Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mermeris, 

Emekli Teknisyen

Emekli Teknisyen Mermeris inploid.com'da 2 soru sordu, 1 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Haziran 2012

Mermeris bu yanıtı beğendi:

Deniz feneri davasından tutuklu olanlar serbest bırakıldı! Ana kuzusu şehitler toprağa girdi, Müslümanlığı kullanıp ceplerini dolduranlar ortalıkta geziyor. EY İLAHİ ADALET, hepsini sana havale ediyorum.

Deniz Feneri davasından tutuklu olanların serbest bırakılma zamanı ne kadar da güzel değil mi? Tam da tüm ülke yastayken, tüm ülke acı duyarken ve Türk askerinin operasyona başladığı zamanda tek gündem bu iken. Serbest bırakılma nedenlerinden biri de delil yetersizliği... hani kanıtlanmıştı bu paraların alındığı? Ve daha iyisi de var... Deniz Feneri soruşturmasını başlatan, davanın eski savcılarına soruşturma açılması netleşti... Ey güzel halkım sen nelere kadirsin! Bugüne kadar uyanamadın, bundan sonra da uyanma o güzel uykundan!
Haziran 2012

Mermeris bu yanıtı beğendi:

Bir kişiyi gerçekten tanımak için, onun hangi durumlardaki davranışlarını görmemiz gerekir?

Aynı evde belli bi süre yaşayınca çok net anlaşılabiliyor...
bu mümkün değilse sıkıntılı dönemlerinde sana olan yaklaşımından, onun sıkıntılı dönemlerinde ise kendine ve etrafına olan tutumundan az çok fikrin olabiliyor. ama burada dikkat edilmesi gereken nokta; özellikle sıkıntılı zamanlar geçirmiş kişinin (hayatındaki gelişmeler, iş hayatındaki- aile hayatındaki sorunlar, muhattapla olan sorunlar, kızgınlık hali ... vs. ), fire verdikten ve bunu anladıktan sonra o dönemin bahanesine sığınıp kendini inkar etmesi : ) mesela ben o dönemde ne yaptığımı biliyor muydum ? beni gerçekten öyle mi tanıdın ? gibi... karşı atağa geçip seni şaşırtmasına izin vermemektir.
özetle bir insan gerçekten açık değilse, aklında şüphe bırakan tavırlar sergiliyorsa...
muhtemelen, acabaların, hissettiklerin ve korktukların doğrudur.
kısaca karşındaki kim olursa olsun sürekli temkin diyorum bir insan %100 tanınmıyor. hele ki değişken bir yapısı, oturmamış bir karakteri varsa...
Haziran 2012

Mermeris bu yanıtı beğendi:

Çocuklarıyla çok fazla zaman geçiren ailelerin çocukları için faydalı olduğunu gösteren bir kanıt var mıdır?

Bence var. Örneğin ben her zaman için oldun ve mesafeli insanlardan hoşlanıyorum. Bu duruma psikiyatrım babamla olan ilişkimin sebep olduğunu söyledi. Maalesef bana hep mesafeli davranırdı. Aslında vakit geçirmek de yetmiyormuş, kaliteli vakit geçirmek, çocukları daha sağlıklı yapıyormuş.
Haziran 2012

Mermeris bu yanıtı beğendi:

Bir kişiyi gerçekten tanımak için, onun hangi durumlardaki davranışlarını görmemiz gerekir?

Başkaları ile kurduğu iletişimleri göz önüne almak o kişinin genelde nasıl biri olduğunu anlamanızı sağlayabilir. Kötü durumlarda ve sinirlenme hallerindeki tutumu o insanı tanımamız için kolaylık sağlayabilir bence...
Haziran 2012

Mermeris bu yanıtı beğendi:

Bir kişiyi gerçekten tanımak için, onun hangi durumlardaki davranışlarını görmemiz gerekir?

Bir kişiyi gerçekten tanımanın en iyi yolu onunla tartışmaktır. Çünkü insanlar sizinle ilgili gerçek düşüncelerini sadece bir tartışma durumunda dile getirirler.
Onun dışında bir insanın zor durumlarda nasıl davrandığı da çok önemlidir. Çünkü her şey yolunda giderken insanlar hep uyumludur. Ama gerçekten kötü bir durum yaşadıklarında o kişinin gerçek karakterini görmek kolaylaşır.
Haziran 2012

Mermeris bir yanıt verdi.

Eğer babanızı kaybettiyseniz bununla nasıl başettiniz?

Babamın aslında başka bir boyutta olduğunu, ama bencilliğimden acı çektiğimi düşündüm.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.