Bilmek istediğin her şeye ulaş

Mavi Kanatli Zeytin, 

Filozof

Asla geriye bakma!

Aralık 2014

Mavi Kanatli ZeytinRasyonalizm (Akılcılık) konu başlığını takip etmeye başladı.

Rasyonalizm (Akılcılık)

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bir yanıt verdi.

Platon'un Platon ismi ütopyasından mı gelir? Yoksa Eflatun renginden mi?

Eflatun'un Platon'dan geldiğini iddaa edebilirim ama Platon'un nerden geldigi konusunda cahilim :)
Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinSertaç Kunduz kişisini takip etmeye başladı

Sertaç Kunduz, Girişimci, @sertac

--

Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinŞaman kişisini takip etmeye başladı

Şaman, İnşaat Mühendisi, @chamacon

En musica verdades.

Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bir yanıta alt yorum yaptı

Merhaba psikolojiden çok iyi anlamam. Aslında ilgiliyimdir. Benim kaybım psikolojik birşey sanırım. Arkadaş çevremden tutun, ikili ilişkiler ve aileme kadar bir çok konuda çok hasarlıyım. Sizin kastettiğiniz ölüm kalım meselesi bedenen anladığım kadarıyla ancak ben ruhen çoktan öldüğümü düşünüyorum. Ne mi yaşadım dersem biraz özele giricek ve eğer siz bu konularda çok bilgi hakimi iseniz size daha sonra bir şekilde anlatırım tabiki. Ancak ben burada bunlardan ayrıntılarıyla bahsetmek istemiyorum. Sadece üzerinden geçecek olursam, ilk önce hayallerimi sonra kız arkadaşımı sonra da inancımı kaybettim. Evet dolayısıyla tembelim inancım kalmadı diyebilirim. Camiye gidince bile içime huzur dolmuyor anlıyor musunuz . Hissetmiyorum birşey ve bence bu acı yada başka birşey ama kesinlikle mutsuzluk.
4 sene önce ne oldu da böyle hissetmeye başladınız ?
Çok büyük bir kayıp mı yaşadınız, altından kalkamayacağınız bir sorumluluk mu yüklendiniz, kişiliğiniz zarar görecek boyutta utandıracak bişey mi oldu ? Böyle ölüm kalım meselesi yaşamadan daha 20 yaşında mutluluğu kaybettiyseniz bu belki atalettir, belki tembelliktir, ama acının verdiği mutsuzluk değildir.
Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bir yanıt verdi.

Aşka inanır mısınız? Çok klişe ama aşk sizce nedir? Aşk özel bir varlığa duyulan kutsal bir duygu mudur yoksa her farklı varlıkta hissedilebilen bir durum mudur? İmkansız sayılabilecek durumlarda mı aşk geçerlidir?

Bir alıntıyla cevabıma başlamak isterim. Aşık Veysel der ki : Aşk sevip de kavuşamamaktır. Ben de yıllarca bunu sorgularken en yakın cevabın bu olduğuna inandım. Sanırım burada vurgulanan ilahi aşk. Belki de yanılıyorum ama vurgulanan kısım da yanlış düsünüyorsam bile, bir erkegin ya da bir kadının sevdiğine kavusamayacagını bile bile beklemesi ya da körü körüne bağlılık bence aşk. İçinde sevmek, hayal etmek ve onu dilinden bile sakınmak...
Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bir yanıta alt yorum yaptı

Orda ironi vardi yahu
Hangi örümcek ağını... Tıbbi malzeme kullanmaksızın beyne örümcek ağının nasıl yerleştiğini sormak gerekiyor öncelikle, daha sonra bu olayı derinlemesine inceleyebiliriz ?
Düzenleme: Benim jeton biraz geç düştü... Örümcek beyinlilerden bahsediliyorsa, eğitimle ancak 4 nesil önceye gidilerek çözülebiliyor. Bilginiz olsun. Demet Evgar 'ın hacklenen twitter hesabında aslında bu sorunun cevabı kısmen bulunmakta, "Siz çoksunuz ama biz haklıyız".
Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bir yanıta alt yorum yaptı

24 yasindayim. Yaklasik 4 senedir hayatin anlamsiz oldugunu dusunur hale geldim. Hedeflerim ugruna birsey bile yapamiyorum. Cunku buna inancim yok halim mecalim yok. Ve ben istedigim herseyin hala olacagina inaniyorum birsey yapmaksizin. Antidepresan ve uyku hapi kullanmistim iki sene once 2 ay boyunca. Ve bir ay sonra tesir etmeye baslamisti. Sizce tekrar ilac mi kullanmaliyim ? Gercekten hayatimi bos yasiyorum.
Depresyon. Ben ilaççıyım, bir süre ilaç almak iyi geliyor. Bir insanın hiçbir şekil diyebilmesi için her bir şekli denemiş olması gerekir ama bunu depresyondaki bir insana anlatmak deveye hendek atlatmaktan daha zordur. Yani bir de ergen depresyonu var, o zaten çok normaldir, bazı ergenlerde olur, ileride de geçer, ona ilaç almaya falan gerek yoktur.
Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin yeni bir  soru  sordu.

Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinParapsikoloji konu başlığını takip etmeye başladı.

Parapsikoloji

Parapsikoloji, duyular-dışı algılama, psikokinezi, “ölümden sonra yaşam” gibi konulara ilişkin olan, paranormal (normal-dışı, normal-ötesi)...

Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinAmber Dalmaz Urfalı kişisini takip etmeye başladı

Amber Dalmaz Urfalı, Uzman Klinik Psikolog, @amberolog

//Maya Psikoloji//*Öğrenmek, bir şeyin mümkün olduğunu deneyimlemektir"

Kasım 2014

Mavi Kanatli Zeytin bu yanıtı beğendi:

Çekingenlik nasıl yenilir?

Çekingenlik, duruma göre ortaya çıkarılması gereken de bir özelliktir. Bu nedenle amaç, çekingenliği yenmek değil, bireyin uygun durumda "çekinik", uygun durumda da "atılgan" olmasiyla ilgili kendisinde farkındalık yaratmaktır. Bu, terapi içerisinde yaşanabilecek bir süreçtir. Her özellik, birey için bir zenginliktir. Bu nedenle kurtulmak istemektense, yaşam içerisindeki işlevini anlamak işe yarayacaktır.
Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinBuluşma konu başlığını takip etmeye başladı.

Buluşma

Formatting of continuation data will be changing soon. To continue using the current formatting, use the 'rawcontinue' parameter. To begin u...

Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinWeb Siteleri konu başlığını takip etmeye başladı.

Web Siteleri

Web Siteleri

Kasım 2014

Mavi Kanatli ZeytinYarışma (Televizyon) konu başlığını takip etmeye başladı.

Yarışma (Televizyon)

Yarışma, insanların belirli bir hedefe ulaşmak için sergiledikleri mücadelelerin toplamı. İnsanların doğumu bile bir yarışma ile başlar. Bin...

Daha Fazla

İlgilendiği KonularTümü

Yarışma (Televizyon)

904 Kişi   23 Soru

Buluşma

985 Kişi   10 Soru

Web Siteleri

3421 Kişi   268 Soru

Psikoloji

2923 Kişi   968 Soru

Parapsikoloji

150 Kişi   18 Soru

Çocuk Ve Genç Psikolojisi

536 Kişi   81 Soru

Kader

42 Kişi   11 Soru

İlahiyat

11 Kişi   10 Soru

Felsefe

1950 Kişi   501 Soru

Kavram

7 Kişi   9 Soru

Rasyonalizm (Akılcılık)

19 Kişi   5 Soru

Varoluş Hakkında

2904 Kişi   1060 Soru