Bilmek istediğin her şeye ulaş

Murat Gerzile, 

Tasarımcı

Tasarımcı Murat Gerzile inploid.com'da 3 soru sordu, 70 soru yanıtladı ve 8 takipçisi var.

Mayıs 2014

Murat Gerzile bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Ne ilginçtir 18 yaşını görünce "iş öğrensin" diye büyükleri tarafından ellerinden tutulup çok açık olacak ama "karıya götürülen" "milli olduğu" için sırtına vurulan erkeklerimizin kadınların bekaretini tartışması... Gerçi genel olarak bekaret diye sorulmuş ama bekaret denilince nedense ilk kadın gelir akla, çünkü temiz olması gereken kadındır erkeğin elinin kiridir böyle şeyler, ama kadın namustur, helaldir... Komik değil mi bu kadar büyük bir sorumluluğun sadece tek bir cinsin üzerine yüklenmesi ve diğer cinsin bundan hiç sorumlu olmaması... Kadından bekaret adı altında ellenmemişlik isteyen erkeklerimiz; sizin elledikleriniz kim Allah aşkına? Ya sizin el değmemişliğiniz?
Mayıs 2014

Murat Gerzile bir yanıt verdi.

Bekareti önemser misiniz?

Bekaret saplantısı; ataerkil egemen toplumların karakteristik özelliklerinden biridir. Maalesef kurulmuş ve işlenmiş, hiçbir anlamı ve önemi olmayan bir dogmadır... .
Mayıs 2014

Murat GerzileBekaret konu başlığını takip etmeye başladı.

Bekaret

Bekaret, genel anlayışa göre tecrübesizlikten kaynaklanan duygusal bir saflığı ifade etmek için kullanılır. Geleneksel olarak ise, vajinal i...

Mayıs 2014

Murat Gerzile bir yanıta alt yorum yaptı

Hayvanlar; bu dünyanın en az bizim kadar sahipleri olup, bizler kadar yaşama hakkına sahip canlılardır. Üstelik onların yaşam alanları her geçen gün insanlar tarafından gasp edilip açlıktan öte zorluklara hatta ölüme itilmektedirler. Doğal beslenme düzenleri yok edilen hayvanlara yardım etmek, aç bir insana yardım etmek kadar zorunludur.
Bir insanı alıp evinde besleyemezsin. En azından hiçbir insana bu kadar güvenemezsin. Ama insan insana elbette elinden geldiğince yardım etmelidir ama bir insana bu konularda yardım etmek bir hayvana yardım etmekten daha masraflı ve daha zordur. Herkes herkes içinden elinden geldiğini yapmalı.
Mayıs 2014

Murat Gerzile bir yanıt verdi.

Sanat deyince aklınıza neler geliyor?

Sanat, sanat içindir. Toplumsal eğitim amaç olmamalıdır.
Ocak 2014

Murat GerzileSinem Aygan kişisini takip etmeye başladı

Sinem Aygan, Tasarımcı, @colorsblogger

Ocak 2014

Murat GerzileAyten kişisini takip etmeye başladı

Ayten, Sosyal Medya Uzmanı, @ayten

Haziran 2012

Murat Gerzile bu yanıtı beğendi:

Bekareti önemser misiniz?

Bekaret zarı, kız çocuklarının uteruslarının dış etmenlerin zararlarından korunması için evrimsel olarak gelişmiş bir organ. Cinsellikle bağdaştırılması maalesef kaderin bir cilvesi olmuştur.
Kadının bedeni kendisine aittir ve üzerinde istediği tasarrufu yapabilir. Erkeklere bu konuda ahkam kesmek düşmez. Kürtajı tartışmak ne kadar abesle iştigalse, bekareti tartışmak da öyledir.
Nisan 2012

Murat Gerzile bir yanıt verdi.

Sanat ne içindir ya da ne için yapılmalıdır? Para kazanmak için mi, yoksa zevk için mi? Ya da topluma birşeyler verebilmek için midir?

Kişileri sanatçı yapan eserleri ve eserleri ile ilgilenenlerdir. Dolayısı ile hiç kimse kendi kendisini sanatçı ilan edemez. Henüz toplum tarafından özümsenmemiş kişilerin para amaçlı üretim girişimlerine de zanaat denir. Sanatçı kategorisine girebilmiş kişilerin tabiki eserlerinden kazanç sağlamaları doğaldır, ancak tek hedef olmamalıdır, sanatçı zevk için sanat yapamaz. Üretilen eser; kesinlikle eleştiri, mizah, çizgi veya farklı yöntemler ile topluma bir şeyler verebilme amacı güder.
Mart 2012

Murat GerzileEmel Gerçek kişisini takip etmeye başladı

Emel Gerçek, Arkeolog, @cenin

herşey mümkündür!

Daha Fazla