Bilmek istediğin her şeye ulaş

Levent Onder, 

İç Mimar

Sor ki öğren...

Aralık 2016

Levent Onder bu yanıtı beğendi:

Yürüme hızı ile özgüven arasındaki bağ nedir?

Aslında daha genel düşünmek gerek. Özgüven ile elbette yürüme arasında bir bağ var.Düşünün çok yakışıklı veya güzelsiniz ve bir o kadar da şık(fiziksel görünüş her zaman özgüven arttırır ) o zaman omuzlar dik karşı tarafa dogru bakarsınız kafa yerde degildir ve bir bakmışsınız kedi yürüyüşü(cat walk) yapıyorsunuz. Özgüven etkileri bunlar yani yürüyüş de değişir.
Aralık 2016

Levent OnderCemile kişisini takip etmeye başladı

Cemile, İnşaat Mühendisliği Öğrencisi, @cemile2

%100 inandığım sürece her şeyi yapabilirim.....Bilgiye aç koç kadını....

Ekim 2016

Levent Onder bir yanıt verdi.

İç mimarlık öğrencisiyim, ölüm temasıyla ilgili soyut bir kolaj çalışması yapmam gerekiyor. Ne gibi bir tasarım yapabilirim?

Bu aslında insanların günlük hayatta unutmak istediği bir konu. Ama yinede isteyen çıkacaktır,

Bu konuda Bone Church diye bir yer var mesela. Onu inceleyebilirsin. Mimari olarak çeşitli mobilyalar vb mevcut mesela bu tema üzerine.
Soyut olarak ise "abstract death theme" araştırırsan çok örnek çıkacaktır..
duvar kağıtlarında vb kullanabilirsin.. Ya da kumaşlarda

İç Mimari Tasarımları
Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Keman çalmak nerede öğrenilir? Herkes öğrenebilir mi, yoksa kendine has istediği kriterler var mı?

İnternette violinmasterclass.com var burada kendi kendine öğrenebilirsin.. videoları ve dersleri izlemen yeterli..
Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Feng shui nedir?

Feng Shui eski çinde varolan ve yaşamı daha iyi kaliteli hale getirmek için cennet ve dünya kuralları dikkate alınarak yasanan yerin kutsanmasıdır.. terim olarak rüzgar-su demektir.. eski çin hanedanından kalan bir uygulamadır. günümüzde 8 farklı uygulaması vardır ve genellikle bunlara dayanılarak evler döşenir.. ev eşyasından çok eşyanın niteliğide önemlidir. Doğaya çevreye saygı bile feng shui için önemlidir.. Güneş ışığını kesen bir duvar veya evin dışındaki anten bile feng shui yi etkiler. Tam ve düzgün döşenen bir evde hayatın daha iyi ve sağlıklı huzurlu ve şanslı olacağı düşünülür.
Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Oteller neden döner kapılıdır?

Oteller genelde giriş ve lobileri büyük geniş alanları olan yapılardır ve bu tarz binalarda kapı açıldığında kuvvetli hava akımları olur... Hem fazla hava değişimini engellemek hem de yazın sıcak bölgelerde inşa edilen ve iklimlendirilmesi kolay olmayan otellerin her kapı açıldığında ısı kaybını önlemek ya da kışın tam tersi, 4 kanattan oluşan ve her kanat dışarıyı izole etmeden diğeri içeriye açılmayan sistemlerdir. Hava tamamen bloklanır ve rüzgar önlenir. Aynı zamanda giriş çıkışın hızını da ayarlar ve kapılarda insan yığılmasını önler.
Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Feng shui'ye göre ev eşyaları nasıl yerleştirilir?

Feng Shui eski çinde varolan ve yaşamı daha iyi kaliteli hale getirmek için cennet ve dünya kuralları dikkate alınarak yasanan yerin kutsanmasıdır.. terim olarak rüzgar-su demektir.. eski çin hanedanından kalan bir uygulamadır. günümüzde 8 farklı uygulaması vardır ve genellikle bunlara dayanılarak evler döşenir.. ev eşyasından çok eşyanın niteliğide önemlidir. Doğaya çevreye saygı bile feng shui için önemlidir.. Güneş ışığını kesen bir duvar veya evin dışındaki anten bile feng shui yi etkiler. Tam ve düzgün döşenen bir evde hayatın daha iyi ve sağlıklı huzurlu ve şanslı olacağı düşünülür..
Mayıs 2012

Levent Onder bir yanıt verdi.

Mercedes S sınıfındaki ekranlar aynı anda yan yana oturan sürücü ve yolcuya farklı video görüntülerini birbirine karışmadan gösterebiliyor mu, test edebilen var mı?

Evet bu teknolojiye SplitView deniyor. Sürücü koltugunda oturan kişi Navigasyon ya da araç sistemlerini takip edebilirken yolcu koltugunda oturan kişi aynı ekrandan DVD film izleyebiliyor. Başınızı en soldan sağa doğru hareket ettirdiğinizde ekran tam ortada kararıyor ve sağa gecmeye başladığınızda diğer görüntüyü görebiliyorsunuz. eskiden cetvellerde vardı aynı mantıkla çalışıyor cetveli oynattıgınızda görüntü değişirdi. tabi bu çok daha kaliteli ve teknoloji olarak daha yüksek.. ses ise yolcuya wireless kulaklıkla veriliyor söförü rahatsız etmesin diye.
Mayıs 2012

Levent OnderFigen Açıkgöz kişisini takip etmeye başladı

Figen Açıkgöz, İç Mimar, @yafigenya

.

Daha Fazla