Bilmek istediğin her şeye ulaş
Aralık 2012

Çağlar Araz bir yanıt verdi.

Çince hakkında ne düşünüyorsunuz? Aranan bir dil mi?

Çin kültürünü bilmek istiyorsanız tercih sebebiniz olacak dildir, aranan bir dil mi konusuna gelecek olursak, ticari açıdan daha sıkı ilişkiler kurmak istiyorsanız Çince etkili bir dil olacaktır. 20 senelik süreç içerisinde Çin'in yurt dışı yatırımları arttıkça ve kendi pazarlarını dışarıya ihraç ettikçe bu dilin etkilerini daha çok göreceğiz.

Eğitim kısmında Çince gün geçtikçe alternatif bir dil haline getirilmeye çalışılsa da yazılışının öğrenimi açısından çoğunlukla kişiler üzerinde etkisi olumlu değildir, basitleştirmeler ve öğretim teknikleri artmaktadır. Çince bol tekrarın gerektiği bir dildir ve basitleştirme süreçleri devam etmektedir. Bu süreçler içerisinde kendi sınırlarının dışında nadir öğrenilen diller arasında olmaya bir süre daha devam edecektir.

Aynı zamanda ülkemizde bu günlerde aktif olarak ilkokuldan itibaren Doğa Koleji'nde başlamış bir etkiyle beraber yayılmaya başlamış dildir. Önemi çoğu aile tarafından kavranmaktadır ve önümüzdeki senelerde Çince'ye ilgisi artan öğrencilerle meyvesini de verecektir.
Ağustos 2012

Çağlar Araz bir yanıt verdi.

Bir sosyal ağ sitesi yaptırmak istesem ne kadara mal olur?

Böyle bir yatırımla girişmek istiyorsanız baba girişimi öneririm, projenizi baştan aşağıya yapılabilecekleri ve yapılamayacakları konusunda sizi bilgilendirecek bir ekibe sahipler, sosyal ağ oluşturmak uğraştırıcı bir iş babagirisim.com