Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mehmet Talha Uludağ, 

Öğrenci (Anadolu Lisesi)

Öğrenci (Anadolu Lisesi) Mehmet Talha Uludağ inploid.com'da 0 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ bir yanıta alt yorum yaptı

Bu konuyla ilgili Japonların söylediği çok güzel bir söz var. Japonlar teknolojiyi üretirken ürünlerinin batılı firmalarca kopyalanmasından korkmadılar. Çünkü şöyle bir mottoları vardı: Biz daha iyisini üretmek için zaman harcadık, çabalarken ve çalarken onlar...
Mesela ilk başta çoğu kişi Tesla Motors'un saçma ve gereksiz olduğunu düşünmüştü. Ama Tesla, piyasaya başarıyla çıktı ve şuan diğer otomotiv şirketleri onu taklit etmek için uğraşıyor. Tesla daha iyisini üretmek için uğraşırken...
Yemeksepeti başarılı oldu ve buna benzer bir sürü proje hali hazırda bu şekilde işliyor.(yanılmıyorsam inploid 'de yurtdışı kaynaklı sitelerden ilham alınarak yapıldı.) Piyasa araştırmanı güzel yaptıktan sonra neden olmasın. Tutabilir, ama sen gidip de izmirliler midyeye bayılıyor peynir ekmek gibi satılıyor diye satmaya çalışırsan, o bölgenin ağız tadına uymaya bilir. Bu iş tutar diyebilmen için, piyasa araştırmanı güzel yapman lazım diye düşünüyorum.
Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ bir yanıta alt yorum yaptı

Patent bence pek işe yaramıyor. Ufak değişikliklerle patentin dışına çıkan bir girişim yapabiliyorsun. Özellikle yazılım sektöründe patent almak en gereksiz işlerden biri.
Olur tabi ama formatlaması özgün olmalı ayrıca patentli bir ürün ise zaten olmaz.
Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ bir yanıt verdi.

Kopya girişim fikri olur mu?

Eğer girişim fikri Mersin'de rakibe sahip değilse ve kolay yayılma potansiyeli yoksa gayet mantıklı.
Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ bir yanıta alt yorum yaptı

Hangi üniversite ve hangi bölüm?
İnploid ilk açıldığında değil de ben ilk kayıt olduğumda öğrenciydim. Şimdi ise diplomalı İŞSİZİM :) Bir de üniversiteyi dereceyle bitirdiğim halde böyleyim.
Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ  yeni bir  gönderide  bulundu.

Sabah 4'te kalktığımda kendimi dinç hissediyorum, eğer uyursam uyandığımda daha yorgun oluyorum

Merhaba, öksürük sebebiyle son zamanlarda sabah 4 gibi uyandığımı fark ettim. Bu saatte uyandığımda kendimi 7'de kalkmış gibi hissediyorum. Eğer tekrar uykuya yatarsam uyandığımda daha yorgun hissediyorum. Bu sizde de oluyor mu? Neden olabilir? Normal mi?

Not: Uykuya dalmakta zorlanmıyorum ancak bazen kafam gerçekten yoğun oluyor. Mesela rüyamda kitap okurken müzik falan dinliyorum. Bir şeyler düşünmeden durmakta zorlanıyorum.
Not 2: Uyku temelli sağlık sorunları yaşamadım ve gün içinde yorgun hissetmiyorum.
Mart 2018

Mehmet Talha Uludağ bir yanıt verdi.

Evde, kütüphanelerde kendi imkânlarımla yaptığım denemelerde başarılı oluyorken, ciddi sınavlarda stres (baş ağrısı, mide bulantısı, dikkat bozukluğu) nedeniyle başarılı olamıyorum. Buna çare olarak öneriniz nedir? Dikkat toplayıcı haplar olduğunu duydum, aranızda kullanan var mı? Faydalı buluyor musunuz?

Meditasyon ve nefes egzersizleri üzerine araştırma yapabilirsin. Diyafram nefesi kalp atışlarını dengeleyecektir. Sınava girmeden önce kahve gibi uyarıcılar alma. Sınavdan 5-10 dakika önce kısa bir meditasyon daha sakin kalmanı sağlayabilir. İlaç kesinlikle önermiyorum. Ben etken maddesi Piracetam olan bir ilaç kullandım ve plasebo bile yaratmadı. Ayrıca bu tür ilaçlar doğrudan sinir sistemi gibi bölgelere etki ettiğinden reçetesiz bile satılsa "harici" kullanılması gerekiyor.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.