Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mehmet Özkan, 

Bilgisayar Mühendisi

Bilgisayar Mühendisi Mehmet Özkan inploid.com'da 0 soru sordu, 6 soru yanıtladı ve 7 takipçisi var.

Aralık 2014

Mehmet Özkan bir yanıt verdi.

Reklamsız veya az reklamlı bir film izleme sitesi önerebilir misiniz?

Popcorntime adlı uygulama gayet başarılı bence. Resmi sitesi popcorntime.io/ den indirebilirsiniz. Çalışma mantığı torrent mantığı gibi , ne kadar çok seed eden varsa o kadar çok iyi.
Aralık 2014

Mehmet Özkan bu yanıtı beğendi:

Yüz tanıma ile kimlik tespiti uygulaması yapmak istiyorum. Nereden nasıl başlamalıyım?

Yüz tanıma uygulamaları, bilgisayarla görü (görüntü işleme), görüntü analizi, örüntü tanıma, veri madenciliği gibi araştırma alanlarının uzun yıllardır popülerliğini yitirmemiş uygulamalarındandır. Üzerinde bu kadar uzun zamandır çalışılan bir alan olduğu için mevcutlarından farklı ya da mevcutlarından daha başarılı bir uygulama ortaya koymak adına ilk cümlede sıraladığım bir çok yetkinlik alanına sahip olmayı gerektirmektedir. Uygulamanın yazılma tarafındaysa matlab, opencv gibi seçeneklere sahipsiniz yani hareket alanı yine oldukça geniş.

Yüz tanıma hakkında yazılmış makaleleri, konferans sunumlarını, uygulama kaynak kodlarını, algoritmaları, application ve sdk vendorlarını kısacası her şeyi bulabileceğiniz yer face-rec.org
Mart 2014

Mehmet ÖzkanFilmler konu başlığını takip etmeye başladı.

Filmler

Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Fi...

Mart 2014

Mehmet Özkan bir yanıt verdi.

VMWare sanal makine içinde Hyper-V ile sanallaştırma nasıl yapılır?

Öncelikle neden böyle bişiy yapılmak isteniyor ? Sonuç olarak 2 side farklı firmaların sanallaştırma çözümleri.
Mart 2014

Mehmet Özkan bir yanıt verdi.

Masaüstü bilgisayarımda masaüstü gelmeden Windows yazısı biter bitmez tık edip tekrar açılıyor ve bu döngü halinde devam ediyor, nasıl düzeltilebilir?

Donanımsal bir sorun olabilir ayrıca donanım driverlarının eksik veya yanlış kurulmasından kaynaklanıyor olabilir ve tabiki windows updatelerde etken olabilir , Sonuc olarak windowsu güvenli kipde açıp gerekli düzenlemeleri yapıp denemek, ne yazıkki en temizi yedeklerinizi aldıkdan sonra formatlamak.
Mart 2014

Mehmet Özkan bir yanıt verdi.

Mart 2014

Mehmet Özkan bir yanıt verdi.

Daha Fazla