Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mustafa Sarica, 

SEO Expert

Web tasarım ve SEO Uzmanı markası haline gelen Mustafa SARICA; web sitesi tasarım çizgisiyle tam yönetilebilir, mobil ve SEO uyumlu site projeleri üretir.

Şubat 2020

Mustafa Sarica  yeni bir  gönderide  bulundu.

Seo Nedir? Nasıl Seo Uzmanı Olunur?

Seo, Arama motoru optimizasyonu anlamına gelmektedir. Tüm internet sitelerinin (Web Sitelerinin ) arama motorlarına uygun kurallar ile hareket etmesini ve iyileştirilmesini sağlayan çalışmalardır.Web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkması, yüksek performans görmesi Seo Çalışması
ile gerçekleşir. Arama motorlarının sahip olduğu belli başlı kurallar vardır ve her web sitesi bu kurallara uymak zorundadır. Sürekli olarak çalışılması gereken seo ile web sitesi güncellenerek, iyileştirilmelidir.


Google Seo en popüler, en kaliteli ve kullanıcı deneyimine sahip web sitelere her zaman öncelik tanır. Bu sayede popüler siteler üst sıralarda yer alırken,seo çalışması olmayan web siteleri de geri planda, yani sıralamada arkaya düşerler.

Sürekli rekabet içerisinde, bir piyasayı andıran Arama motorları, işletmesini güncelleyen, taze tutan ve ziyaretçilerini memnun edenleri ön planda tutar. Seo çalışması da bu noktadaki en önemli ataktır.
Düzenli yapılan seo çalışmaları verimliliği gözle görülür bir başarı elde ederken, düzensiz ve kopuk yapılan
seo çalışmaları yerinde sekmekten başka bir işe yaramaz.


Elbette tüm bu faktörleri üstlenen kişinin mutlaka işinin ehli Seo Uzmanı olması gerekmektedir. Bir seo uzmanı nerede atak yapmasını gerektiğini iyi bilir ve doğru hamleler ile web sitesinin başarısını gösterir.

Web sitesinin ihtiyaçlarını belirleme de tespitçi, rakip analizlerini gerçekleştirirken kıyaslayıcı ve arama motorlarının dilinden iyi anlayıp, beklentilerini yüksek performans da sağlayıcı olmalıdır.

Site İçi Seo

seo
, web sitenin tüm eksiklerini giderme, anahtar kelimelerin doğru ve özenle yerleştirilmesi, görsellerin ve alt açıklamalarının düzenlenmesi, temiz kod yapısının hazırlanması ve kullanıcı deneyimi olan UX
ile hazırlanmasını sağlamaktadır.Site içi seo son derece önemlidir, çünkü içeriği boş olan bir sitenin site dışı seoda yeri yoktur. Önceliğiniz site içi seonun zenginleştirilmesi olduğunu unutmayınız.


Site Dışı Seo

seo
, Site içi seonun tamamlanmasının ardından arama motorlarına açıldığında uygulanması gereken seo çalışmasıdır. Dış bağlantılar alımı (Backlink), site dışı seonun en önemli parçasıdır. Backlink bir sitenin başka bir siteye link vermesi, yani referans ( Tavsiye Etmesi ) anlamına gelir. Ayrıca site dışı seo çalışması da mutlaka seo uzmanı tarafından yapılmalıdır. Aksi taktirde yapılan yanlış çalışmalar Google ve diğer tüm arama motorları tarafından spam olarak algılanabilir ve web sitenin çeşitli cezalar almasına yol açabilir.

Nasıl Seo Uzmanı Olunur?

Bir Seo Uzmanı olmanın belli başlı kriterleri vardır. Bunlar öğrenme ve bilgi edinmeye istekli, öğrendiğini uygulayabilmede yetenekli, yaratıcı ve analitik düşünebilme, çözüm odaklı çalışabilme, pratik ve strateji geliştirebilme de bilgi sahibi olmalıdır. Ayrıca seo çalışmalarında uygulanan programlara hakimiyet, belli kalıpların (UX, UI, Google analytics vb. ) kullanımına hakim olmak seo uzmanlarında olması gereken niteliklerdir.
Şubat 2020

Mustafa Sarica bir yanıt verdi.

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Henüz herhangi bir ilgi alanı belirtilmemiş.