Bilmek istediğin her şeye ulaş

Muharrem Şahin, 

Öğretmen

#varsayoksaBeşiktaş

Mart 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

Kartopu güzel aslında ama daha güzel isim bulunabilir :) şuan ki ismi balkaymak ama samsunda patenti alınmış
Kartopu. Kardan adam da hoş olabilir.
Mart 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

arkadaşım çok alakasız bir cvp olmuş :)
Biraz imece kültürünü hatırlatmak, biraz da eğlence bu kültürün doğası gereği olduğundan;
Ve
Yalandıkça mutluluğa sevk etmesi açısından da bir isim düşün, düşün: İMMECE olabilir.
Mart 2015

Muharrem Şahin yeni bir  soru  sordu.

Ocak 2015

Muharrem ŞahinSevgiseli kişisini takip etmeye başladı

Sevgiseli, Öğretmen, @Sevgiseli

Kanatları var ruhunda...

Ocak 2015

Muharrem ŞahinGizem Çavuş kişisini takip etmeye başladı

Gizem Çavuş, Öğretmen, @gizemcavus

kuş ölür , sen uçuşu hatırla ...!!

Ocak 2015

Muharrem ŞahinSelen Erçimen kişisini takip etmeye başladı

Selen Erçimen, Öğretmen, @selenercimen

Ocak 2015

Muharrem Şahin bu yanıtı beğendi:

Evde romantik bir akşam yemeği için nasıl bir menü önerirsiniz?

Romantizim çiftlerin ilişkisi ile alakalı. Sen samimi ol. 6. Katta caddeleri ısıkları manzara alan bir dairede balkonda tonbalıklı makarna bile yesen o romantizmi yaşatabilirsin. İllaki karıdeslere kırmızı şaraplara gerek yok ya hu rahat olun
Ocak 2015

Muharrem Şahin bu yanıtı beğendi:

Evde romantik bir akşam yemeği için nasıl bir menü önerirsiniz?

Kırmızı şarap, kırmızı peçete, mumlar unutulmamalı. @tugcesoylevi'nin menü tavsiyelerine ek olarak bolonez ya da gorgonzola soslu bir spagetti ya da ilginç bir makarna da olabilir. Gorgonzola sosu yapılacaksa beyaz şarap ve beyaz peçetelere dönülmelidir. Tatlı önerileri de çok güzel yalnız ek olarak tiramisu tavsiye ederim.
Ocak 2015

Muharrem Şahin bu yanıtı beğendi:

Şizofreniyi en güzel işlemiş filmlerden önerilerinizi alabilir miyim?

A La Folie... Pas Du Tout (Seviyor, sevmiyor) filmini öneririm.

Filmler
Ocak 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

zamunda çöküşe geçti, eski tadı tuzu yok, kullanıcı sayısı neredeyse yarıya indi
Neredeyse sınırsız sayıda yabancı kaynak ve sınırlı sayıda türkçe film ve dizi için zamunda.net Tek problemi üye alımı çok nadir açılmakta. Tercih sebebim ise upload yapmamana rağmen üye kalabilmen.
Ocak 2015

Muharrem ŞahinÖzge Küpeli kişisini takip etmeye başladı

Özge Küpeli, İşletme Bölümü Öğrencisi, @ozgeekupeli

Daha güzel bir dünya mümkün! https://twitter.com/ozgeekupeli

Ocak 2015

Muharrem Şahin  bu yazıyı beğendi:

Yaşıyormuyuz Acaba

Hep kendi yazılarıma yer verdiğim inploid bir de inploid üyesi bir hanımefendinin yazısına yer vermek istedimÖzge Küpeli (@ozgeekupeli) inşallah beğenirsiniz...
“Bir dayanak olmaktan çıkınca özgürleşir ruh ancak” – Franz Kafka
Kafka, bu yüce ruhlu adam ve 40 yıllık ömrüne sıkıştırdığı büyük yaşam. Büyük yaşam dediğime bakmayın dostlar, hayatı “anlaşılamamakla” geçmiş bir yazar o. Hepimizin içindeki huzursuz ruhu kelimelere dökme cesareti gösteren, eserlerinde nesil çatışmalarını işleyen, aşkı Milena’ya yazdığı sayısız mektupları, korkuları, içine attıkları.. O da bizden biri. Belki de hepimizin içindeki “dönüşüm”ün en güzel hali..
Dayanak diyor Kafka, ruhların özgürleşmesini bundan kurtulmaya bağlıyor. Nedir özgürlük? J.J Rousseau “İnsanın özgürlüğü; istediği her şeyi yapabilmesinde değil, istemediği hiçbir şeyi yapmak zorunda olmamasındadır. ” der.
Oysa insan nedir? Tanrı’nın yaratmış olduğu en güzel sanat eseri. Peki siz hangi sanat eserini gördünüz gündüzleri kalkıp işe giden, akşam evineekmek getirmek zorunda olan? Bizler, Tanrı tarafından yeryüzüne hapsedilmiş duygusal hayvanlarız sadece ve kişi doğadan uzaklaştığı vakit hasta olur.. Hepimiz bu dünyanın dayattıklarına/sistemin öğretilerine/toplumun normlarına karşı savaş halindeyiz. Durmayacağız. Beat işte tam da burada başlıyor. Dönen bir dünya, koşuşturan aptal insanlar, hiç susmayan kornalar ve yüksek binalarda hayatlarını harcayan 2 ayaklı yaratıklar..
Beat Kuşağı bütün bunlara karşı çıktı. Motoru reddetti bisiklete bindi, caz dinledi, şiir yazdı, içti, çekti, doğunun felsefesini özümsedi, savaşa ve bu dünyadaki lanet adaletsizliğe karşı ses verdi, verecek.
Mutlu olmak anlıktır; önemli olan huzurlu kalabilmek. Ucuz motellerde ve rahatsız yataklarda bir önceki geceden kalan şarapla sızabilmek.. Küçük yaşamak ama Beethoven’ın da dediği gibi “Mesele büyük görünmek değil; gerçekten büyük olabilmek.
Tek bir hayatımız var ve bu dünya toz pembe değil.
Bu hayatı, bütün kirliliği ile kabul edip yola devam edeceğiz dostlarım. Bütün nehirlerde duraklayıp doğanın güzelliğine sığınacağız. Gitarın sololarında kaybolacağız. Yollara düşeceğiz ama hiçbir zaman varmayacağız. Çünkü “yol” felsefesinde asla varış yoktur. Varılan bütün duraklar sadece birer soluklanmadan ibaret.

Birgün, insanoğlu iyileşecek. Doğaya tekrar dönecek ve Tanrı’ya “uluyacak” en tepeden:
“YAŞIYORUM! ”
Ocak 2015

Muharrem Şahin bu yanıtı beğendi:

Filmleri ve dizileri İnternet'ten en hızlı nasıl indirebiliriz?

Kardeşim indireceğin filme göre değişir. Mesela yabancı filmleri alt yazılı izliyosan torrentten rahatça indirebilirsin yerli yada türkçe dublaj film izleyeceksen onların da bazılarını torrentten indirebilirsin, torrentten indiremediğin yerli yada türkçe dublaj filmleri örneğin "turbobit" gibi internet tarayıcısı üzerinden indirme sağlayan sitelere abone olarak hızlı indirebilirsin ama torrentte hiçbir ücret ödemezken turbobit ve benzeri sitelerde abonelik ücreti ödersin ücret ödemeden de bu siteler üzerinden indirebilirsin ama hızlı olmaz. İşim çok sürmez diyosan bu siteler 1 haftalık abonelikte veriyo 1 haftalık aboneliğin yaklaşık 7-10 tl arası bi ücretleri var. Ben öyle inidiryorum ve işime yarıyo ucuzada geliyo 1 haftada istediğin kadar indirebilirsin bi sınırıda yok.
Ocak 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

İdm bir indirme programıdır. Torrent ise hem indirme programının adı hem de dosya paylaşımı sağlayan ayrı bir dünyadır. Eğer depodepo vb sitelere ücretli üyeliğiniz yoksa, ve siz dosyaları rapidshare, fileserve gibi sitelerden indiriyorsanız bir filmi indirmek 10 saati bulabilir. Şu an torrent en hızlı ve en güvenli ve en önemlisi en yaygın olanıdır.
İnternet Download Manager varken başka bir seçenek aramaya gerek yok bence. Hem ağır bir program değil hem ücretsiz. Yani şöyle; ücretsiz demo süresi bittikten sonra gayet rahat bir şekilde sahte ayar yapabiliyorsunuz aynı şekilde kullanmadan devam edebiliyorsunuz. Diğer programlarda kimi zaman altyazı olmuyor kimi zaman bambaşka dillerde çıkıyor. Internet Download Manager'da normal izleyeceğiniz videoyu açtığınızda yukarısında buton çıkıyor ve bastığınız anda indirmeye başlıyor. Videoyu hangi kalitede isterseniz onda indirebiliyorsunuz ve indirme süresi en kısa süren program. Aynı zamanda herhangi bir tarayıcıda çalışmadığı durumlarda yine çalıştırmak için bazı kolay yöntemler var. Bu programda pürüz çıksa bile kolay bir şekilde üstesinden gelinebiliyor ve uğraşsız. Benim tavsiyemInternet Download Manager'dır.
Ocak 2015

Muharrem ŞahinHilal Korkmaz kişisini takip etmeye başladı

Hilal Korkmaz, Meteoroloji Mühendisi Öğrencisi, @korkmazhi

Ocak 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

klavyeyi görmüyorsa o tuşlara nasıl bascam ulan ben diye bir soru sormalı :)
Ocak 2015

Muharrem Şahin bir yanıta alt yorum yaptı

Yerleşkeden sonra gündelik yaşamıma yerleşen bir sözcük :) bizden olanları bende seviyorum
Önce doğru yerden başlamak lazım Osmanlıca diye bir dil YOKTUR. Hiç olmamıştır. Türk kavminin dili TÜRKÇE dir. Günümüze kadar 3 değişik alfebe ile yazılmıştır diye biliriz.

1. Orhun alfabesi.
2. Fars/Arap alfabesi.
3.Latin Alfabesi

orhun alfabesi orta Asya dönemine denk gelir ve Çin etkisi ile şekillenmiştir özgün harfler vardır ve neredeyse Türk kavminin kendine ait tek alfabesidir.

Fars /Arap islam ve göç savaşları ve Arap iran etkisi ile özellikle ve öncelikle Selçukluyu etkilemiş sonrasında gelişerek osmanlının Türkçe yi yazmak içinde kullandığı bir alfabe olmuştur .

işte Osmanlıca diye uydurulan element budur.

Üçüncü yü anlatmaya pek gerek yok, ş, ü, ç, ı, ö I gibi harflerle özgünlük kazandırılmış Türkçe dilinin son alfabesidir.

Her alfabe değişimi coğrafi ve siyasi etkiler taşımaktadır.

Osmanlıca diyenler, Selçuklunum hangi dili yazdığını söyleyebilir mi ?

Selçuklucamıydı, o halde Osmanlıca temelini aldığı fars ve Arap harf ve seslerini selçukludan almış olmazmı?

Bu da sakat bir önerme, çünkü Selçukluca da yok, hiç olmadı tıpkı Osmanlıca gibi. Bunların tamamı Türkçe idi alfabeleri başkaydı o kadar.

neymiş efendim, Osmanlıca uyduruk bir element miş.

Tartışılması bile abesle iştigal dir. Onun adı eski Türkçedir yani eskidir, tıpkı orhun alfabesi gibi.

bence her çocuğa öz dilimiz orhun alfabesi ile öğretilmelidir.

bunu konuşabilecek tartışabilecek kültüre sahip akp li de henüz anasından doğmadı.

bugün elime geçen orijinal bir osmanlıca belge paylaşacağım . osmanlıca diye bir dil olmadığının kapak gibi ispatı yıl 1906 ve istanbulda kesilmiş bir fatura.

İSTANBULUN ADI CONSTANTİNAPOL.

EYYY AHMAK OSMANLICA SEVDALILARI UYANIN OLM .
Eğitim
Ocak 2015

Muharrem ŞahinRukiye Koksal kişisini takip etmeye başladı

Rukiye Koksal, Çin Dili Ve Edebiyatı Öğrencisi, @hindiba_1

Ocak 2015

Muharrem Şahin bu yanıtı beğendi:

Hayal gücümüzün gelişmesi için hangi kitap veya filmleri önerirsiniz?

Cevaplara baktım da çok güzel öneriler yapılmış. Benim de size tavsiyem kitap ya da film değil ama çocuklar ile çok sık muhabbet edin ve onlardan beslenin. İnanılmaz hayal güçleri var. Size sınırsız hayaller kurabilirler. Yetişkinlerin hep olabiliitesi yüksek kısıtlı hayalleri varken çocuklarda tam tersi. :))
Ocak 2015

Muharrem Şahin bir yanıt verdi.

Çay, kahve içilen bir mekanda ne gibi özellikler (küçük bir kütüphane vb. ) olmalıdır?

Müşteri çekmek amacı ile sorulmuş bir soru ise birkaç tavsiyem var;
1. Mekanda pop müzik yerine eski müzikler olsun, plak bulmak zor ama nette plak kayıtlar var geniş bir arşiv yap derim. Ayrıca 90'lar pop müzikleri falan müşterileri daha memnun edecektir. İnsanlar sadece o müzik eşliğinde kahve içmek için her gün gelirler. Ayrıca dışarıda da bu müzik olmalı
2. Dışarı masalarda tavla, içeri masalarda satranç takımı olmalı
3. Çok aşırı renkli olmayan gri, siyah beyaz tonlarında tablolar duvarları süslemeli
4. Mizah dergileri, karikatür falan mini kitaplığına ekle ve güncel olsun
5. Aşırı aydınlatmadan kaç, loş ışık ve karanlık bir mekan olmamasına da dikkat et
6. Masa kenarlarında priz bulunması müşterileri memnun eder

bunlar benim kendi düşüncemdir, umarım katkı sağlarız.
Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yazılım

3268 Kişi   564 Soru

Web Siteleri

3417 Kişi   268 Soru

İnsan Davranışları

3855 Kişi   962 Soru

Girişimcilik

3704 Kişi   363 Soru

Üniversiteler (Türkiye)

2413 Kişi   175 Soru

Genel Kültür (Muhabbet)

3687 Kişi   280 Soru

Varoluş Hakkında

2905 Kişi   1060 Soru

Kitaplar

3150 Kişi   269 Soru

Psikoloji

2924 Kişi   968 Soru

Filmler

3398 Kişi   192 Soru

Teknoloji

2008 Kişi   587 Soru

Android

408 Kişi   139 Soru

Siyaset (Türkiye)

1480 Kişi   473 Soru

Aselsan

13 Kişi   3 Soru

Devlet

135 Kişi   78 Soru

Gündem

145 Kişi   86 Soru

inploid

1196 Kişi   714 Soru

Şirket İsimleri

43 Kişi   9 Soru

Dondurma

4 Kişi   8 Soru