Bilmek istediğin her şeye ulaş

CEO, Founder at Enik Digital Marketing

CEO, Founder at Birazoku.com

Ağustos 2012

Muammer Çimen  yeni bir  gönderide  bulundu.

Desem Öldürürler, Demesem Öldüm

“Bu kitabın adı olsun diye müracaat ettiğim serlevhâ her ne kadar “Desem Öldürürler, Demesem Öldüm” ibaresi ise de, bu kitap dolayısıyla bir nihaî hakikat perdesinden bahsetmemiz mümkün değil. Ne ben burada söylediklerim sebebiyle hayatımı tehlikeye atmış oluyor, ne de hayatta kalışımı burada dile getirdiklerime borçlanıyorum. Altmış sekiz yıla baliğ ömrüm içinde biz Türklere ne yalanlar söylendiği, bize ne dolmalar yutturulduğu hususunda çok şey öğrendim. Yine öğrendim ki, Türkiye’ye kötülük yapanlar Türkiye’ye ne kötülükler yapıldığı konusunda benden daha çok bilgiye ulaşmış durumdadır. Bu yüzden ben konuştukça onlar bıyık altından gülüyor. Mel’unlar melanetin nerelere uzandığını benden iyi biliyor.”

***

ÖNSÖZÜMÜZ “ÖNCE VATAN”

Vatan der demez küflü bir şeyden, modası geçmiş bir kavramdan bahsettiğimizin bilincindeyiz. Bu şeyin modası, yalnızca Türkiye’de değil, yerkürenin her bucağında bilhassa globalizasyon marifetiyle kast-ı mahsusla, bile isteye geçirilmiştir. Vatanseverliğin dünden kalma dünyası artık küçük görülen, bayat bir dünyadır. Madem dünya değişmiştir, hem vatanın geçmiştir madem hem de vatanların modası; daha onunla ne uğraşıp duruyoruz? Durun bakalım… Biz sadece vatanla uğraşmakla kalmıyoruz, vatanı hayatımızın, yani hayatın merkezine alıyoruz. Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok, diyebilirsiniz. Sizin neyi nereye aldığınız kimin umurunda diyebilirsiniz. Sahi, bu şeyleri bu kadar büyütmek niye? Nedendir zihnimizi vatan kelimesi ve mefhumu hususunda pekiştirme yolunu doğru yol seçişimiz? Önce vatan denilmesini, herşeye rağmen vatan şiarını sırât-ı müstakıym kabul edişimiz?

Şundandır: Hıristiyan takvimine göre 1945 senesinden itibaren insan olmanın (Amerikalı olmamanın) hakkını vermek nerede bir şekilde mümkün oldu ise, bu ancak “herşeye rağmen vatan” kabulünün gölgesinde mümkün olabildi. Hatırda tutalım ve/veya hatıra getirelim ki, her insana vatan olan yer, o insanın ulviliği ile o insanın süfliliğini buluşturan yerdir. Bazıları der ki, insanın vatanı doğduğu yer değil, doyduğu yerdir. Hangisi olursa olsun, doğmaktan ve doymaktan çıkarılan mânâ neticeyi hâsıl edecektir. Doğmayı veya doymayı sadece ulviliğe veya sadece süfliliğe hasrederseniz vatanlaştırma işleminin uzağında duracaksınız demektir. Eğer bir yer, bir alan, bir toprak parçası veya deniz bir insanın var olma hakkına itiraz edilemeyen bir yer olarak tanınabiliyorsa vatanlaştırılmış olur. Hiçbir çağda bir yere mensup olmakla bir şahsiyet inşa etmek arasında koparılamaz bir bağ olduğu inkâr edilememiştir. Şahsiyetimizin ferdiyetimiz üzerine inşa edildiği de bariz bir hakikattir.

devamını okumak ve satın almak için birazoku.com

Ağustos 2012

Muammer ÇimenEzgi Genç kişisini takip etmeye başladı

Ezgi Genç, İşletme Bölümü Öğrencisi, @Ezgii

Ağustos 2012

Muammer Çimenİbrahim İbicek kişisini takip etmeye başladı

İbrahim İbicek, Makina Mühendisliği Öğrencisi, @ibrahimibicek

Ağustos 2012

Muammer ÇimenZekeriya Mulbay kişisini takip etmeye başladı

Zekeriya Mulbay, Web Analisti, @zekeriyamulbay

Ağustos 2012

Muammer ÇimenSerkan Karaman kişisini takip etmeye başladı

Serkan Karaman, Digital Media Marketing Specialist, @serkankaraman

Ağustos 2012

Muammer ÇimenBarış Özdağ kişisini takip etmeye başladı

Barış Özdağ, Digital Media Marketing Specialist, @barisozdag

Ağustos 2012

Muammer Çimen  yeni bir  gönderide  bulundu.

Birazoku.com: Kitapseverler için önizlemeli kütüphane ve sosyal forum

Kitapların dijital ortama taşınması, farklı fikir ve girişimleri beraberinde getiriyor. Kitap kurtları artık bir kitapçıda ne bulabiliyorsa, dijital ortamda da aradıklarını kolayca bulabiliyor. Bu konuda kitapseverlerin en büyük sıkıntılardan biri, satın alacakları kitabın sayfalarını karıştırmak.Birazoku.com, kullanıcıların bu isteğine cevap verecek cinsten bir girişim.

120 bin tekil ziyaretçiye sahip olan Birazoku.com, kullanıcılara satın alınacak kitabın ilk bölümlerini okumasına izin veriyor. Kullanıcılar böyle satın almak istedikleri kitabı biraz daha tanıyarak, satın alma kararını verebiliyor. Bunun için kullanıcılardan bir ücret de talep edilmiyor.

"Biraz Oku" şimdi de soyadını hayata geçiriyor. "Sonra Al" Ön okumalarını yaptığınız kitapları artık dükkan.birazoku'dan satınalabilirsiniz.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Sosyal Medya

1439 Kişi   213 Soru

SEO (Search Engine Optimization)

179 Kişi   50 Soru

Dijital Pazarlama

238 Kişi   28 Soru

E-Ticaret

742 Kişi   121 Soru

Google Analytics

34 Kişi   4 Soru

Wordpress

110 Kişi   40 Soru

Google Adwords

53 Kişi   9 Soru

Blog

218 Kişi   72 Soru