Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kadir Karahan,

Öğrenci

Öğrenci, kendi çapında bilgisayar meraklısı, kendi kendine birşeylerle uğraşan bir genç

Kasım 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

KYK yurt interneti ile dota 2 oynamanın yolu var mıdır?

Abicim bende meb engeline çok taktım 1 ay uğraştım beleş bulmak için ve buldum da. Ama yavaştı işte. Eğer aranızda 5'er lira toplayın 3-4 arkadaş bir tane vpn alın hem hızlı hemde engel tanımadan her yerden girebiliyorsunuz. İlla beleş gircem diyosan zor
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Çekingenlik nasıl yenilir?

Öncelikle herkes birşeyler yazmış ama bu yazılanlarla pek çekingenliği yenmek zor. Eskiden bende çekingen biriydim. Kızlarla hayatta konuşamazdım. Sonra sınıf arkadaşım sağolsun onun yanında yavaş yavaş açıldım. Aslan burcu birini bul iyi geçin her zaman yanında ol bu ilk önerimdi.

İkinci önerim;
Sokağa çıkacaksın
1. Gün: 5 karşı cinse saati sor
2. Gün: 10 karşı cinse saati sor
3. Gün: 5 kıza adres sor
4. Gün: 10 kıza adres sor
5. Gün: 5 kızı durdur "pardon" de birşey soracakmış gibi sonra "devam edebilirsin" de.
6. Gün: 15 kişiyle ayak bir şeyler sor
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Yakın bir gelecekte yaşlanmanın önüne geçilebilecek mi?

Eğer böyle bir şey olursa hadi adamlar ölümsüzlüğü buldu diyelim. " Zamana Karşı" filminde olduğu gibi güçlü insanlar sonsuza kadar yaşayabilecek fakirler, evsizler ve yoksullar ölecek. Yani her anlamda biz sıkıntıya düşüyoruz. Allah bizi ölümlü yaratmış. Arkadaşında öğreni gibi "Her canlı ölümü tadacaktır. " yani ölümden kaçış yok. Boş yere vakit kaybı oluyor adamlara hastalıklara karşı bir önlem olarak birşeyler çıkarsalar ya.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

En alternatif meslek nedir?

Eğer kendi mesleğinle yetinemiyorsan ek bir meslek ek bir iş için en alternatif meslek inşaatçılıktır. Amele her zaman gerek vardır.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Filmleri ve dizileri İnternet'ten en hızlı nasıl indirebiliriz?

Öncelikle belirtmek isterim ki indirme yapacağın siteler, bulunduğun konum ve internet sağlayıcısının hızı çok önemlidir.

1) İnternet Download Manager
İndirmek isteğin film her hangi bir video izleme sitesine yüklenmişse, filmi indirmek için en iyi alet-edevat budur. Hızlı indirmekle kalmıyor indirirken parçalara bölerek indiriyor ve bu şekilde normal indirmelerden daha hızlı indiriyor. Bu özelliği sayesinde web sitenin izin verdiği hızı katlarak indirebilir. Test ettim ve sonuç olarak 50 kb/s normal, 380/s olarakda 8 parçada indirmek yapmaktadır.

2) Torrent
Birçok kişinin önerisi olabilir ama benim gibi bir filme 1,5 gb alanı çok görüyorsan pek tavsiye değil. Ailecek televizyonda izlemek için bir film indireceksen bundan iyisi olamaz.
Filmi indirmek için "filmin adı torrent" yazarak mesela "Genç Çıraklar torrent" şeklinde arama yaparak torrent bulabilirsin.

3) Mail.ru
Bu siteden indirirken daha stabil bir şekilde indirme yapabilirsin. Dizileri ve filmler çoğunlukla buraya yüklenir.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Telefonumu bilgisayara bağlayıp bilgisayar kanalıyla SMS yazabilir miyim?

Telefonunuzun markasının bilgisayar için çıkardığı programı indirebilirsiniz. Nokia suite, samsung kies vs... Gibi programları indirip kullanabilirsin. Daha stabil bir kullanım şekli olabilir.

Ya da operatörün sitesine girip ordan mesaj atma bölümü bulunmaktadır. Hem ilk mesajdan sonra 10-15 mesaj bedava oluyor. Tavsiye ederim.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Bilgisayarınız için hangi tarz bir yazılımın kodlanmasını isterdiniz?

Windows Phone 8 işletim sisteminin sahip olduğu müzik uygulaması gibi bir program olsun. Her programı açtığımızda harddiskteki bütün şarkıları bulsun. Şarkıları hard diskten silme özelliği olmalı vs
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Neden kadınlar kısa etek giyer?

Bence kısa etekle filan hiçbir alakası yok. Kadın sadece iltifat istiyorlar. Bu devirdeki çoğu erkek kadınların bu tarz giyinmesinden nutku tutulduğu için kadınların karşısında ağzını bile açamıyorlar. Zaten bir erkek kadının gözlerine kolay kolay bakamaz bacaklar açıkken.

Kadınlar, erkeklere hoş görünmek için giyinmezler ve süslenmezler. Kadınlar birbirini kıskandırmak için, diğer kadınlar arkasından "ayy ne güzel olmuş" denmesi için, ve iddialı olmak için giyinir.

Birçok belki beni suçlayabilir ama dışarı çıkarken en az yarım saat süslenen biz erkekler değiliz. Allah ne verdiyse giyer çıkarız.

Pazara giderken süslenen dolu kadın tanıyorum.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Antivirüs programı nedir, ne işe yarar?

Bir salgın gibi düşünün sanal ortamı. Siz bilgisayarsınız ve arkadaşınızla selamlaşmak için elinizi uzatıyorsunuz. Ve elinizi ağzınıza, burnunuza veya başka bir giriş bölgesine götürerek bir hastalığın vücudumuza girmesini kolaylaştırıyoruz. Bu işlemide bilgisayarın güvenlik açıkları olarak düşünün. Şuan hastalık vücudumuzda ve ilerliyor eğer bağışıklık sisteminiz yoksa hastalık yayılmaya başlıyor. Ve hastalanıyoruz. Bu işlemi ise antivirüs tarayıcısı gibi düşünün. Kanınızda bulunan yabancı maddeleri yok etmek karşılığı hard diskinizde bulunan virüsü siliyor.

Yani bir antivirüs tarayıcı bir bilgisayar için olmazsa olmazıdır. Lütfen bedava yazılımda olsa bir antivirüs programı edininiz.
Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Ağustos 2014

Kadir Karahan bir yanıt verdi.

Yeni gittiğin bir üniversiteye daha hızlı alışmak için yapılması gerekenler nelerdir?

Yapacağın ilk şey erkeklerle tanışmaktır. Bir erkekle tanıştıktan sonra zaten onun arkadaş ortamına giriyorsun. Doğal yeni bir çevren oluşuyor. Çoğu kişi tanışmakta güçlük çekiyor. Bu özgüven eksikliğinden dolayı ortaya çıkıyor. Kendini sakinleştir. Git ve birkaç arkadaş edin. Gerisi çorap söküğü gibi gelir.