Bilmek istediğin her şeye ulaş

Kerem, 

Öğrenci

Ege üniversitesi

Eylül 2017

Kerem bu yanıtı beğendi:

Üç gündür kafamı karıştıran bir konu ile boğuşuyorum: multithreading. Öncelikle thread nedir tam olarak? Bir thread ne zaman oluşturulur. Bir program çalıştırıldığında sahip olduğu tüm thread'ler da o zaman mı yaratılır yoksa thread'e ait olan bir kod çağrıldığı zaman mı?

Threadleri bir ana programa bağlı çalışan alt programlar olarak düşünebilirsin. Ana program o alt programları istediği gibi kontrol edebilir, yenilerini başlatabilir, olanları öldürebilir, onlara belirli sinyaller (komutlar) gönderebilir.

Threadler çok sonra da yaratılabilir, baştan da yaratılabilir. Bu ana programın _keyfine_ kalmıştır.

Mesela web sunucusu Apache, gelen isteklere cevap verecek threadlerle çalışır. Bu alt threadlerin durumlarını takip eder ve gelen istekleri müsait olanlara dağıtır. Apache ayarlarından threadleri baştan mı yaratsın, kaç tane yaratsın, lazım olunca mı yaratsın gibi her türlü ayarı yapabilirsin.
Eylül 2017

Kerem  bu yazıyı beğendi:

Çevrimiçi eğitim son zamanlarda neden değer kazandı?

Platon’un devletine göre birey kavramı ve aile kavramı, devlete feda edilmişti ve bütün çocuklar üç yaşından sonra resmi görevli eğitimciler tarafından yetiştirilmeliydi. Çocuklar küçük yaşlardan itibaren hep birlikte büyütülmeli ve eğitimcileri kadınlar olmalı, çocuk 3 yaşından 6 yaşına kadar oyuna teşvik edilmeliydi.

Asırlar içerisinde evrilerek günümüze gelen eğitim kavramı; devlet yasaları kapsamında sistemin sınırları içerisinde kalınarak, verilenin dışına çıkılmayacak şekilde standardize edilmiş ve bu durum ideal devlet tanımı içerisinde kabullenilmiştir. Milenyum çağına geçilirken teknoloji alanında hızlı bir gelişim yaşanması, uzaktan eğitim kavramını yaşamımıza sokmuştur. Bilgisayar teknolojileri ve bilgisayar ağları sayesinde çevrimiçi (e-eğitim) kavramı yani uzaktan eğitim en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline geldi.

Kendi kendine öğrenme kavramı ile öğrenci, hiçbir baskı altında kalmadan kendi kendisinin denetleyici mekanizması haline geldi, bu sistem içerisinde kendini disipline edebilen her öğrencinin kendi sorumluluğu vardır ve öğrenme becerilerini geliştirmekten kendisi sorumludur.
Konuyu öğrenmek ve o konu kapsamında gelişimini gözlemlemek adına ne kadarlık bir süreye ihtiyaç duyacağını, kısaca ayıracağı zamanı ve öğrenim hızını kendisi belirleyeceğinden ötürü çevrimiçi eğitim ayrıcalıklı duruma gelerek büyük önem kazanmıştır.
Öğrendiğine kanaat getirdiğinde bir sonraki aşamada bir sonraki konuya geçebilir ve öğrendiği konular hakkında yorum yapabilme becerisine ulaşır. Bu da klasik eğitimin bize vermiş olduğu bakış açısının sınırlayıcı unsurlarını kaldırarak ayrı bir vizyon edinmenizi sağlar. Sorgulayıcı bir öğretim kurumu olarak her daim sistemini güncelleyen Stanford Üniversitesi çevrimiçi eğitim kavramına 2012 yılında ön ayak olmuş ve üniversite akademisyenleri tarafından düzenlenen çevrimiçi eğitimler sayesinde nitelikli eğitim, öğrencinin kendisini en hazır hissedeceği zaman çizelgesi içerisinde ancak akademik gücün desteği esirgenmeyerek uygulanır. Bu da değeri hiçbir zaman küçümsenmeyecek bir kavramı yaşamımıza sokarak hem kişisel hem sosyal gelişimimiz adına büyük ve önemli bir adım olmuş oldu.
Eylül 2017

KeremEkim Cantekin kişisini takip etmeye başladı

Ekim Cantekin, Bilgisayar Programcısı, @ekimcantekin

http://www.casinobedava.com/

Haziran 2016

Kerem bir yanıt verdi.

Hayalperestlik insana ne katar?

Inanç ve özgüven katar. Dünyayı istediğin gibi şekillendirmeyi sağlar. Güç katar. Ne yapmak istediğini bilirsin. Insan hayali ne olursa olsun, peşinden gitmeli.. İnanç kelimesine vurgu yapmak istiyorum. Hayal edebilirsen kesinlikle yapabilirsin. Sadece yüreğini ne ölçüde ortaya koyabilirsin.. Bütün mesele bu !
Mayıs 2016

Kerem bu yanıtı beğendi:

İp atlamak alt bacak kası yapar mı?

Düzenli olaraknip atlarsaniz diz altı kas gruplarinda gelisme olacaktir.ancak kabaca calf olarak bilinenn gastro soleus ve qinemius kaslarini gelistirmek icin agirlikla parmak ucunda yukselme egzersizleri yapilabilir.
Nisan 2016

KeremFilmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Filmler

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Fi...

Nisan 2016

KeremSinema konu başlığını takip etmeye başladı.

Sinema

Sinema, herhangi bir hareketi düzenli aralıklarla parçalara bölerek bunların resimlerini belirleme ve sonra bunları gösterici yardımıyla kar...

Mart 2016

Kerem bir yanıta alt yorum yaptı

Teknolojinin bize zarar verdiği yok. Zararı biz kendimize veriyoruz !
Teknolojinin değil ''teknoloji tüketim eğitiminin'' verilmemesi toplumsal olarak bizlere zarar veriyor. Bakınız şu an teknolojiyi ne kadar güzel kullanıyoruz.Sorarak, yanıtlayarak ve paylaşarak öğrenmeye ve öğretmeye yardımcı oluyoruz, ancak bir bireysel olarak mümkün değilse bile toplumsal olarak bu nimetlerin nasıl kullanılması gerektiği, doğru kullanımda kazanımlarımızın neler olacağı, ne kadarının faydalı-zararlı şeklinde bir eğitim verilirse teknoloji insan yaşamını iyiye taşıyacaktır. Inploid'u düşünün, bir şeyler alıp-satarken, adres ararken, evrak toplarken kullandığınız platformları düşünün.
Ocak 2016

Kerem bir yanıta alt yorum yaptı

Bu videoların türkçe dublajlı ya da altyazılı olanları yok mu ?
YouTube'da da Amerikan üniversitelerinin online kanalları var. Stanford Üniversitesi ile ilgili YouTube kanallarını araştırırsan bolca ders videosu bulabilirsin.
Haziran 2015

Kerem bir yanıta alt yorum yaptı

Peki Başbakanlık bursu hangi derecelere verilir. Ve ne kadardır
Öncelikle bahsettiğin başbakanlık bursu değil başbakanlık bünyesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredisidir. Bu ayrımı neden yaptım çünkü başbakanlık bursu diye ayrı bir burs var Türkiye derecesi yapan öğrencilere verilen. Senin merak ettiğin mevzuya gelince devletin öğrencilerin eğitim hayatlarını daha kolay sürdürebilmesi için sağladığı bir imkan bu. Aranan koşul öğrenci olman , devlet üniversitesi öğrencisi olman değil. Özel üniversitede okuyup da kredi alan çok arkadaşım var. Bakarsın geri ödemesiz bile çıkar.
Haziran 2015

Kerem  bu yazıyı beğendi:

İnploid'e Teşekkürler

Sevgili arkadaşlar İnploid'e sizlerin huzurunda teşekkür etmek istiyorum. Neden mİ?

filmizleguncel.com/ Film izleme sitemizin analiz sonuçlarına bakarken , İnploid infilm izleme sitemize "Backlinks" verdiğini tespit ettik.
Herhangi bir siteye kaliteli "Backlinks" almak için site sahipleri "Backlinks" veren web sitelerine para ödüyorlar.

İnploid ise bunu karşılık beklemeden ücretsiz yapmış ve yapıyor.
İnploid ailesine bu konuda bizler gibi sitelere destek verdikleri için çok teşekkür ediyorum.
Emeginize saglık.
Mayıs 2015

Kerem bir yanıt verdi.

Girişimciliğe adım atmayı düşünen birisi için tavsiyeleriniz nelerdir?

Her zaman bir girişimciye söylenmesi gereken ilk tavsiye ; başkalarının gürültüsünün kalbinizin sesini duymanıza engel olmasına izin vermeyin. . !
Mayıs 2015

Kerem bir yanıt verdi.

Girişimcilik konulu filmlere örnek verebilir misiniz?

Tucker filmi de çok güzel. Mükemmel bir oyuncusu var Jeff bridges. .
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

.NET

1526 Kişi   87 Soru

Web Siteleri

3420 Kişi   268 Soru

İnternet

2632 Kişi   543 Soru

Bilgisayar Programları

1845 Kişi   180 Soru

Yazılım Geliştirme

1233 Kişi   187 Soru

Girişimcilik

3705 Kişi   363 Soru

Kariyer

662 Kişi   92 Soru

Bilim

868 Kişi   286 Soru

Sosyal Ağlar

774 Kişi   175 Soru

Sosyal Medya

1443 Kişi   213 Soru

Öğrenme Teknikleri

742 Kişi   27 Soru

Site

338 Kişi   38 Soru

Web

462 Kişi   173 Soru

Web Tasarımcısı

534 Kişi   48 Soru

Programlama

816 Kişi   232 Soru

Programlama Dilleri

578 Kişi   94 Soru

Facebook

807 Kişi   185 Soru

Bilgisayar Mühendisliği

830 Kişi   76 Soru

İnternet Sitesi

1012 Kişi   171 Soru

Android

408 Kişi   139 Soru

Web Sitesi Önerileri

329 Kişi   71 Soru

Tasarım

378 Kişi   53 Soru

Yerli İnternet Girişimleri

413 Kişi   60 Soru

Mobil Uygulamalar

252 Kişi   110 Soru

Web Yazılımı

596 Kişi   238 Soru

Bilişim Teknolojileri

189 Kişi   66 Soru

C# (Programlama Dili)

373 Kişi   83 Soru

Girişim

188 Kişi   113 Soru

Eğitim

4397 Kişi   644 Soru