Bilmek istediğin her şeye ulaş

Sosyal Medya & Dijital Pazarlama Uzmanı Mehmet Ortaç inploid.com'da 0 soru sordu, 7 soru yanıtladı ve 1 takipçisi var.

Mayıs 13 - 13:56

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Dijital pazarlama uzmanı nasıl olunur?

Hem çok kolay olmayan, hem de çok zor olmayan bir konu. Zor olmayan kısmı; dijital pazarlama uzmanı olabilmek için herhangi bir bölüm bitirmiş olmanıza gerek yoktur. Merakınız ve biraz pazarlama bilginiz olması mesleğe giriş için yeterli sayılır. Zor kısmı ise hiçbir zaman gerçekten bu işin uzmanı olamayacağınız. Her gün yeni bir şey çıkacak ve siz kendinizi geliştirmek zorunda kalacaksınız.
Mayıs 13 - 11:41

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Hızlı öğrenen insanların öğrenme stratejileri nasıldır?

Öğrenmeyi öğrenmek, bana göre hayattaki en sihirli sözcük. Çünkü öğrenmeyi öğrendiğim zaman benim hayatım değişti. O güne kadar gerçekleştiremediğim her şeyi o günden sonra gerçekleştirmeye başladım. Gerçekleştirdikçe motivasyonum arttı. Motivasyonum arttıkça daha fazla çalışmaya başladım. Özellikle benim gibi dijital pazarlama uzmanı olan ya da sürekli güncel kalması gereken bir işte çalışan biriyseniz öğrenmeyi öğrenmek çok önemli bir kavram olacaktır. Öğrenmeyi öğrenmek konusunda öncülük eden Tony Buzan'ı burada anmadan devam etmek olmaz.

Benim için en önemli ikinci kavram ise “Sorunu parçalara ayırmak” Aslında öğrenmeyi öğrenmek ile doğrudan ilişkili bir kavram. Ben bütün öğrenme ve iş yapış süreçlerimi bu iki kavram üzerine inşa ediyorum. Bu sayede son 2-3 yıldır ciddi yol katettim.

Bu konuda burada detaylı bir yanıt vermeyi çok isterim ancak bir hayli uzun kaçar ve kendi blog sayfamdaki içerik ile kopya içerik oluşturur. O sebeple sizleri buradaki ( mehmetortac.com/ogrenmeyi-ogrenmek-nedi... ) yazımı okumaya davet ediyorum.

Öğrenmeyi öğrenmek benimle pazarlama alanı dışında odaklandığım en önemli konulardan bir tanesi. Aslında yanıt içerisinde soru sormak gibi olacak ancak sizlerin de önereceği teknikler var ise lütfen benimle paylaşın. Ben de bu konuda oldukça yoğun araştırıyorum.
Mayıs 13 - 10:56

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Okuduklarımı aklımda tutamıyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Okuduklarınız asla hiçbir çalışma şekli ile aklınıza kalmaz. O sebeple not almak büyük önem taşıyor. Söz uçar yazı kalır demişler. Önemli noktaların altını çizin. Altını çizdiğiniz konuları bir kenara not alın. Notları iyi bir not uygulaması ile etiketleyin. Bilgi gerekli olduğu zaman etiketler vasıtasıyla çağırmanız kolay olur. Böylelikle kolaylıkla ulaşırsınız. Aksi halde uçar gider.
Mayıs 13 - 10:04

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Karşıdakini anlayabilecek ve konuşabilek seviyede dil öğrenmek için ne kadar zaman gerekir?

Bu tamamen kişinin kendisine ve yaptığı çalışmaların verimliliğine bağlı bir konu. Kimisi onlarca yılda o seviyeye gelemezken kimisi 1 yılda sular seller gibi İngilizce konuşabilir. Önemli olan kendininizin en iyi öğrenme yöntemini bulabilmenizdir.
Mayıs 13 - 09:59

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

İnsanların iş hayatlarında başarısız olma nedenleri nelerdir?

Öncelikle yaptıkları işi sevmemeleri büyük nedenlerden bir tanesi. İkincisi sorumluluk duygusunun az olması. Üçüncüsü sadece maddi odaklı olmaları. Bu sorunların önüne geçen başarıyı bir şekilde yakalar.
Mayıs 08 - 15:00

Mehmet OrtaçSerkan Köse kişisini takip etmeye başladı

Serkan Köse, Girişimci, @serkan

inploid.com kurucu ortağı, fotoğraf meraklısı (https://www.flickr.com/photos/koseserkan/ ve https://instagram.com/koseserkan/), motosiklet sevdalısı, elektronik yüksek mühendisi, insan ve bir adam. Dünyanın değişebileceğine inanan bir adam...

Mayıs 03 - 17:09

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Meslek seçimi neye göre yapılmalıdır?

Ne yaparsanız yapın bu işin bir doğrusu yok gerçekten. Mesleğe adım attığı zaman çok keyif alan, fakat uzman düzeyine geldiğinde mesleğinden soğuyan o kadar çok insan var ki. Sanırım asla bu seçimi neye göre yapmamı gerektiğini anlayamayacağız.
Mayıs 03 - 16:57

Mehmet Ortaç bir yanıt verdi.

Daha Fazla