Bilmek istediğin her şeye ulaş

MÜZİKFOTOĞRAFSEYAHATTEKNOLOJİHUKUKEĞİTİM hakkında soru sor, yanıt ver, yazı yaz...

Cemile
Bugün 10:47

İdeal kadın nasıl olmalıdır?

İdeal kelime anlamı:sıfat Düşüncenin tasarlayabileceği bütün üstün nitelikleri kendinde toplayan.
"Bu ideal kocalar, eşref saatleri tıkır tıkır işletmesini bilen kadınların kocalarıdır. " İdeal kadın , erkek, kedi köpek ... Yoktur. Sistem tarafından" İdealize edilmek " vardır. Bunun için mankenler gibi fiziki açıdan rol modeller kullanılır. En çok da sosyal mecralar üzerinden "ideal kadın " kelimesinin içini doldurmaya çalışan hemcinslerimiz bu ipin başını çekerler.
Ali Suat Tunçel
Dün 23:20

Bir mühendisin disiplini nasıl olmalıdır? Hem iş hemde özel yaşam için soruyorum çünkü başarının çalışmak ve disiplinden geçtiğine inanıyorum.

Öncelikle açık fikirli ve olgun olmak lazım. Hedefe yürürken etrafındaki olumsuz insanların ne dediğinin hiçbir önemi yok. bir çok başarılı fikir-icat gereksinimlerin görülerek incelenmesinin ardından yoklukların açlıkların içindeki kararlılık ve azimle yükselir. Karşılaşabileceğin sorunları hesaplamaya çalışma sayısı hesaplanamayacak oranlarda olasılık içinden hesaplayamadığın karşına çıkacak korkma. Hedefine ulaşmak için yoğunlaş. Sana en büyük tavsiyem dürüstlük ve sadakat inanamazsın en büyük sermaye ve en yüksek enflasyon bu öz niteliklerde. Senin yapacağın çalışmalarda insan hayatında ne gibi bir etkin olacak bunu düşün. Sigara satarak insanları kanser ederek yükselirsen para kazanırsın ama katil olursun. Sigaranın etkilerini sıfıra indirip zararını engellersen hem para kazanırsın hemde hayat kurtaran kişi olursun yapacağın işleri buna göre düşün. Hiçbir zaman doğrusal olarak hedefe gidilmez dümdüz yol yok. her zaman alçak gönüllü ve kibar ol sen ne kadar vahşileşirsen karşındakide o kadar dişlerini gösterir gerek yok mantık ve akıl üzerinde yürü mantıksız ve akılsızlar bir bir silinirler. İnsanlara iyi yönde yaklaş. Mesela bir arkadaşın yeni bir araba aldığında kardeş biraz daha paran olsaydıda keşke sıfırını alsaydın de bu seni yükseltir. İnsanlar senin kalbini görerek gerçekten dostun olurlar tüm maskeleri indirirsin. Başarılıda olsan olmasanda en azından rahat uyursun. Sağlam bir psikolojik ve fizyolojik yapı seni stabil ve yıkılamaz tutar. En başta insani ilişkilerde para sadece kağıt bunu bilen kadın ile evlen ve sadık ol aynısını ondan bekle arkadaşların ve eşin senin bu özelliklerini ve başarını gördüğünde zaten senden ayrılmaz. Kadınları iyi izle her maskenin altında başka başka maskeleri olabilir özlerini görmeye çalış. Tercihen yokluk görmüş ama genede mutlu olabilmeyi başaran bayanları ara. para varken yanında olan yokken yalan olur en kolayı belli bir bütçeye sahipken hepsini kaybettiğini veya battığını söyle en kısa yoldan tepkilerinden net fikir alırsın eğer gözünü senden kaçırıyorsa kalk git. başarının en büyük birleşenlerinden biri evindeki huzurundur huzur yoksa başarılı olabilirsin ama yediğin ekmek haram olur.

bence temelleri bunlar. Umarım sana faydası olur.
Cemile
Dün 20:13

Cam Tavan (glass ceiling) etkisi nedir?

Öğrenilmiş çaresizliği araştırmak için pireler üzerinde yapılan bir deneydir. Daha sonra köpeklerin ayaklarına elektrık şoku verilerek de yapılmıştır.Aslında öğrenilmiş çaresizlik zaten bu deneyden sonra tanımlanmıştır.Sonrada tedavi edilebilirlik üzerine deneyler yapılmış aynı hayvanlar üzerinde . Zaten arkadaşlar içeriği açıklamışlar bu yüzden hiç içine girmedim. Velhasıl kelam bu deneyden sonra psikologlar , hayat koçları, psikiyatristler vs tonlarca kitap makalede bu deneyden bahsedip insan üzerinde yorumlamışlardır. Günümüzde de bir çok kişinin bu durumu yaşadığı bir gerçektir ama çoğu insanda "aaa o bende de var canım? Gerçekten çok zor bilirim vs" felsefesi ya da ilgi amaçlı yapılıyor olması sebebiyle çoğunun gerçekçiliği sorgulanır.
Dursunali Şimşek
Sal - 17:36

Hayvanlarda kimlik hangi işlere yarar? Her hayvan türüne kimlik çıkartılabilir mi?

Kimlik hayvanın kime ait olduğunu aşılarının yapılmasında önem arz etmektedir şu anlık soy kimliği hariç sadece kimlikler kedi ve köpeklere çıkarılıyor mesela hamster a kimlik yok ;)
Dursunali Şimşek
Sal - 17:34

Yarış atları kaç yaşına kadar yarıştırılır?

Bu atın fiziksel ve hastalık durumuna göre değişir performansı yerinde olduğu müddetçe yarıştırılabilir bunun yanında soyu ve ırka da bağlıdır
Dursunali Şimşek
Sal - 17:33

Kedim hamile ve evden gitti. Geri gelir mi?

Büyük ihtimalle gelir ama kanımca yavruları ile gelmez onları daha güvenli yerde büyütür ve beslenmeyi sizden sağlar
Dursunali Şimşek
Sal - 17:32

Serçeler yerde ilerlemek için neden zıplarlar ve neden adım atmazlar?

Ayak yapılardan dolayı daha derine inersen yaratılışları öyle ;)
Dursunali Şimşek
Sal - 17:31

Kedilerde doyma hissi var mıdır?

Tabi ki vardır fakat bazı insanlarda da özellikle şeker hastalarında olduğu gibi aynen kedilerde de doyma hissi olmayan olabilir onun için ırk cinsiyet ve yaşına göre beslenme yapılmalı ve düzenli beslenmelidir.
Dursunali Şimşek
Sal - 17:28

Veterinerlik bölümü nasıl bir bölümdür? İş imkanı var mıdır?

2016 araştırmasında nette bulabilirsin serbest piyasada birinci sırada iş bulan meslek veteriner hekimliktir ;)
Dursunali Şimşek
Sal - 17:27

Kök hücrelerin veteriner hekimlik açısından önemi nedir?

Sorudan çok yazı olmuş bilgilendirme için teşekkürler.. .
Dursunali Şimşek
Sal - 17:24

Kargaların ömrü neden diğer kuşlara oranla daha fazladır ?

Bazı türlerin 200 yıla kadar da yaşandığı bilinmekte, genel ortalama olarak muammer arkadaşımızın da dediği gibi100-150 yıldır
Tuğba Pekdinç
Pzt - 22:39

Her ilişki, kaybedilen bir bir benlik midir yoksa vazgeçilen bir benlik midir?

İlişkilerde elbet çeşitli fedakarlıklar söz konusu olacaktır, ama bu fedakarlık durumu tek taraflı ise zamanı geldiğinde kaybedilen bir benlikten söz edebiliriz. Fakat bu bahsettiğimiz fedakarlık durumu karşılıklı ise o zaman daha güçlü, sağlıklı bir benlik ve ilişkinin sahibi olabiliriz.
Tuğba Pekdinç
Pzt - 22:04

Hiç atmaya kıyamadığınız eşyalarınız var mı? Varsa nelerdir?

8 yaşımdan beri günlük tutma, hislerimi yazıya dökme alışkanlığım var. Bütün defterlerimi sakladım. Şu an 19 yaşındayım, arada bir açıp baktığımda yaşadıklarımı hatırlıyorum ve büyüdüğümü, olgunlaştığımı hissediyorum. Yeri geliyor üzülüyorum, yeri geliyor yazdıklarıma gülüyorum. İyi ki de atmaya kıyamamışım, anıları biriktirmek güzel bir alışkanlık.
Cumali Yalçın
Paz - 22:03

Mutluluk kişinin elinde midir?

Mutluluk kelimesini görünce ...
“Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin ?
İşin kolayına kaçmadan ama
Gül yanaklı bebesini emziren melek yüzlü anneciğin resmini değil
Ne de ak örtüde elmaların
Ne de akvaryumda su kabarcıklarının arasında dolanan kırmızı balığınkini
Sen mutluluğun resmini yapabilir misin Abidin”
Karşılığında ise Abidin Dino şu mısralarla cevap verir.
Kokusu buram buram tüten
Limanda simit satan çocuklar
Martıların telaşı bambaşka
İşçiler gözler yolunu.
İnebilseydin o vapurdan
Ayağında Varna’nın tozu
Yüreğinde ince bir sızı.
Mavi gözlerinde yanıp tutuşan
hasretle kucaklayabilseydim
seninle, bir daha.
Davullar çalsa, zurnalar söyleseydi
Bağrımıza bassaydık seni Nazım,
Yapardım mutluluğun resmini
Başında delikanlı şapkan,
kolların sıvalı, kavgaya hazır
Bahriyeli adımlarla düşüp yola
Gidebilseydik Meserret Kahvesine,
İlk karşılaştığımız yere
Ve bir acı kahvemi içseydin.
Anlatsaydık
o günlerden, geçmişten, gelecekten,
Ne günler biterdi,
Ne geceler...
Dinerdi tüm acılar seninle
Bir düş olurdu ayrılığımız, anılarda kalan.
Ve dolaşsaydık Türkiye’yi
bir baştan bir başa.
Yattığımız yerler müze olmuş,
Sürgün şehirler cennet.

İşte o zaman Nazım,
Yapardım mutluluğun resmini
Buna da ne tuval yeterdi;
ne boya. . .
Cumali Yalçın
Paz - 21:57

Neden ağlarız?

Bir noktada boşalmak için ağlarız. Ağladıktan sonra insanın stresi bir nebzede olsa aşağıya çekilmesini sağlar.Bazen izlediğimiz bir acıklı bir film ( Canım kardeşim ) o gözyaşımızı tutmamızı engelleyemez hal alır.
Cumali Yalçın
Paz - 21:51

Günün stresini ve yorgunluğunu üzerinizden ne şekilde atarsınız?

Genelde bin parçalı yap bozum ile uğraşırdım ama şu an bitirdim. Ne güzel oluyordu. Sadece yap bozum ve ben hiçbir düşünceye dalmak yok. Ne günün stresinde ne de yorgunlukta eser kalmıyordu. Bir de yap bozumu yaparken kulaklığımda dinlediğim klasik müzikle beraber mükemmel oluyordu. Şimdi bitti. Herhalde tekrardan bir yap boza başlarım. Herkese tavsiye ederim. Süper oluyor.
Sevgiseli
Şubat 16 - 03:07

Sabah kahvaltınızı yaparken müzik eşliğinde yapıyor musunuz? Yapıyor iseniz hangi türden müzik ile yapıyorsunuz. Belki de radyo eşliğinde yapanınız da olabilir. O an hissettiğiniz duygular nelerdir?

Müzikli ortamda daha çok şarkıya odaklandığımdan yemeğe odaklanamadığımdan yediğim yemekten bir şey anlamıyorum. O yüzden sessizlik içinde yemeyi tercih ederim.
Voyagerdoc
Şubat 14 - 21:19

22 Şubat'ta dişime kanal tedavisi yapılacak ama doktorun verdiği ağrı kesici ve antibiyotik pek işe yaramıyor, çok ağrı çekiyorum. Randevu tarihini de erkene almıyorlar. Özel poliklinikte de 300 TL'den aşağı yapan yer yok. Ağrılar canıma tak etti kafamın sol tarafını hissetmiyorum. Sizce ne yapayım?

Ağrınızın tamamen geçmemesi abse sebebiyle ağrı kesicinin yeterli düzeyde etkisini gösterememesi olabilir. Oradaki odak kaldırılmadan (oral antibiyotik, kanal tedavisi vs) ağrınız sıfırlanmayabilir. Bu süreçte hekiminizle tekrar konuşarak antibiyotiğin uygunsa değişimi sağlanabilir.
Gizem Karakaya
Şubat 13 - 08:51

Karşıdakini anlayabilecek ve konuşabilek seviyede dil öğrenmek için ne kadar zaman gerekir?

Anlamsız bir soru olmakla birlikte eğer bir cevap vermem gerekecekse kişiden kişiye çeşitlilik gösterir diyeceğim. Tamamiyle dil öğrenmeye yatkınlığınızla ve algınızla alakalı bir durum.
Gizem Karakaya
Şubat 13 - 08:42

Bencil ve egoist insanlar aynı zamanda duygusuz insanlar mıdır?

Bencil ve egoist insanları genelleyip hepsi duygusuz diyemiyorum, derinlerin de bir yerler de iyi olanları da mevcut ama bencillik ve egoistlik çizgiyi aşıyor ve iyiliklerinin farkında olmalarını engelliyor.
Gizem Karakaya
Şubat 13 - 08:27

Artık hayatınızın bir yerlerine kazınmış film karakterleri hangileridir?

İnto the wild - Christopher McCandless ya da takma adıyla Alexander Supertramp.

Gizem Karakaya
Şubat 13 - 08:20

Aileden ayrı başka bir şehirde yaşamanın zorlukları veya güzellikleri nelerdir?

Yaşama tutunmaya, yaşama daha çok anlam yüklemeye, yaşamı daha iyi anlamaya başlıyorsunuz, evet sizi tam anlamıyla olgunlaştırıyor, sorumluluk almanızı, kendi kendinize yetebildiğinizi öğretiyor, iyi zamanların olağan olduğu kadar kötü zamanların da olağan olduğunu görüyorsunuz, güçleniyorsunuz ama sonra oturuyorsunuz bir köşeye ne kadar özlediğinizi düşünüyorsunuz. . .
Daha fazla göster

INPLOID NEDİR?


DAHA FAZLA BİLGİ
şifremi hatırlat
Sosyal hesaplar ile  Giriş Yapın