Bilmek istediğin her şeye ulaş

Goul Chakir Katsapoulos, 

Medya

Epilepsi nöbetlerinden sürekli birseyler ögrenip, yıllar geçtikçe bilinç kayıplarından haz almaya başlayan garip birseyim ben... Çoğu zaman unutmam gereken şeyleri hatırlayamıyorum...
epileptikatak.tumblr.com

Ocak 2018

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Uzun yolda mide bulantısını engellemek için neler yapılabilir?

Yanınıza alacağınız bir limonu ortadan ikiye kesin. İsterseniz dört parça şeklinde de kesebilirsiniz. Ara ara limonu koklamanız midenizde bulantı yaşamanıza engel olacaktır. Eğer bulunduğunuz ortamda ağır kokulu parfüm ve yiyecekler mevcut ise siz limon koklayıp yolculuğunuza devam edin. Aksi takdirde sizin için hayli zor bir yolculuk olacaktır. Çayı severseniz yolculuk esnasında papatya çayı içmeniz midenizi rahatlatacaktır. Hoş kokusu ve aroması ile bulantı yaşamanıza engel olacaktır. Kendinizi biliyorsanız ve daha önceki uzun yol yolculuklarınızda mide bulantıları yaşadıysanız yanınıza kuru nane alın. Kuru nane adeta hayat kurtarıcı rol üstlenmektedir. Bir bardak sıcak suyun içerisine 10-12 adet kuru nane attıktan sonra biraz bekletip içmeniz sizi inanamayacağınız kadar rahatlatacaktır.
Haziran 2016

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Eski sevgiliyi unutmanın en etkili yolu nedir?

Yok öyle bir şey. Boşuna yanıt arama. Hele ki aşık olmuşsan.
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Eşcinsellik psikolojik bir sorun mu yoksa fizyolojik(hormonsal) bir sorun mu?

Heteroseksuel bir duzende yasadigimiz icin 'sorun' oldugunu dusunebildigimiz escinsellik; kisinin kendi yoneliminin kendi cinsi oldugunun farkinda olma halidir ve dusunulenin aksine bir 'çözüm' bir 'yanit'tir.
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos bu yanıtı beğendi:

Eşcinsellik psikolojik bir sorun mu yoksa fizyolojik(hormonsal) bir sorun mu?

Eşcinselliğe bir sorun olarak yaklaşmamını öneririm..
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıta alt yorum yaptı

Yine kendine gore yorumlama ve inancla oynama cabalari. yapmayin artik bunlari. yada yapanlara uymayin. hangi tanri yarattigi kuluna iskence etmis bugune kadar. Hangi kul kula ceza versin yazmis kutsal kitaplar. yapmayin!

Kur'an dan alıntıdır:


"ERKEKLERDE CİNSEL SAPIKLIK 27/55: Siz şehvetinizi tatmin için kadınları bırakıp da erkeklere mi gidiyorsunuz? Doğrusu siz cehalete saplanmış bir topluluksunuz.
4/16: Fuhşu (homoseksüelliği) içinizden iki erkek yaparsa, onlara eziyet edin. Bu ikisi tövbe eder, durumlarını düzeltirlerse eziyetten vazgeçin...


KADINLARDA CİNSEL SAPIKLIK
4/15 : Kadınlarınızdan fuhşu (eşcinsellik) yapanlara karşı içinizden 4 tanık getirin; eğer tanıklık ederlerse o kadınları ölüm canlarını alıncaya, ya da Allah kendileri için bir yol açıncaya kadar evlerde tutun."
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Anneme eşcinsel olduğumu söyledim. Benim hasta olduğumu düşünüyor. Ona eşcinselliğin bir hastalık olmadığını nasıl anlatabilirim. Tavsiye edebileceğiniz belgeseller, kitaplar var mı?

Cesaretini toplayıp konuşarak en zor kısmı başardın. Şimdi önemli olan sakin olup yıllarca kulaktan dolma bilgilerle yaşayan bir insana iyi bir öğretmen olabilmek var. Erkekler Ağlamaz, Filedelfia gibi filmleri izleyebilirsiniz bence hatta annenle birlikte Metin Hara okumaya çalış. Sen sen ol pes etme. X ve Y kromozomlarının geliş ve sende birleşme hikayesini anlat. Dinlemek zorunda çünkü senin oluşumunu başlatan kendisi...
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos  yeni bir  gönderide  bulundu.

Gercekten yasiyor musun?

yoksa sadece nefes mi aliyorsun? sana karsi dürüst olacagim. bugüne kadar herkes sana ayni seyi anlatmaya calisti. Ailen, ögretmenlerin, toplum, gazeteler, kitaplar... Sana nasil yasaman gerektigini anlattilar, ne yapman gerektigini ve kim oldugunu. Sen fazla bir sey istemedin aslinda... Mutlu, basarili olmak, sevmek, sevilmek, hayallerini yasamak, kendini degerli hissetmek... Yasadiklarinla, zamanla, ruhun ve zihnin karisti. Artik sana anlatilanlara da ruhun doydu. ben de cok slklLdlm. Mutluluk icin, basari icin, kendim olmak icin bana surekli vaatlerde bulunan kitaplardan, seminerlerden, kurallardan ve ogretilerden... yillarca yol aldim, ordan oraya sürüklendim. Sonunda cümleleri topladim. Ve sayfalara tasidim. İnsanlara karistim, gözlerine baktim, yüreklerinde yer buldum. Sorum ayniydi, "gercekten yasiyor musun? Yoksa sadece nefes mi aliyorsun? aret vartanyan - gercekten yasiyor musun?
Mayıs 2015

Goul Chakir Katsapoulos yeni bir  soru  sordu.

Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Alkol kullanmadan insan içine çıkamıyorum. Bunu aşmak zorunda mıyım?

Cekingen ve kendini ifade etmekte zorlanan insan tipi. Bunu alkol kullanmadan evde, kendinle yalniz kaldigin zamanlarda bir aynanin karsisina gec ve karsinda birisi yada birileri oldugunu varsayarak bir konu uzerinde konusma yap. bunu birkac kez tekrarladigin zaman kendini daha iyi hissedeceksin. Seni korkutan buyuk ihtimal karsidan gelecek olan soru yada yorumlara cevap verip yorum yapamamaktir. Bu egzersizi yaptigin zaman ne alkol ne de baska ek maddeye ihtiyacin olmadan ozguven sahibi olabilecegine emin ol. tecrube konusuyor :)
Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Organik insan denilince aklınıza ne geliyor?

Vegan olmaya calisan bir vejeteryan olarak kendimi ileride organik insan sinifina koyabilrim sanirim. Evet veganlar bence organik insanlardir. Oldukca da saglikli. :)
Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Sizce insanoğlunun en büyük yanlışı ne idi/nedir?

Kendini sevmek ve kendiyle barisik olmak kavramini EGO ile karistirmasi.
Ocak 2015

Goul Chakir KatsapoulosToplum konu başlığını takip etmeye başladı.

Toplum

Toplum, insanı etkileyen gerçek ilişkiler bütünüdür. Belli bir toprak üzerinde yaşamak, ortak bir politik iradeye bağlı olmak ve kültürün or...

Ocak 2015

Goul Chakir KatsapoulosDünya Kültürü konu başlığını takip etmeye başladı.

Dünya Kültürü

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Paranın gücü mü bilginin gücü mü sizce daha önemlidir?

Bilgi olmazsa, ne kadar yetenek sahibi olsak bile paranin gucu her zaman sinirli kalacaktir.
Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos yeni bir  soru  sordu.

Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

İnsanlar 'ATEİST' olduğunuzu bildiği halde neden 'CUMA' mesajları gönderme gereği hissediyor?

Dini inancini gostere gostere yapan, bunu mesajlar, kiyafet ve benzeri seylerle on plana atabileceklerini sanan insanlara soz gecirmek cok zordur. Ozellikle de ateizm, deizm ya da diger dinlerin mantiki uzantilarini anlatmak. Size inanmayacak, hatta inanmadiklari gibi sizin de bu 'sacma' seylere inanmadiginizi dusuneceklerdir. Bu yuzden bundan kacmaniz icin mesajlari engellemekten baska careniz yoktur. Dilerim karsiniza dinin sadece insanlari yonetmek icin politik bir yaptirim, toplumun inanclarini kullanarak siyaset yapmak amacli bir tarikat oldugunu algilayabilmis bilincli insanlar cikar.
Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

Düz lise öğrencisiyim. Beden eğitimi öğretmenliği okumak istiyorum ne yapmam gerekiyor ve sizce mantıklı bir istek mi ?

Hangisi seni daha cok mutlu edecekse onu yap. burada onemli olan dis etkenlere gore hareket etmemen. Suphesiz ki hayat surebilmek, gecim saglayabilmek de secim yapmakta onemli bir etken olacaktir. Eger bu konuda da kendine ve sectigin dala guvenebiliyorsan onemli olan tek sey sececegin bolumun seni mutlu edebilmesidir. Emin ol mantik duygudan sonra gelecektir.
Ocak 2015

Goul Chakir Katsapoulos bir yanıt verdi.

İmkansız herkese göre imkansız mıdır yoksa göreceli midir?

’zor diye birşey yoktur, imkansız biraz zaman alır’ diye bir sözü var üstadın gerçekçi yaklaşıldığında duruma olaya evet katılıyorum fakat bir anda kanatlı karıncaya dönüşmek istemek olası birşeydir belki ama bunun gerçekleşmesi pek mümkün olmasa gerek..
diger yandan cok sevdigim bir ornek verebilirim.3 Idiots filminde bir sahnede arkadaşının eline diş macununu döküyor ve "bunu tüpün içine geri sok" diyor. Bunun da yollari bulunabilir ama degil mi ;)
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Açıklama

34 Kişi   1 Soru

Ülkeler

236 Kişi   77 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3680 Kişi   280 Soru

Müzik

2979 Kişi   473 Soru

Aşk

1225 Kişi   294 Soru

İnsan Davranışları

3836 Kişi   962 Soru

İnsan Sağlığı

535 Kişi   314 Soru

Felsefe

1945 Kişi   501 Soru

Varoluş Hakkında

2901 Kişi   1061 Soru

Kadınlar

979 Kişi   358 Soru

Psikoloji

2910 Kişi   967 Soru

Güncel

580 Kişi   138 Soru

Kişisel Gelişim

2072 Kişi   155 Soru

İnanç

239 Kişi   89 Soru

Edebiyat

982 Kişi   204 Soru

Zeka

905 Kişi   94 Soru

Hayatın Anlamı

514 Kişi   48 Soru

Burçlar

427 Kişi   40 Soru

Hayal Gücü

938 Kişi   42 Soru

Felsefi Düşünce

503 Kişi   72 Soru

İnsan İlişkileri

1047 Kişi   129 Soru

Sağlıklı Yaşam

315 Kişi   178 Soru

Geyik Muhabbeti

1437 Kişi   816 Soru

Sinema

3253 Kişi   301 Soru

Muhabbet

2154 Kişi   2356 Soru

Filmler

3385 Kişi   192 Soru

Tartışma

22 Kişi   22 Soru

Kitaplar

3138 Kişi   269 Soru

Aile

68 Kişi   58 Soru

Eşcinsellik

18 Kişi   20 Soru