Bilmek istediğin her şeye ulaş

Yazılım Geliştirme Uzmanı Mirat Can Bayrak inploid.com'da 1 soru sordu, 4 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Ocak 2015

Mirat Can Bayrak bir yanıt verdi.

Sosyal paylaşım ağı benzeri bir uygulama geliştirmek istiyorum. Bunun için yazılımcı ve yatırımcıya ihtiyacım var. Fikrime güveniyorum ancak insanlara güvenim çok az. Projeyi korumak için nasıl bir yol izlemeliyim?

Bir kere artık bilginin korunmasına ilişkin ahkam kesen herkesin söylediklerini unut. Artık otomobil firmaları bile üretim bantlarında neler olduğunu YouTube üzerinden yayınlıyorken bilginin özgürlüğü kaçılacak şey değil.

Sen hangi işi yapıyor olursan ol, istersen 1 yıl emek vermiş ol o iş için. Projeyi bitirip halka arz ettiğin gün elinde 20 kişilik ekibi olan bir yazılım firması senin projeni maksimum 3 ay içinde taklit edebilecektir.

Burada önemli olan zaten aracın kendisi değil elinde o araç varken insanlara nasıl yaklaştığın konusudur. Fikrim çalınır mı diye düşünmek yerine, fikrim taklit edilene kadar nasıl mümkün olduğunca çok kişiye ulaşır ve onları kendime bağlı hale getiririm diye düşünmelisin.
Aralık 2014

Mirat Can BayrakBahattin Çiniç kişisini takip etmeye başladı

Bahattin Çiniç, Yazılım Geliştirme Uzmanı, @bahattincinic

Aralık 2014

Mirat Can Bayrak bir yanıt verdi.

Aralık 2014

Mirat Can Bayrak bir yanıt verdi.

Python yazılım dili ile oyun yapılabilir mi?

Oyun geliştirmek için dil seçerken en önemli kriter performans olmak zorunda. Python performans odaklı bir dil olmadığından basit 2D oyunlar yapmanın ötesine geçmeye çalışmak oldukça kötü bir karar olur. Daha önceki yaptığım denemelerde basit 2D efektleri uygularken bile 10-12FPS'nin üzerinde verim alamamıştım.

Bu arada örnek bulmak isteyen olursa. Şurada kendi geliştirdiğim oldukça eski bir uygulama var:
code.google.com/p/eyetrainer/

Şurada windows için compile edilmiş versionu da bulunabilir:
code.google.com/p/eyetrainer/downloads/l. . .
Aralık 2014

Mirat Can Bayrak yeni bir  soru  sordu.

Daha Fazla