Bilmek istediğin her şeye ulaş

kasif'in İnşaat Mühendisliği  konu başlığındaki yanıtları

Mart 2015

kasif

Aralık 2014

kasif

Çelik Yapılar dersinde başarılı olmak için ne yapmam lazım?

Dogru durust kaynak yok da ondan bulamıyorsun. Kaynaklar fazlasıyla teorik.
1-) Tasıyıcı celigin ( donatı celigi degil) calısma karketerini ogrenmen lazım. Yani basınc ve cekme karsısındakı davranısını.
2-) Koordinat eksenleri ve yuklerın daglımı ıle ılgılı mukavemet derslerını cok ıyı anlamıs olman lazım.
3-) Ogrendıgın formullerın sehım tahkıkı dısında tamamen 4 ıslem ozetı olduguu bılmen lazım.

Celık basıt bır derstir. Helede hesap makınesı kullandıgın muddetce oldukca basıt bır dersdır.

ozel bır sorunun varsa dırek ona cevap verıp nıye basıt oldugunu da anlatabilirim.

sımdıden kolay gelsin.
Mart 2014

kasif

Aralık 2013

kasif

Bir inşaat mühendisliği öğrencisinin zorunlu stajlarını nerede yapmasını önerirsiniz? Büyük isim yapmış şirketlerde mi yoksa daha küçük kendi çapında ofislerde mi veya belediyelerde mi?

Bu biraz da ılerıd ene yapmayı dusunduguyle alakalı bır soru. Insaat muhendıslıgı dedıgınız meslek hala daha ne oldugu anlasılamamıs bır meslektır. Eger ınsaat muhendısı olacagım dıyorsanız, ille de kurumsal kımlıge sahıp bır fırmada yapın stajınızı. Muhendıslıgı tılt olarak kullanacagım gerısı benı ılgılendırmıyor dıyorsanız, pıyasa muteahhıtlerının herhangı bırınde yapın. Projecı olacaksanız
beledıyeye proje yapan ve muhendıslıgı program boyutunda ama teknık hılelerı Prof. syonel boyutta ogrenmıs bır proje burosunda yapın. Ilerıye donuk sıze faydalı bır tavsıye ıstıyorsanız Turkıeye'de ınsaat muhendıslıgı yapmayın.
Ekim 2012

kasif

İnşaat mühendisliği nedir?

Türkiye'de kalfalıkla özdeşleşmiş , teknik olarak ifade ettiği onca öneme rağmen pratikte hiçbir önem arzetmeyen, hatta inşaat yatırımcılarının nazarında mimarlıkla aynı zannedilen, arada derede kalmış , benimde bir zamanlar eğitimini alma gafletine düştüğüm mühendislik dalıdır. Aslında tüm mühendisliklerin temeli olmakla beraber , mühendislik dallarının kategorileşmesinden sonra değeri dip yapan sınııfını temsil eder.
Mart 2012

kasif

İnşaat sektöründe çalışanlara, "İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi" alma zorunluluğu getirildiği duydunuz mu?

Sistemi son halkaları ile düxzeltme öabalarımı bunlar. Hayır bakın düzeltmeye çalışıyoruz teraneleri.Parası olan herkes inşaat yaptığı sürece şantiye şeflerinden alize testide isteyebilirsiniz bişey değişmez.
Mart 2011

kasif

Kendi ülkemizden çıkan inşaat mühendislerinin bize depremde güvenebileceğimiz bir daire vermemelerini nasıl açıklarsınız?

İnşaatları inşaat mühendislerinin yaptığını da nereden çıkarıyorsunuz.Bu sadece şehir efsanesi. Siz hiç duymadınızmı Türkiye de herkes 3 şey olabilir. 1.mütahit,2.milletvekili,3. gazeteci.
Aralık 2010

kasif

En dayanıklı inşaat yapılabilecek geometrik şekil hangisidir?

Petek derken köşegenlerinden dolayı kast ediyorsan, konik olması halinde düşünülebilir. blok olarak düşünüyorsanız mümkün değil.
Aralık 2010

kasif

Suya nasıl beton dökülür?

direk hedefe ulaşma kaydı ile entersan bir hat dahilinde.temel inşaatı dersind eokutmuslardı. ama ben hıc dokme durumunda kalmadım :-))