Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mehmet Şaban Beden, 

Yazılım Geliştirme Uzmanı

Yazılım Geliştirme Uzmanı Mehmet Şaban Beden inploid.com'da 0 soru sordu, 3 soru yanıtladı ve 0 takipçisi var.

Aralık 2015

Mehmet Şaban Beden bir yanıta alt yorum yaptı

Hiç sıfırdan; bu küçük programı yazmak ne kadar araştırabildiğine ve ingilizcene bağlı. 2 haftada iyi bir çalışma ile küçük küçük programlar yazabilirsin. Tabi istediğin de dahil. Hırs meselesi.

Yapacağın program şu şekilde Form'a bir TextBox(yazı kutucuğu) eklemek ve bu TextBox'ın TextChanged(yazı kutucuğunun içerisi değiştiğide) event(olay)ine kodları yazmak. if else(eğer, olursa) mantık-şart ifadeleri ile de oluşabilecek hatalarda ve fazlalıklarda MessageBox(mesaj kutucuğu) ile hata patlatmak.

Visual Studio indir. Youtube en güzel eğitim kaynağı.
Bunu C# ile basitçe yapabilirsin.
Kasım 2015

Mehmet Şaban Beden bir yanıt verdi.

Acer e5-521-62gk hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öncelikle şunu belirteyim ki; ben bilgisayar alırken,Hp ve Acer markalarında ısınma sorunları yaşanmaktadır. Bu yüzden Bu iki markayı başta elerim.Casper markası da Türkiye'de, ülkemizde toplandığı için çok fazla elektronik ömrü olmamakta. Samsung marka ise notebook üretimini durdurmuş bir markadır.Toshiba eskiden gayet iyi bir markaydı. Ancak şu son zamanlarda yaptığı bilgisayarlar benim kanaatime göre iyi değil. Piyasada bulunan toshibalar sa ekran kartları eski ve fiyatları çok yüksek. (1000-2000₺) arasındaki fiyatlarda konuşuyorum.

Benim önerim kalite sırasıyla Asus, Lenovo, Dell markaları. Tabi bunların arasından da ekran kartları paylaşımsız olanları elemek gerekir.

Gelelim soruna:Acer E5-521-62GK Notebook;
  1. Ekran kartı paylaşımlı olduğu için; grafiksel işlemleri rahat bir şekilde yapamazsın. Oyun oynamak, grafik çizim, tasarım gibi işlemlerde kullanamazsın.
  2. AMD A6 6310 işlemcin ise 2014 yapımı bir işlemci galiba. Yani ortalama bir Intel i3-i5'e erişemez gibi
  3. RAM kısmı yeni çıkan oyunlarda vs. şeylerde 6GB-8GB özellikle isteyebilir. Onun haricinde RAM çok büyük işler yapmıyorsan yeterli.
  4. 500GB HDD ise standart normal bir hafıza.
  5. Acer olması ise hiç bulaşılmaması gereken bir marka. (Isınma sorunu!)


Şimdi gelelim fiyat limitlerine ve isteklerine. Bilgisayarı kullanma ağırlığın ve harcayabileceğin limit nedir?
Ekim 2015

Mehmet Şaban Beden bir yanıt verdi.

Daha Fazla