Bilmek istediğin her şeye ulaş

Çağlar Araz, 

Çince Öğretmeni

Çince Öğretmeni Çağlar Araz inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 5 takipçisi var.

Aralık 2012

Çağlar Araz bir yanıt verdi.

Çince hakkında ne düşünüyorsunuz? Aranan bir dil mi?

Çin kültürünü bilmek istiyorsanız tercih sebebiniz olacak dildir, aranan bir dil mi konusuna gelecek olursak, ticari açıdan daha sıkı ilişkiler kurmak istiyorsanız Çince etkili bir dil olacaktır. 20 senelik süreç içerisinde Çin'in yurt dışı yatırımları arttıkça ve kendi pazarlarını dışarıya ihraç ettikçe bu dilin etkilerini daha çok göreceğiz.

Eğitim kısmında Çince gün geçtikçe alternatif bir dil haline getirilmeye çalışılsa da yazılışının öğrenimi açısından çoğunlukla kişiler üzerinde etkisi olumlu değildir, basitleştirmeler ve öğretim teknikleri artmaktadır. Çince bol tekrarın gerektiği bir dildir ve basitleştirme süreçleri devam etmektedir. Bu süreçler içerisinde kendi sınırlarının dışında nadir öğrenilen diller arasında olmaya bir süre daha devam edecektir.

Aynı zamanda ülkemizde bu günlerde aktif olarak ilkokuldan itibaren Doğa Koleji'nde başlamış bir etkiyle beraber yayılmaya başlamış dildir. Önemi çoğu aile tarafından kavranmaktadır ve önümüzdeki senelerde Çince'ye ilgisi artan öğrencilerle meyvesini de verecektir.
Ağustos 2012

Çağlar Araz bir yanıt verdi.

Ağustos 2012

Çağlar Araz bir yanıt verdi.

Bir sosyal ağ sitesi yaptırmak istesem ne kadara mal olur?

Böyle bir yatırımla girişmek istiyorsanız baba girişimi öneririm, projenizi baştan aşağıya yapılabilecekleri ve yapılamayacakları konusunda sizi bilgilendirecek bir ekibe sahipler, sosyal ağ oluşturmak uğraştırıcı bir iş babagirisim.com

Ağustos 2012

Çağlar Araz bu yanıtı beğendi:

Ücretsiz dağıtılacak bir üniversite dergisi çıkartmak için savcılıktan izin almak gerekir mi?

Bildiğim kadarıyla süreli yayın sayılabilecek gazete, dergi, katalog, bülten vb. dahil olmak üzere bu tip tüm yayımlar "mevkute" kavramı içinde ele alınmakta olduğundan dağıtımı öncesinde izin alınması değil ama bilgilendirme amaçlı olarak doldurulacak bir beyannamenin yerel mülki amirlere (ki bu da eskiden savcılıktı sanırım artık emniyet birimleri) teslim edilmesi gerekmektedir. Beraberinde sunulması gerekli evrakı bağlantıda görebilirsiniz: uskudaradliyesi.gov.tr/index.php
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Müzik

2984 Kişi   472 Soru

İnternet

2628 Kişi   542 Soru

PHP

512 Kişi   101 Soru

Animasyon

51 Kişi   15 Soru

Rock Müzik

120 Kişi   31 Soru

Punk

4 Kişi   1 Soru

CSS

232 Kişi   37 Soru

Çince

5 Kişi   1 Soru