Bilmek istediğin her şeye ulaş
Kasım 2014

M Cemre Çetin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Türkiye Pazarı İçin Ödeme Çözümleri


Türkiye pazarı, kendine özgü dinamikleri ve ödeme metodları olan bir pazardır. Türkiye’deki tüketiciler online alışveriş yapmaya başladığından beri, alternatif ödeme sistemlerine ihtiyaç daha da arttı. Türkiye’de 36 milyon internet kullanıcısı ve %47 penetrasyon olmasına rağmen, kullanıcılar henüz online ödeme sistemlerine tamamen güvenebilmiş değiller.

Türkiye’de kullanıma hazır birçok ödeme metodu bulunmakta. Kullanıcıların en çok tercih ettikleri ödeme metodları arasında kredi kartı, banka kartı, banka transferi ve mobil ödemeler bulunurken, bunları e-cüzdan, m-cüzdan, ön ödemeli kartlar ve posta çekleri izlemekte.

Kredi Kartları
Kredi kartlarının en büyük avantajı abonelik ödemeleri olarak kullanılmasıdır. Paymentwall son kullanıcılara daha iyi bir ödeme deneyimi yaşatmak için müşterilerine tekrarlanan faturalama sistemi sağlıyor. Bunun nedeni ise, Türkiye’deki kullanıcıların birden fazla kredi kartı kullanıyor olmaları ve hesap bakiyelerini kontrol altında tutmak istemeleri. Abonelik ödemeleri, satın alınan hizmetin tüm miktarının tek seferde değil, aylık olarak ödeme yapılmasına imkân sağliyor.

Banka Kartları
Banka kartları, kredi kartlarından sonra en çok tercih edilen ödeme seçeneğidir. Kullanıcılar, kredi kartı limitlerini doldurmamak veya aşmamak için banka kartını tercih ediyorlar. Bunun yanı sıra; krediyle değil, var olan parayla ödemek de kullanıcıya güven veriyor.
Bunun yanında Paymentwall online ödeme kabul eden internet sitelerinin, kredi kartı veya banka kartı kullanmak istemeyen kullanıcılarından da para kazanabilmesi için alternatif ve faydalı ödeme metodları sunmaktadır.


Banka Transferi
SanalPara Banka Transferi, Türkiye pazarına en iyi şekilde optimize edilmiş banka transferidir. SanalPara Banka Transferi ile birlikte, Paymentwall Türkiye’deki 12 bankayla direkt entegrasyon sağlayabilmektedir. Bu 12 bankayla 7/24 ödeme yapabilmek mümkün ve ödemeler 5 dakika içinde onaylanmaktadır. Paymentwall, banka transferinde müşterilerinin yükünü tamamen üstlenerek kredi kartı olmayan kullanıcılardan da para kazanılmasını mümkün hale getirmektedir.

Posta Çeki
SanalPara Posta Çeki metodu ile Paymentwall ve PTT arasında direkt entegrasyon sağlanabilmektedir. Posta çekleri daha çok bankaların az olduğu veya bulunmadığı bölgelerde yaygın olup, kredi kartı, banka kartı ve banka hesabı olmayan kullanıcılar için çok uygundur. PTT online bankacılığı ile kullanıcılar 7/24 ödeme yapabilirler.

Mobil Ödemeler
Türkiye’de yaklaşık 68 milyon cep telefonu kullanıcısı bulunuyor. Mobil teknolojinin gelişmesiyle, mobil ödemelerin kullanımı da artış gösterdi. MOBIAMO, Paymentwall’un global mobil ödeme metodu, Türkiye’deki kullanıcılara daha kolay ve hızlı ödeme yapabilme olanağı sunuyor. Bu ödeme metodu, lise ve üniversite öğrencileri için çok cazip.

Ön Ödemeli Kartlar
Ön ödemeli kartlar gün geçtikçe Türkiye online pazarında daha popüler hale geliyor. Daha çok oyun sektöründe kullanılmakla birlikte, 18 yaşının altında olan oyuncular için de kullanımı çok kolay. Ön ödemeli kartlar anonim olduğundan, herhangi bir kişisel bilgi ve yeniden yüklenilebilir bakiye gerektirmez. MINT global ön ödemeli ve para kartı ile Paymentwall, kullanıcılarına güvenli bir ödeme deneyimi, müşterilerine ise küreselleşme olanağı sunar.


bit.ly/1txsj3u
Eylül 2014

M Cemre Çetin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Paymentwall Bu Sene Parti Yapıyor Mu?

2010’da San Francisco’da bir Startup olarak kurulan Paymentwall 25 Eylül 2014 akşamı Istanbul ofisinde unutulmaz partilerinden birine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

2011 Ekim ayından bu yana Sanal Para isimli Türkiye’ye özel ürünleriyle Türk marketine adım atan Paymentwall oyun, arkadaşlık portalı, online eğitim ve online sektörden daha pek çok online önemli isimlerle çalışıyor. Paymentwall bu yıl MINT isimli ön odemeli kart çözümünü de Türkiye pazarına sunacak. MINT; Paymentwall’un global pazarda sunduğu Prepaid ödeme seçeneği, şimdiden dijital içerik alımlarında en tercih edilen ürünlerden biri olmuş durumda.

Sanal Para ile üç temel ödeme şeklini (Banka transferi, PTT çeki ve Mobil ödeme) tek bünyede buluşturan Paymentwall, Türkiye’nin en büyük 13 bankası ve PTT ile birlikte çalışarak hem online olarak kredi kartıyla ödeme yapmayı guvenli bulmayan kullanıcılarına hem de kredi kartı veya banka hesabı olmayan genç kullanıcılara alternatif ödeme seçenekleri sunuyor. Türkiye’nin yanı sıra 200’den fazla ülkede faaliyet gösteren Paymentwall uluslararası yapısının verdiği avantajla kullanıcılarına 7/24, 25 dilde fazla müşteri hizmeti sağlayarak sektörün önde gelen şirketlerinden biri olduğunu daha kanıtlıyor.

Paymentwall, aynı zamanda her partisinde farklı ülke ve kültürlerden temaları işlemesiyle akıllarda yer eden bir firma. Geçtiğimiz sene düzenlenen Fransız temalı Tech Revolution partisi halen akıllarda iken her sene Webrazzi akşamı gerçekleşen ofis partilerinden birine daha ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

25 Eylül akşamı gerçekleşecek olan Paymentwal’un “Wild Wild East” partisine kaydınızı online olarak bit.ly/1rrtdco sayfasından yapabilirsiniz. Sınırlı kapasiteye sahip Paymentwall’un bu partisinde yer almak isteyenlerin öncelikle Paymentwall’un kolay ve güvenilir ödeme platformunu deneyerek ödeme ile kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Paymentwall hakkında daha ayrınıtlı bilgi için paymentwall.com adresini ziyaret edebilir [email protected] mail adresi ile irtibata geçebilirsiniz.
Eylül 2014

M Cemre Çetin bu yanıtı beğendi:

Ülkemiz baz alındığında dijital pazarlamanın en can alıcı kolu sizce nedir? Nasıl geliştirilebilir?

Merhaba Taner,

Bu markalaşma sürecine göre değişkenlik gösterecek bir kavramdır. Mesela yeni markalaşma sürecinde olan bir firma için sosyal medya en önemli kanal olabilirken markalaşma sürecini geliştirmiş, bilinirliği artmış yani markalaşmış bir firma için adwords daha iyi bir pazarlama kanalı olacaktır.

Dijital pazarlama kanallarının her birinin ayrı bir önemi vardır. Bu ülkemizde de farklı ülkelerde de değişkenlik göstermeyecektir.

Umarım cevabım faydalı olmuştur.
Eylül 2014

M Cemre ÇetinHakan Köse kişisini takip etmeye başladı

Hakan Köse, İnternet Girişimcisi, @hakank

Web Application Development, ASP.NET, C#, SQL Server, Web Design and some passion..

Eylül 2014

M Cemre ÇetinOnur Sarıkaya kişisini takip etmeye başladı

Onur Sarıkaya, Kullanıcı Deneyimi Tasarımcısı, @onursarikaya

Eylül 2014

M Cemre Çetin  yeni bir  gönderide  bulundu.

E-Ticaret sitenize tüm dünyadan ödeme gelmesini nasıl sağlayabilirsiniz?

Paymentwall Inc. Sisteminde bir merchant account yaratıp, 'payment systems' sayfasına giderek sitenizde kullanmak istediğiniz ödeme metodlarının altındaki ''on'' butonuna basarak bunu gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki linkten bir Paymentwall hesabı yaratabilirsiniz.

bit.ly/1lxe2vz

Eylül 2014

M Cemre ÇetinSertaç Kunduz kişisini takip etmeye başladı

Sertaç Kunduz, Girişimci, @sertac

--

Eylül 2014

M Cemre Çetin bir yanıt verdi.

Güvenli ödemeler için hangi sistemleri kullanıyorsunuz? Kullandığınız sistemlerin eksikleri sizce nedir?

Güvenli ödeme yöntemi olarak Paymentwall'u tercih edebilirsiniz.

Paymentwall Founder'ı Onur Günday olup, firma Amerikan menşelidir.

Paymentwall şu an için; 120+ ödeme metodu, 25+ dil desteği ile 230+ ülkeden ödeme toplamanıza olanak sağlar.

Paymentwall kullandığınız takdirde ücretsiz olarak CRM, Fraud ekibine sahip olup bu ekiplerle 24/7 irtibat kurabilirsiniz.

Paymentwall şu an için Berlin, Kiev, Las Vegas, Hanoi, Manila, Sao Paulo, Beijing, Amsterdam, Istanbul ofisleriyle hizmet vermektedir. Merkez ofisi San Francisco'da bulunan firma ile [email protected]paymentwall.com adresinden iletişime geçebilirsiniz.

bit.ly/1CR95hT
Eylül 2014

M Cemre Çetin  yeni bir  gönderide  bulundu.

Paymentwall Ödeme Sistemi nasıl entegre edilir?

4 adımda entegre edebileceğiniz basit bir süreci vardır.
  1. API seçmek
  2. Widget entegrasyonu
  3. Ödeme bildirimi ayarları
  4. Paymentwall merchant hesabı (api.paymentwall.com/pwaccount/? Source=do... )
Detaylı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz;

bit.ly/1siz0ug

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.