Bilmek istediğin her şeye ulaş

Bilgisayar Programcısı Mete Çeri inploid.com'da 3 soru sordu, 8 soru yanıtladı ve 9 takipçisi var.

Ağustos 2018

Mete Çeri bu yanıtı beğendi:

php & .net sürüm farklılıkları

Ben işim gereği 10-15 yıldır .Net ile masaüstü uygulamalar geliştiriyorum. Ama hobi projesi olarak internet ile ilgili işim çıkarsa sadece PHP kullanıyorum. ASP ile 1-2 uygulama geliştirdim. Bazı arkadaşların uygulama hatalarının giderilmesine yardımcı oldum. Bana nedense Microsoft firmasının web geliştirme ortamına bakışı çok yanlış geliyor. Bence onlar şöyle düşünüyor: "Bu geliştirme işi çok problemlidir, detaylıdır. Ama biz sizin için bu işleri çok kolaylaştırdık. ". Benim düşüncem ise bu işler zaten çok kolay. Benim bir sürü not defteri kullanarak geliştirme yapan arkadaşım var. Visual Studio bu işleri çok kompleks bir hale getiriyor.

En iyi bildiğin şeyden kesinlikle şaşma ama PHP gelişmelerini takip et. Mutlaka uygulama çatısı (framework) kullan. Hiç kullanmadıysan CodeIgniter iyi bir başlangıç noktası. Olaya benim gibi baktığı için kolay adapte oldum. Laravel gibi daha popüler olanlar var. Yeni teknolojileri karşılaştırırken Google Trends kullanabilirsin.google.com/trends/explore? Q=%2Fm%2F02qg...

Birde bu işte iyi olmak istiyorsan her yıl yeni bir dil öğrenmen gerekli. Typescript, Go, Dart, CoffeScript, Lua, Python hepsi sana farklı konularda yardımcı olacaktır.

Başarılı projeler dilerim.
Şubat 2016

Mete Çeri yeni bir  soru  sordu.

Ağustos 2015

Mete Çeri bir yanıt verdi.

Web tasarımı bilmeyen birinin kendi web sitesini hazırlaması ne kadar mümkündür? " Kendi siteni yap" sloganıyla hareket eden firmalar ne kadar verimli ve güvenlidir?

Ücretsiz yaparsanız kendi alan adınız olmaz, ücretsiz hizmetler zaten uzun süredir var. iyi bir imaj için kendi alan adınız olmalı. O zaman da ücret işin içine giriyor. Hazır sitelerle belirli sınırlar içinde kalırsınız. Tam istediğiniz gibi bir web sitesine sahip olamayabilirsiniz.paket özellikleri yetersiz geldiğinde başta ucuz olarak görünen hizmetler işin içine girildiğinde değişebilir.
Mart 2013

Mete Çeri bir yanıt verdi.

PHP popülerliğini kayıp mı etti?

Bence kaybetmedi ve kaybetmez de...
Mart 2013

Mete Çeri bir yanıta alt yorum yaptı

Reverse engineering ile seonun ilgisi nedir onu anlamadım?
Sistemleri kandıramazsınız spam link yapanlar da elbet bir gün cezasını çeker :)
Dünyada nesli tükenen hayvanlardan çok çok daha az sayıda gerçekten bu işin uzmanı olan insan bulunmaktadır. Uzman kimliğine erişebilmek için okumak, okumak ve daha fazla okumak gerekmektedir. Ancak piyasada internetle ilgilenen hemen hemen herkesin SEO (search engine optimization) hakkında söyleyeceği bir şeyi veya bir fikri vardır (bende de olduğu gibi). Bu noktadan sonra sorunun cevabını SEO yapmayı bildiğinizi farz ederek devam etmek istiyorum çünkü SEO iki kelimeyle anlatabilecek kadar kısa ve basit bir konu maalesef ki değildir. Uzman olarak nitelendirilebilmeniz için öncelikle dürüst ve ahlaklı olmanız gerekmektedir (spamlink yaparak nereye kadar). Dürüstlüğünüz ve ahlakınızın üzerine lateral düşünme yeteneğine de sahip olmalısınız ki rekabetçi koşullarda sayfanızı üst sıralara taşıyacak anahtar kelimeleri tespit edebilesiniz. Reverse engineering yeteneğine ve bilgisine, ve hatta bu yöntemi kullanabileceğiniz araçlara, sanki bir organınızmış gibi hakim olmanız gerekmektedir. Ve tabii ki tecrübenizin öneminden bahsetmeye gerek bile yoktur, yadsınamaz bir gerçektir.
Mart 2013

Mete Çeri yeni bir  soru  sordu.

Mart 2013

Mete Çeri bir yanıt verdi.

Bilgisayar mühendisleri yazılımdan başka, sektör içinde veya dışında hangi işleri yapmaktadırlar?

SEO uzmanlığı güzel bir alan ama... Back link olmadan birşey olmuyor :)) yalan mı?
Mart 2013

Mete Çeri bir yanıt verdi.

Apple, Windows, Facebook gibi firmaların dünyanın belki de en iyi bilgisayar uzmanlarına sahip olmalarına rağmen hacklenmelerini nasıl karşılıyorsunuz?

Ün ve hack diyorum ben buna. Facebook'da çalışan kişi sayısı 1000 diyelim mesela. 1000 kişi kusursuz bir site yapmaya çalışıyor. Ama karşılarında 1 milyon programcı var :)) ve ünlü de olunca insanlar ünlü sitelerle daha çok uğraşıyor ve ünlü sitelere yükleniyor. olay bu.

o yerlerde çalışanlar en iyi değildir. onlardan da iyi vardır :))
Mart 2013

Mete Çeri bir yanıta alt yorum yaptı

joomla ve wordpress etkin kullanıyorum. mobil eklentileri nelerdir ?

CMS sistemlerden birini kullanıyorsanız, (WordPress, Joomla vb.) gerekli eklentileri sizinle paylaşabilirim sitenizin mobil'e uyumlu olabilmesi için. Bol şans.

Mart 2013

Mete Çeri bir yanıt verdi.

USB 3.0 veri transfer hızını maksimum değerde kullanabilmek ve mevcut değerleri artırmak için kullanabileceğimiz yöntemler nelerdir?

Hem cihaz hem de bilgisayar 3.0 desteklemeli. bazı anakartlarda 2.0 ve 3.0 var. 3.0 olan girişler maviydi.
Mart 2013

Mete Çeri yeni bir  soru  sordu.

Eylül 2012

Mete ÇeriRamazan Bilgin kişisini takip etmeye başladı

Ramazan Bilgin, Bilgisayar Programcısı, @blgram

Ağustos 2012

Mete ÇeriBurak Copuroglu kişisini takip etmeye başladı

Burak Copuroglu, Bilgisayar Programcısı, @burakco

Ağustos 2012

Mete ÇeriKadir Koç kişisini takip etmeye başladı

Kadir Koç, Bilgisayar Programcısı, @kadirkoc

Ağustos 2012

Mete ÇeriÜmit Şeref kişisini takip etmeye başladı

Ümit Şeref, Bilgisayar Programcısı, @umitseref

Ağustos 2012

Mete ÇeriCem Kılıçkaplan kişisini takip etmeye başladı

Cem Kılıçkaplan, Yazılım Proje Yöneticisi, @bluesman

Ağustos 2012

Mete ÇeriÜmit Atay kişisini takip etmeye başladı

Ümit Atay, Bilgisayar Programcısı, @canatay

Daha Fazla