlişkileri

2200 Kişi   590 Soru

Filmler

3385 Kişi   192 Soru

.NET

1509 Kişi   87 Soru

Eğitim

4369 Kişi   643 Soru

Aşk

1225 Kişi   294 Soru

Kişisel Gelişim

2072 Kişi   155 Soru

İnternet Teknolojileri

1272 Kişi   171 Soru

Mühendislik Meslek Odaları

901 Kişi   48 Soru

Web Tasarım

1237 Kişi   215 Soru

Yaşam

1228 Kişi   398 Soru

Programlama

815 Kişi   232 Soru