Bilmek istediğin her şeye ulaş

kasif'in Deprem  konu başlığındaki yanıtları

Kasım 2014

kasif

Muhterem İstanbullular! Depreme hazır mısınız?

Trafik kazası, iş kazası, vazife kazası, tore olumleri, kadın cınayetlerı, dugunde adam oldurme gıbı bır suru gereksız ve yanlıs olumun yanında depremdeki kayıplar vız gelır tırıs gıder be arkadasım. Deprem dedigin sey mutlak manada asla tedbır alamayacagın, sadece az kayıpla atlatabılmenın calısmalarını yapabılecegın bır olay. Digerlerini duzeltmek ıse elımızde. Tabi duzeltmeye nıyetımız varsa... . . .
Kasım 2011

kasif

Van depremi ile ilgili komplo teorilerinin doğruluk payı var mıdır?

Daha da korkunc. Yeryuzunu onlarca kez yok edebılecek bır sılah stogu edınen ulkelerın kontrolunde bu dunya.
Mart 2010

kasif

Ocak 2012

kasif

Odtü'de geliştirilen, gömlek kumaşı inceliğinde ve boya badana gibi kolaylıkla uygulama imkanı bulunan karbon lifli polimerler sayesinde betonarme binalardaki tuğla duvarların depreme karşı güçlendirilmesinin mümkün olduğunu duydunuz mu?

Karbon lifleri uzay mekiklerinin gövdesinde de kullanılan bir malzeme.  agustos depreminden sonra Türkiye''de bir çok binanın güçlendirilmesinde kullanıldı. Oldukça başarılı sonuçlarda konuldu ortaya. sorun şu ki bu malzemenin bina statiğine hiçbir pozitif etkisi yoktur. Hasar almış ya da mukavemeti düşük elemanların dayanımını artırmaya yönelik bir uygulamadır. O yüzden deprem güçlendirmelerinde kullanılması , özellikle statik çözümleri hatalı binalarda mümkün değildi. O yüzden de kullanımı neredeyse ortadan kalktı.
Mart 2011

kasif

Kendi ülkemizden çıkan inşaat mühendislerinin bize depremde güvenebileceğimiz bir daire vermemelerini nasıl açıklarsınız?

İnşaatları inşaat mühendislerinin yaptığını da nereden çıkarıyorsunuz.Bu sadece şehir efsanesi. Siz hiç duymadınızmı Türkiye de herkes 3 şey olabilir. 1.mütahit,2.milletvekili,3. gazeteci.