Bilmek istediğin her şeye ulaş

Karl Engelpert,

Web Designer

er kann mich im arsche lecken

Temmuz 2013

Karl Engelpert

Demokrasi ve Sandık Goygoyu

Sandık cumhuriyet ile ilgilidir. Siyasi partiler kanunu, seçim sistemi, temsiliyet, baraj gibi kriterleri inceledikten sonra bu ülkenin cumhuriyetle yönetildiği dahi oldukça tartışmalıdır. Cumhuriyetin tam olarak işlemediği bir yerde demokrasi goygoydan ibarettir. Cumhuriyetin işlediği bir yerde demokrasi olmayabilir. Ama cumhuriyetin olmadığı bir yerde de demokrasiden söz etmek imkansızdır.

Velhasıl kelam bu ülkede demokrasiden söz etmek mümkün değildir. Birinci etapta cumhuriyetin işlerliği tartışılmalı, geliştirilmelidir. Bunu yapmadan demokrasi konuşulması fantaziden ibarettir.

Akparti sempatizanlarına not:
Bu çürümüşlük yüzyılların problemidir. Kimse AKP'den önce demokrasi vardı şimdi yok demiyor. Ancak demokrasi ve cumhuriyetle ilgili sorunların bir hayli derinleştiği şu günlerde bu sorunlar yarınlara aktarılacaksa eğer bunun başsorumlusu AKP'dir.

Seçilmiş ama iktidar olamamış bir AKP 2007 itibari ile iktidarını elde etmiş ve 5 yıldır tüm kurumlara sirayet etmiş bir iktidar gücü ile aşamayacağı hiçbir sorun yoktur. Artık bahaneye yer yoktur.
Haziran 2013

Karl Engelpert

Destan yazan şanlı Türk Polisi, Askeri

Bu ülkede yaşamaktan utanıyorum, aşağıdaki görüntüleri izledikçe ve daha birçoğunun olduğunu bildikçe, demokratım, sosyalistim, müslümanım, vicdanlıyım deyip, Kürt sorunu ile ilgili "ama"lı cümleler kuran, ne yapmışız ki cumhurbaşkanı bile olabiliyorlar diyebilen herkesten istisnasız iğneriyorum. Ya biraz insaf edin, biraz düşünün, vicdanlı olun.

Haziran 2013

Karl Engelpert

Haziran 2013

Karl Engelpert

Dünya'ya tur bindiririz

Biri başbakan'ın elinden mi tutmalı, kulağından çekip mi götürmeli, videoya çekip mi izletmeli, kulağına mı fısıldamalı bilmiyorum ama meydandaki çiçek çocukların zekasını, mizahını, dayanışmasını eğer doğru kanalize edebilirlerse, anlamsız yaftaları, ötekileştirmeleri bir yana bırakırlarsa biz kalkınmada da demokraside de üretimde de kültürde de sanatta da Dünya'ya tur bindirirz, kültür ihrac ederiz.

Bence 3-5 milyon dolar için ülke ülke gezeceğine meydanda yatan trilyon dolarlık bu işe odaklansınlar.
Haziran 2013

Karl Engelpert

Haziran 2013

Karl Engelpert

Miraç Kandili

Kıblesi para olmayan, inşaat ya resulallah demeyen, kul hakkı yemeyen, güce tapmayan, her daim dili dini etnik kökeni ne olursa olsun mazlumların yanında yer alan, Jeep'le gezmeyen, asgari ücretle adam çalıştırmayan tüm müslümanların Miraç Kandilini can-ı gönülden kutlarım.

Yıllardır namaz kılmıyorum ama seccademi, kandil simidimi alıp bu akşam Gezi Parkı'na gidiyorum yine. Bekleriz efenim!