Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mirac Kus, 

Öğrenci

Öğrenci Mirac Kus inploid.com'da 1 soru sordu, 2 soru yanıtladı ve 19 takipçisi var.

Şubat 2014

Mirac Kus bu yanıtı beğendi:

Okullarda cep telefonları yasaklanmalı mıdır? Neden?

Cep telefonu bence yasaklanmamalı. Ama derslerde telefonu sesize almyanlara küçuk bir ceza verilmeli. Derste kullanımı serbest olmalı . Mesela üniversitelerde serbest. Ve bu çok iyi . Telefonu inkar etmek artık mantıksız. Öyle ki artık insanın bir parçası olmuş durumda.
Şubat 2014

Mirac Kus bir yanıt verdi.

Şubat 2014

Mirac Kus bir yanıt verdi.

Günümüzde insanların en büyük sorunu nedir?

Stres, her türlü hastalığın hammaddesi.
Şubat 2014

Mirac KusEğitim konu başlığını takip etmeye başladı.

Eğitim

Eğitim; okullar, kurslar ve üniversiteler vasıtasıyla bireylere hayatta gerekli olan bilgi ve kabiliyetlerin sistematik bir şekilde verilmes...

Şubat 2014

Mirac Kusİnternet konu başlığını takip etmeye başladı.

İnternet

İnternet, dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.TDK, İnter...

Şubat 2014

Mirac Kus yeni bir  soru  sordu.

Şubat 2014

Mirac Kus bu yanıtı beğendi:

Mikrodalga fırınlar yaydığı radyasyonla bazı rahatsızlıklara neden olurken zamandan ve enerjiden çok ciddi oranda tasarruf etmemizi sağladıkları da düşünüldüğünde sizce kullanmalı mıyız?

Bu konuda birçok tartışma olmakla birlikte mikrodalga aslen insan zararlı radyasyon yaymaz. Kapağındaki ince kırmıklar sayesinde (dikkatle kapaklarına baktığınızda görürsünz) yayılan dalga içeride hapsolmaktadır. Alıntı olarak: f4st-ec.org/bulten/2008/02/tr/08_1.html Yazının en sondaki özet kısmını aşağıya alıntıladım.

Genel Yanlış Düşünceler
Mikrodalga fırınlar hakkında genel bazı yanlış düşünceler şöyledir:
  • Mikrodalga fırınlar gıdanın kimyasal yapısını bozmaktadır: doğru değildir. Gözlemlenmiş tek değişiklik, gıdanın hızlı bir şekilde pişirilmesinden kaynaklanabilmektedir. Ancak, mikrodalga ışınları ile tehlikeli ya da zehirli herhangi bir bileşenin oluştuğuna dair bir kanıt yoktur.
  • Mikrodalgada pişirilmiş bir gıdayı tüketmek, radyasyona maruz kalmanıza sebep olmaktadır: doğru değildir. Mümkün olduğunca hızlı bir şekilde fırın kapatıldıkça, herhangi bir mikrodalga fırında ya da gıdada kalmayacaktır.
  • Mikrodalga radyoaktiftir: doğru değildir. Mikrodalga enerjisi, fırını, gıdayı ya da herhangi bir yüzeyi radyoaktif yapmamaktadır. Genişletilmiş araştırmalar sonucunda, herhangi bir seviyede mikrodalgaya maruz kalma ile ne kanser oluştuğu ne de kanserin ilerlediğini gösteren kanıt yoktur.
Aralık 2013

Mirac Kus bir yanıta alt yorum yaptı

Faydali bir torrent sitesi gercekten. Bs player sayesinde Turkce altyazilari da sorunsuz bir sekilde indirebiliyorum, paylasim icin tesekkurler.
kickass.to/ torrent olarak indirebilirsin burdan
Aralık 2013

Mirac Kus.NET konu başlığını takip etmeye başladı.

.NET

.NET veya .net aşağıdaki anlamlara gelebilir: .net, üst düzey alan adı. .NET Framework, Microsoft tarafından geliştirilen yazılım. .net,...

Aralık 2013

Mirac KusWeb Siteleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Siteleri

Web Siteleri

Aralık 2013

Mirac KusYarışma (Televizyon) konu başlığını takip etmeye başladı.

Yarışma (Televizyon)

Yarışma, insanların belirli bir hedefe ulaşmak için sergiledikleri mücadelelerin toplamı. İnsanların doğumu bile bir yarışma ile başlar. Bin...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

.NET

1527 Kişi   87 Soru

Yarışma (Televizyon)

904 Kişi   23 Soru

Web Siteleri

3417 Kişi   268 Soru

Eğitim

4393 Kişi   644 Soru

İnternet

2633 Kişi   543 Soru