Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Murat Uçman inploid.com'da 1 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 2 takipçisi var.

Ocak 2013

Murat Uçman bir yanıta alt yorum yaptı

Nikon D7000 için tele objektiflerde sigmanın os özelliği nikonun vr özelliğinden sonra en uygunu diyorlardı, neden Tamron 70-300 VC diye bir soru sorsam, sigmaya göre + ve - leri nelerdir?
Kısaca anlatıcam, hobi olarak idare eder, hobinin bir iki tık ötesi için çöp diyebileceğimiz kadar kalitesiz lensler.. Aslında kit kategorisine uygundurlar. Bu dalga eğer canon yada nikon kullanıcı iseniz, Tamron 70-300 VC olan versiyonu öneririm.. Biraz daha pahalı fakat çok iyi optik kaliteye sahiptir. Paranızı çöpe atmamış olursunuz.
Ocak 2013

Murat Uçman bu yanıtı beğendi:

İyi bir üniversitede okumak devlet yönetimine karşı olmayı tetikler mi?

Devlet yönetimine karşı olmak veya olmamak, bireyin kişisel eğilimidir. Yaşadığı ülkede gördüklerini, kendi yaşadığı olayları, insanların hayat standartlarını, kendi yaşam koşullarını, ve devletin bu konularda nasıl bir tavır sergilediğini, birey kendisi yorumlar ve iyi bir yönetime sahip olup olmadığı konusunda kendisi karara varır. Çevresinden, duyduklarından, kendisine empoze edilmek istenenlerden ne kadar etkileneceği, yine bireyin kendi zekasının ve kendi vicdanının vereceği bir karardır.

Üniversite ise; kişinin zaten az veya çok eğilimli olduğu kendi görüşüne ortak insanlarla bir araya gelebilmesini sağlayabilir en fazla... Böyle bir ortamda, bu insanlarla bir araya gelip gelmemek, aktif olarak birlikte görüşünü savunmaya çalışıp çalışmamak, karşı olduğu konularda sesini duyurmak isteyip istememek de yine bireyin kendi kişisel kararıdır.

Bir üniversite yönetimi ve üniversitenin öğretim görevlileri, kendi görüşlerini öğrencilere empoze etmeye çalışsalar bile, kişilerin görüşlerini böyle basit yöntemlerle değiştirmenin mümkün olabileceğine inanmıyorum. -Ki; başlıkta geçen " iyi üniversite " tanımındaki üniversitelerde, belki bir kaç istisna kişi dışında, öğretim görevlilerinin böyle bir çaba içerisinde olduklarını da hiç zannetmiyorum. Zaten, belli bir görüşe yakın olan bir kişi, kendisine empoze edilmek istenen başka bir görüşe karşı savunmaya geçmek isteyecektir, kendi görüşüne daha çok bağlanacaktır. Ya da zaten aynı görüşe yakın ise, var olan görüşü konusunda daha emin ve kararlı olmaya başlayacaktır. Her iki durumda da kimse kimsenin görüşünü değiştirmiş sayılmaz. Yine de; okuduğu üniversite ve çevresindeki arkadaşları nedeniyle, kişi kendi görüşünü değiştirip başka bir görüşü desteklemeye başlasa bile, yine de buna beyin yıkamak denilemez. Kişi kendi sahip olduğu değer yargılarıyla kendi kararını kendisi vermiştir.

Özet olarak; üniversite mevcut devlet yönetimine karşı olmayı tetiklemez. Zaten kişi devlet yönetimine karşı bir görüşe sahip ise; bu görüşünü savunabileceği ve sesini duyurabileceği bir ortama üniversitede sahip olabilir veya olamaz.
Kasım 2012

Murat UçmanSensus Vitae kişisini takip etmeye başladı

Sensus Vitae, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni, @sensusvitae

Kasım 2012

Murat Uçman bir yanıt verdi.

Sizce mesleki eğitimin temeli ortaöğretimde mi, yoksa üniversitede mi atılmalı?

mümkünse ilköğretimin 2. basamağında yani yeni sistem ile ortaokullarda başlanmalı. bedenen gelişimleri ve becerileri ile doğru orantılı bir şekilde yetenekleri ve istedikleri mesleği erken yaşta öğretilmelidir.

Kasım 2012

Murat Uçman bir yanıt verdi.

İyi bir öğretmen nasıl olmalıdır?

İyi bir öğretmen, öğrenciyle iyi iletişim kurabilen, empati yeteneği güçlü, analitik ve mantık yeteneğini kullanabilen, mesleğinde kendisini devamlı geliştirerek iyi sınıf yönetimi ile çocuklara daha etkin öğretim sunabilen ve aynı zamanda çocukların ruhsal/zihinsel ve davranışsal gelişimlerini örf ve adetler eşliğinde klavuzlayabilendir...
Kasım 2012

Murat UçmanYÖK (Yüksek Öğretim Kurumu) konu başlığını takip etmeye başladı.

YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu)

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Kasım 2012

Murat UçmanFotoğrafçılık konu başlığını takip etmeye başladı.

Fotoğrafçılık

Fotoğrafçılık, kamerayla ışığı hassas bir yüzey üzerine kaydederek görüntü oluşturma işidir. İşlevsel uygulamaları nedeniyle bir zanaat oldu...

Kasım 2012

Murat UçmanMarmara Üniversitesi konu başlığını takip etmeye başladı.

Marmara Üniversitesi

Marmara Üniversitesi, uzun zamana dayanan mazisi, 2.800 civarında öğretim elemanı ve 65.000'i geçen öğrenci sayısıyla, İstanbul’da yer alan...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Eğitim

4369 Kişi   643 Soru

İnternet Teknolojileri

1271 Kişi   171 Soru

Bilişim

553 Kişi   111 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Yurtdışında Eğitim

876 Kişi   51 Soru

Teknoloji Geliştirme Bölgesi

154 Kişi   9 Soru

Uzaktan Eğitim

177 Kişi   17 Soru

Savunma Teknolojileri

31 Kişi   11 Soru

Mesleki Eğitim

435 Kişi   26 Soru

Milli Eğitim Bakanlığı

331 Kişi   34 Soru

Müzik Eğitimi

141 Kişi   23 Soru

Teknoloji Mağazaları

96 Kişi   1 Soru

Dil Eğitimi

569 Kişi   25 Soru

Education

36 Kişi   5 Soru

Yabancı Dil Eğitim Kurumları

89 Kişi   12 Soru

Bilişim Sistemleri

145 Kişi   58 Soru

Eğitim Metodolojisi

300 Kişi   6 Soru

Ders

279 Kişi   45 Soru

Eğitim Sistemi

420 Kişi   29 Soru

Teknoloji Marketleri

65 Kişi   2 Soru

Ders Anlatımı

9 Kişi   2 Soru

Fotoğrafçılık

1948 Kişi   167 Soru

Marmara Üniversitesi

43 Kişi   10 Soru

YÖK (Yüksek Öğretim Kurumu)

631 Kişi   16 Soru